Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

V-am spus EU ca nu e nimic...21/12/2012,un mare FÂSSSSS!

Creat de alx, 20 Decembrie 2012, 14:26:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Preventiv,deschid acest topic,care nu cred ca are nevoie si de alte descrieri...asadar,v-am spus eu ca 21/12/2012 e o zi ca oricare alta? V-am spus!
Va invit ca pe masura ce pseudo-apocalipsa se apropie de tara noastra sa postati aici opinii,pareri si alte cele...
Se aproba si posturile trimise din bunkerele personale... ;D
 
Spor la postat!  (ca io ma bag la bunker...) >:D


"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Alo, tavarisci !
S-a descoperit ca o virgula a fost pusa gresit si acum dupa corectura , data osandei este 23 decembrie 2012  :evil:
  Suspansul continua ... mai trebuie ceva energie grosiera pana se umple rezervorul.
http://jurnalul.ro/stiri/externe/expert-nasa-dupa-unele-traduceri-ale-calendarului-maya-apocalipsa-vine-pe-23-decembrie-631995.html

Xanadron

Bip-beeep-boop, sint eu, andromedanu' Niquflostiqwu' :martiansmile: (am insa si diversi cumnati / veri / nepoti etc. si-aici pe Terra) si postez acum in numele cumatrului zis p-aici Xanadron.

Fiindca el e deja in bunker, ca si alx (si multi altii, dupa benoclarile noastre recente). :-o

Mesajul nostru-i unu', da' bun: Tineti aproape, ca venim sa va salvam mintenash ! (doar pe membrii RUFOn, evident, selectati dupa IP-uri si-n ordinea Like-urilor).

Fiindca nava-noastra muma :ufo: cu doar 1313 locuri n-are destula motorina alocata, ca sa treaca pe la toti romanii ca Mos Craciun (sint in curs deszapeziri masive si pe la noi, deh). :wink:

End Of Message - *^%?>+# krr...fisss. :| 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AdarM

Dragii mosului, nu va mai impaunati cu acest "V-am spus io!..."
Stiti cum devine treaba?
Uite, de dragul vostru incerc o analogie:
- Imaginati-va ca sunteti pe strada si va latra un maidanez. Puteti sa continuati drumul, puteti sa-i spuneti "Minti, ba!" sau chiar puteti incerca sa-l convingeti ca se insala.
Eu am ales sa-mi vad de treaba mea, voi, daca aveti timp de pierdut, incercati celelalte doua variante.  :-D
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

alx

Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:02:40
Eu am ales sa-mi vad de treaba mea  ;D
O alegere foarte buna,stiut fiind faptul ca cei care nu-si vad de treaba lor pe aci pe forum,au urgent de-a face cu mine...si din treaba asta,nu sunt eu cel care iese sifonat...

Cat despre cestia asta cu apocalipsa,ma gandeam acu ca mayasii aia,asa prosti cum or fost,s-or fi gandit ca ei is buricul targului,si or calculat apocalipsa dupa timpul lor...asadar,propunerea mea este sa asteptam sa ajunga data de 21 si pe acolo,pe la ex-mayasi...si apoi o sa va spun : V-am zis io?
   Amu,cine vrea sa calculeze cand ajunge apocalipsa la punctul zero,e liber sa o faca...eu in buncar trebuie neaparat sa calculez cum distribui proviziile vinoase,țuicomicina si slana,sa ajunga hăt mult și bine...macar pana mâne!

    Transmisie incheiata   
alx  DDTRH :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:02:40
Dragii mosului, ...Eu am ales sa-mi vad de treaba mea, voi, daca aveti timp de pierdut, incercati celelalte doua variante.  :-D
Mosule, ce tanar esti aici
Cat despre timp , nimic nu se pierde, totul e o iluzie ?  :wink:

AdarM

Citat din: alx din  20 Decembrie 2012, 15:21:17
  O alegere foarte buna,stiut fiind faptul ca cei care nu-si vad de treaba lor pe aci pe forum,au urgent de-a face cu mine...si din treaba asta,nu sunt eu cel care iese sifonat...
Zau?...
Ai la-ndemana vreo apocalipsa sau macar predictie destinata mie?
...si-n alta ordine de idei, cam care ar fi (sau ar trebui sa fie) treaba fiecaruia pe forum? Stii vreun personaj caruia sa-i inchinam osanale, vreun cor ditirambic?
Eu inclin sa cred ca dac-am fi toti de acord, nu prea am mai avea ce sa ne spunem.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

alx

Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:30:59
Zau?...
Ai la-ndemana vreo apocalipsa sau macar predictie destinata mie?
Publica...nope! Iar predicițiunile le tin pentru mine...

Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:30:59
...si-n alta ordine de idei, cam care ar fi (sau ar trebui sa fie) treaba fiecaruia pe forum?
Mai...ce-ti mai place sa fii masochist...


Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:30:59
Stii vreun personaj caruia sa-i inchinam osanale, vreun cor ditirambic?
AdarM?   Merge?


Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:30:59
Eu inclin sa cred ca dac-am fi toti de acord, nu prea am mai avea ce sa ne spunem.
E...iti dai seama ce armonie? Insa sper sa nu vrei sa fim toti de acord cu tine... ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Citat din: AdarM din  20 Decembrie 2012, 15:30:59
Zau?...
Ai la-ndemana vreo apocalipsa sau macar predictie destinata mie?
...si-n alta ordine de idei, cam care ar fi (sau ar trebui sa fie) treaba fiecaruia pe forum? Stii vreun personaj caruia sa-i inchinam osanale, vreun cor ditirambic?
Eu inclin sa cred ca dac-am fi toti de acord, nu prea am mai avea ce sa ne spunem.
Cata toleranta , intelegere si b inedispunere spre un dialog constructiv  :lol:  Respecte, domnu' . Aveati dreptate in postarea de mai sus, aveti treaba si noi va retinem .
Ca doara n-om fi tatzi de acord fiindca s-ar lasa o mare tacere. Spre o noua intelegere. Si depasind faza cu mosule sau nepoate , caracteristica unei vibratii de Sine superior   :lol:
Asta a fost din ciclul Nu trageti in pianist     :lol:

adrian75

S-a decalat? Nu știam! Auzisem ceva de "teoriile de rezerva" 2014 si 2038... Oricum, un lucru este cert: omenirea nu va învață nimic din acest  subiect 2012 si va continua sa creadă si in alte teorii apocaliptice si evident, băieții destepti vor continua sa facă bani vanzand astfel de subiecte (cu toate acareturile aferente, buncare, locuri pe nave ultramoderne, echipamente...etc). La urma urmei, apocalipsele au devenit o afacere in toată regula. Omul face bani din orice...parca am avea in vene sânge de fereng.

horia2008


Daca tot e relaxat subiectul (...inca :evil:), bag si eu una cu vazutul de treaba

Gigel statea pe o banca in parc si manca toate bomboanele primite de ziua lui. O batrana se apropie de el si ii spune:
- Copile, nu stii ca daca manaci atatea bomboane o sa ti se strice dintii, o sa ai acnee si o sa ti se faca rau?
- Dar bunicul meu a trait 105 ani! raspunde Gigel.
- Si manca cinci bomboane dintr-o data? intreaba batrana.
- Nu, raspunde Gigel, dar si-a vazut de treaba lui.... :evil:



calator astral


va fi, va fi...stati linistiti ca ceva enorm se va intimpla maine, o rascruce invizibila in Calea Umanitatii.

Prea multe indicii din surse complet diferite ne atentioneaza asupra acestei Schimbari majore...eu unul cred ca a sosit Ziua Z pentru fiecare dintre noi, putini vor trece "examenele", cei mai multi vor ramine din nefericire repetenti.

Nu mi-e teama de  ridicol. Asum aceasta afirmatie. Sintem pe rufon, daca nici pe forumul nostru nu putem dialoga in contradictoriu pe marginea unor subiecte neconventionale...

@fiulploii> AdarM are dreptate, nu "liniste" trebuie acestui forum ci Viata!
Adica dezbateri, schimb de opinii si informatii, eventuale marturii si dezvaluiri....pe scurt Actiune!

Am ajuns la o Rascruce, sint convins, nimic nu va mai fi ca "inainte"....pentru citiva  insa
Restul isi vor continua viata ca si inainte, strigoi inconstienti prizonieri ai Matritei spatio-temporale.

  Vor fi trei zile de intuneric sau nu, tot ce se poate, dar subconstientul colectiv ne indreapta spre o necesara Judecata, o introspectie, o psihanaliza la scara globala, sa murim si sa renastem ca Phoenix din propria noastra cenusa....

   Sa traim intens in sfirsit Viata asa cum ar trebui sa o traim, sa incepem sa vedem soarele din nou, sa ne trezim odata pentru totdeauna din lincezeala asta, din cosmarul asta gri-cenusiu atit de trist, sa ne dam seama ca simtim recunostinta pentru aceasta Viata si aceasta minunata planeta pe care am ales sa ne incarnam.

    Sa asistam la Sfarsitul unei Lumi si la inceputul unei noi Constiinte Globale, niste amariti de microbi pierduti pe un bolovan in Spatiul Infinit, sa ne jelim daca Schimbarea va implica mari pierderi, sa simtim recunostiinta pentru ca suntem martorii acestor incredibile transformari care au loc in constiinta umanitatii.  

      Vom mierli poate...dar dupe Destructurare ce vine? Restructurarea! Si iata cum, iesind din apele tulburi, ne dam seama ca suntem mai buni, mai blanzi, mai putin agresivi, mai ingaduitori. Si daca pana atunci nu l-ati inteles pe Jung, cu siguranta dupa un astfel de proces veti sti la ce s-a referit cand a spus ca adevaratul lucru cu sine este atunci cand lucram cu umbra noastra,  ca a ne accesa ,,lumina" trebuie mai intai sa coboram, cat mai adanc, in intunericul nostru. 

