Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Re: Posibil OZN Lugoj - Hateg

Creat de SLEAH19, 02 Noiembrie 2012, 12:18:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SLEAH19

  Astazi dimineata m-am deplasat de la Timisoara către Lugoj . La ieşirea din localitatea Recaş la ora 7. 02  am obseravat la orizont ,dincolo de Lugoj , către Haţeg undeva deasupra Munţilor Poiana Ruscă o sferă ovoidală care avea o lumină albă foarte vie . Cum de mult belesc ochii la cer poate văd şi eu ceva ,,neidentificabil,, ,nu am scăpat obiectul din ochi cale de 40 Km , încercând să găsesc explicaţii . Se vedea bine în lumina răsăritului , cerul era senin la orizont ,am eliminat posibilitatea de a fi avion deoarece celelalte repere , mici formaţiuni noroase , avioane care lăsau dâre pe un coridor câţiva km mai la stânga toate s-au deplasat între timp iar obiectul stătea în aceiaşi poziţie. Am eliminat în mintea mea şi posibilitatea planetei Venus pentru că peste 25 de minute când soarele a mai răsărit era tot acolo , la fel de luminos. Am zis că o fi un balon luminat de soarele dimineţii până la un moment dat când a făcut la aceiaşi înălţime o deplasare de probabil câteva sute de metrii si atunci s-a transformat într-un corp lung ca un stick tot luminos. Am avut la mine un telefon cu cameră de 5 megapixeli , am făcut trei poze din mersul maşinii. Nu le postez pentru că nu se distinge corpul. În zonă a plouat , drumul e plin de tiruri şi parbrizul prin care am fotografiat dă impresia că am fotografiat o întreagă flotă stelară. Intenţia mea a fost să ajung pe podul de pasaj de pe centura Lugojului , de pe el având o perspectivă mai clară şi o apropiere mai bună,dar corpul a dispărut încet ori coborând în jos ori depărtându-se. Astea sunt tote detaliile , nu ştiu dacă ajută, poate l-a mai observat şi altcineva din zonă şi apare pe alte canale de media. Am postat aici pentru că se vede o intensificare a obiectelor de genul ăsta pe cerul patrei. O zi bună!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

prodcomb

Observaţie din mersul maşinii, prin parbriz plouat, prin ploaie!
Nu se putea opri maşina şi lăsa jos parbrizul pentru fotografie?

Poate dispărea şi posibila reflexie ovoidală!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

#2
Citat din: prodcomb din  02 Noiembrie 2012, 12:53:49
Observaţie din mersul maşinii, prin parbriz plouat, prin ploaie!
Nu se putea opri maşina şi lăsa jos parbrizul pentru fotografie?   :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Poate dispărea şi posibila reflexie ovoidală!

:-D ... a fost cea mai tare fraza ...  pe ziua de azi ... fara suparare am inteles ideea ... sa lase unu sau mai multe geamuri laterale jos ... :lol: :lol: :lol:

Sau mai sti ...poate o avea vreun Jepp "regal" (actual renegade) ...  :mrgreen:



P.S. Am ras cu lacrimi ...

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

SLEAH19

Citat din: prodcomb din  02 Noiembrie 2012, 12:53:49
Observaţie din mersul maşinii, prin parbriz plouat, prin ploaie!
Nu se putea opri maşina şi lăsa jos parbrizul pentru fotografie?

Poate dispărea şi posibila reflexie ovoidală!

Intentia mea era sa ajung la punctul mentionat care ere mai inalt in conditiile in care pana la pod e doar campie, copaci , sate, tocmai pentru o foto mai de aproape  mai de calitate daca se poate spune asa in conditiile unui telefon . Nu mai ploua dar la orice depasire imi umpleau parbrizul, dar ce am vazut era foarte clar, distanta era mare dar nu cred ca lumina era  reflexie , pentru ca eu , obiectul si soarele ,,nerasarit,, eram coliniari iar obiectul lumina ca un filament nu reflecta lumina in spatele lui ca sa spun asa.

L-am vazut si am vrut sa-l pozez nu ca la ,,gaura in nori,, unde am pozat peisajul si am vazut ulterior:

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3310.msg56606.html#msg56606

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Nox

Din cauza ca nu pot da Report la mai multe mesaje intr-o perioada scurta de timp o sa scriu aici.

SLEAH19 şi restul ce aţi postat după el, sunteţi offtopic! SLEAH19, trebuia să o faci intr-un topic separat pentru că e o altă observaţie!!. Rog să se mute toate mesajele cu excepţia primelor trei. Thx!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee