Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Mesaj adresat umanitatii

Creat de Necunoscutul, 02 Mai 2006, 14:11:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Daca ati citit mesajul ce ati raspuns?

Da as vrea sa vina extraterestrii
10 (90.9%)
Nu as vrea sa vina extraterestrii
1 (9.1%)

Numărul total de membrii care au votat: 3

Necunoscutul

 Mesajul este prea mare pt. a fi postat, asa ca am lasat un link: http://groups.yahoo.com/group/ufo-ro/message/1561

Domnul care a posta acest mesaj il rog sa nu fie suparat pe mine pantru ca i-am "furat" mesajul, dar m-am gandit ca ar fi bine sa fie un loc unde sa-l discutam... (mesajul) Ce ati votat??

8-)

pri3st3ss

sa inteleg ca mesajul e dat de ET?sau...ce e,comunicat de presa?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Necunoscutul

 Daca ati citit mesajul ati vazut ca el te indeamna sa il trimiti in lume anonom.

Eu l-am aflat de la alt mesager dar nu cred ca este o farsa. Prea multe nu stiu nici eu despre acest mesaj, dupa cum am mai spus mesajul a fost "furat" :lol: de la domnul care l-a postat.Oricum eu am citit multe articole in care erau mentionate puterile telepatice ale extraterestrilor asa ca toata chestia asta cu mesajul ar putea fi adevarata.

TurnusX

:) Aberant :) Genul asta de mesaje este primit zilnic pe mess. Nu stiu cine naiba sta sa le compuna, dar se vede ca are prea mult timp liber. Daca nu ma credeti, in acest moment deschideti Ymess'u si veti vedea fie mesaje cu "un copil are mare nevoie de sange grupa XY" sau "trimite acest mesaj la 10 oameni si ve fi cu 3,14 perioada pi centimetri mai inalt", etc.
S-au gasit tampitii astia de extraterestri care ar putea sa dea foc la padurea amazoniana din spatiu dupa un anumit pattern sa trimita mesaje prin yahoo. Asta e tare si sa mor daca ma asteptam la asa ceva.

Necunoscutul

  :-o oooooooooo.... :-o Poate ca mesajul o fi fals dar ideea este aceeasi..


8-)

pri3st3ss

 :-D

ar fi super... luam interviu la alieni cu ajutorul yahoo mess  :wink:  cred ca mediumurile ( si alte persoane de contact ) dau faliment..
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

Radem si glumim dar in fond de ce nu am putea fi contactati de extraterestrii prin messenger? Vi se pare asa de absurd? Mie sincer nu...

Cred ca daca ar fi sa contactez pe cineva as face-o in modul cel mai accesibil lui....
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

DepthOfField

citez o portiune din acel mesaj:
CitatCare este intrebarea pe care v-o adresam?
"DORITI CA NOI SA NE ARATAM?''
Cum puteti raspunde la aceasta intrebare?
Adevarul unui suflet poate fi citit prin telepatie. Nu ai nevoie decat sa te intrebi clar pe tine insuti si sa-ti dai un raspuns la fel de clar, de unul singur sau intr-un grup, cum doresti

Adica, EI ne pot auzi prin telepatie daca gandim sincer. Si atunci care este rostul de a da mesajul mai departe pe yahoo messenger?! Deja, fiecare dintre noi, cel putin cei de pe acest forum dar si multi altii, stim sincer in sufletul nostru ca "da, dorim ca ei sa se arate". Si atunci, EI stiu deja ce dorim. De ce mai vor sa participam la un mesaj in avalansa, de genul celor exemplificate adineaori de TurnusX?

:? 
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

assiris

#8
Citat din: TurnusX din  02 Mai 2006, 21:10:32
:) Aberant :) Genul asta de mesaje este primit zilnic pe mess. Nu stiu cine naiba sta sa le compuna, dar se vede ca are prea mult timp liber. Daca nu ma credeti, in acest moment deschideti Ymess'u si veti vedea fie mesaje cu "un copil are mare nevoie de sange grupa XY" sau "trimite acest mesaj la 10 oameni si ve fi cu 3,14 perioada pi centimetri mai inalt", etc.
S-au gasit tampitii astia de extraterestri care ar putea sa dea foc la padurea amazoniana din spatiu dupa un anumit pattern sa trimita mesaje prin yahoo. Asta e tare si sa mor daca ma asteptam la asa ceva.

