Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sã ne pregãtim pentru 2012

Creat de IONUT, 12 Iunie 2006, 23:27:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

 Un lucru este clar; Vrem sa credem sau nu in ceea ce de fapt cu ohii nostrii vedem chiar si in acest moment, este la apreciera fiecaruia. si ca sa fim mai reali... oricum ceea ce avem de facut, pentru a ne pregatii pentru o eventuala trecere in alta dimensiune...este de fapt ceea ce ar trebuii sa facem ,cu sau fara "2012", adica sa renuntam la negativitate si la frica, de orice natura ar fii ea. Asa ca nu vad cu ce anume deranjaza pe cei scheptici ca unii oameni cred ca au posibilitatea in cativa ani sa treaca intr-o etapa mai avansata de evolutie? eu personal, nu vreau sa spun ca...cred ca ceva se va intampla(la nivel spiritual), ci simt asta de cand eram copil stiu ca pur si simplu viata pe care o am este  amplasata la granita intre timp si eternitate. Pana cu putin timp in urma nu-mi puteam explica de ce simtamantul acesta ciudat m-a urmareste permanent. Acum am inceput sa inteleg unele enigme pe care nimeni nu m-i le-a putut descifra. Da stiu ca nu mai este mult...numai ca ; nici cand se v-a produce trecerea in, a fii cu adevarat, nu stiu exact si cred ca numeni nu stie asta, in afara de TATAL CERESC.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kymosabe

Citat din: Sirius13 din  12 Decembrie 2007, 21:53:54
Nu stiu unde ai vazut tu o profetie in postul meu si unde am mentionat ca fac parte din acele categorii.

Nu ai spus tu ca in astfel de cazuri , citez ,,intotdeauna vor exista 2 tabere: scepticii si profetii'' .
Comentariul meu a fost raportat la ceea ce ai spus tu . Iar modul in care ai expus tu problema nu lasa impresia ca ai fi unul dintre sceptici. 
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

LupinThe3rd

L-am mai publicat inca odata si uite ca trebuie il repet din nou
http://bloguldinsertar.wordpress.com/2007/08/31/2012-sau-cum-am-incurcat-sfarsiul-lumii/
Cum Dumnezeu or fi trecut unii la fizica in liceu de habar nu au cum se defineste secunda? Sau poate inca nici nu au ajus? Corigenti! asta ar trebui sa fie.

lylyt_ice

 De fapt sunt mai multe tabere : 1.Oamenii evoluati din trecutul indepartat, 2.profeti, 3.cautatorii de adevar, 4.gura casca(care cred orice, si se dau cum bate vantul), 5.mincinosii(care stiu adevarul si-l ascund din anumite motive), 6.Falsificatorii(care creeaza povesti numai sa faca pe desteptii, sau sa preia conducerea asupra unor grupuri de oameni), 7.oamanii de stiinta ( care, nici ei nu mai stiu ce sa creada si sa spuna).....8.Si schepticii care se pun contra tuturor(ei cred ca stiu totul si au raspuns la toate).....si cred ca lista este mult mai ampla dar mai multe sorturi nu am gasit momentan......Cred ca noi facem parte din categoria a-III-a cu toate ca printre noi este posibil sa fie si scheptici......sau gura casca...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

 Mai lupin mai lasa-ne in pace cu fizica ta si cu invatatura asta...Tu ai  parinti profesori si te-au pus sa inveti ...noi suntem mai prosti ...si daca tu stii mai bine, spune tu ....nu critica intruna pe altii...linkuri poate da oricine dar de scris ceva din propria-ti memorie vad ca ti-e cam greu...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Yagg

Kymosabe, Lupin, bine punctat.

Sirius, dacã ºtiinþa e ºtiinþã, studiazã natura, natura are anumite constante care nu pot fi contrazise ºi se pot mãsura cu precizie ºi natura nu poate fi contrazisã prin simplu fapt cã este perfectã. Ce legãtura are societatea Illuminati cu fenomenele ce vor avea loc în anul 2012? Cum se pot face afirmaþii atât de grave la adresa fizicii? Lylyt, m-aþi lãmurit. Dumneavoastrã credeþi în continuare cã veþi trece în altã dimensiune. Me like it! Sunã... exotic.

Bãieþi, þine RUFOn-ul pânã în 2012? Hai, care se bagã la un pariu? Dacã pe 24 decembrie 2012 suntem întregi, "Profeþii" ne dau dulciuri pentru colindã. Ok?

StarDust

#411
Citat din: Sirius13 din  12 Decembrie 2007, 21:53:54
Nu stiu unde ai vazut tu o profetie in postul meu...

Sirius13, filmuletzul tau din link, e el insusi o profetie nu una prea incantatoare...
Yagg... Ma bag la pariu! da' nu chiar acum' tre sa mai vaz de niste chestii... :-D. Buna ideea!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

#412
Citat din: Yagg din  12 Decembrie 2007, 23:39:45
Kymosabe, Lupin, bine punctat.

Sirius, dacã ºtiinþa e ºtiinþã, studiazã natura, natura are anumite constante care nu pot fi contrazise ºi se pot mãsura cu precizie ºi natura nu poate fi contrazisã prin simplu fapt cã este perfectã. Ce legãtura are societatea Illuminati cu fenomenele ce vor avea loc în anul 2012? Cum se pot face afirmaþii atât de grave la adresa fizicii? Lylyt, m-aþi lãmurit. Dumneavoastrã credeþi în continuare cã veþi trece în altã dimensiune. Me like it! Sunã... exotic.

Bãieþi, þine RUFOn-ul pânã în 2012? Hai, care se bagã la un pariu? Dacã pe 24 decembrie 2012 suntem întregi, "Profeþii" ne dau dulciuri pentru colindã. Ok?





Stimabile domn Yagg,tin sa va anunt cu indulgenta ca nu exista precizie in stiinta/fizica ,indeosebi natura.

Societatea Illuminati ,in caz ca nu stiati sau nu vreti sa stiti,nu are nici o legatura lipsa,mai exact au legatura cu tot,butoanele pe care dvs. apasati acum intiparesc data in spatiul digital ce va domni in eternitate ca firele de nisip de pe malul oceanului,dar acest spatiu unde dvs va desfasurati cu spirit de libertate e bine vegheat  :wink:

sa fiu mai subtil la ce am zis : http://youtube.com/watch?v=_GzA9Xu_oEo

Later Edit : Baietii o sa-l tina (parerea mea) ,dar baietii mai mari o sa tina netul pana atuci oare ?  :mrgreen:

Serban M

#413
recomand : http://www.disclose.tv/viewphoto/637/2012___Anunnaki_Rapture_and_the_NWO/

Nu vreau sa fiu inteles gresit,insa deja ca sa spui ca nu se va intampla nimic in 2012 mi se pare o aberatie.

2012 nu inseamna din start sfarsitul omenirii,insa evenimente semnificative vor fi iminente.Exista nenumarate precizari asupra acestui an (excluzand profetiile),cum ar fi inexplicabila activitate solara anuntata de catre NASA in 2012.Efecte ?

http://science.nasa.gov/headlines/y2006/10mar_stormwarning.htm

http://www.gvnr.com/74/3.htm

LupinThe3rd

Syrius_13 . "Profetia" 2012 si cu constiparea timpului se refera exact la faptul ca ziua nu mai are 24 de ore ci 16 ore, adica exact la o masura definita de om. Conform logicii bunului simt elementar atunci fie una din constante s-a modificat fie lungimea cutarica a cesiului pixulescu s-a modificat. Ori pana acum nu a venit nici un fizician cu o astfel de stire...
Al doilea element: e posibil ca unii din oameni sa treaca cu ocazia respectivei sarbatori intr-o alta dimensiune dupa modul in care o partea a membrilor Ordinului Templului Solar a parasit planeta catre Sirius.
Dupa cum scriam si in
http://bloguldinsertar.wordpress.com/2007/11/21/ethiopian-zion-coptic-church-sau-calatorie-prin-sprin-serele-domnului/ calatoria prin Serele Domnului e lunga si plina de surprize.Incetul cu incetul 2012 isi gaseste rozorul aici.
Un amic de al meu spunea "Nene! Niste frustrati care asteapta sa vina dimensiunea pixu ca sa ii bage si pe ei cineva in seama ca acum nu ii baga nimeni"... MI s-a parut prea dur... Inclin ca de fapt sunt niste visatori, doar ca unii dintre visatori au sfarsit-o prost de tot. Vezi Oridinul Templului Solar, samd...

