Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine a zis ?

Creat de fiulploii, 13 Martie 2012, 02:31:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

socrate

Citat din: SLEAH19 din  19 Februarie 2013, 18:11:06
Aide bre socrate , acum negi Divinitatea, oricare ar fi ea?

Teoretic la Divinitate se ajunge prin mai multe porţi ( sateliţi) : Confucius , Isus, Buda, Mahomed etc . Universalismul spune că toţi se vor mîntui cumva. O singură poartă , Isus a spus :Eu sunt calea adevărul şi viaţa .
Vrei , o foloseşti , nu ,nu

Acum să vii cu ateismul care spune că omul vine de nicăieri şi pleacă nu se ştie unde ...

Ateii sunt de fapt nişte agnostici, care nu ştiu dacă există Dumnezeu .
                                                                                               Cine a zis?
   

Las-o balta..SLEAH19 paiii....din ce mi-am dat si eu cu presupusul pe acest forum reiese ca Nu cred nici intr-o "divinitate"?!....sau ca cred in ambele divinitati cunoscute (faptul ca tu cunosti/recunosti doar divinul masc.si submultipli lui,Nu inseamna ca e singura entitate...posibila)...
Eu cred ca sunt doua mari IDEOLOGII si implicit doua "divinitati" aferente,menirea mea "pe aici" fiind de a cerceta/analiza impartial(ateic/neutru) cuprinsul celor doua "ideologii" si rezultatul aplicarii lor in practica Vietii Sociale.
ATEISMUL RATIONALIST spune ca,argumentele aduse de "entitati"  in favoarea propriilor IDEOLOGII nu sunt concludente inca d.p.d.v Logic(respectand Principiile Logicii),
Nu stiu, daca ai citit vre'o data biblia(ideologia patriarhala) prin prisma Ratiunii/Logice?,sau daca ai citit ceva despre Ideologia Matriarhala prin respectarea acelorasi Principii...

on topic...cine a zis?

Dacă Dumnezeu ar fi brusc condamnat să trăiască viaţa pe care a abătut-o asupra oamenilor, s-ar sinucide.

Cei mai mulţi oameni ar ucide adevărul dacă adevărul le-ar ucide religia.

horia2008

Citat din: socrate din  19 Februarie 2013, 17:51:52
Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forţă pentru ateism concepută vreodată.

horia2008....parese...e de parere....


Imi pare rau daca asta s-a inteles; nu sunt de parere...
Eu in sufletul meu de exemplu cred in bunul Dumnezeu sau cum vrea sa-L numesca fiecare
Insa cu biserica ca institutie ca sa ma exprim asa, este o cu totul alta socoteala.....
Acasta si-a pierdut de multa vreme menirea, preotii cu har sunt sufocati de popi care slujesc banul si burdihanul
Suficient sa te uiti la inghesuielile si calcatul in picioare la apa sfintita, puapturi de moaste si luat lumina ca sa intelegi....
Cum zicea cineva vremea preotilor s-a dus; acum e vremea popilor. incepand sau terminand cu M.C Daniel si seful BC acum in prag de pensionare...



socrate

Citat din: horia2008 din  19 Februarie 2013, 20:34:09
Imi pare rau daca asta s-a inteles; nu sunt de parere...
Eu in sufletul meu de exemplu cred in bunul Dumnezeu sau cum vrea sa-L numesca fiecare
Insa cu biserica ca institutie ca sa ma exprim asa, este o cu totul alta socoteala.....
Acasta si-a pierdut de multa vreme menirea, preotii cu har sunt sufocati de popi care slujesc banul si burdihanul
Suficient sa te uiti la inghesuielile si calcatul in picioare la apa sfintita, puapturi de moaste si luat lumina ca sa intelegi....
Cum zicea cineva vremea preotilor s-a dus; acum e vremea popilor. incepand sau terminand cu M.C Daniel si seful BC acum in prag de pensionare...

