Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Observatie-posibil OZN 06.11.2012

Creat de kefren, 06 Noiembrie 2012, 21:04:53

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kefren

   Azi in jurul orei 16,30 am observat un obiect care se deplasa uniform pe directia S-N.Initial am crezut ca este vorba despre un avion, avand in vedere ca atunci cand l-am observat trecuse de mine cateva grade spre nord iar soarele spre asfintit  il facea sa straluceasca,dar nu am observat aripile.
Forma era cilindrica,culoare metalizata,nici urma de dare de condens sau chem.plus nici un sunet de motor de avion.Am filmat cu telefonul mobil cca. 1 minut si am ajuns la urmatoarea concluzie:telefonul trebuie sa se hotarasca,ori moare de bunavoie ori,daca nu,va avea parte de o moarte violenta!

Xanadron

Desi nu se poate exclude din start varianta unor fenomene de "ciuntire optica" a aripilor unui eventual avion zburind f. sus (chestie care aduce insa pe tapet lipsa contrail-urilor), nu-i deloc exclus sa fi vazut realmente unul din OZN-urile cilindrice care par sa fie progresiv mai frecvent observate pe cerul romanesc, colega kefren... :roll:

P.S. Iarta-l (pe dl. telefon) sau macar... eutanasiaza-l blind :-D - o fi si el batrin, miop etc.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

bk

Eu zic ca sunt avioane de linie care au corpul vopsit in alb si aripile in albastu deschis sau gri asa incat daca bate soarele pe el aripile aproape nu se observa de la sol. Chiar astazi am vazut si eu unu care nu lasa dara de condens, asa cum ar fi normal, si cum batea soarele in fuselaj acesta stralucea mai tare incat iti dadea impresia ca este un cilindru aripile fiind aproape inseszabile cu ochiul liber.   

kefren

Citat din: bk din  16 Noiembrie 2012, 20:31:33
Eu zic ca sunt avioane de linie care au corpul vopsit in alb si aripile in albastu deschis sau gri asa incat daca bate soarele pe el aripile aproape nu se observa de la sol. Chiar astazi am vazut si eu unu care nu lasa dara de condens, asa cum ar fi normal, si cum batea soarele in fuselaj acesta stralucea mai tare incat iti dadea impresia ca este un cilindru aripile fiind aproape inseszabile cu ochiul liber.

   Corect,numai ca nu s-a auzit nici un sunet specific avioanelor.Obiectul a trecut aproximativ deasupra capului,ar fi fost imposibil sa nu aud sunetul!

prodcomb

Citat din: kefren din  16 Noiembrie 2012, 23:31:04
   Corect,numai ca nu s-a auzit nici un sunet specific avioanelor.Obiectul a trecut aproximativ deasupra capului,ar fi fost imposibil sa nu aud sunetul!

Imposibilul a fost realizat de vânt; mai precis de direcţia şi tăria lui la înălţime şi la sol.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

bk

#5
Citat din: prodcomb din  17 Noiembrie 2012, 10:08:04
Imposibilul a fost realizat de vânt; mai precis de direcţia şi tăria lui la înălţime şi la sol.

Pai asta depinde in mare masura de zgomotul ambiental. Daca il vezi de pe strada, sa zicem, din cauza zgomotului produs de trafic iti este aproape imposibil sa auzi si zgomotul produs de motoarele avionului in acelasi timp. Sau asa cum zice prodcomp, daca vantul bate in zona iarasi este posibil sa nu auzi zgomotul. In fine... astea sunt speculatii si nu te contrazic ca ai vazut ceva insa este posibil, asa cum am spus mai sus, sa fi fost un avion de linie. Si eu am ramas ieri surprins de faptul ca aproape nu se vedeau aripile si ca zbura mai jos decat ar fi trebuit sa fie insa era, asa cum am spus, un simplu avion de linie. 

obiectiva

este OZN...cu siguranta, nu posibil....va stau la dispozitie pe facebook, Joanna Doe bacau Romania cu sute de foto si video...de 3 ani, am observat cel putin 8 tipuri, am peste 3000 de foto si video, nu pe toate le/am pus, binenteles, din pacate camera de 5, nu ma ajuta prea mult....daca as avea si eu tehnologie NASA.....DAR, filmez in continuu, din septembrie 2011, de cand am primit camera....dovezi ca ET schimba clima...nu incerc sa conving pe nimeni, dar...logica ma convinge pe mine insami !

obiectiva

acest tip. care pare avion, dar NU este avion, este imposibil sa fie avion de ruta, de vreme ce sunt cateva zeci pe acelasi teritoriu, cate 2 sau 3 sau 4 in acelasi sens,  din sens contrar....venind alte 3 sau 4 !!! in mod continuu ! cat kerosen ar trebui consumat ? sa fim linistiti , NU sunt chemtrails....este imposibil sa fie consumat atata kerosen pentru a ne decima...chestia cu chemtrails este ceata aruncata de oficiali ! dezinformare !

alx

#8
Citat din: obiectiva din  17 Noiembrie 2012, 16:27:15
este OZN...cu siguranta, nu posibil....va stau la dispozitie pe facebook, Joanna Doe bacau Romania cu sute de foto si video...de 3 ani, am observat cel putin 8 tipuri, am peste 3000 de foto si video
Off-topic
  Rogu-te frumos si posteaza,unde vrei,5 dintre fotografiile care ti se par cele mai bune/relevante.Si apoi discutam...ok?
   Altfel,sunt doar...vorbe goale!

PS  eu nu am avut/nu am/nu voi avea facebook,asa ca nu pot vedea fotografiile...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

obiectiva

cine e curios isi face profil de facebook, cine nu, NU ! nici eu NU am timp de stat pe forumuri sa va pun la rugaminte sau la ordine, fotografii...cel putin 5 !!!! eu NU lucrez in armata, ca voi, asa va mai usor cu ...ordinele.....! ma fac ca si ariciul ! eu NU incerc sa conving pe nimeni, ...am spus doar ! sa fie doar ...vorbe ! si asa, toate sunt vorbe pe aici ! si asa, pierdeti timpul.....succes la ...vorbe !

obiectiva

mi se pare ok sa le pun pe facebook...pentru ca sunt vazute si de straini, ca noi, romanii, suntem cu 200 de ani in urma civilizatiei occidentale...aia nu mai stau sa se mire si sa caste gura..la data, timp, unde , ce , cum, aparat foto,  !!! nuuu, ei le recunosc dintr/o ochire !!! mai ales, ca se vede ca nu sunt FAKE....asta este pericolul in occident, sa fie fake, adica umblat pe fotografie, nu ca este sau nu este un UFO !

StarDust

Citat din: obiectiva din  18 Noiembrie 2012, 15:08:57
mi se pare ok sa le pun pe facebook...pentru ca sunt vazute si de straini, ca noi, romanii, suntem cu 200 de ani in urma civilizatiei occidentale...aia nu mai stau sa se mire si sa caste gura..la data, timp, unde , ce , cum, aparat foto,  !!! nuuu, ei le recunosc dintr/o ochire !!! mai ales, ca se vede ca nu sunt FAKE....asta este pericolul in occident, sa fie fake, adica umblat pe fotografie, nu ca este sau nu este un UFO !

Ingrosarile din citat imi apartin, si... la asa ceva nici macar nu am ce comenta :-o :martiansad: !!!

Am aprobat ultimele doua postari ca sa fie vazut raspunsul oferit, oricum vor ajunge acolo unde le e locul.

Cu regret te informez ca o parte nu tocmai mica a celor ce populam aceasta tara nu suntem tocmai prosti, si nu punem botu' la toate pozele facute cu "camera de 5".

asa ca:
Citat din: obiectiva din  18 Noiembrie 2012, 15:08:57
... ca noi, romanii, suntem cu 200 de ani in urma civilizatiei occidentale......
am rugamintea sa nu generalizezi.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

...Vedeti de ce eram impotriva desfiintzarii sistemului karmic cu... dis-likes?
Fiindca noua pseudocolega la fel de pseudo"obiectiva" si-ar fi incasat acum o carutza... :-D

Cu generatia feisbuc oricum eu "tai firul" imediat cum vad scrisul fara majuscule si nici in cazul asta n-ar merita sa-mi mai pierd... secundele (ca scriu totusi repejor - deformatie profesionala, deh).
Totusi, afirmatii de genul "voi pierdeti timpul p-aici" :x mi se par efectiv jignitoare - chiar daca afirmatia ar fi adevarata (si clar ca nu-i).

Asa ca, fato draga, trebuie sa-ti reamintesc ca nimeni nu te-a rugat sa postezi pierzindu-ti pretiosul timp p-aici cu noi?
Sau ca nimeni nu ti-a "ordonat" sa postezi ceva?

O rugaminte finala as avea totusi la tine: ia-ti camera aia "de 5" :roll: si autofilmeaza-te cind pleci definitiv de pe RUFOn mai rapid ca un OZN, sa-ti comentam macar traiectoria cam non-umana. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Pana la urma unde sunt pozucile ale ... ca pe facebuce nu prea bantui ... n-am cont si nu-mi fac ...  :mrgreen:

Citat din: obiectiva din  18 Noiembrie 2012, 15:01:24
eu NU lucrez in armata, ca voi, asa va mai usor cu ...ordinele.....! ma fac ca si ariciul ! eu NU incerc sa conving pe nimeni, ...am spus doar ! sa fie doar ...vorbe ! si asa, toate sunt vorbe pe aici ! si asa, pierdeti timpul.....succes la ...vorbe !

Stii cine era ariciul in armata ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

alx

#14
Citat din: obiectiva din  18 Noiembrie 2012, 15:01:24
cine e curios isi face profil de facebook, cine nu, NU ! nici eu NU am timp de stat pe forumuri sa va pun la rugaminte sau la ordine, fotografii...cel putin 5 !!!! eu NU lucrez in armata, ca voi, asa va mai usor cu ...ordinele.....! ma fac ca si ariciul ! eu NU incerc sa conving pe nimeni, ...am spus doar ! sa fie doar ...vorbe ! si asa, toate sunt vorbe pe aici ! si asa, pierdeti timpul.....succes la ...vorbe !

1. Eu sunt curios,dar nu intr-atat incat sa-mi fac cont pe facebook!
2. Nu ti-a ordonat nimeni,ci te-am rugat,asta ca demonstrezi celor de pe forumul asta,pe care nu ai timp de stat,ca nu vorbesti prostii!
3. nici eu nu incerc sa te conving de nimic...mai ales ca pe aici doar pierdem timpul...

Citat din: obiectiva din  18 Noiembrie 2012, 15:08:57
mi se pare ok sa le pun pe facebook...pentru ca sunt vazute si de straini, ca noi, romanii, suntem cu 200 de ani in urma civilizatiei occidentale...aia nu mai stau sa se mire si sa caste gura..la data, timp, unde , ce , cum, aparat foto,  !!! nuuu, ei le recunosc dintr/o ochire !!! mai ales, ca se vede ca nu sunt FAKE....asta este pericolul in occident, sa fie fake, adica umblat pe fotografie, nu ca este sau nu este un UFO !

4. Poti sa le pui unde vrei...sigur,daca le pui aici si le luam la puricat,si SE DEMONSTREAZA ca de fapt sunt numai...sa nu zic ce,atunci nu-ti convine...asa ca le pui pe facebook,si acolo toti se mira cat esti tu de tare...wow...
5. Vad ca nu conteaza daca e ufo sau nu...doar sa nu fie fake...vrei te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin fake? Adica lasa,nu-mi spune,ca tot nu vei putea face asta o perioada...
6. Daca vrei sa "ne dam cu parerea" postezi pozele AICI,pe forum...altfel...

Pentru ca tu nu ai timp de pierdut,nici eu si nici colegii mei moderatori nu avem...timp sa-ti citim toate posturile,si sa le mai si aprobam...asa ca timp de o luna(30) de zile incepand din acest moment nu mai poti posta pe acest forum...peste o luna vin sarbatorile,e mai putina munca,si POATE o sa avem si noi timp sa-ti lecturam postarile,si POATE,sa le si aprobam...OK?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."