Yagg

Google is evil! Microsoft is evil! Bill Gates is a marked!  :roll:

Daaaa... frumos. Nu exclud existenþa conspiraþiilor, iar 9/11 este un exemplu elocvent. Dar, hai sã fim serioºi... cum sã se scurteze timpul domnule? Cum sã treci într-o altã dimensiune? Cum sã se roteascã Pãmântul în sens invers?

Citatva anunt cu indulgenta ca nu exista precizie in stiinta/fizica ,indeosebi natura
Înseamnã cã nu avem aceeaºi percepþie despre ce reprezintã Natura. Natura este foarte precisã. Erorile, calculele eronate ºi alte chestiuni cu erori sau imprecizie se datoreazã omului. Omul nu poate sã facã cu precizie ceva anume. Asta ar trebui sã vã daþi seama în fiecare zi. Dacã afirmaþi cã Natura este imprecisã, îl blamaþi pe Dumnezeu.

Serban M

Citat din: LupinThe3rd din  13 Decembrie 2007, 00:34:12
Syrius_13 . "Profetia" 2012 si cu constiparea timpului se refera exact la faptul ca ziua nu mai are 24 de ore ci 16 ore, adica exact la o masura definita de om. Conform logicii bunului simt elementar atunci fie una din constante s-a modificat fie lungimea cutarica a cesiului pixulescu s-a modificat. Ori pana acum nu a venit nici un fizician cu o astfel de stire...
Al doilea element: e posibil ca unii din oameni sa treaca cu ocazia respectivei sarbatori intr-o alta dimensiune dupa modul in care o partea a membrilor Ordinului Templului Solar a parasit planeta catre Sirius.
Dupa cum scriam si in
http://bloguldinsertar.wordpress.com/2007/11/21/ethiopian-zion-coptic-church-sau-calatorie-prin-sprin-serele-domnului/ calatoria prin Serele Domnului e lunga si plina de surprize.Incetul cu incetul 2012 isi gaseste rozorul aici.
Un amic de al meu spunea "Nene! Niste frustrati care asteapta sa vina dimensiunea pixu ca sa ii bage si pe ei cineva in seama ca acum nu ii baga nimeni"... MI s-a parut prea dur... Inclin ca de fapt sunt niste visatori, doar ca unii dintre visatori au sfarsit-o prost de tot. Vezi Oridinul Templului Solar, samd...

Stimabile domn lupin,acadelele de pe idieta.ro referitoare la 2012 sunt pentru cititorii de rand.Chiar nu ma intereseaza interpretarea dvs. siropoasa de pe blogul x.De asemeni,tin sa va anunt ca nu sunt frustrat si nici visator,imi place sa gandesc totusi si ma consider un tip destul de rational.Sincer nu ma intereseaza atat de mult acest subiect incat sa-i dedic o anumita doza de timp,am mentionat-o si mai inainte,insa nu pot da nici cu piciorul cand stiu ce lucruri se desfasoara sub acelasi cer cu mine,pe acelasi pamant ,plus incarcatura de evenimente la care am luat parte pana acum (nu vreau sa dau detalii) ce afirma multe lucruri.