  Sa pot afirma dup-aia ca in propriul meu proces de moarte si renastere am invatat acel adevar pe care-l intelegeam cu mintea dar nu-l simteam in inima si anume ca daca ne dorim ceva nou in viata, daca dorim cu adevarat o schimbare (si aceasta schimbare nu trebuie sa se rezume doar la propria fiinta...poate fi vorba si de o schimbare in societatea in care traim, in lumea intreaga etc) atunci structurile si formele noastre vechi trebuie sa se sparga si sa moara.

   Eu unul nu cred ca poate fi o renastere autentica sau o adevarata transformare fara ca ordinea veche a lucrurilor, a credintelor si convingerilor, sa nu moara mai intai.

  Cu alte cuvinte, dragii mei, daca vrem sa traim cu adevarat, atunci trebuie sa fim dispusi sa murim mai intai! Adica sa ne abandonam vechile identitati.Pentru mine asta insemna decembrie 2012, proiectia Subconstientului Colectiv care zice "basta!", dar noi, partizanii Schimbarii, nu dorim absolut deloc Sfarsitul lumii ci abandonarea vechilor identitati, renuntarea la aspecte de care nu mai avem nevoie.

      De ce sa ne mai ascundem dupa deget, avem nevoie acum de o Schimbare, intreaga planeta pare ca este intr-un proces de destructurare, simtim cu totii ca Omenirea, la nivel global, coboara in cele mai intunecate strafunduri.

   E straniu.....sintem pe deplin constienti de necesitatea Schimbarii dar o refuzam, am asimilat informatia ca  la nivel personal nu putem inainta liberi fara ca mai intai sa ne eliberam de frici si blocaje, tot asa putem spune ca este adevarat pentru intreaga omenire diagnosticul "ceva trebuie de urgenta schimbat!", daca multi rufonisti credem in karma atunci putem spune ca exista foarte multa karma nerezolvata care pluteste in inconstientul colectiv si ca pentru a merge inainte, pentru a crea o planeta ,,mai buna" si mai sanatoasa, atunci, omenirea a avut si inca are nevoie de acest proces destructurant.




              :rocket:
              calator

alx

Citat din: calator astral din  20 Decembrie 2012, 16:35:56
va fi, va fi...stati linistiti ca ceva enorm se va intimpla maine, o rascruce invizibilain Calea Umanitatii.
Hotaraste-te calatorule! Fie e ceva enorm,fie e ceva invizibil,adica insignifiant...


Citat din: calator astral din  20 Decembrie 2012, 16:35:56
@fiulploii> AdarM are dreptate, nu "liniste" trebuie acestui forum ci Viata!
Enuntul tau duce,implicit,la o singura concluzie: In acest moment,forumul e mort.  Si ca sa te conving ca nu-i asa,iti mai iei pentru afirmatia asta inca 20%...pentru ca te-am avertizat deja sa nu mai faci astfel de...constatari...

   Si s-ar putea sa-ti iei adio de la eliberarea de apocalipsa...prea calci cu picioarele in strachini...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: alx din  20 Decembrie 2012, 16:53:42
Hotaraste-te calatorule! Fie e ceva enorm,fie e ceva invizibil,adica insignifiant...

   Enuntul tau duce,implicit,la o singura concluzie: In acest moment,forumul e mort.  Si ca sa te conving ca nu-i asa,iti mai iei pentru afirmatia asta inca 20%...pentru ca te-am avertizat deja sa nu mai faci astfel de...constatari...

   Si s-ar putea sa-ti iei adio de la eliberarea de apocalipsa...prea calci cu picioarele in strachini...


  :oops:
      iar intelegi gresit?! cauti pretexte aiurea sau ce?

  dar e la mintea cocosului ca fraza aia exprima dorinta de a vedea mai multe subiecte, mai multi forumisti care posteaza, mai mult trafic pe rufon....chiar nu intelegi demersul asta simplu din partea mea??!... :|

mr

Semne de nebunie sunt destule, separarea bazata pe egoism e in floare, lumea e intr-un aparent echilibru generat de controlul unor oportunisti fara constiinta asupra celor multi adormiti, planeta este exploatata crunt.... ce mai, sunt semne clare de ceva (apocalipsa/redescoperire/schimbare de paradigma). Dar probabilitatea ca acest ceva sa se intample maine, 21.12.2012, fizic, palpabil, este extrem de mica - nu inexistenta.
Reconfigurari in nevazut se fac intens...si cred ca multi dintre noi simt asta...dar nu cred ca niste conventii rationale omenesti pot arata cu exactitate cand si cum se va produce problema. Si nu ca nu ar fi posibil, dar este nevoie de o altfel de stiinta pentru asta. Poate unii o au si au indus cu buna stiinta acesta data, sau poate (cel mai probabil) reprezinta inca o stoarcere de anumite energii a populatiei lumii moderne credule si imature. Cum se intampla din ce in ce mai des si pe anumite intensitati...
Zic si eu...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein