Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Baza americana...

Creat de elena78, 06 Martie 2012, 14:18:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

elena78

BAZA AMERICANA: 500.000 de SICRIE DIN PLASTICA ,LA CE ANUME SERVESC ACESTE SICRIE????????? Acest video este facut in anul 2008-2009 ,este filmat intr-o baza americana ATLANT ,sunt cum spuneam 500.000.de sicrie ,bare ,din plastica , goale ,CE SE FAC CU ELE ???? PENTRU CE ANUME ???? :?:DE CE SE AFLA ACOLO ????

Intrebare este urmatoarea:Aceste cutii mari ,sicrie trebuiesc umplute ,cu ceva, anume ???? nu cumva cu persoane????? probabil va fi o tragedie preanuntata??????


Base americana: mezzo milione di bare di plastica a cosa servono?

elena78

urmarisem cu cativa ani in urma  si alte video referitor la  aceste sicrie din plastica  dar din pacate multe dintre aceste video  le-au blocat  nesimtitii de la you tube  ,salvasem un alt video care din fericire  nu l-au blocat inca ,ar trebui totusi sa le salvam  cat mai avem timp la dispozitie ,va las cu acest filmulet  care a fost filmat in secret ,ascuns ,este  complet ,adevarat...


500'000 cercueils prêt à l'emploi aux USA

liviu86

#2
500.000 la scara populatie din SUA in jur de 300.000.000, este nesemnificativ. Clima se schimba, pandemi pot aparea... Nu este bine sa fie luati pe ne pregatite (vezi uraganul catrina din 2005 sau tunamiul din japonia 2011). Orice stat care are grija de toate, pune raul inainte de bine si se pregateste.
Nu ca noi romanii, sa ne suprinda toate cu "pantaloni n'vine". La noi toate se intampla si nimeni niciodata nu se asteapta la asa ceva (inundatii, inzapeziri), cu toate ca ele sunt anuntate si cu cateva zile inainte.
Numai uraganul catrina a facut 1 836 morti, iar catastrofa din Japonia anul trecut 15.822 morti si 3.926 disparuti.

Ca sa fiu mai pe intelesul tuturor, un stat responsabil se pregateste de orice. Aceste filmulete sunt facute in goana dupa senzational (gen cancan si otv) si vizionari. In concluzie: nu este nici o conspiratie.

Cat despre F.E.M.A, nu are nici un plan de exterminare sau mai stiu eu ce.
Gandeste simplu si ai sa iti dai seama despre ce e vorba. Sa iti dau un sfat: NU TE MAI UITA LA OTV, NU ITI FACE BINE ATAT CONSPIRATIE Tudoriana Barbista.


L.E. Putem sa facem o mica simulare si ne dam seama de ce sunt atatea sicrie si de ce fema a prigatit atatea lagare.
Ganteste asa: ce s-ar intampla daca soarele ne-ar trimite cateva raze sa ne trimita in epoca de piatra? sau un mic atac terorist la cateva centrale efectrice, cele mai importante din sua? Nici nu as vrea sa ma gandesc la alte scenare, astea mi-ar fi de ajuns.
Ar incepe o harababura totala (avem un exeplu caderile de electricitate de la inceputul anilor 90 din Canada). Ca sa poti reorganiza societatea, iti trebuie cateva lagare pentru hoti si recalcitranti. Cat despre sicrie, deja va da-ti seama ce s-ar intampla... Doamne fereste!!!

uforever

De ce ar face cineva sicrie din plastic? La dracu, le faci din lemn, e biodegradabil, e ilogic sa pui 2,3 oameni intr-o cutie de plastic.Plasticul are nevoie de cel putin 1000 de ani sa se degradeze, ocupi spatiu inutil, daca ai nevoie sa <scapi> 5.000.000 de cadavre le arzi si gata, ia sa ne gandim, cat ocupa cenusa a 5.000.000 cadavre? Cenusa unui om ars incape intro mica vaza, daca nu folosesti spatiul si cu vaza e suficient sa faci o groapa mai mica decat Glina.
Liviu are dreptate, e senzational si atat, probabil vreun paznic se distreaza pe undeva, ceva.

Urban

Dar daca acele cutii nu au fost create pentru oameni ci pentru alte fiinte?
Uitandu-ne la dimensiunile lor ar avea o logica.
Poate ca nu sunt neaparat cosciuge, poate sunt doar simple modalitati de transport a unor fiinte vii (si nu neaparat oameni)... cred ca se pot lua in considerare si variantele astea.

Parerea mea

padme

#5
Alea nu sunt sicrie ci... containere, in my opinion! :))))))))))
In ele se poate transporta orice! Ca si sicrie nu mi se par prea practice, exact cum zice si mai sus cineva.
Ca tranmitatorulvideodeapartamentcarenusestiecinee vrea sa spuna ca sunt sicrie, n-are decat! Nu's de ce, dar am impresia ca si asta face parte din categoria "raspandaci" - adica unu' filmeaza ceva si restu' au ei grija!

PS Urban- a unor fiinte vii poate adormite, cam ca in Madagascar :))), pt ca fiinte vii treze in asemenea containere cu capac mor pana la destinatie sau oricum zdravene nu mai sunt!

Parerea mea

jean

Eu cred ca sunt jardiniere, seamana nu?.... Doar ca sunt ceva mai mari. Poate ca americanii s-au gandit la o solutie pt. salvarea plantelor de la un dezastru ecologic eminent. Sau a ramelor din pamantul depozitat in ele.  :-D
Am glumit, nu ma luati in serios.
Adevarul este dincolo de noi

uforever

Citat din: Urban din  06 Martie 2012, 22:14:02
Dar daca acele cutii nu au fost create pentru oameni ci pentru alte fiinte?
Uitandu-ne la dimensiunile lor ar avea o logica.
Poate ca nu sunt neaparat cosciuge, poate sunt doar simple modalitati de transport a unor fiinte vii (si nu neaparat oameni)... cred ca se pot lua in considerare si variantele astea.

Parerea mea

Salut Urban, pot fii si w.c.-uri publice(seamana putin) :lol:.Ce mi se pare ciudat e cameramanul care se plimba in voie pe acolo, dupa parerea mea acele recipiente pot depozita orice, inclusiv ceea ce spui tu :-( :-).Despre acest subiect a mai vorbit Emil Streinu, nu prea a fost convingator.Daca acele recipiente erau folosite la ceva <ciudat>, baiatul ala nu se plimba in voie cu camera pe acolo.Daca ai contract cu o simpla firma de paza, ti-l bate pana sa apuce sa-si spuna numele.Probabil se ocupa cu reciclarea niste baieti pe acolo.

Salut!

Siberia

Sicriul Atlas de culoare neagra



The Atlas Topseal Vault

Shown to the left and open, has been engineered using high-density, water-resistent polypropylene and:

48 cross rib structural supports
12 counter cross ribbing supports
High-density water-resistant polypropylene
Numerous 90 degree corners to add structural strength
A total weight of almost 150 lbs.
Nesting and stacking capabilities for convenient storage
A 100-year warranty
Able to be used in double-depth burials

This vault comes in Adult, Infant, and Oversize sizes.


http://www.polyguardvaults.com/index.cfm?ID=17

Specificatii ingineresti:
http://www.polyguardvaults.com/media/File/PolyguardAtlasblack_10-07.pdf

Tip de siciru ce permite ingroparea la mare adancime a cadavrelor purtatoare de virusi mortali, etc.
Nu este biodegradabil !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

 Daca peste doua, trei mii de ani stramosii nostrii gasesc sicriele pentu ca tocmai au descoperit mineritul si umbla la capac desfacandu-l. Se va bucura cand vor gasi in interior resturi umane numai bune de studiu. Dar.....Saracii de ei nici nu stiu ce-i asteapta. Tocmai au eliberat niste microrganisme foarte periculoase.  :-o
Cred ca cea mai buna metoda este ingroparea la mare adancime dar in ceva biodegradabil. Acei virusii vor fi in contact cu mediul natural, se vor transforma, vor deveni inofensivi pt. mediu si oameni pana sa ajunga la suprafata.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Pe mine m-a contrariat marimea lor. Acum nu am nici o indoiala ca s-au gandit sa puna mai multe cadavre intr-unul. In vremuri de forta majora cine ar mai comenta? Bucurati-va ca-s la cutie...  :roll:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

 :lol:  Degeaba toate precautiile , cel mai rapace virus este insusi omul . Si numai de el depinde daca este benefic sau non-benefic lui insusi si mediului inconjurator .
Parerea mea..

P.S. Oare nimeni nu se gandeste ca ar putea fi doar un gheseft al cuiva de a face un comision bun ? La fel ca in Romania unde CFR a achizitionat nu-mai-stiu cate mii de lopeti  8-)
      Lopetile de la CFR cu miile de cutii prezentate mai sus , un acord secret de colaborare si gata conspiratia .. banilor

liviu86

Citat din: StarDust din  07 Martie 2012, 01:03:23
Pe mine m-a contrariat marimea lor. Acum nu am nici o indoiala ca s-au gandit sa puna mai multe cadavre intr-unul. In vremuri de forta majora cine ar mai comenta? Bucurati-va ca-s la cutie...  :roll:

Exact! Scenariile pot fi multiple, de la catastrofe naturale, pana la eliberarea unor virusi facuti in laborator.
Ajungem tot la ceea ce spuneam mai sus.
Populatia planetei creste, trebuie luate masuri rapide... Poate americani se gandesc sa scape de 500.000 de obezi (joke).
Pana la urma nimeni nu poate sti 100% ce-o sa faca cu ele, un lucru este sigur: O SA FACA!
Altfel nu cred ca astia cheltuesc banii americanilor ca PDL-ii, nu exista comparatii cu "ciumele" noastre.

Ganditorul

V-ati gandit ca poate vor sa fure "flacara Violet" din Romania, cu tiganii, vrajitoarele si ghicitoarele... cu tot ? Baga cate 2-3 in ladoaiele alea si ne-au furat "patentu" la Flama Mov. Ramanem si fara "Lumina" si fara"Inaripate".
Va dati seama ce paguba pe capul nostru ?(Nu e gluma, e pe bune ! Cine nu crede ca americanii vaneaza "Flama Mov" sa se uite la emisiunea lui Oreste si Emil Strainu si sa afle de "dolarul MOV).  :evil:

horia2008

Citat din: fiulploii din  07 Martie 2012, 01:08:11
.....
Lopetile de la CFR cu miile de cutii prezentate mai sus , un acord secret de colaborare si gata conspiratia .. banilor
De la CFR, adica de la Council on Foreign Relations? :D :D  :lol: