Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vampiri

Creat de pri3st3ss, 17 Iunie 2006, 21:07:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Elvin

     Am uitat.Avem si noi un reprezentant in aceasta elita a celor ce 'se hranesc cu energia nelimitata a universului': Calinic de la Cernica [40 de zile fara mancare]

Shadowman

 Recordul in materie de post negru apartine regretatului Valeriu Popa...(aproape 50 de zile cura cu apa distilata ) Declaratie  a dinsului la o conferinta tinuta in 1995 in Bucuresti in fata
unui numeros public printre care si studenti ai fostei Facultati de Parapsihologie si Stiinte Cognitive din cadrul Universitatii Ecologice Bucuresti...Incredibil !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Elvin

    Nu cred. A existat un alt pustnic, Paisie supranumit 'cel Mare' pentru care a posti negru 40 de zile era cel mai banal lucru. El se impartasea o data la 40 de zile si asta era mancarea lui pana tura urmatoare, ca el vorbea cu Iisus Hristos si cu sfintii cum vorbim noi cu amicii noshtri si poate de aici isi primea el energia. E lesne de inteles ca, mancand obishnuit la 40 de zile, s-a intamplat vreodata sa-si depaseasca limitele si sa reziste mai mult. La fel cum Valeriu Popa manca 2 mese pe zi sa zicem, si atunci s-a ambitionat si a ajuns la 50 de zile. Dar trebuie tinut cont ca noi vorbim aici doar de cei despre care se cunosc cat de cat date. Ar putea exista cine stie ce lama prin vreun barlog tibetan care a ajuns la 60-70-80 de zile, la fel cum unul din cei 7 sihashtri din Atos foarte probabil a depasit si el cele 50 de zile ale lui Valeriu Popa. Dar a mai existat un sihastru absolut obscur numit Ioan [cred] complet retras si care tinea omenirea in spinarea lui, spiritual vorbind. Performantele lui sfideaza nu numai intelegerea umana, ci si pe cea ingereasca [extraterestra]. Dar mai bine sa nu 'arunc margaritarele inaintea porcilor'; omenirea de azi e complet opaca la mentalitatea unor astfel de oameni. Iti spun numai ca el a depashit cu mult cele 50 de zile ale lui Valeriu Popa

pri3st3ss

mancarea este pt trup..eu vorbesc nu de trupul fizic,ci de cel astral,sau oricum vreti voi sa il numiti....
AdiM,nu pot controla in anumite momente ce se intampla in mine  si probabil e si un pic de adevar in ce spui...incercand sa nu ranesc, ma scot pur si simplu ,sau evit anumite situatii care imi provoaca anumite reactii care nu imi plac si pe care nu am invatat inca sa le controlez...
da,mancarea este nesemnificativa,sunt de acord,dar e necesara pt trupul fizic,din pacate,dar asta nu inseamna sa dai in bulimie sau anorexie...am trecut si prin astea...
da,AdiM,am observat ca uit sa mananc at cand fac ceva mult mai important,dar pt chestia asta am ajuns de destule ori in spital cu perfuzii si mi s-a acrit...(de spitale adik)...eu pot sa raman nemancata aproximativ o saptamana,asta am incercat-o,am facut tot felul de experimente,insa a folosi energia pe post de mancare..nu la asta ma refeream...nu stiu sa explic fenomenul in totalitate caci nu stiu cum anume functioneaza,dar de multe ori,cand eram mai tanara,constientizam ca imi imaginez ca sunt un fel de caracatita care isi intinde tentaculele in aura/campul energetic al persoanei din fata mea/sau de la 5 m distanta,si iau ce pot(si asta dupa f mult timp,te asigur)..era  o satisfactie sa o vad "slabind" si acuzand dureri de cap,plex solar, somn etc...asemenea practici  le mai  folosesc in prezent atunci cand ma simt in pericol sau amenintata,fizic sau energetic...nu mai e o placere sa fac asta,nu imi mai ofera aceeasi stare de spirit...
sursa mea de energie mi-am regasit-o...nu imi mai e teama de vampiri energetici,le permit sa ia cat vor si cand vor,insa nu toti au ajuns la acest nivel...sunt sigura ca si eu mai am de invatat despre energie (printre multe altele),asta e descoperirea mea,insa nu o pot explica clar celor care ma intreaba,pt ca nici eu nu stiu cum am ajuns la asta...

din cauza aceasta am intrebat...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: pri3st3ss din  12 August 2006, 20:29:56
mancarea este pt trup..eu vorbesc nu de trupul fizic,ci de cel astral,sau oricum vreti voi sa il numiti....
AdiM,nu pot controla in anumite momente ce se intampla in mine  si probabil e si un pic de adevar in ce spui...incercand sa nu ranesc, ma scot pur si simplu ,sau evit anumite situatii care imi provoaca anumite reactii care nu imi plac si pe care nu am invatat inca sa le controlez...

Bineinteles ca nu se poate impune nimanui sa renunte la mincare, cind este obisnuit cu ea.
Cine forteaza un asemenea proces, fara sa fie suficient pregatit sau motivat, risca mult, risca imbolnaviri si fenomene nedorite.
Ideea era doar ca azi exista oameni care pot trai cu foarte putina mincare, iar unii chiar fara mincare, sau cel putin nu isi mai bazeaza vietuirea fizica pe mincare, chiar daca uneori mai maninca. Sfintii amintiti de ceilalti confirma aceasta posibilitate, pentru cei multi  care inca sunt convinsi (prin educatia lor) ca mincarea ii tine in viata.
Avem voie sa mincam cit vrem, dar asta nu inseamna ca mincarea este sursa vietii noastre, decit daca noi credem asta.
Exista si alte surse de energie pentru fiinta umana, si unii le-au descoperit.
Si eu maninc inca, chiar aproape zilnic, dar din ce in ce mai putin, si nu fortez acest fenomen impunindu-mi posturi negre sau suferinte de foame.
Maninc cind simt nevoia, nu cind imi spun cartile scrise pentru cei care vor sa manince, ca ar trebui sa maninc.
Societatea de azi tinde sa ne invete ca trebuie sa mincam, dar societatea de azi, prin mentalitatea liderilor ei, e interesata mai mult sa se vinda produsele alimentare, si in general ca oamenii sa accepte anumite surse de energie limitate, ignorind sursele nelimitate. Este, totusi, o societate de consum, care protejeaza consumul de produse industriale si agricole, si nu prea e interesata de fenomenele care ar putea desfiinta necesitatea productiei de consum.
Dar nmeni nu trebuie sa renunte la mincare inainte de a intelege exact cum isi poate procura energia din alte surse, ca sa nu-si faca rau prosteste. Pentru asta e nevoie de experimente personale, singura cale prin care oamenii pot ajunge sa simta pe corpul lor ce inseamna energia si mincarea, si astfel sa isi gaseasca fiecare o cale proprie de a se elibera de dependentele create prin educatie.
Unii, care au facut asemenea experimente, deja le impartasesc si altora, ca Jasmuheen. Cine e deschis, ii crede in principiu si incearca sa le verifice singuri. Cei care sunt suficient de deschisi si de apti sa faca pasul acesta, chiar reusesc sa-l faca. Procesul este abia la inceput, in lume, si inca exista putini oameni care pot spune ca au reusit, fiindca metoda nu este absolut valabila, nu e o tehnologie cu aceleasi rezultate pentru toti, ci succesul ei depinde enorm de spiritualitatea si mentalitatea celui care o testeaza.
Stiinta moderna ne propune doar solutii valabile pentru toti, dupa formule matematice, fixe, imuabile la nivel logic, dar asta tot nu explica nici azi tot ce se intimpla in oameni si in viata lor. Stiinta universala, insa, stie ca unele fenomene sunt accesibile unui om doar in functie de abilitatile si structura sa, si mai ales "fiecaruia dupa credinta lui".




pri3st3ss


mancarea este  un amanunt pe care l-am amintit si eu in "discursul" meu...
prostia mea a fost sa renunt la mancare brusc...dar am invatat din asta multe si ma hranesc numai cand chiar am nevoie si atunci mai mult fructe...

dar sa ne intoarcem pls la vampiri....nu stiu daca te-ai intalnit cu un asemenea caz in experienta ta de viata...eu vorbesc din ce mi s-a intamplat ,nu mi-am dorit eu,caci pe atunci habar nu aveam ce inseamna energie (dar asta am mai zis-o o data)..abia la cativa ani dupa ce am fost "lovita" si am gasit carti despre energie,cristale etc, am facut legatura (dar si asta am mai spus-o)....si te asigur ca cei din grupul meu de amici nu au nimic in comun cu astfel de discutii ca sa spui ca am fost influentata si nici parintii mei nu cred in astfel de fenomene...deci care e sursa?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: pri3st3ss din  12 August 2006, 21:01:50

mancarea este  un amanunt pe care l-am amintit si eu in "discursul" meu...
prostia mea a fost sa renunt la mancare brusc...dar am invatat din asta multe si ma hranesc numai cand chiar am nevoie si atunci mai mult fructe...

dar sa ne intoarcem pls la vampiri....nu stiu daca te-ai intalnit cu un asemenea caz in experienta ta de viata...eu vorbesc din ce mi s-a intamplat ,nu mi-am dorit eu,caci pe atunci habar nu aveam ce inseamna energie (dar asta am mai zis-o o data)..abia la cativa ani dupa ce am fost "lovita" si am gasit carti despre energie,cristale etc, am facut legatura (dar si asta am mai spus-o)....si te asigur ca cei din grupul meu de amici nu au nimic in comun cu astfel de discutii ca sa spui ca am fost influentata si nici parintii mei nu cred in astfel de fenomene...deci care e sursa?


Energia si circulatia ei functioneaza la fel in univers, pe diferitee niveluri ("Ce este sus este ca si ceea ce este jos" - Kybalion). Daca iti fura cineva mincarea din farfurie, si nu stii de unde sa iei alta, te deranjeaza si zici ca este hot. Dar daca mai ai destula mincare in sacul tau ori in frigider, nu te mai deranjeaza deloc. La fel este si cu energia. Unii pot lua energie de la cei care nu sunt atenti si nu isi controleaza energia, dar asta ii supara numai pe cei care se simt furati din cauza ca isi considera energia limitata, cind in univers exista energie nelimitata pentru toti cei care stiu sa o ia. Deci conceptul de vampir energetic nu il defineste atit pe vampir, care cel mai probabil este inconstient de ceea ce face, cit pe cel care se crede vampirizat. Rezulta ca solutia problemei vampirilor energici depinde de cei care cred in vampirii energetici, si consta in gasirea, de catre cei care se cred vampirizati, a caii de a avea energia inepuizabila a universului la dispozitie. Atunci ei vor putea hrani liber vampirii, fara sa se mai simta furati de energie, si in acest proces le vor putea transmite direct si ideea ca si ei, vampirii, pot invata sa nu mai ia energia altora. A fi puternic inseamna sa poti darui din plin din puterea ta, alimentata din sursa inepuizabila a universului, si nu sa nu te lasi furat de altii. Parerea mea.

pri3st3ss

buna parere,dar sunt destui vampiri pe care nu ii intereseaza faptul ca te deranjeaza  faptul ca iti iau energie,chiar daca tu esti conectat(a) la marea "priza universala"...
AdiM, multi oameni habar nu au sa isi administreze energia, nu stiu ce e aia energie, nu stiu la ce e buna,de unde sa o ia (poate fi vorba si de indoctrinare religioasa) ,cum sa ofere,cat sa ofere,daramite sa  ii inveti sa ia energie din univers...
doar e mai usor sa iei din farfuria altuia,decat sa mergi la piata si sa cumperi,nu?"mancarea" din farfuria altuia e deja pe jumatate procesata,pasteurizata etc,e mai simplu...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: pri3st3ss din  12 August 2006, 21:25:17
buna parere,dar sunt destui vampiri pe care nu ii intereseaza faptul ca te deranjeaza  faptul ca iti iau energie,chiar daca tu esti conectat(a) la marea "priza universala"...
AdiM, multi oameni habar nu au sa isi administreze energia, nu stiu ce e aia energie, nu stiu la ce e buna,de unde sa o ia (poate fi vorba si de indoctrinare religioasa) ,cum sa ofere,cat sa ofere,daramite sa  ii inveti sa ia energie din univers...
doar e mai usor sa iei din farfuria altuia,decat sa mergi la piata si sa cumperi,nu?"mancarea" din farfuria altuia e deja pe jumatate procesata,pasteurizata etc,e mai simplu...

Vampirii care sunt inconstienti de ceea ce fac energetic nu sunt vinovati de ceea ce fac, ei o fac inconstient.
Dar vampirizatii care sunt constienti de fenomen au o datorie sa rezolve problema energiei si sa ii educe in acest sens si pe vampiri. Daca cei constienti de fenomen se refugiaza in teama fata de vampiri, atunci tot ce le ramine de facut sunt procedee de aparare, ignorind nevoile celor care ii ataca si gindindu-se doar la nevoile personale.
Eu cred ca vampirii au nevoie sa fie ajutati sa evolueze in propria lor intelegere a vietii si a circulatiei energiei, si numai cei care sesizeaza si inteleg fenomenul, adica propriile lor asa-zise victime, ii pot salva.

Singura solutie pentru a scapa tu insuti de teama este sa ierti fiara care te sperie si sa o ajuti sa nu mai fie fiara, prin iubirea ta. "Frumoasa si Bestia", basm clasic.


pri3st3ss

mda,iubesc "FRUMOASA SI BESTIA",mai ales ca in mine e "bestia din sufletul adormit" :-D..sau ceva de genul..sau "bestia anesteziata"..
(intr-un sfarsit ai ajuns pe drumul pe care te voiam si pt asta iti multumesc!)
prin iubire,zici?!...da,greu si anevoios drum....iubire si iertare...

ok,sa iti mai spun o alta intamplare din mica mea experienta de viata...dupa ce mi-am descoperit sursa de energie si am observat ca energia poate fi canalizata si in alte scopuri, am incercar sa vorbesc si sa "educ" acei vampiri inconstienti...raspunsul a fost diferit;unul mi-a spus ca nu il intereseaza si sa nu il mai bat la cap,altul ca nu vrea sa se oboseasca luand energie din univers,altul ca vb tampenii si sa ma car cu caii mei verzi in alta parte....
nu ii poti "salva" pe toti daca ei nu doresc sa constientizeze si nu vor sa accepte....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: pri3st3ss din  12 August 2006, 21:47:46
mda,iubesc "FRUMOASA SI BESTIA",mai ales ca in mine e "bestia din sufletul adormit" :-D..sau ceva de genul..sau "bestia anesteziata"..
(intr-un sfarsit ai ajuns pe drumul pe care te voiam si pt asta iti multumesc!)
prin iubire,zici?!...da,greu si anevoios drum....iubire si iertare...

ok,sa iti mai spun o alta intamplare din mica mea experienta de viata...dupa ce mi-am descoperit sursa de energie si am observat ca energia poate fi canalizata si in alte scopuri, am incercar sa vorbesc si sa "educ" acei vampiri inconstienti...raspunsul a fost diferit;unul mi-a spus ca nu il intereseaza si sa nu il mai bat la cap,altul ca nu vrea sa se oboseasca luand energie din univers,altul ca vb tampenii si sa ma car cu caii mei verzi in alta parte....
nu ii poti "salva" pe toti daca ei nu doresc sa constientizeze si nu vor sa accepte....

Este adevarat ca nu poti salva pe nimeni cu forta.
Dar merita sa incerci, cit se poate, daca simti ca asta ai de facut.
Dupa ce ai incercat cit ai putut, chiar si fara succes, oamenii respectivi dispar singuri din viata ta. Daca mai ramin, inseamna ca mai poti incerca si altfel, la momentul potrivit. :-))


pri3st3ss

da,unii sufera de incapatanare cronica...
nu stiu daca pe ei ar trebui sa ii salvez,eu am discutat cu cine a binevoit sa ma asculte,telul meu e altul,ajutorul meu e indreptat spre alta parte a societatii...desigur,nu sunt exclusivista,am reusit pana acum sa trag spre "lumina" cateva persoane,poate voi mai reusi..ms de sfaturi oricum...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Flight33

Nu am mai scris cam de multisor pe forumu`l asta, dar din chite stiu eu este foarte important de stiut ca noi suntem si parte "spirituala" adica energie dar si  parte materiala adica ......trupul pe care trebuie sa'l hranim cu mincare. Vampiri energetici intra'devar exista
apropo sa'r un pic de la subiect am cunoscut o doamna care imi citea ghindurile si imi zicea ca daca imi incrucizez miinile nu mai ma poate "citi". Si tin sa mai amintesc ca daca va duceti la Biserica sunt anumite "babe" care de obicei ating diferite pers de obicei pers tinere, care la simpla atingere aceea pers atinsa ii vine o stare de lesin, de ameteala. Asta am simtit'o pe propria raspundere.   

darkness

priestess,acum te cred,am nevoie de ajutor urgent!pls

xennon_2000

 sunt oamenii care deoache "Vampiri energetici" ????????