Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Telekinezie si alte puteri mintale .

Creat de Cristidrag0n123, 30 Martie 2014, 15:04:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cristidrag0n123

Salut , sunt nou pe acest forum . As dori sa vorbim putin de Telekinezie sau alte puteri mintale.Aceasta este pasiunea mea , de a muta obiectele cu puterea mintii.De ceva timp am inceput sa experimentez asa ceva.Am incercat faza cu Roata Psihologica ( PSI Wheel ).Am incercat sa ma concentrez asupra ei.Am pus un pahar de plastica deasupra ei pentru a i sigur ca nu ma folosesc de aer.Am incercat sa o misca si chiar am reusit dar putin , nu ca o roata normala.As vrea sa stiu daca pot continua cu asa ceva , adica sa exersez  in continu acest " Joc Mintal ".Puteti sa imi dati cateva sfaturi , tehnici de antrenament pentru asa ceva ?. Pentru a imi exersa mai mult puterea de concentrare.Adica imi imaginez roata miscndu-se intr-o directie dar ea nu se misca , exceptand faptul ca se misca foarte putin.Cum as putea sa creez o putere mai mare de legare a mintii mele cu obiectul pe care vreau sa-l misc ? Adica imediat ce-mi imaginez roata 3-4 secunde mintea mea o ia razna adica nu mai continui sa ma gandesc la acel obiect . Stiu ca imi trebuie ani si ani de antrenament , insa as vrea niste tehnicii de gandire mai adanci. :)

Multumesc pt. atentie.

fiulploii

seria Matrix pentru inceput  :lol:
Apoi topicul cu Evadarea din Matrix .
Vorbim dupa aceea.
:-) :martiansmile:

mr

Bine ai venit!

1. Citeste
2. Citeste
3. Citeste forumul
4. Traieste-ti viata! Cu familia, prietenii, colegii etc
5. Citeste
6. Citeste
7. Apoi vezi la ce-ti trebuie puterile mintale
Succes!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

ralexi

Folosesti folie de aluminiu sau hartie? :D