Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O experienta ...

Creat de klingonianul mascat, 19 Mai 2013, 09:49:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

klingonianul mascat

Salutari. De ceva timp am niste visuri ciudate. De fapt nici nu cred ca le pt numi vise in acceptiunea clasica. Aseara dormeam profund si am simtit ca "ceva" imi imobilizeaza picioarele si capul. Simteam o apasare pe picioare si pe cap in cel mai strict sens al expresiei si nu puteam face nimic. Culmea este ca nu e prima data cand mi se intampla si, ca si pana acum, m-am trezit dar nu ma puteam misca si nici macar nu puteam deschide ochii. Eram constient ca ceva nu e in regula cu mine si totusi nu puteam face nimic.
Singurul lucru pe care l-am putut face a fost sa ma rog. Am inceput sa zic "Tatal Nostru" si dupa cateva secunde bune m-am simtit eliberat. Am deschis ochii dar evident nu am putut zari nimic in jur si ma simteam si un pic ametit. Am adormit la loc dupa cateva minute si pana dimineata nu am mai avut nimic.
In incheiere pot sa mai zic ca inainte de culcare am luat o aspirina efervescenta pentru ca ma durea o masea, desi ma indoiesc ca de la o aspirina se poate ajunge aici, mai ales ca nu e prima data cand patesc asa ceva si nu de fiecare data cand treceam prin astfel de experiente luam medicamente inainte de culcare.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

Arhanghelul

#1
Citat din: Arhanghelul din  02 Septembrie 2011, 22:07:07
C-am asa imi vine si mie sa cred ... sunt temerile noastre ce prind "viata" ...

Am patit "ceva"de cateva ori in decursul a mai multor ani (in medie odata la 1-2 ani)  ...
In ce consta acel ceva ... ce intotdeauna se petrece in intervalul orar 01 AM - 04 AM , ti-n sa mentionez ca am un somn foarte profund (poti sa dai petrecere in camera sau sa bati la toba ca nu ma trezesc) ... devin brusc constient (treaz) ca ceva ma apasa pe piept sau pe spate (in functie de pozitia de somn din acel moment) , o senzata de rece extrem (frig)  , chiar daca este luna iulie si termometru de afara arata 29 de grade ...
De multe ori am vrut sa deschid ochi si nu reuseam  si decate ori reuseam vedeam in intunericul din camera deasuprea mea o silueta neagra ca smoala de consistenta unui fum , fara chip ... dar totusi sesizam ca se uita fix la mine find catarata pe pieprul meu ... atunci im fac cruce cu limba de 3 ori si spun in gand rugaciunea Tatal nostru si se departeaza foarte iute la fereastra si nici nu termin sa spun prima rugaciune ca dispare si incepe sa trosneasca tot in camera . Chestia cu trosnitul dureaza dupa maxim 1-3 minute ... aproape pana termin sa spun a 3 rugaciune ...
Deja m-am obisnuit cu "protocolul" cand mi se mai intampla asta si nu imi mai este nici asa mare frica ... acum mai mult o simt ca teama si iritare ...
Pe la ultimele dati cand "fumuriul " era ushchit la fereastra am incercat sa ma misc repede sa aprind o lumina sa-l  vad ,dar n-am reusit niciodata sa ma misc (parca eram paralizat) ... puteam misca doar ochi nici macar buzele (sa-l injur putin) ... toate astea se petrec in cateva zeci de secunde (subiectiv ) ... dupa care dispare fumuriul si pot sa ma misc foarte rapid si sa aprind lumina si sa fac de veghe pana la 4AM - 5AM cu TV aprins pana ma ia dinou somnul si se incalzeste camera (doar v-am specificat ca in momentul aparaitiei e foarte rece in camera) ...
Si v-am spus povestea mea ... :evil:

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3720.msg62190.html#msg62190

Citat din: Arhanghelul din  03 Septembrie 2011, 18:47:45
@plimbaretule ... fereste-te grav de "Incornorat" ca se pare ca pe tine te viziteaza mai des ... prin terti ... zice intr-o marturisire " neconfirmata" Arsenie Boca... ca cu cat avanseaza omul catre  Dumnezeu cu atat mai tare (evoluat /desfasurat/dezvoltat) se arata "Tatal inselaciunilor " si acolitii lui ingeresti "decazuti"... ia zi tie nu-ti "shade" nici unul pe "pieptul ala frumos de 30 si ceva de ani: ...

