Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vreti sa cititi ceva dintr-un roman doar aparent SF? Scris de JE, clar ;-)

Creat de Xanadron, 12 Ianuarie 2013, 01:19:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ati vrea sa cititi fragmente dintr-o carte epocala :-D inca aflata inca in lucru?

DA - poate merita aflat ce si cum mai halucinezi si dincolo de RUFOn
34 (100%)
NU - fiindca toti prostii cred in vremile noastre ca pot scrie o carte (Cicero dixit)
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 34

Votare închisă: 19 Ianuarie 2013, 01:19:48

Xanadron

Scriam acum trei zile un ...
P.S. - ca sa nu incepi sa dansezi Apo-calypso sau batuta tot-pe-loc :lol: de nerabdare, colega fiulploii: SI temele astea or sa fie atinse cumva in pomenitul roman scris de JE. Din care ma batea chiar gindul sa si postez 1-2 fragmente p-aici, in scop de sondare a receptivitatii RUFOn-istilor.
In fine, o sa fac un poate un Poll pe tema asta - evident ca doar cu acordul moderatorilor, care pot teoretic sa considere si ca vreau sa-mi fac reclama p-aici. :wink: Desi n-am nevoie de asa ceva.
Uite ca folosesc totusi ocazia asta, ca sa le cer cuminte acordul - macar sa va-ntreb daca vreti sau nu sa mai cititi si altceva decit "simple" postari.

Considerind acordul (tacit) al stimabililor moderatori favorabil macar incropirii poll-ului, :roll: iata sondajul - care, evident, poate fi si el sters oricind din varii motive.

P.S. 2: In orice caz, daca-n 7 zile din cei vreo 12 useri activi pe RUFOn nu voteaza "DA" minimum 15, :-D nexam lecturi... indiferent daca o sa am acordul de principiu al administratiei.

P.S. 3: Clar ca nici procentajul voturilor negative din total nu trebuie sa fie de peste... hai sa zicem 33,33%. (Later Edit - cred ca 18 voturi pozitive e mai corect, nu doar fiindca-s mai usor de calculat in forma 6-6-6, :lol: ci si fiindca am votat si eu, ca sa pot bunghi rezultatele - si-i clar ca n-aveam cum sa votez NU, nu?)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Maestre chiar si dupa atâta timp tot mai te ti de gonge...
Pana ce si TVM era mai curajos.

Xanadron

Citat din: abyss din  12 Ianuarie 2013, 01:36:56
Maestre chiar si dupa atâta timp tot mai te ti de gonge...
Pana ce si TVM era mai curajos.

Ba, goangele se tot tin de mine (m-au invadat si "la mansarda" de fapt, o sa va convingeti). :-D
Iar TVM e anestezist, normal sa aiba mai mult coraj  in pieptu-i de arama CS/ADN/LI/etc.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Deci inca minim 7 zile  :roll:
Sa aiba timp jeneralii sa fie pregatiti sa scoata repede pe piata ce publici tu aici ? Cam periculos !
   Eu daca as publica vreodata ceva si mi-ar trece ideea sa fac un studiu de piata pe nisa specifica , in nici un caz nu as face asta pe un forum public.
   Sau as face-o insa as scrie taman invers decat in viitoarea carte. Preventiv. Ca e multi maica care n-are ce pune pe masa la famelie.
   Parerea mea.. care astept sa citesc cartea aia cu foarte mare nerabdare.

Xanadron

Stai linistit fiulploii, ca din vreo 250 de pagini n-am de gind sa dezvalui decit maxim 10-12.
Inceputul poate, ca sa va tin "in priza" pina apare. :wink:

Iar jeneralii au ei alte treburi prin Area 51. :lol:
Oricum nu-i din domeniul aburelilor straineze "documentate" netizdic - e un simplu roman... semi-SF sa zicem.
In care povestesc cum e sa fii mort (printre multe altele, ca mi-am amintit-o si p-asta - de fapt mi-am amintit cum o sa fie cind oi fi un pic mort). :-o :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

Citat din: fiulploii din  12 Ianuarie 2013, 01:44:46
Deci inca minim 7 zile  :roll:
Sa aiba timp jeneralii sa fie pregatiti sa scoata repede pe piata ce publici tu aici ? Cam periculos !
   Eu daca as publica vreodata ceva si mi-ar trece ideea sa fac un studiu de piata pe nisa specifica , in nici un caz nu as face asta pe un forum public.
   Sau as face-o insa as scrie taman invers decat in viitoarea carte. Preventiv. Ca e multi maica care n-are ce pune pe masa la famelie.
   Parerea mea.. care astept sa citesc cartea aia cu foarte mare nerabdare.

Stie "domnu' Zen" ce face, nu tre' sa ne facem probleme 8-), cum s-ar zice in popor:"the situation is under control!"...right sir?  :-D

ps intarziat: "punct ochit" xanadron!

Xanadron

Da-da, stiu mai ales cite nu stiu inca, prietene uforever... in orice caz, sa nu uit clasica precizare:  nicio paralela nu trebuie facuta intre personajele cartii si persoane reale (faceti-va deci c-ati uitat ce ati citit mai sus - nu-s io personajul principal deci). :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Deci zarurile au fost aruncate si inca se invart  :lol:
No fain !
O vedere de la distanta mare : prima pagina e cu dedicatie iar a doua ar fi Cuprinsul ?  :wink:

P.S. Daca trebuie ma clonez de vreo 3 ori numai ca sa iasa cele 15 voturi din cei 12 activi , ca alta solutie nu vad  :lol:

Xanadron

Citat din: fiulploii din  12 Ianuarie 2013, 02:05:41
Deci zarurile au fost aruncate si inca se invart  :lol:
No fain !
O vedere de la distanta mare : prima pagina e cu dedicatie iar a doua ar fi Cuprinsul ?  :wink:

P.S. Daca trebuie ma clonez de vreo 3 ori numai ca sa iasa cele 15 voturi din cei 12 activi , ca alta solutie nu vad  :lol:
Are motto, dedicatie si-un prolog pe deasupra (sa vad ce mai bag pe dedesubt). :lol:
Iar cuprinsu-i la sfirsit (p-asta nu-l postez, c-ar fi o carte in sine doar el).

Doar titlu n-are inca - am schimbat de fapt vreo 20 de variante pina acu' si niciuna nu-mi place.
Hmm, 8 voturi pozitive vad ca s-au strins deja intr-o ora...
Zarurile par sa fie deci aruncate deja - pe fereasta. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

CitatDa-da, stiu mai ales cite nu stiu inca, prietene uforever...

La mine e mai grav: Inca nu stiu cate stiu(aici e problema mea) :-D

mariusvlad

Gata. Am dat votul decisiv deci merit un exemplar cu autograf.  :-D

alx

Citat din: mariusvlad din  12 Ianuarie 2013, 09:41:56
Gata. Am dat votul decisiv deci merit un exemplar cu autograf.  ;D
Nope.Votul decisiv a fost al meu,nr. 18!  ;D

Si acum sa discutam altfel: de fro cateva luni,maxim un an,Xanadron duce un proiect de tipul BlueXanadron pe acest forum...ne tot spune(celor din administratie in special) ca va veni vremea cand va trebui sa-l lasam si pe el sa-si faca reclama pe aci...ca o sa vedem noi cum va fi atunci,etc. etc. etc. ...si uite c-a venit vremea,iar noi deja suntem atat de obisnuiti cu ideea,ca n-avem nici o problema cu asta... ;D nota 10 maestre... :D de aici putem trage concluzia ca ce functioneaza in mare,merge si in mic... ;D
  Ceea ce voiam eu sa spun de fapt este altceva: am facut o plimbarica scurta,si pe la colegul Xanadron e ceata...mare! Acuma...ca va posta fragmente din viitoarea carte,e un lucru sigur. Si foarte bun (Mai ales pentru traficul pe rufon >:D )Insa cand va aparea cartea,unii  vor face conexiunea intre nenea Xanadron si ...ptiu drace,ca era sa dau initialele.Ma rog,intelegi voi...e vorba de autorul cartii.Si problema e ca in acel moment se ridica...ceata. Tare sunt curios daca colegul din dimensiunea zen s-a gandit SI la treaba asta...ce zici Xanadroane? Merge? Sau semnezi si cartea tot asa...Xanadron? ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Rayden


Arhanghelul

E deja la 19 cu mine ... d-ai bataie maestre ... de restul ne-am ocupat noi ai ... 100% + 1 (100% + 2    :-D) ...

L.E. Autograf cu ... di ... toate ...aveti ? :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

SLEAH19

Testis unus, testis nullus , suntem deja 22 .

Pentru-a tale proprii patimi,
Pentru propria-ţi viaţă,
Unde ai judecătorii,
Ne'nduraţii ochi de gheaţă?

Ah! atuncea ţi se pare
Că pe cap îţi cade cerul:
Unde vei găsi cuvântul
Ce exprimă adevărul?

                                Inainte de a fi primii critici , vom fi primii cititori!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !