Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Posibil OZN vazut in noaptea de 29 spre 30 IULIE 2013 In Bucuresti

Creat de quassar, 31 Iulie 2013, 13:54:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

quassar

Salutari tuturor,

In seara de 29 spre 30 iulie 2013, ma intorceam impreuna cu mai multi prieteni dintr-o calatorie in rezervatia naturala Cheile Nerei,
tot drumul spre casa a fost unul obisnuit pana cand, la scurt timp de la intrarea in Bucuresti de pe autostrada A1, am obesrvat cu totii pe cer undeva in partea dreapta-sus a autostrazii un glob luminos. Mentionez ca se afla la aproximativ 50 - 60 grade fata de sol la o altitudine destul de mare, imi este greu sa aperciez cu exactitate altituinea. Globul acesta luminos era stationar, statea nemiscat, in punct fix, la fel de interesant este faptul ca nu se auzea nici un zgomot de motor, sau alte zgomote, desi la distanta la care se afla ar fi fost greu sa se auda sunetul motorului. La un moment dat globul s-a spart in mai multe globuri mai mici, a caror lumina era de aceeasi culoare alb-galbuie, asezate intr-o formatie rombica, avand in partea din mijloca dreapta al rombului inca o lumina mai mica de cat celelalte care parea un stroboscop. A mai stationat pentru cateva secunde in forma asta apoi a disparut inspre stanga noastra zic eu asa cam spre gradina zoologica.

Cu speranta ca nu suntem doar noi cei care au vazut acest fenomen pe cerul bucurestiului, am postat acest mesaj, astept comentariile voastre si alte intrebari daca aveti, nu sunt un impatimit OZN, adica nu vreau sa vad in orice lumina un ozn, dar cred cu tarie ca nu suntem singuri in universul acesta.

Nu avem nici o fotografie, sau film cu fenomenul, aveam o camera video care nu mai avea nici un fel de zeama in acumulatori.

Love Is the Answer !

Arhanghelul

Poti sa vi cu detalii suplimentare ?

1) La ce km erati pe autostrada la inceputul observatiei ;
2) La ce km erati la terminarea observatiei(presupun ca erati in miscare cu viteza maricica);
3) Rombul din cate corpuri/luminite era format/compus si cum era orientat (orizontal, vertical,etc.);
4) Care era diametrul aparent al corpului "mare" si  al "celor "mici";
5) Ora de inceput a observatiei si cea de terminare a manifestari .

P.S. Bine ai venit ... pe rUFOn ...
P.S. Poate reusim sa creionam ... o schita ... ASTEPTAM NOI DETALII ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Poate faci si o schita sau un set de schite din care sa ne facem o idee despre derularea fenomenului.

quassar

Salutare Dragilor,

Asa cum m-ati rugat o sa aduc incerc sa raspund cat mai precis intrebarilor sau sugestiilor voastre, asa ca :

1) La ce km erati pe autostrada la inceputul observatiei ;

Observatia a inceput undeva pe autostrada, nu foarte departe de bucuresti, in jur de 10 sau 15 minute, pe autostrada. Ne deplasam cu aproximativ 130 Km/h, apoi am intrat in localitate si am redus viteza la 60 Km/h. Eram deja in Bucuresti Pe B-dul Iuliu Maniu cand am vazut transformarea. dupa care obiectul s-a deplasat mult inspre stanga, a mai stationat putin, si apoi a disparut.

2) Im momentul cand a disparut ne aflam in fata Aerotech.
3)Romboidul, se afla relativ orizontal fata de sol, cu varful ascutit orientat ca in harata atasata.
4) raspunsul este pe harta
5) Era ora 02:50 noaptea de Luni 29 spre 30 IULIE .