Aceste mesaje sunt create de "oameni" care nu au avut suficienta glagorie ca sa invete sa faca un program de calculator dar vor sa faca si ei ceva distructiv si atunci... la atita ii duce capul. Compun un mesaj, cit mai credibil pe care il trimit la adresele pe care le cunosc. Sistemul functioneaza "piramidal" ca in fuziunea nucleara. Daca mesajul a fost trimis la 20 de persoane, sa zicem ca 10 din ele il vor transmite la alti 20 fiecare s.a.m.d. Va dati seama ce se intimpla cind incepe sa se inchida cercul cu aceste mesaje foarte numeroase. Serverele beneficiaza gratuit de un spam greu de contracarat si se pot bloca cu toate programele de protectie. Daca doriti mai multe, este un articol scris intr-o revista PC PRACTIC pare-se nr 6.

Edit: Posturi lipite

Acum ce fac cei care au lansat mesajul? Stau cumva pe net sa vada citi voteaza pentru si citi contra? Sau vor sa faca un referendum mondial.
Chestia este ca din istorie se stie ca atunci cind au vrut sa intervina, fortele extraterestre nu prea i-au consultat pe oameni daca vor sau nu interventia lor. Au intervenit pur si simplu si oamenii au suportat consecintele bune sau rele singura lor optiune a fost sa spuna: asta E!

udar

Citat din: udar din  02 Mai 2006, 22:59:38
Radem si glumim dar in fond de ce nu am putea fi contactati de extraterestrii prin messenger? Vi se pare asa de absurd? Mie sincer nu...

Cred ca daca ar fi sa contactez pe cineva as face-o in modul cel mai accesibil lui....

Ma citez mai nou pe mine insumi.  :roll:
Ca sa nu se inteleaga gresit... Eu nu vad de ce extraterestrii nu ar putea sa ne contacteze si prin messenger... Este o posibilitate si nu trebuie sa respingem din start orice posibilitate, oricat de penibila ar parea.

Cat despre astfel de mesaje in lant de pe mess, ma distreaza enorm atunci cand le primesc. Cele genul "fetita X sau Y are nevoie de sange bla bla bla AOL si Yahoo s-au inteles ca pentru fiecare mesaj trimis sa plateasca 1 cent bla bla bla" sunt absolut penibile si sincer ma simt jignit ca om ca unii dintre semeni pot sa trimita astfel de ineptii mai departe. Ca sa nu mai vorbim despre cele care sugereaza ca Bill Gates si-ar imparti averea, sau chiar cele legate de asa zisele creaturi marine neobisnuite aruncate pe plaje in urma Tsunamiului (care s-au dovedit, intr-un final a fi fotografii mai vechi realizate in urma unor studii de specialitate la mari adancimi de catre niste cercetatori avizati). Aceste mesaje, la fel ca si clasicele scrisori in lant, apeleaza la frica omului sau credinta lor (unele mesaje afiseaza diverse tragedii care au survenit unor oameni - desiguri fictivi - deoarece au facut pacatul de a NU transmite mai departe mesajele).
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

assiris

Citat din: udar din  02 Mai 2006, 22:59:38
Radem si glumim dar in fond de ce nu am putea fi contactati de extraterestrii prin messenger? Vi se pare asa de absurd? Mie sincer nu...

Cred ca daca ar fi sa contactez pe cineva as face-o in modul cel mai accesibil lui....

Ca sa nu se inteleaga gresit... Eu nu vad de ce extraterestrii nu ar putea sa ne contacteze si prin messenger... Este o posibilitate si nu trebuie sa respingem din start orice posibilitate, oricat de penibila ar parea.

