Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vizite extraterestre

Creat de GreenDragon, 27 Iunie 2012, 19:08:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

GreenDragon

Buna !
Sunt GreenDragon , practicant cu oarece vechime al disciplinelor sapientiale (Tao, Reiki, Flacara Violeta...).
Eu personal nu am intalnit nici un extraterestru, dar subiectul ma intereseaza.
De curand, lumea sapientiala a fost zguduita de aparitia cartii lui Sal Rachele, carte pe care o gasiti recenzata mai aici:
http://mysticway.bravehost.com/SalRachele.htm

Informatia din aceasta carte este foarte bogata si in mare parte corecta. O mare importanta se acorda rolului jucat de extraterestri in istoria Pamantului, rol neglijat total de istoria conventionala.

Iata un fragment din recenzie, luat cu aprobarea autorului :)

"Extraterestrii curiosi

Foarte reconfortanta, in cartea lui Sal Rachele, este prezenta cifrelor. Intotdeauna m-am intrebat cand au avut loc unele evenimente si in ce proportie, iar acum iata raspunsurile.

Fondatorii nu se sfiesc sa recurga la cifre atunci cand descriu cele intamplate pe Pamant, asa ca avem ocazia sa aflam ca peste 24 de rase stelare au vizitat Pamantul in decursul mileniilor, ca peste 22 de rase stelare au, in prezent, reprezentanti incarnati pe Pamant si ca, din 1940 pana astazi, printre noi s-au aflat 16 000 - 23 000 de ET cu aspect omenesc. Cei mai multi, orionieni si draconieni.

Nu e foarte simplu pentru ei, aflam din paginile cartii lui Sal Rachele. Gravitatia si atmosfera terestra pot fi suportate de putine rase extraterestre, iar poluarea ii poate imbolnavi pe temerarii dornici sa ne studieze sau sa ne exploateze.

Cu toate acestea, istoria Pamantului e plina de nenumarate interventii ale extraterestrilor din diverse constelatii. Zeii in vechiul Egipt (4500 i.e.n.-2000 i.e.n.), din Grecia antica (4000 i.e.n.-1500 i.e.n.) sau din Orientul Mijlociu erau siriusieni. Unora dintre acestia, acceptarea adoratiei oamenilor le-a coborat vibratia, iar consecintele au fost dramatice. "