Serban M

#417
Citat din: Yagg din  13 Decembrie 2007, 00:42:40
Google is evil! Microsoft is evil! Bill Gates is a marked!  :roll:

Daaaa... frumos. Nu exclud existenþa conspiraþiilor, iar 9/11 este un exemplu elocvent. Dar, hai sã fim serioºi... cum sã se scurteze timpul domnule? Cum sã treci într-o altã dimensiune? Cum sã se roteascã Pãmântul în sens invers?
Înseamnã cã nu avem aceeaºi percepþie despre ce reprezintã Natura. Natura este foarte precisã. Erorile, calculele eronate ºi alte chestiuni cu erori sau imprecizie se datoreazã omului. Omul nu poate sã facã cu precizie ceva anume. Asta ar trebui sã vã daþi seama în fiecare zi. Dacã afirmaþi cã Natura este imprecisã, îl blamaþi pe Dumnezeu.

Daca natura ar fi precisa ,am fi cu totii niste roboti (psihic) si am trai intr-o monotonie ucigatoare.Farmecul naturii este insasi eroarea/imprecizia ,sau cum vreti dvs. sa o numinti.Schimbarile genetice,transmutatia ADN-ica prin mutatii si insasi noile specii fac parte din evolutia fireasca a vietii.Totul se afla in miscare,erorile deja nu mai sunt considerate erori in natura si sunt luate drept factori fundamentali pentru transformare prin ADAPTARE(asemeni unei pete de culoare picata in mixtura preparata de un pictor,care isi pregateste pensula pentru o noua opera sau chiar peste o noua pictura,schimbandu-i anumite aspecte) ,imaginati-va aspectul omului primitiv de atunci si cel de acum.Nu am fi supravietuit fara adaptare.Exista si anumite erori vizibile (daca asa pot fi numinte) cum ar fi aceasta boala destul de rara : http://youtube.com/watch?v=ghc9khHZMuk&feature=related

*google conspiracy nu imi pare conspiratie,este destul de firesc ca cei ce au acces la orice,iti pot afla cam tot profilul personal la o simpla accesare a arhivelor google.Consider acest lucru valabil si pt ip. ,deci net-ul este inegal sau securitatea,sau asa zisele date personale.

StarDust

Natura, si tot ceea ce ne inconjoara, sunt toate rezultatul unei precizii extraordinare, care genereaza evenimente ce noua ni se par aleatoare... Imi permit sa fac o analogie, tehnica de calcul, calculatoarele si ultima aparitie vasta in acest domeniu internetul cu toata diversitatea lui, se bazeaza doar pe o singura lege de baza si anume, starea de "1" sau "0" a unui bit de informatie. Asta privind din punct de vedere strict tehnic... Acum daca ne punem problema.. cine a creat bitul? (presupunem ca asta se intreaba un anumit soft care cumva a devenit constient de el isusi)  :-D ... Ajungem la probleme cu mult mai complexe...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Kymosabe

Citat din: Sirius13 din  13 Decembrie 2007, 00:53:49
Daca natura ar fi precisa ,am fi cu totii niste roboti (psihic) si am trai intr-o monotonie ucigatoare.Farmecul naturii este insasi eroarea/imprecizia ,sau cum vreti dvs. sa o numinti.Schimbarile genetice,transmutatia ADN-ica prin mutatii si insasi noile specii fac parte din evolutia fireasca a vietii.Totul se afla in miscare,erorile deja nu mai sunt considerate erori in natura si sunt luate drept factori fundamentali pentru transformare prin ADAPTARE(asemeni unei pete de culoare picata in mixtura preparata de un pictor,care isi pregateste pensula pentru o noua opera sau chiar peste o noua pictura,schimbandu-i anumite aspecte) ,imaginati-va aspectul omului primitiv de atunci si cel de acum.Nu am fi supravietuit fara adaptare.Exista si anumite erori vizibile (daca asa pot fi numinte) cum ar fi aceasta boala destul de rara : http://youtube.com/watch?v=ghc9khHZMuk&feature=related

Sirius in cazul omului nu e vorba de adaptare ci de evolutie .
Adaptarea si evolutia sunt doua notiuni distincte .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)