Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sã ne pregãtim pentru 2012

Creat de IONUT, 12 Iunie 2006, 23:27:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uliciadrian01

   Foarte interesanta chestia cu 2012`ele asta Dom'le.. Toata lumea vbeste entuziasmata de el.. Acuma intrebarea mea, credeti ca acuma 1000 de ani oamenii nu se gandeau, ca si acuma, la sfarsitul lumii? Precis si ei aveau tot felu de repere, asa cum e acuma 2012 in care se gandeau ca, pfoai, va disparea lumea etc. Atata ce pe atunci nu existau forumuri si chestii de genu unde sa poata povesti direct din scaunu de acasa cu, cafeaua langa ei. Acuma, mnah, ce sa zic, oamenii de stiinta vin cu explicatiile lor etc etc etc Cati dintre ei au dreptate, nu se stie, insa multi probabil si gresesc. Am citit si eu articole despre anul 2012 in care chiar autorii ziceau ca, mnah, e f posibil sa nu se intample nimic din ceea ce au zis mai sus.. Oricum daca se va intampla cum zic ei, atunci probabil nu avem de ce sa ne fie frica..

uliciadrian01

  Ah.. inca ceva.. unii mai vorbeau (daca am inteles eu bine) ca nu stiu cine a construit o masina a timpului si trimis oameni in viitor... Aaaah.. sa fim realisti, daca chiar s-ar intampla ceva de genu, cred eu ca ar afli si tiganii ce se ascund prin gunoaie in spatele blocurilor atat de mediatizat ar fi. Ar fi in toate ziarele etc. Nu putem zice ca s-a tinut secret de vreme ce sunt articole ce scriu despre asa ceva.. Asa ca: ceva ce ne-ar uimi pe toti; acel ceva nu a fost tinut secret => DE CE NAIBA NU O AUZIT 99% DIN POPULATIA GLOBULUI?

Arckadii

tu ai auzit despre ultimul avion al armatei sua? sau sti secretele francmasonilor, sau cele ale illuminati?
sunt vechi de cand lumea, si totusi nu toti le stiu.
Ark

calinahanna

@ uliciadrian01

Buna...

CitatNu putem zice ca s-a tinut secret de vreme ce sunt articole ce scriu despre asa ceva.. Asa ca: ceva ce ne-ar uimi pe toti; acel ceva nu a fost tinut secret => DE CE NAIBA NU O AUZIT 99% DIN POPULATIA GLOBULUI?
Pertinenta intrebare, nu-i asa? :wink:

uliciadrian01

Poi.. da.. da' tocmai aia e ideea, ca alea o fost tinute secrete, pe cand chestia cu masina timpului, inca o dat unu dintre cei care o mers in viitor cica si un interviu ce era intr-un articol..

Arckadii

si despre illuminati se zice ca se stiu o gramada de lucruri. tu sti ceva concret?
sunt experimente care sunt tinute secrete chiar daca unul sau altul le fac publice.
Ark

uliciadrian01

 mmmdah... da' tot nu am inteles faza cu interviul atunci  :roll:

Arckadii

il sti pe bob lazar? tipul care zice ca a lucrat la area 51?
asta a descris se pare cu lux de amanunte ce e pe acolo...insa momentan e "nebun"...asa ca ce te astepti, cum vine un idiot incomod si le dezvaluie planurile, ei sa accepte ca asa a fost?
Ark

uliciadrian01

Si se pare ca tu esti atunci absolut convins de confesiile lui bob lazar.. Da, sunt probabilitati foarte mari ca americanii sa se ocupe cu tot felu de chestii care nu sunt date publicitatii. Mi-i se pare si logic, avand in vedere cat de bolnava ii lumea in ziua de azi.. Da' asta nu inseamna ca tot ce se povesteste ii adevarat..

Arckadii

pe mine bob lazar si area51 ma lasa rece fie vorba intre noi, e interesant dar e un subiect asa de fumat...
ideea ere ca nu o sa iti recunoasca nimeni in fata: da am facut un experiment cu masina timpului. chiar daca exista N oameni care spun ca au vazut cu ochii lor chestia asta.
Ark

uliciadrian01

Si acuma.. asa.. neoficial.. tu chiar crezi ca au reusit sa creeze o masina a timpului cu informatii primite de la extraterestrii cum ziceau ei si sa trimit lume in viitor? Poi daca au primit informatiile de la extraterestrii cum naiba le-au decodificat? Ca banuiesc ca astia nu vorbeau engleza. Sau o stat extraterestii pe aici sa invete engleza si sa ne dea numa asa un proiect a masinii timpului?

Nox

Citat din: uliciadrian01 din  02 Februarie 2007, 11:04:04
[...]cum naiba le-au decodificat?[...]

ai vazut filmul Contact (1997)?

http://www.imdb.com/title/tt0118884/

P.S. si ca sa-ti dau un indiciu: matematica e limbajul universal (sau limbajul universului)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

 Daaa.. Si asta insemana ca si extraterestrii pentru 2 (doi) folosesc acelasi semn ca si noi: 2.
Acuma am ajuns la filme deja :-j

Nox

#238
Citat din: uliciadrian01 din  02 Februarie 2007, 11:25:34
Daaa.. Si asta insemana ca si extraterestrii pentru 2 (doi) folosesc acelasi semn ca si noi: 2.
Acuma am ajuns la filme deja :-j

ai auzit de limbaj binar? 0 1 0 1

uita-te la film...si o sa iti dai seama despre ce vorbesc.

Filmul Contact este facut dupa o novela de Carl Sagan. De SETI ai auzit?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

 Eu da... ei? Cate sanse is ca modul lor de gandire sa semene cu al nostru? Sincer acuma...