Cat despre astfel de mesaje in lant de pe mess, ma distreaza enorm atunci cand le primesc. Cele genul "fetita X sau Y are nevoie de sange bla bla bla AOL si Yahoo s-au inteles ca pentru fiecare mesaj trimis sa plateasca 1 cent bla bla bla" sunt absolut penibile si sincer ma simt jignit ca om ca unii dintre semeni pot sa trimita astfel de ineptii mai departe. Ca sa nu mai vorbim despre cele care sugereaza ca Bill Gates si-ar imparti averea, sau chiar cele legate de asa zisele creaturi marine neobisnuite aruncate pe plaje in urma Tsunamiului (care s-au dovedit, intr-un final a fi fotografii mai vechi realizate in urma unor studii de specialitate la mari adancimi de catre niste cercetatori avizati). Aceste mesaje, la fel ca si clasicele scrisori in lant, apeleaza la frica omului sau credinta lor (unele mesaje afiseaza diverse tragedii care au survenit unor oameni - desiguri fictivi - deoarece au facut pacatul de a NU transmite mai departe mesajele).
[/quote]
Nu sunt de acord cu trimiterea acestor SPAM intrucit incarca retelele artificial si multi care au date de transferat stau la urma acestor cozi pentru a transfera informatii utile. Chiar nu ma distreaza atunci cind sunt mesaje de ajutor "false". Poate cineva are intradevar nevoie de ajutor. E ca si cum ai chema salvarea pentru a te distra in timp ce in alta parte, altcineva are un stop cardiac si la el va sosi poate prea tirziu. Se pot face glume si mai bune. De Bill Gates nu prea ma intereseaza dar incarcarea unor servere care ii ruleaza programele si asa destul de incarcate cu protectii si anti mai stiu eu ce asta cu siguranta deranjeaza.
Ca ET ar putea sa intre pe messenger nu spun ca e posibil. Dar ineficient. Cei care stau pe acest forum sunt cu muuuuuult mai putini chiar si decit cei sinistrati de Dunare, care habar nu au de mesajul postat aici. L-am citit cu atentie si pe masura ce il citeam imi dadeam seama de artificialitatea lui. Se simte mina si mintea unui pamintean care probabil a vrut sa se distreze. Poate fi dezbatut, "ciuciulete" cred ca ar face cite o mica filosofie la fiecare fraza.

pri3st3ss

Daca ei sunt telepati, ce rost are sa dea mesaje prin mess?si chiar daca ar fi asa...sa zicem ca sunt alien si m-am infiltrat in forum sa vad cum si ce gandesc oamenii despre "noi", caci e modul cel mai accesibil celor care au ca pasiune civilizatiile extraterestre...
m-ai crede, Udar, daca as intra pe mess si ti-as spune ca sunt extraterestra si ca am venit sa salvez lumea,te-am ales pe tine si nu iti pot demonstra ca sunt ceea ce sunt, pt ca nu mi se permite sa imi utilizez puterile ,"armele", mijloacele de transport?
m-ai crede? sau mi-ai da ignore si ai spune ca sunt vreo nebuna?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

TurnusX

Si daca sunt telepati, ce? Ia ganditi-va voi ce ar insemna sa iti intre in cap ideile a 7.2 miliarde de oameni in acelasi moment. Ori te-ai transforma instantaneu intr-un cretin ori ti-ar lua o viata intreaga sa iti asezi gandurile.
Problema se pune astfel. De ce dracu' nu il influenteaza pe dobitocul de Bush sa lanseze ceva pe cale oficiala. Sau o fi si asta mai al dracu ca dracu?!?

Skywalker

Acel text vad ca avea sub el, textul original, in engleza. Si inainte de a face caz din chestia ca documentul a aparut pe mess, ar trebui mai degraba sa se cerceteze de unde provine documentul in engleza. Poate el nu vine de pe mess, poate ca traducatorul l-a procurat din alta parte. Nu credeti?

pri3st3ss

pai poate nu intra gandurile tuturor oamenilor in capul unui singur ET...poate sunt niste "operatori". sau un super calculator....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.