....scuze... horia2008...imi pare rau daca asta s-a inteles....darrr...tu citesti continuturile inaite de a pune Like-urile?!...
Citatoff-topic,...."tatal"   si regulile sale...patriarhal/crestine....banuiesc...faci referire,el "educa":nu fa raul...,dar daca il faci te iarta de 70x7/zi,tot el mentioneaza ca facator de rele fiind,ai de tata pe dreacu sau oricum voia lui indeplinesti si ca sa fie "complect",iti aduce la cunostiinta "conditia"...ca trebuie sa "ierti" si tu la randul tau binefacatorii de rele si ca sa fie tacamul complect...e obligatorie....binecuvantarea reciproca ....intre raufacatori....
Evident.... "după ce realizează de unde i-a venit răul în viaţa lui",fiul o sa te "binecuvanteze" pt.liberul tau arbitru,daca e din semintia ta spiritual/educativa.....darr.....numai si numai daca....,alminteri...e revers'o     

...uite...opinia mea Rtionalista despre "bunul d-zeu tatal" tau la care tu ai dat Like,recunosc exprimarea mea....nu e dintre cele mai fericite/eligibile....darrr....nici in asa hal in care sa nu itelegi frazele "bunului d-zeu" daca i-ai cetit "opera" de bunatate pt.agresorii,"iertati" si victimile educate in a "binecuvanta agresorii" si viceversa....

PS.Sunt sigur ca daca ai fi in locul meu ai proceda la fel...adica dai Like pe un "continut" si apoi tot tu zici ca Nu esti de acord cu continutul...sau altfel spus "tatal" patriarhal/crestin bun si milostiv cu facatorii de rele este unul..iar..."bunul d-zeu" este un altul....care nu tine de semintiia spiritual/patriarhala...si ideologia aferenta...
Bine au spus unii colegi ca suntem oarecum niste "ciudati"(fiecare cu pasarica lui) dar care ne simtim bine pe acest forum ce ne permite "difuzarea operelor" scrise tot de noi  din al caror continut ia fiecare ce'i lipseste/place...ce prisoseste...ramane la rumegat.. iar restul...nedigerat,alx...da la cosul de gunoi...si uite asa ne petrecem si noi zilele...pana una alta...  :-D

on topic,ca m-am "ciudatit" cam mult...cine a zis?!

Credinţa este un mare viciu, un exemplu de refuz obstinat de a asculta de raţiune, ceva iraţional şi indezirabil, o formă de auto-hipnoză.

SLEAH19

Citat din: socrate din  19 Februarie 2013, 17:51:52
Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forţă pentru ateism concepută vreodată.

Ateii sunt acum aici şi vor rămâne. Suntem pregătiţi să preluăm cultura şi s-o împingem înainte în beneficiul întregii umanităţi. Religia a fost întotdeauna anti-umană, anti-femei, anti-viaţă, anti-pace, anti-raţiune şi anti-ştiinţă. Ideea de dumnezeu a fost nu numai în detrimentul omenirii, ci şi al Pământului.... Este timpul, acum, ca raţiunea, educaţia şi ştiinţa să preia controlul.

Ateismul este singurul mijloc de a asigura fericirea lumii, care a fost făcută imposibilă prin războaiele produse de teologi.

   Ateii au talent !!

Acesta e primul lucru ce-mi trece prin minte după ce am citit frazele de mai sus.
Eu cred dragă socrate că trecerea de la un sistem la altul sau de la un sistem la altul, printr-altul cum ar fi de la patriahal la matriarhal printr-unul ateist trebuie să se facă în doze mici şi gradual,  cam cum a făcut Moise de ia plimbat 40 de ani prin pustie pe evreii ieşiti din Egipt pentru a se schimba generaţiile şi mentalitatea bineînţeles.
Numa că, mai sus când ai definit ateismul ai omis nişte exemple istorice de punere a lui în practică , că de,  trecerea de la nivel de idee la aplicare e un pic mai complicată dar o fac eu şi voi extrapola experienţele pământenilor în materie de ateism aplicat.
Hitler , Stalin , Mao Tse Tung, Pol Pot , sunt câţiva atei, care au ucis zeci de milioane de oameni şi au comis atrocităţi, pentru că prin ateismul lor erau convinşi că deasupra lor nu există Divinitate sau vreo lege morală la care să se raporteze sau să-i tragă la răspundere. Un sistem ateu de acest gen nu îşi trage valori morale decât din comportamentul ateului suprem şi se vede clar că populaţia are nevoie de raportarea la un atotputernic şi neavând acces decât la dictator , îl pun pe acesta pe piedestal, încet încet acesta devine pentru ei Dumnezeu pe pămînt , şi le poate cere orice. Un exemplu mai clar de sistem ateu , fără Dumnezeu , precum este North Korea în ziua de azi nu există. Astea de mai sus sunt mostre de cum se poate manifesta ateismul insuficient înţeles poate.

Este timpul, acum, ca raţiunea, educaţia şi ştiinţa să preia controlul.

Şi preluarea asta se poate face aşa, ca o revoluţie de catifea?
Socrate, eu văd că marile realizări ale civilizaţiei terestre, aşa cum este ea acum , s-au făcut la umbra crucii , ca să spun aşa, ateii din lumea liberă (creştină în mare parte), vin cu argumentele cuceririilor ştiinţifice , dar ştiinţa prin enormitatea descoperirilor sale poate descrie legile universului dar nu le poate explica.
Doar părerea mea .



Citat din: socrate din  19 Februarie 2013, 19:25:16
Las-o balta..SLEAH19 paiii....din ce mi-am dat si eu cu presupusul pe acest forum reiese ca Nu cred nici intr-o "divinitate"?!....sau ca cred in ambele divinitati cunoscute (faptul ca tu cunosti/recunosti doar divinul masc.si submultipli lui,Nu inseamna ca e singura entitate...posibila)...
Eu cred ca sunt doua mari IDEOLOGII si implicit doua "divinitati" aferente,menirea mea "pe aici" fiind de a cerceta/analiza impartial(ateic/neutru) cuprinsul celor doua "ideologii" si rezultatul aplicarii lor in practica Vietii Sociale.
ATEISMUL RATIONALIST spune ca,argumentele aduse de "entitati"  in favoarea propriilor IDEOLOGII nu sunt concludente inca d.p.d.v Logic(respectand Principiile Logicii),
Nu stiu, daca ai citit vre'o data biblia(ideologia patriarhala) prin prisma Ratiunii/Logice?,sau daca ai citit ceva despre Ideologia Matriarhala prin respectarea acelorasi Principii...

on topic...cine a zis?

Dacă Dumnezeu ar fi brusc condamnat să trăiască viaţa pe care a abătut-o asupra oamenilor, s-ar sinucide.

Cei mai mulţi oameni ar ucide adevărul dacă adevărul le-ar ucide religia.



Dacă Multiversul ar exista , o infinitate de universuri practic,  toate, unul sau niciunul  au fost create de Divinitate . Măcar într-un univers ar trebui să existe matriarhat , să vedem cum se comportă Marea Mamă când îşi pune ideologia în practică.

Citeşte tu , socrate de ex.  Pilda bunului samaritean , spune apoi ce înţelegi tu din ea prin prisma Raţiunii Logice, apoi îţi voi spune eu ce înţeleg din ea prin setul meu de valori.

Nu ştim acum de ce Dumnezeu e dispus să ne ierte, pe mine şi pe tine,  de 70 de ori câte 7 când greşim dar tu nu ţi-ai ierta copii care fac greşeli copilăreşti şi habar nu au care va fi rolul lor în veşnicie , după sfârşitul copilăriei ?

Eu ştiu că deocamdată, EL , este ceva supralogic şi supraraţional.
Dar ESTE.

EA , când se manifestă?
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

Citat din: Xanadron din  17 Februarie 2013, 18:48:49
P.S. Serios acum, parca era vorba sa se raspunda cu o noua maxima abia dupa "dezlegarea" precedentei. :roll:
:wink:
Albina n-are mama, n-are tata dar are fler .

horia2008

Citat din: socrate din  20 Februarie 2013, 18:33:05,recunosc exprimarea mea....nu e dintre cele mai fericite/eligibile....darrr....
Hmmm, da, deci da...
Recunosc ca m-ai cam pierdut in constructiile tale Rationalist Logige Patriarhal Matriarhale, eu nu sunt asa sofisticat si nici foarte tare in filozofie si constructii de-astea
La ce am dat like a fost pentru mersul discutiei si felul cum ati combatut, cu colegul SLEAH19
In rest, despre d-zeu si tatal cum zici tu, vorbele pot fi invartite, aranjate cum vrei si, mai ales, sa interpretezi cum iti convine; eu nefiind asa sofisticat precum am zis, incerc sa merg pe un minim de bun simt si de discernamant
on topic:
CitatCredinţa este un mare viciu, un exemplu de refuz obstinat de a asculta de raţiune, ceva iraţional şi indezirabil, o formă de auto-hipnoză.
Richard Robinson
CitatCitită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forţă pentru ateism concepută vreodată.
Isaac Asimov
dibuite desigur cu ajutorul lui mos goagal

si acum cine a zis:

De-i zici lu socrate , frate , el crede că l-ai făcut creştin!

