Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Disclosure UFO

Creat de liviutatarus, 06 August 2023, 18:00:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

liviutatarus

Sunt extrem de contrariat ca acest site, pe care il urmaresc de ceva timp, nu spune absolut nimic despre audierea din Congresul USA, audiere, care, cel putin mie, mi se pare a fi evenimentul asteptat de mult prea mult timp! Intru zilnic de cate doua trei ori, sa vad vreo luare de pozitie, vreun link, ORICE! NIMIC! Care ar fi motivul? Nu mai este de acualitate, a cazut in derizoriu, frica de a posta, faptul ca am trecut de la negare totala la ceva ce nu credeam posibil ca se va intampla cat traiesc eu? Nu mai exista initiativa de a dezbate un lucru atat de important cum a fost acea audiere si interviul lui David Grusch de la News Nation, cu pareri si argumente pro si contra? Trece momentul asta atat de important peste/prin noi, si, chiar daca majoritatea userilor de aici stim si suntem convinsi de adevar, nu mai avem puterea de a ne spune parerea? L-am citit pe J Allen Hynek in anii 70 din scoarta in scoarta (de Experienta OZN este vorba), pe Erich von Daniken la fel, dupa anii 90 pe Jacques Vallée, eram ahtiat dupa subiectul asta! De aia m-am si inscris ca membru! Am descoperit lucruri noi, despre care nu mai citisem/auzisem si eram fascinat. Si in ultimul timp, cand site-ul ar fi trebuit sa explodeze, O LINISTE MORMANTALA! Chiar nu inteleg...
Las doua link-uri cu audierea celor trei martori din Congres si Dr. Greer's Groundbreaking National Press Club Event, interviul full cu David Grusch il am salvat cu o traducere aproximativa, nu stiu unde sa-l pun si daca este cineva interesat! Seara frumoasa va doresc!
https://www.youtube.com/watch?v=lNiPCV6cAP4&t=7820s
https://www.youtube.com/watch?v=zDY7t6HihCw&t=68s

abyss

Salutare,
Din păcate moderarea mesajelor este aplicata automat noilor membri înregistrați sau indiferent  de vechime pana la un anumit nr de mesaje (câteva zeci ...nu mai știu exact acum)

Referitor la David Grush sunt prea multe de spus (despre el) fiindcă despre ce exact a dezvăluit el in cadrul audierilor nu știm exact decat SCIF...SCIF....SCIF. Asta răspunde mereu ca va vorbi in cadrul unui SCIF (Sensitive compartmented information facility) iar senatorului căruia îi va spune informații îi va trebui acces special la secrete etc.

Deci ce mama lui de whistleblower e Grush daca își respecta NDA-ul? Ce a suferit el in urma căror dezvăluiri cand el e bine-mersi mare șef si a mai venit și cu ceilalți la audieri.
  Părerea mea e ca asta înseamnă să aduci securiști mari la audieri, adică mari dezinformațori si manipulatori cum sunt aceștia care cotesc narațiunea ufo catre zona de amenințare in care autoritățile acum pompează zeci de miliarde catre anumite bugete (vezi Bai Den si spaceforce) Până la urmă daca americanii înghit prostiile astea pur și simplu... e problema lor la ei acasă.

Mai important ar fi pentru noi aici in România sa înțelegem cine e Grush ăsta, nu cine ni se spune ca e de catre ei mainstream-secu-media,  cine era colegu de la masă la audieri, cine conduce audierile,  cine sunt cu adevărat acele persoane pe care le vedem de aici pe mai micile ecrane dar nu le si cunoaștem.

Pentru a vedea si înțelege comparativ, voi pune aici mai târziu câteva link-uri pentru cine va dori sa asculte și ceva bârfe adevărate evident luate cu un "grain of salt "

abyss

#2
Netradus. Merita vizionat.
Pe canalul său are mai multe referiri interesante.


liviutatarus

Se poate seta traducerea din engleza in romana in youtube. Despre ce a declarat congresmanul Gaetz ce parere ai? In primul link pe care l-am pus mai sus de la pozitia 1.51.00!

abyss

E o afirmație politică si geopolitica din partea lui in lipsa de probe clare. Audierile acestea publice nu sunt pentru cetățenii lor, care au fost subiectul unor campanii de manipulare, intimidare și dezinformare inca din anii 50. Sau dacă sunt atunci sunt pentru campania electorala la prezidențiale.

fiulploii

Audierile din al Sua congres nu sunt altceva diferit decât la noi in șparlament sau aiurea , prin alte părți, adică teatru. Ori pe aici, din cât se vede, nu mai prea "pune nimeni botu' ". Vrem ceva mai serios cred.
    Sau poate că unii dintre noi nu mai vor să piardă timpul cu , cum să le zic, praf aruncat in ochi? După ce urmărești multe "mărturii " pe iutub, că e italianu' ori 'meriganu' ori alți "fluieratori in biserică" după ce ai privit ore in șir la pozele nasa de pe lună sau marte parcă vrei altceva, nu te mai uiți in gura oricui. Cel puțin eu aici mă încadrez, fără supărare și mai ales fără generalizare.
   De exemplu acum sunt interesat de Ramayama/Mahabharata și e f intrigant , de exemplu, meniul piloților de vimane inainte de zbor, după zbor, etc.
    Și incerc să deslusesc ceva din civilizațiile "pre-adamice" sau , de exemplu, să înțeleg de ce TVM zice că 2026, cu aproximație, va fi un an al inceputului de "recoltare" sau resetare.
    Fiecare urmărește ce consideră important pt el.

    Nu contează zic eu , nici cine este un domn sau altul fiindcă biografiile pot fi ușor fabricate in ziua de azi.
    Și să nu uităm, trăim pe viu intr-un mare spectacol și in general, suntem dirijați incotro să ne uităm la un moment sau la altul.

abyss

Pai da. Mai serios. Pe situl Earthfiles cat si pe canalul youtube sunt multe marturii șocante.

Iată un episod ce merită urmărit. Macar acesta.

liviutatarus

Chestia este ca totul a fost oficial si s-a trecut de la gaz de mlastina, planeta Venus sau pasari, la recunoasterea oficiala si ca este o problema de securitate nationala. Din ce-am mai citit, rasfoit, vizualizat, in anul 2027 se va produce dezvaluirea totala. Fiindca asa vor ei, aia de ne viziteaza. Om trai si om vedea.

fiulploii

#8
Chiar episodul cu pricina cred că e orice numai adevărat nu dar no, asta e părerea mea. Si doamna in cauză și mister Green și alții cred că fac parte dintr-o agendă comună mai mare.

Dezvăluiri întotdeauna au fost doar parțiale, fix minimum necesar pt a se realiza ceva anume.

abyss

#9
Citat din: fiulploii din  21 August 2023, 22:05:14(...) cred că e orice numai adevărat nu dar no, asta e părerea mea. (...)
Vezi tu, in ultima vreme eu cred ca orice poate fi adevărat pana se dovedește contrariul.

Citat din: fiulploii din  21 August 2023, 22:05:14Dezvăluiri întotdeauna au fost doar parțiale, fix minimum necesar pt a se realiza ceva anume.
Controlul narațiunii spre direcția UFO=amenințare.

Imi amintesc de serialul X-files. Spre finalul serialului, daca nu ma înșel, se vorbea despre o ultima șansă a omenirii de a se apăra in fata non-umanilor din spațiul cosmic: un vaccin!! 😅. Doar ca nu știau sub ce motiv sa ne înțepe pe toți. 😉
Motivul a venit, s-au înțepat multi. 🤣... apoi apare aceasta CIA DISCLOSURE !! de ce CIA? Simplu. Fiindcă e DOAR a lor 🥰

Dar e interesanta prezentarea, admit. Colegul @liviutatarus are dreptate cand spune ca oficial s-a trecut de la gaz de mlaștină, planeta Venus sau păsări, la recunoașterea oficiala si ca este o problema de securitate naționala (doar in SUA🙃!!).

Greer ca Greer si restul asemenea. Dar ce părere aveți despre Bob Lazar? Mai ales ca de curând a zis (poate o fi spus si-n trecut dar nu am reținut ), ca pe vremea cand lucra la S4 (Area 51) unul dintre discurile din hangar pe care le văzuse era o descoperire ARHEOLOGICA!!😗 cel puțin așa i s-a zis ca a fost găsit intr-un strat geologic...vechi bine de tot...🤫

liviutatarus

Am vazut si eu interviul recent cu Bob Lazar (bi-interviu fiindca era si Jeremy Corbell), in care spunea ca acel coleg al lui, Barry, intrebat fiind de unde sunt acele OZN-uri, a spus ca cel putin unul a fost o descoperire arheologica! Cred ca in interviul luat de catre Joe Rogan! L-am gasit, la momentul 1:13:48.
https://www.youtube.com/watch?v=BEWz4SXfyCQ

liviutatarus

Congresul mexican îi invită oficial pe Tim Burchett (Congresul SUA), Larry Maguire (Parlamentul Canadei) și Luis Eduardo Grangeiro (Congresul Braziliei) la o audiere publică pe UAPS/12 septembrie. Si-au mai anuntat prezenta de curand si Ryan Graves, Chris Mellon, Jaime Maussan, Yoshiharu Asakawa si Juanito Juan, ultimul ca sa depuna marturie! (https://www.youtube.com/watch?v=1bKO0H-2KJk). Poate sa inceapa tavalugul de la vecinii mexicani si sa le dea perversa meriganilor?

https://twitter.com/jaimemaussan1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1694838460031389789%7Ctwgr%5E86ce6b2a9cf496547471fbc67d4fda612f767877%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.redditmedia.com%2Fmediaembed%2F160mibm%3Fresponsive%3Dtrueis_nightmode%3Dfalse

liviutatarus

Stire proaspata! Pentagonul incepe sa simta sula in coaste si sa faca ceva, orice, la modul serios si speram real!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3o651t-uGIc

P.S. Imi cer scuze, as fi vrut sa editez comentariul de mai sus dar nu am gasit buton.

abyss

#13
Referitor la Grush:
💥💥💥
Mai jos despre un comentariu recent, facut la un conținut youtube al canalului Body Language Analyst care analiza anomaliile de comportament ale lui D Grush dintr-un interviu recent. Comentariul respectiv a fost șters intre timp, dar a fost păstrat ca si screen shot.
E foarte posibil ca acest comment sa-i aparțină unui general Air Force (Major General John A. Allen Jr.) care este Commander of the Air Force Installation and Mission Support Center.

Chiar merita vizionat.


abyss