Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Filme horror româneşti

Creat de terraflorin, 07 Noiembrie 2013, 15:10:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

terraflorin

Dacă am văzut că există un topic despre filme SF românești m-am gândit să creez şi  eu unul despre filme de groază autohtone mai mult sau mai puţin, oricum cu contribuţie substanţială românească. Sper să nu mai existe vreun topic la fel, dar dacă există nu cred că e aşa greu de şters acesta.

Încep eu lista, desigur:

*Domnişoara Christina (1992) - cu fantome

* Vlad Nemuritorul (2002)   - cu vampiri

*Domnişoara Christina (2013)- cu fantome

alx

Hai sa zicem ca inteleg firava legatura dintre domeniul/domeniile despre care se trateaza pe acest forum cu filmele SF...da unde draci baltati e legatura cu filmele de groaza? Pe bune...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

terraflorin

nu se tot vorbeşte pe aici de vârcolaci, stafii, fantome, extratereştri şi alte fiinţe supranaturale nedovedite ştiinţific?  :-D

alx

Citat din: terraflorin din  07 Noiembrie 2013, 17:03:28
nu se tot vorbeşte pe aici de vârcolaci, stafii, fantome, extratereştri şi alte fiinţe supranaturale nedovedite ştiinţific?  ;D
Asa,si? Care e smecheria?

Nu cred ca e cazul sa ne apucam de critica de film,sau sa ne transformam in site de prezentare a acestora...sunt alte forumuri care de abia asteapta asa ceva...de ce vrei sa-l folosesti pe asta pentru asa ceva?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

terraflorin

#4
Aici sunt persoane cu cunoştiinţe vaste şi activitatea pe forum este mul mai intensă, acesta este scopul, o eventuală listă nu numai că va fi creată, dar va fi creată mai repede şi cu informaţii concrete şi corecte

Dar... mai e un dar... se poate şterge topicu dacă deranjează... acest lucru l-am scris sus de tot cu galben.

UPDATE: Ce să înţeleg din această descriere: Cafenea Discuţii generale, bârfe, zvonuri... ??

fiulploii

#5
Citat din: terraflorin din  07 Noiembrie 2013, 17:59:32
... Ce să înţeleg din această descriere: Cafenea Discuţii generale, bârfe, zvonuri... ??
Daca chiar nu intelegi  :evil: incerc eu sa te ajut . Una e cafeneaua din birtul satului unde vin pitzipoancele si alta e cafeneaua de la ..parlament , sa zicem, ca alt exemplu nu am avut la indemana.  :lol:
    Difera clasa si rafinamentul.
Evident, parerea mea...

Citat din: alx din  07 Noiembrie 2013, 17:27:56
.sunt alte forumuri care de abia asteapta asa ceva...
http://www.horror.com/forum/

alx

#6
Citat din: fiulploii din  07 Noiembrie 2013, 20:07:33
   Daca chiar nu intelegi  >:D incerc eu sa te ajut . Una e cafeneaua din birtul satului unde vin pitzipoancele si alta e cafeneaua de la ..parlament , sa zicem, ca alt exemplu nu am avut la indemana.  :D
    Difera clasa si rafinamentul.
Nici eu nu as fi putut sa o spun mai bine...de fapt,daca ma gandesc,as fi putut... ;D   Adica as fi schimbat parlamentul cu Harward... :D



Citat din: terraflorin din  07 Noiembrie 2013, 17:59:32
Aici sunt persoane cu cunoştiinţe vaste şi activitatea pe forum este mul mai intensă, acesta este scopul
Pot sa indraznesc a cuteza sa te intreb cui slujeste acest...scop? Pt. ca ma indoiesc ca forumul rufon ar avea ceva de castigat din asta,sau macar cei care il citesc...si care acceseaza acest forum nu ca sa citeasca cronica de film horror... ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

andrei

[quote author=fiulploii)
   Daca chiar nu intelegi  :evil: incerc eu sa te ajut . Una e cafeneaua din birtul satului unde vin pitzipoancele si alta e cafeneaua de la ..parlament , sa zicem, ca alt exemplu nu am avut la indemana.  :lol:
    Difera clasa si rafinamentul.
Evident, parerea mea...

   Nici o diferenta! 
Evident parerea mea... :-D :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

fiulploii

Nu ma refeream la parlamentul actual al Romaniei  pentru ca este un film horror autentic in desfasurare, mai ficiori  :lol:
Sunt de acord cu Harvard  8-)

terraflorin

horror autentic poate fi şi toată discuţia asta forumistică despre extratereştri, lumea de apoi, divinităţi-vampiri energetici etc  :-(