Cred că cea mai deformată fiinţă din capul oamenilor este Dumnezeu



andrei


Socrate, eu văd că marile realizări ale civilizaţiei terestre, aşa cum este ea acum , s-au făcut la umbra crucii , ca să spun aşa, ateii din lumea liberă (creştină în mare parte), vin cu argumentele cuceririilor ştiinţifice , dar ştiinţa prin enormitatea descoperirilor sale poate descrie legile universului dar nu le poate explica.

Nu te supara SLEAH19 dar cele mai mari realizari ale omului nu prea s-au facut in ,,umbra crucii",sau mai bine spus in umbra bisericii.,,Crede si nu cerceta"suna destul de cunoscut,nu?Crede-ma; citatul asta si inca cateva de felul astuia de prin ,,cartile sfinte", au ucis sute, poate mii de genii in Evul Mediu.
Si sa mai stii ceva:In razboaiele religioase au murit de cateva zeci ,(poate sute)de ori, mai multi oameni decat au putut ucide regimurile dictatorilor enumerati de tine.

 

Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

SLEAH19

Cine a zis?
,,O, Egipt! Egipt! Din știința ta nu vor rămâne decât legende, care vor părea incredibile generațiilor de mai târziu."

  Eu nu ştiu unde a dispărut ştiinţa Egiptului dar în civilizaţia noastră creatorii sunt în majoritate din ,, zona crucii,,.
Occidentul a creat lumea cum o vedem noi. Să nu spuneţi de japonezi , coreeni, etc. Ei sunt doar nişte foarte buni imitatori dar nu ei au venit cu ideia. Japonezii se imbracă ca în occident clădirile lor ai arhitectură occidentală , mănâncă fastfood, iubesc fotbalul, sistemul bancar, autostrăzile, automobilele, celebrele trenuri de viteză , nici una nu a fost idee proprie , totul a fost preluat şi evident dezvoltat.

La noi în ţară dragă andrei, am putea spune că din evul mediu puţina şcoală s-a făcut cu dascăli în umbra crucii dar nu se face să acuzi biserica după ce ai scos şcoala din ea de .. . vezi tu care îi de fapt manipularea că acea sintagmă "crede şi nu cerceta", nu se regăseşte în Biblie, are cu totul alte origini, fiind atribuită filozofului grec Celsus, ce a trait în secolul al II-lea după Isus, un opozant al religiei creştine.

   În schimb Isus spune:

Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide.
"Ci cercetaţi toate lucrurile şi păstraţi ce este bun. Feriţi-vă de orice se pare rău"


                                                                                                    Par lucruri în regulă ,nu ?


  Cine a zis?

E o nesiguranţă care se extinde în toată lumea occidentală, data de criza si  de pericolul islamic, dar eu cred că şi această ameninţare va muri, în favoarea noastră. Arabii, oricât ar fi de agresivi acum pe plan general, nu pot progresa dacă nu adoptă civilizaţia occidentală. Din punct de vedere economic, social, tehnic ei nu mai inventează nimic, doar copiază ceea ce fac germanii sau americanii pentru a putea să mai facă un pas înainte. Ei nu sunt creatori.

De aceea consideram ca cea mai gravă crimă făcută împotriva europenilor de baștină și a culturii europene este deschiderea largă a porților Europei hoardelor barbare și hămesite de foame din Asia și Africa, hoarde care vor transforma Europa creștină, civilizată și prosperă de astăzi în Euro-Indo-Arabia de mâine, în care urmașii noștri vor putea, probabil, supravietui pentru câteva generații în "rezervații"...
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

socrate

Citat din: SLEAH19 din  20 Februarie 2013, 19:47:53
   Ateii au talent !!

Acesta e primul lucru ce-mi trece prin minte după ce am citit frazele de mai sus.
Eu cred dragă socrate că trecerea de la un sistem la altul sau de la un sistem la altul, printr-altul cum ar fi de la patriahal la matriarhal printr-unul ateist trebuie să se facă în doze mici şi gradual,  cam cum a făcut Moise de ia plimbat 40 de ani prin pustie pe evreii ieşiti din Egipt pentru a se schimba generaţiile şi mentalitatea bineînţeles.

Eu ştiu că deocamdată, EL , este ceva supralogic şi supraraţional.
Dar ESTE.

EA , când se manifestă?

Atei au talent!!..."talentul ateic",consta in capacitatea Rational/Logica a individului de a intelege mesajul Regulei de Aur:ce tie nu-ti place altuia nu-i face,non atei(spiritele dogmatice si fiintele pur biologice),cunosc acesta regula dar Nu o inteleg....
Altfel spus,cititorii/vizitatorii acestui forum au o anumita doza de ATEISM(Rationeaza),daramite postaci acestui forum!!!,posibil...deci...ca unii colegi sa nu "realizeze" ce e ala ATEISM(in lipsa lui ar fi niste dogmatici) sau posibil Nu si-au facut un autocontrol Rationalist de prea mult timp ( "timpul" le-a luat'o inainte) ei fiind ATEI in subconstient,altii fiind preocupati prea mult cu scrisul Nu mai au timp sa si gandesaca.....zic..si eu....

Draga SLEAH19, "problemele" ridicate de tine la nivel de Rationare/Logica,fac dovada
unui anumit grad de "ateism",fiind o cantitate mult prea mare de rationamente ce se cer argumentate si dezbatute, acest spatiu mi se pare cam mic (topicul nu o permite) si o sa se supere alx.
Asa ca mai provocat... oarecum:sa sti, mai credincios ca mine "bunului d-zeu tatal"(ideologiei patriarhale),in mod sigur, Nu a fost nimeni dintre colegii si cititorii acestui forum,zic eu.... poate si din tara,asa ca te inteleg si inteleg si pe altii ca tine in cunostiinta de cauza....
Cine iubeste mult si este inselat in dragostea/asteptarile lui in mod sigur uraste in egala masura...Rationalist fiind...evident,aceasta,indiferent ca e vorba de fiinte sau "divinitati" matriarhale/patriarhale.
Dreptatea este Una(Regulamentul Vietii),Regula de Aur este Una(decurge cu necesitate din prima), acum intelege te rog, ca pt. a fi impartial trebuie sa fi ATEU,doar din acesta calitate poti face o analogie justa/corecta...zic eu...intre cele doua sisteme.....
Cum sa "comportat" spiritul patriarhal de la accederea la putere pana la ora actula avand in vedere PRINCIPIILE enuntate, atesta Istoria (Mama Intelepciunii) si realitatea cotidiana...
Aceste PRINCIPII au fost elaborate de Spiritul Matern/Matriarhal si puse in actul de guvernare in perioda Matriarhatului,a rezultat Armonia Sociala...
Aceleasi PRINCIPII vor fi reaplicate in viitoarea Noua Ordine Mondiala,Matriarhala...evident....,aceasta fiind opinia incontestabila a
RATIUNII/LOGICE....zic eu...

on topic:Moralitatea înseamnă să faci ceea ce este corect, indiferent ce ţi se spune. Religia înseamnă să faci ce ţi se spune, indiferent ce este corect.

PS.
CitatEu ştiu că deocamdată, EL , este ceva supralogic şi supraraţional.
Dar ESTE.
...evident...dar El se comporta ca,ilogic si irational vis-a-vis de Regula de Aur si asta ma supara/enerveaza in mod deosebit....
cine a zis?...a zis...
Nu vă bazaţi doar pe ce spunem noi. Citiţi însăşi Biblia. Citiţi afirmaţiile preoţilor. Veţi înţelege că Dumnezeu este cel mai disperat personaj, cel mai rău personaj negativ din toată literatura de ficţiune
Toţi oamenii care gândesc sunt atei.