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3289.msg62249.html#msg62249

Deci clar sunt cu neuronul blond    :mrgreen: ... vezi mai jos ... "ne-au facut suferinzi de o anumita boala" ... bine ca nu sunt posedat ... ca sigur ma index-au la psi ...

http://www.doctor.info.ro/paralizia_in_timpul_somnului.html

P.S. Ce bine ... am scapat ... conform ... articolului citat ... oare plimbaretu' o fi scapat ... :evil: :-) :martiansmile:

"Diagnosticare si tratament:
De regula nu e nevoie de un anumit tratament."
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

mr

#2
In 1997 am fost in armata (graniceri) pana -n luna octombrie a acelui an. La inceputul anului am avut un vis foarte straniu. Eram semiconstient, stiam unde ma aflu, insa parca nu eram eu. O prezenta foarte apasatoare ma conducea, vedeam totul in nuante de maro. Perceptia mea asupra entitatii care ma "poseda" era una care nu o pot descrie in cuvinte. O simteam extraordinar de joasa si posesiva. Nu mai avea control deloc asupra corpului desi vroiam sa fac o miscare pentru a ma trezi. Nu stiu cum a disparut...

Apoi, prin martie, am mai avut un vis asemanator dar de o intensitate mai slaba a prezentei. Nu am dat atentie...
In august, eram intr-o misiune de patrulare aproape de granita, cu un coleg. Noapte neagra, taciune, innorat si fara luna pe cer. Plecasem la ora 22 si trebuia sa ne intoarcem la 06. Eram pe granita cu moldovenii undeva in judetul Galati. Ne-am facut noi treaba dar pe la 3 dimineata am zis sa ne asezam undeva si sa dormim putin. Am gasit o gramada de lucerna proaspat cosita ...si ne-am facut comozi. Vara, noaptea spre dimineata se face destul de rece. Ne-am asezat spate in spate si am adormit. De data aceasta, prezenta care a venit o simteam atat de joasa si neagra incat am paralizat la propriu. La fel, eram semiconstient, voiam sa-i spun colegului sa ma trezeasca dar corpul nu ma asculta deloc. Eram coplesit de raul de pe mine. Nu stiu cat a durat ca timp, daca pot sa delimitez in timp, dar a fost extrem de energofaga senzatia. Spre sfarsitul "visului" am inceput sa nu mai doresc, din strafundurile fiintei mele, prezenta acelei entitati. Nu stiu cum s-a terminat de a plecat pana la urma si m-am trezit transpirat si vlaguit. Am mai stat putin si am plecat spre baza. Pe drum, cand se crapa de ziua, ne-am intalnit cu niste tarani care se duceau sa stranga lucerna. Intamplator sau nu, o femeie din grup, m-a intrebat direct pe mine daca nu cumva ne-au vizitat serpii in noaptea asta... :)

Prin luna noiembrie, cand deja terminasem stagiul militar, am avut o experienta asemanatoare. Dar, spre deosebire de precedenta, cand am simtit ca vine  prezenta aceea (pentru ca "visul" devedea deodata mai clar, stiam unde sunt, stiam ca dormeam, se schimba perceptia asupra decorului), am spus un "nu" foarte puternic (asa imi imaginam in vis) si toata fiinta mea a respins creatura printr-o hotarare de care nu ma consideram capabil. De atunci, lucrurile s-au aranjat altfel..si nu am mai fost "vizitat". Totodata, de-a lungul timpului, in mod constient, am regasit in anumiti oameni, in stare de veghe, urme din "amprenta" energetica negativa a acelei prezente, cu intesitati diferite si cu modalitati diferite de exprimare. Lucru care ma face sa cred ca manifestarea laturii negative prin oameni este posibila, atat timp cat cei "posedati" nu sunt constienti de ei insisi sau prin pasivitate, abandonare sau alegere, se lasa usor prada acestor prezente ...sa le zic malefice.

Intamplarea face ca, acum vreo 2 ani in urma, un prieten bun sa-mi descrie o serie de "vise" pe care le-a avut intr-un interval de vreo 2 luni, "vise" in care era vizitat/posedat de prezente negative si de care scapa doar cu rugaciunea Tatal Nostru.
O mantra rostita cred ca are rolul de a ridica vibratia pe moment si de a indeparta, sa-i zic demonul. Dar cred ca are doar un efect de moment nerezolvand problema de fond, adica dobandirea unei stari de vibratie mai inalta, constanta, care sa tina la distanta latura negativa. Si poate nu indepartarea este scopul ci mai mult obtinerea controlului asupra ei, pentru ca aceasta latura face parte din dualitate.

In ceea ce ma priveste, acel "nu" exprimat la momentul potrivit, pot spune acum dupa mai bine de 15 ani, ca a constituit un moment foarte important pentru a-mi recalibra simturile subtile si de a indrazi sa ma implic in situatii in care lucrurile erau orientate negativ (intretinute de persoane implicate care manifestau o latura negativa sub o forma sau alta) si sa le schimba in timp si cu tact, orientarea.

Din aceasta perspectiva as vedea si o anumita pozitivitate in apartia acestor "vise" ciudate. Ni se da posibilitatea sa luam contact cu forte existente in lumea noastra interioara, pe care altfel nu am avea cum sa le percepem direct, in fizic. Tot ceea ce vedem in fizic sunt efectele lor negative manifestate divers prin anumiti oameni.
Asa cred eu...




"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Arhanghelul

#3
Completare ...



"Ati auzit de shadow people ? E extrem de interesant un fenomen rar intalnit dar inexplicabil datorita unicitatii lui si par a fi conectate cu sleep-paralysis

http://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_people

mai multe la : http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1325.30.html

Shadow People,anyone ? "

http://forum.computergames.ro/31-stonehenge/338517-sleep-paralysis-anyone.html

Citat din: jean din  16 Septembrie 2007, 02:02:33
Mai puteti afla doua intimplari (nocturne) culese din revista Rufor care se aseamana foarte mult cu ce sa intamplat in acea noapte cu fiul meu. Documentele fotografiate sunt atasate mai jos.
  Cu ocazia acelei intamplari pomeneam de un singur detaliu care a putut fi observat la acea umbra o palarie asemanatoare unui joben. De un asemenea detaliu povesteste si scriitorul  W. Strieber, autor al carti ,,Communion" la o  intamplare petrecuta pe 26 decembrie 1985.
  In cartea lui Dan Farcas  ,,Extraterestrii Printre Noi " la pagina 157, scrie urmatoarele: aratarea inalta de vreo 1m-1.10m purta pe cap un soi de palarie cu borduri largi.

P.S. Poze din postarea colegului ... jean ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

klingonianul mascat

In aceste conditii ce pot face ca sa nu mai am parte de astfel de aparitii. Am mai patit asa ceva si am crezut initial ca e vorba de o aparitie angelica, dar pe masura ce lucrurile evolueaza incep sa am indoieli. Daca as vorbi cu un preot oare mi-ar face bine?
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

Arhanghelul

#5
Citat din: klingonianul mascat din  19 Mai 2013, 12:03:29
In aceste conditii ce pot face ca sa nu mai am parte de astfel de aparitii. Am mai patit asa ceva si am crezut initial ca e vorba de o aparitie angelica, dar pe masura ce lucrurile evolueaza incep sa am indoieli. Daca as vorbi cu un preot oare mi-ar face bine?

Nu stiu daca popa are leac (altul decat sa faci niste ritualuri ???, spovedanie, impartasanie, etc. - sper ca nu devi un moastean  :mrgreen:)  ... incearca sa-ti schimbi stilul de viata si alimentatia ... baga si tu o siesta dupa masa ... cauta pe google ... 10-15 min. de "aur" ...

Am observat ca aceste probleme apar in special la oameni care au activitati  ... si nocturne (la munca, in armata, 2-3 slujbe, distracti nocturne, etc.) ... probabil are un rol si dezechilibrarea ritmului circadian(vezi pe google) si a bioritmului ... combinat cu o alimentatie deficitara sau exagerata ...

Eu de exemplu ... mancam mult si foarte diversificat cand era foarte obosit ... ca ... sa suplinesc/compensez lipsa de somn nocturn(lipsa de energie/vlaga) ... de ceva luni am schimbat stilul ... mananc putin dar foarte diversificat ... incepusem sa fac burta (somalez cu burta ) ...

P.S. Nu l-am mai vazut pe "fumuriu" de peste 3-4 ani ... de cand a venit criza (si-am mai pierdut din afaceri / job-uri ) ... am mai mult timp pentru mine ... dar mai am un job solicitant prin complexitate si responsabilitate decizionala ...   7- 9 zile de noapte dintr-o luna calendaristica  ...
P.S. 2 Sunt o persoana credincioasa (crestin ortodox nascut ; ... si convins) dar nepracticanta ... nu pot cu "babele" ... nu pot fi habotnic ... si pace ...
Am zis!
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

daos

Citat din: klingonianul mascat din  19 Mai 2013, 12:03:29
In aceste conditii ce pot face ca sa nu mai am parte de astfel de aparitii. Am mai patit asa ceva si am crezut initial ca e vorba de o aparitie angelica, dar pe masura ce lucrurile evolueaza incep sa am indoieli. Daca as vorbi cu un preot oare mi-ar face bine?

Popa te-ar putea ajuta. Dar sa fie unul ce se poate ajuta si pe el insusi. Sa aiba si ceva har. Adica mai mult decat sa aplice la nivelul inconstient niste protocoale stabilite cu sute de ani in urma de cei ce le-au scris (acatiste, molifte, maslu). Am cunoscut popi ce savarseau moftele Sfantului Vasile cel Mare si care n-aveau puterea de a alunga demonii definitiv.
Ar fi mai multe motive:
1. Unul este faptul ca demonul inca te recunoaste dupa semnul ce ti l-a pus pe dublul astral atunci cand ai facut un "pacat" la indemnul lui (al demonului). Ca sa scapi de semnul acela si, ca demonul sa nu mai aiba dreptul de a te chinui, trebuie sa te spovedesti in amanuntime. Pentru asta e suficient un popa obisnuit. Poate fi el orisict de pacatos. Mecanismul din astral si eteric functioneaza chiar si in cazul unul popa mai "slab cu ingerul". Totul e sa fie popa, sa nu fie caterisit.
2. Pentru a savarsi slujba de maslu si cea a moliftelor Sf. Vasile cel Mare trebuie ca popa sa fie bine pregatit in sensul de a tine post inainte si de a fi el insusi curatat de pacate prin spovedanie. Altfel dublul lui astral cand comanda demonilor sa plece din trupul unui om, nu va fi ascultat. Si nici instanta superioara din corpul popii, ingerul pazitor nu il va ajuta in demersul sau din timpul slujbei. Deci sluja nu prea va avea efect.

Ar mai fi ceva. Exista una din "tainele" bisericii ce este la indemana oricarui crestin. Se cheama pocainta, adica autocontrol in a nu asculta de indemnurile demonilor. De regula atunci cand dublul tau astral nu ii permite demonului sa intre in corp, acesta va face tot posibilul sa te insele pe tine omul propriu-zis. Telepatii ex-sovietici numesc omul-propriu-zis MASCA. De ce? Pentru ca nu este constient de regula la un om fara practica mistica. Cum iti dai sema ca nu esti tu omul atunci cand ai tendinta de a face un pacat. Simplu. Este ceva contrar perceptelor din cartile religioase. Nu recomand totusi sa iei chiar ad litteram. Altfel nu vei mai fi mirean ci te vei indrepata spre calugarie. Nu cred sa fie ceea ce iti doresti.
Si te mai poti ruga la Dumnezeu sa te ajute. O forma ar fi rugaciunea inimii. Dar preferabil sa fii spovedit inainte. Altfel vei avea confruntari si mai periculoase cu demonii, unii chiar cu trup de om. Doar roaga-te cu cuvintele tale. Si incearca sa nu ceri marea cu sarea, ci ceea ce ai cu adevarat nevoie.

klingonianul mascat

Citat din: Arhanghelul din  19 Mai 2013, 12:27:23
Nu stiu daca popa are leac (altul decat sa faci niste ritualuri ???, spovedanie, impartasanie, etc. - sper ca nu devi un moastean  :mrgreen:)  ... incearca sa-ti schimbi stilul de viata si alimentatia ... baga si tu o siesta dupa masa ... cauta pe google ... 10-15 min. de "aur" ...

Am observat ca aceste probleme apar in special la oameni care au activitati  ... si nocturne (la munca, in armata, 2-3 slujbe, distracti nocturne, etc.) ... probabil are un rol si dezechilibrarea ritmului circadian(vezi pe google) si a bioritmului ... combinat cu o alimentatie deficitara sau exagerata ...

Eu de exemplu ... mancam mult si foarte diversificat cand era foarte obosit ... ca ... sa suplinesc/compensez lipsa de somn nocturn(lipsa de energie/vlaga) ... de ceva luni am schimbat stilul ... mananc putin dar foarte diversificat ... incepusem sa fac burta (somalez cu burta ) ...

P.S. Nu l-am mai vazut pe "fumuriu" de peste 3-4 ani ... de cand a venit criza (si-am mai pierdut din afaceri / job-uri ) ... am mai mult timp pentru mine ... dar mai am un job solicitant prin complexitate si responsabilitate decizionala ...   7- 9 zile de noapte dintr-o luna calendaristica  ...
P.S. 2 Sunt o persoana credincioasa (crestin ortodox nascut ; ... si convins) dar nepracticanta ... nu pot cu "babele" ... nu pot fi habotnic ... si pace ...
Am zis!

Citat din: Arhanghelul din  19 Mai 2013, 12:27:23
Nu stiu daca popa are leac (altul decat sa faci niste ritualuri ???, spovedanie, impartasanie, etc. - sper ca nu devi un moastean  :mrgreen:)  ... incearca sa-ti schimbi stilul de viata si alimentatia ... baga si tu o siesta dupa masa ... cauta pe google ... 10-15 min. de "aur" ...

Am observat ca aceste probleme apar in special la oameni care au activitati  ... si nocturne (la munca, in armata, 2-3 slujbe, distracti nocturne, etc.) ... probabil are un rol si dezechilibrarea ritmului circadian(vezi pe google) si a bioritmului ... combinat cu o alimentatie deficitara sau exagerata ...

Eu de exemplu ... mancam mult si foarte diversificat cand era foarte obosit ... ca ... sa suplinesc/compensez lipsa de somn nocturn(lipsa de energie/vlaga) ... de ceva luni am schimbat stilul ... mananc putin dar foarte diversificat ... incepusem sa fac burta (somalez cu burta ) ...

P.S. Nu l-am mai vazut pe "fumuriu" de peste 3-4 ani ... de cand a venit criza (si-am mai pierdut din afaceri / job-uri ) ... am mai mult timp pentru mine ... dar mai am un job solicitant prin complexitate si responsabilitate decizionala ...   7- 9 zile de noapte dintr-o luna calendaristica  ...
P.S. 2 Sunt o persoana credincioasa (crestin ortodox nascut ; ... si convins) dar nepracticanta ... nu pot cu "babele" ... nu pot fi habotnic ... si pace ...
Am zis!


Si eu am un job solicitant, nu atat prin efortul fizici cat mai ales psihic. Inainte aveam si doua joburi, dar de, e criza! Si eu sunt crestin-ortodox, desi ma mai duc la slunbe si la catolici. Stilul meu alimentar este relativ dezordonat iar dupa amiaza nu prea am timp de somn pentru ca de regula atunci am activitatea cea mai intensa. Am sa incerc sa vorbesc si cu un medic psiholog/psihiatru.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

Arhanghelul

#8
Citat din: klingonianul mascat din  19 Mai 2013, 13:03:27
Si eu am un job solicitant, nu atat prin efortul fizici cat mai ales psihic. Inainte aveam si doua joburi, dar de, e criza! Si eu sunt crestin-ortodox, desi ma mai duc la slunbe si la catolici. Stilul meu alimentar este relativ dezordonat iar dupa amiaza nu prea am timp de somn pentru ca de regula atunci am activitatea cea mai intensa. Am sa incerc sa vorbesc si cu un medic psiholog/psihiatru.

Nu recomand neaparat un psihiatru ... deja iti cunosti problema ... rezolv-o ... solutiile le-ai primit (in mare) ... ce crezi ... ca-ti va spune psihopup-ul de serviciu' ... "esti cu capu' " ... awakening ...

Citat din: daos din  19 Mai 2013, 12:59:42
Popa te-ar putea ajuta. Dar sa fie unul ce se poate ajuta si pe el insusi. Sa aiba si ceva har. Adica mai mult decat sa aplice la nivelul inconstient niste protocoale stabilite cu sute de ani in urma de cei ce le-au scris (acatiste, molifte, maslu). Am cunoscut popi ce savarseau moftele Sfantului Vasile cel Mare si care n-aveau puterea de a alunga demonii definitiv.
Ar fi mai multe motive:
1. Unul este faptul ca demonul inca te recunoaste dupa semnul ce ti l-a pus pe dublul astral atunci cand ai facut un "pacat" la indemnul lui (al demonului). Ca sa scapi de semnul acela si, ca demonul sa nu mai aiba dreptul de a te chinui, trebuie sa te spovedesti in amanuntime. Pentru asta e suficient un popa obisnuit. Poate fi el orisict de pacatos. Mecanismul din astral si eteric functioneaza chiar si in cazul unul popa mai "slab cu ingerul". Totul e sa fie popa, sa nu fie caterisit.
2. Pentru a savarsi slujba de maslu si cea a moliftelor Sf. Vasile cel Mare trebuie ca popa sa fie bine pregatit in sensul de a tine post inainte si de a fi el insusi curatat de pacate prin spovedanie. Altfel dublul lui astral cand comanda demonilor sa plece din trupul unui om, nu va fi ascultat. Si nici instanta superioara din corpul popii, ingerul pazitor nu il va ajuta in demersul sau din timpul slujbei. Deci sluja nu prea va avea efect.

Ar mai fi ceva. Exista una din "tainele" bisericii ce este la indemana oricarui crestin. Se cheama pocainta, adica autocontrol in a nu asculta de indemnurile demonilor. De regula atunci cand dublul tau astral nu ii permite demonului sa intre in corp, acesta va face tot posibilul sa te insele pe tine omul propriu-zis. Telepatii ex-sovietici numesc omul-propriu-zis MASCA. De ce? Pentru ca nu este constient de regula la un om fara practica mistica. Cum iti dai sema ca nu esti tu omul atunci cand ai tendinta de a face un pacat. Simplu. Este ceva contrar perceptelor din cartile religioase. Nu recomand totusi sa iei chiar ad litteram. Altfel nu vei mai fi mirean ci te vei indrepata spre calugarie. Nu cred sa fie ceea ce iti doresti.
Si te mai poti ruga la Dumnezeu sa te ajute. O forma ar fi rugaciunea inimii. Dar preferabil sa fii spovedit inainte. Altfel vei avea confruntari si mai periculoase cu demonii, unii chiar cu trup de om. Doar roaga-te cu cuvintele tale. Si incearca sa nu ceri marea cu sarea, ci ceea ce ai cu adevarat nevoie.

Colegul daos ti-a dat si solutiile religioase ... eu am evitat ... dar trebuie sa marturisesc ... "Ca...  dupa ce-am vorbit cu "bunicul" (in noapte cand am vorbit cu el am fost trezit din somn de "fenomen" ... dar era cald /nu era pe piept ci langa usa de la camera si-a disparut pe la geam... nu era rece in camera ...dupa obiceiul "fumufiului" geros/gretos ) ... pensionara de maica-mea ... mi-a adus popa pe cap ... s-au savarsit doua maslu-ri ... oficiate in 2011 si 2013(inainte de Paste - probabil popa a  tinut toate predaniile ... precum a zis  fratele lup ... sa fie el...popa... curat ) ...

P.S. Nu mi-a fost frica sau alta stare de disconfort ... atunci in secundele alea ... doar am receptat un avertisment mutual ... legat de un accident auto ... in care urma sa fiu implicat ... care nu stiu daca a mai avut loc ... sau instinctele mele de aviator m-au salvat (datorita problemelor "circulatori" n-am mai ajuns aviator) ... ca situatiile ...  au fost cu gramada( de ziceai ca este Astana cu toata armata in potriva mea) ... dar le-am scapat la mustata mica ... si  erau din cele mai grave ... deh destinul ... dar cred ca a fost un semn noaptea aia ...


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#9
Daca tot am postat dublu ... cand a venit"bunicul" ... sa luminat usor camera ... ASTA ESTE O DIFERENTA ... lumina a venit cu el /prin el ...

P.S. Odata cu maslu ... sa facut si sfintirea casei ... uitasem ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

mr

Citat din: klingonianul mascat din  19 Mai 2013, 12:03:29
In aceste conditii ce pot face ca sa nu mai am parte de astfel de aparitii. Am mai patit asa ceva si am crezut initial ca e vorba de o aparitie angelica, dar pe masura ce lucrurile evolueaza incep sa am indoieli. Daca as vorbi cu un preot oare mi-ar face bine?
E bine si cu popa....ala care stie despre ce e vorba. Dar popa nu face decat sa iti ofere o protectie temporara, fenomenul de fond (posedarea sau influientarea fara constienta ta) nefiind atins.
Cel mai bine ar fi sa-ti schimbi tu modul in care vezi lucrurile pentru ca asa cum reiese din abordarea care o ai asupra subiectului, ramai o prada usoara asteptand ca cineva sa-i ia de pe tine. Si nu esti "vizitat" pentru ca au ceva cu tine in mod special. Priveste-i ca pe o entitate neutra, negativa ce-i drept, care-si face treaba, in care se reflecta in mod evident forta/taria ta de caracter de la momentul actual.

Autocunoasterea nu este un proces instantaneu. Necesita multa disponibilitate din partea ta, rabdare si perseverenta. Poate nu degeaba te "viziteaza" acum. Poate este un moment prielnic si ti s-a transmis un mesaj. Tu esti singur care poate sti....si alege! :)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

uforever

Si eu am avut astfel de experiente, singura diferenta e ca pe mine "fumuriul" m-a ridicat intr-o ceata inecacioasa spre tavan. Tot timpul imi pun intrebarea, ce s-ar fi intamplat daca ar fi reusit sa treaca cu mine dincolo de tavan?
klingonianule, o sa treaca de la sine, nu are cum sa te tina prea mult, faza cu popii e degeaba, incearca niste autosugestie seara inainte de a te culca, e ca si cum te-ai ruga, tot o mantra e.

abyss

Sunt de acord cu mr. E un moment care va veni si o alegere de facut.
Am avut cateva asemenea intamplari tare tare urate. Acum privindu-le presupun ca au fost un soi de teste.
Dar pot fi si noduri energetice negative pe care dormim inconstient.

klingonianul mascat

Am cumparat baterii noi pentru aparatul foto si m-am gandit ca de acum inainte, macar 30 de zile, sa il las sa functioneze noptile pe modul de inregistrare. Am vazut ca folosind un format normal inregistrarea poate ajunge si la o ora. Daca se mai intampla vreodata poate am norocul sa filmez chestia asta care nu imi da pace.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

classic

#14
Am aflat si ceea ce au in comun membrii RUFON - experientele de paralizie a somnului. Si mai cred ca exista si un numitor comun al victimelor acestor tipuri de experiente - literatura oculta. De un lucru nu sunt convins, daca am devenit sceptic de cand n-am mai trait aceste episoade nocturne, sau din cauza ca am devenit un sceptic am scapat de ele.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)