Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2 obiecte luminoase care au aparut din neant

Creat de White_Light, 16 Ianuarie 2015, 17:30:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

White_Light

Pozele sunt facute cu telefonul meu undeva in zona Stirbei voda sector 1 saptamana trecuta mergand spre metroul de la Eroilor ,2 obiecte neindentificate au aparut pur si simplu de nicaieri ,acestea se deplasau haotic ,sus jos stanga dreapta vertical si straluceau extrem de tare in pulsatii ,dupa 1 minut acestea au disparut pur si simplu.
Imi pare rau ca nu am apucat sa si filmez din cauza bateriei care era la 20% .

panta_rh_ei

Nu cred că-s necesare alte detalii. Chiar sunt cele doua planete - în a doua foto se văd clar. Le-am admirat şi eu câteva seri la rând pe cerul de vest unde străluceau maiestuos chiar înainte de instalarea întunericului deplin.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

jean

Citat din: Guest din  18 Ianuarie 2015, 20:13:46
O fi vorba de Venus si Mercur?
Daca poza a fost facuta spre Vest, da. In aceste zile ambele planete au fost vazute spre Vest imediat dupa apusul Soarelui. Uite cineva a facut o fotografie, vezi aici: https://www.facebook.com/AstroInfo/posts/891982750820221
Adevarul este dincolo de noi

White_Light

#3
Eu nu cred ca cele doua planete apar pur si simplu dintr-o data si fac miscari sus jos stanga dreapta lumineaza puternic si apoi dispar ,si m-am uitat fix la ele inainte sa scot telefonul din buzunar ,singurul lucru este ca nu am putut filma ca nu ma lasa telefonul fiind  pe low batery ,atunci puteati vedea exact ce spun. ,momentul a fost fotografiat fix inainte sa dispara cu probabil cateva secunde.

prodcomb

Situaţia pe cer se află uşor de la astro-urseanu.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

White_Light

Inseamna ca am avut vedeni eu desi nu imi explic disparitia lor apoi ....in fine ,rog moderatorul sa inchida acest subiect .

Arhanghelul

Citat din: White_Light din  19 Ianuarie 2015, 00:49:39
Inseamna ca am avut vedeni eu desi nu imi explic disparitia lor apoi ....in fine ,rog moderatorul sa inchida acest subiect .

Citat din: White_Light din  18 Ianuarie 2015, 22:36:43
Eu nu cred ca cele doua planete apar pur si simplu dintr-o data si fac miscari sus jos stanga dreapta lumineaza puternic si apoi dispar ,si m-am uitat fix la ele inainte sa scot telefonul din buzunar ,singurul lucru este ca nu am putut filma ca nu ma lasa telefonul fiind  pe low batery ,atunci puteati vedea exact ce spun. ,momentul a fost fotografiat fix inainte sa dispara cu probabil cateva secunde.

Miscarea celor doua lumini ... sus-jos, stg-dr. ... a fost din cauza unor mase de are cu temperaturi (implicit densitati) diferite ... si-n plus asociata cu modul cum lucreaza ansamblul ochi -  centrii nervoşi responsabili cu vederea  ... la lumina slaba (apus si rasarit) ... de aceleasi probleme se lovesc si conducatorii auto ...

P.S. In pozele respective sunt planetele ... invocate ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05