Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Posibil OZN ?

Creat de Wulfeey, 15 Decembrie 2012, 12:18:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Wulfeey

Buna,
In primul rand as dori sa va salut pe toti, abia acum am aflat de acest forum ( shame on me ) deci, in concluzie, sunt noua.
In al doilea rand, sper sa nu plictisesc pe nimeni, dar am o mica " poveste " sa va spun, dupa care voi trageti concluziile daca a fost sau nu un OZN, sau doar o chestie extrem de ciudata, si, zic eu, inexplicabila:

Prin anul 1997-1998 ( nu mai tin exact minte, dar stiu ca eram destul de mica, sunt din '91 ) eram in concediu cu a mei la Felix ( Oradea ) sau 1 Mai ( Oradea ) nu mai stiu exact, cum ziceam s-a petrecut demult iar locatia si data exacta nu cred ca este atat de relevanta precum intamplarea. Eram cazati la o cabanuta ( era un complex mare de cabanute acolo ) si precum bine stiti, romanul in concediu petrece pe afara, mai o bere, mai un mic, un gratar, muzica etc. Totul super, fun, etc. Seara ( din ce tin eu minte ) stiu ca erau niste beculete la fiecare cabanuta, si dintr-o data  au inceput sa palpaie. De acolo, blackout. Dupa aceea, m-am trezit in mijlocul noptii din pat si m-am dus spre geam, deoarece mi se parea ca bate o lumina cam puternica, si tot asa, palpaia. Am crezut prima data ca au ceva petrecere cei de pe acolo. I-am trezit pe ai mei si le-am zis sa mergem si noi sa ne distram cu "oamenii" de afara... Din anumite motive, ai mei nu au iesit din cabanuta...stateau si se uitau in continuu pe geamul de deasupra usii si eu pe geamul de langa pat, si am vazut o gramada de umbre, dar credeam ca sunt oameni ( nu mi se parea atunci ca ar avea forme ciudate or anything ) Apoi, in mijlocul oamenilor, am observat ca era un obiect mare dar dupa cateva minute a disparut  si acela si "oamenii"(in timpul acela s-a facut o lumina puternica - galbena spre portocaliu). Blackout again. Dimineata, m-am trezit si i-am intrebat pe vecinii nostri de cabana daca au dat ceva petrecere in noaptea trecuta, si toti au zis ca nu, in schimb simteau o durere de cap apasatoare, ca un fel de hangover but worse. I-am intrebat pe ai mei ce-a fost chestia aia luminoasa, pe care am vazut-o, iar ei au zis ca habar nu au ce vorbesc, ca ei au dormit toata noaptea, desi a fost clar ca s-au trezit, s-au dus la usa, s-au uitat pe geamul acela, si dupa aceea s-au dus direct in pat fara sa scoata macar o vorba ( fucking awkward ). Am mai incercat sa vorbesc cu ei si dupa cativa ani, dar am primit acelasi raspuns " Nu-mi amintesc, intreaba-l pe nenea X ca a fost si el cu noi ". Bun, l-am intrebat si pe nenea X daca isi aminteste ceva de concediul acela, dar el a zis ceva in genul " A fost demult, n-am asa buna memorie, habar nu am, o fi fost defecte becurile, stie naiba..."

Intrebarea mea: Ce naiba s-a intamplat in acea seara ? Nu putea fi vis, pentru ca de mica stiam cand visam si cand vedeam ceva cu adevarat.... Plus visele mele nu erau asa de complexe la varsta aia, PLUS habar nu aveam de Aliens sau alte chestii de astea. Maica-mea abia ma lasa sa ma uit la desene, ce sa mai zic de filme. Desenele care le vizionam nu aveau nicio legatura cu aliens ( Sailor Moon, Tom&Jerry, The Flinstones si inca cateva in genul )

Mersi anticipat !  :?

Xanadron

Interesanta patzanie, Wulfeey - bun venit pe RUFOn, by the way (ca sa fiu si eu in ton cu romgleza :-D noii generatii) - da-i clar ca, daca nici tu nu prea esti lamurita de semnificatia a ceea ce ai vazut cu ochisorii proprii, noi nici atit nu ne-am putea pronuntza.

Ca simpla ipoteza, e posibil sa fi fost totusi martora unei "mini-invazii E.T.", :-) virsta ta frageda de-atunci fiind poate in avantajul observarii unor fenomene care pe adulti i-au lasat cumva reci.
Fiindca stii poate teoria care sustine (cu argumente) ca la copii capacitatile empatice/telepatice, dar si cele care le permit vederea "nevazutelor" sint mai putin blocate decit la astia ca noi, mai copti. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

CitatApoi, in mijlocul oamenilor, am observat ca era un obiect mare dar dupa cateva minute a disparut  si acela si "oamenii"(in timpul acela s-a facut o lumina puternica - galbena spre portocaliu).

Hello  Wulfeey, bun venit in gasca  RUFOn, nu cred ca am inteles exact cum a disparut obiectul, a disparut brusc sau pur si simplu sa deplasat? o.z.n.-urile astea au prostul obicei de a te lasa cu ochii in soare  8-)

mariusvlad

Citat din: Wulfeey din  15 Decembrie 2012, 12:18:55
Seara ( din ce tin eu minte ) stiu ca erau niste beculete la fiecare cabanuta, si dintr-o data  au inceput sa palpaie. De acolo, blackout. Dupa aceea, m-am trezit in mijlocul noptii din pat si m-am dus spre geam,...
Bun venit pe forum.
Sa inteleg ca observatia a inceput seara odata cu palpairea beculetelor si urmatorul eveniment de care iti amintesti este faptul ca te-ai trezit in mijlocul noptii? Eu sa fiu in locul tau a-si muri de curiozitate sa stiu ce am patit in tot acest timp. Te-ai gandit vreodata sa apelezi la hipnoza pentru a afla mai multe?

Wulfeey

Citat din: mariusvlad din  15 Decembrie 2012, 20:16:01
Bun venit pe forum.
Sa inteleg ca observatia a inceput seara odata cu palpairea beculetelor si urmatorul eveniment de care iti amintesti este faptul ca te-ai trezit in mijlocul noptii? Eu sa fiu in locul tau a-si muri de curiozitate sa stiu ce am patit in tot acest timp. Te-ai gandit vreodata sa apelezi la hipnoza pentru a afla mai multe?

Sincer, chiar am fost curioasa mult timp, am mai vorbit si cu prietenul meu, am mai incercat sa scot informatii de la ai mei, insa esec total. Hipnoza suna interesant, s-ar putea sa incerc intr-o zi si asta daca chiar nu pot sa gasesc altfel raspunsul. Intr-un fel mi-e frica sa aflu ... intr-un fel nu vreau sa aflu dar in acelasi timp vreau....Stiu ca e ciudat, dar nah asta e :D

Epinefrina

Bun venit pe forum si din partea mea, ca de la Junior la Junior.
Interesanta patanie ai patit. Tin minte ca si eu am trecut prin asa ceva, tot prin anii 1997-1998, dar din mers, dintr-un tren. Nu tin minte exact anul, dar stiu ca era in august caci ne intorceam cu parintii de la mare, era noapte si eram in tren. Undeva la intrare in Baia-Mare [veneam de la Mangalia cu directia Satu-Mare], trebuia sa intre trenul in depou sa schimbe locomotiva. Stiu sigur ca era tarziu in noapte, parintii si sora mea toti dormeau, doar eu ma uitam pe geam afara caci imi placea sa ma uit. La un moment dat, am vazut niste case, si un obiect foarte ciudat, care parea ca era implantat in pamant, avea o forma discoida, pe mijloc era un neon verde urias si lateral, neonul se continua cu 2 culori care alternau: rosu si albastru. Am dat "alarma", si tin minte la perfect ca toti ne minunam si ne intrebam ce poate fi exceptionalul "fenomen"/"obiect". Tin minte ca vedeam si masini, care veneau sa "inspecteze"  curiosul eveniment, vreo 3-4 la numar si pareau a fi masini de teren [posibil armata?]. Totul s-a petrecut destul de rapid, si tin minte, ca am adormit brusc cand ma uitam atent, si mi-i se parea ca intre tren si obiectul cu pricina, aparuse si incepea sa straluceasca din ce in ce mai tare, un romb verde..Cum am zis, am adormit brusc, si eu si parintii si sora mea, si doar eu m-am trezit dupa un timp[nu pot preciza cat timp trecuse] dar trenul deja iesea din Baia-Mare si urma sa trecem tot prin acelasi punct [inapoi la macaz, banuiesc]. La trecerea prin acelasi punct, nu mai era nimic acolo, doar acele case. Imi pare rau ca nu pot da mai multe detalii, acest eveniment avand loc demut si tin sa precizez ca aveam undeva la 12-13 ani. Evident, mi-am intrebat parintii ziua urmatoare, la trezire, la fel si pe sora mea chiar si pe controlor daca au vazut ce am vazut si eu, si toti au negat. Scuzati de offtopic, dar ma gandeam sa postez aici si patania mea caci pare a fi acelasi "tema" cu patania tinerei noastre colege: intalniri de gradul 3.