andrei

  Stii ceva SLEAH19?Pot oricand sa-ti dau exemple din Biblie sau din alte ,,carti sfinte",de versete, porunci sau cum vrei sa le zici, care au cam acelasi sens cu ,,CREDE SI NU CERCETA".Nu asta intentionez.Eu am contrazis o afirmatie pe care ai facut-o tu,precum ca ,,in umbra crucii"si implicit a bisericii,ar fi progresat de fapt specia umana.Insasi prin atitudinea ei de-a lungul timpului,biserica a fost de fapt o frana in calea progresului omenirii. Incerci sa negi o evidenta care este mai mult decat clara pentru toata lumea.Hai totusi sa-ti dau un exemplu din Sfanta Scriptura:-,,Cele mai grele de tine nu le cerca si cele mai tari decat tine nu le cerceta.Cele ce ti s-au poruncit tie acestea cugeta,pentru ca nu-ti sunt de treaba tie cele ascunse." ( Intelepciunea lui Isus Sirah,III,20-23)
  sau
,,Sa primim cu multa intelepciune cuvintele ,Scripturii; sa nu depasim masura noastra,nici sa nu iscodim cele mai presus de noi,asa cum au patit dusmanii adevarului,care,voind sa cerceteze totul cu propriile lor ganduri,nu s-au gandit ca este cu neputinta omului sa cunoasca desavarsit creatia lui Dumnezeu..." (Sf.Ioan Gura de Aur)
  Ce zici seamana astea cu ,,Crede si nu cerceta''?
  Si apoi mai lamureste-ma te rog de ce crezi ca cenzureaza de secole Vaticanul,lucrari stintifice,descoperiri,inventii? Tot spre progresul omenirii te pomenesti...nu? :-D. De ce a torturat si ucis Inchizitia in numele Bisericii Crestine,astronomi ,doctori, alchimisti,vreme de 400 de ani.De ce a dezlantuit Cruciadele... si de ce a ucis bastinasii din America Latina sau Africa care nu treceau la crestinism?... :? :roll:
  Nici Ortodoxia nu e mai breaza,stai linistit.Aceiasi Marie cu alta palarie!
  Cand tara asta more de foame, prelatii vor sa revendice 30% din terenulrile agricole, pe care zic ei,le detinea Biserica dinainte de Cuza.Cred ca tot de mila romanilor...ca sa nu se mai chinuie cu proprietatile. :-D :-D Sau ia spune-mi cate scoli sau spitale se puteau face din banii cheltuiti pe Catedrala Mantuirii Neamului?...  Aud?...???!
   
  Si pentru ca tot suntem la rubrica ,,Cine a zis'' sa ma bag si eu in seama.
  Asadar cine a zis:,,Religia este capodopera artei de a dresa animalele,deoarece dreseaza oamenii cum sa gandeasca"?
  Si inca una:,,Cand vine vorba de bani toti sunt de aceeasi religie" :-D :-D

 
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

andrei

Citat din: alx
b]"Mi-ar fi plăcut să mă placă!"

  Ieri am aflat:  Gigi Becali  :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

horia2008

Citat din: andrei din  21 Februarie 2013, 04:27:39
,,Religia este capodopera artei de a dresa animalele,deoarece dreseaza oamenii cum sa gandeasca"?
Arthur Schopenhauer
Citat din: andrei din  21 Februarie 2013, 04:27:39
,,Cand vine vorba de bani toti sunt de aceeasi religie" :-D :-D
Voltaire

Cine a zis:

"Cand crezi despre tine ca esti drept ai inchis toate posibilitatile tale de desavarsire."




Rayden

Citat din: horia2008 din  04 Martie 2013, 14:01:45

Cine a zis:

"Cand crezi despre tine ca esti drept ai inchis toate posibilitatile tale de desavarsire."





Arsenie Boca

fiulploii

In deplina concordanta cu subiectele disecate pe aici , dupa parerea mea , cine a zis?

''Traiti, ba, traiti , ca de murit.. nu-i nici o scofala ! ''

Rayden

Citat din: fiulploii din  31 Martie 2013, 13:52:13
In deplina concordanta cu subiectele disecate pe aici , dupa parerea mea , cine a zis?

''Traiti, ba, traiti , ca de murit.. nu-i nici o scofala ! ''

Adrian Pintea  :-D by any chance?