Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lantul Supunerii

Creat de calator astral, 14 Decembrie 2011, 18:57:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

    Cel mai urit proverb din lume?
     "Capul plecat sabia nu-l taie!"
                       :star:

   Cum sintem indoctrinati, conditionati, fortati
                       sa ACCEPTAM.

Un scurt clip interesant,deosebit de instructiv. Comentati liber daca doriti.



Lantul Supunerii

arckadii

Care e scopul final? Fara turma, insa cum?:)

Ark

@Lex

cum? omul acum e limitat, atunci cand nu va mai exista aceasta limitare, abia atunci nu va mai exista ''fenomenul'' de ''cioban cu oile la pascut'' sau turma cum vrea fiecare  :evil:

angellla29

Ceea ce se intampla acum in Europa...este clar....inceputul unei dictaturi urate....vom deveni sclavi...cu acte in regula...Si daca vom "chitai" ceva vom fi pedespsiti cu moartea....Deci....sclavilor....stati calmi...Tratatul de la Lsabona v-o spune clar...Judetul Romania...ca si celelalte "judete" nu au voie sa miste in front....Parca o sa vad pe portile fiecarei fabrici si institutii: "Arbeicht macht frei"!!!!!HEIL!!!! :evil:

Article 2 – Death penalty in time of war

A State may make provision in its law for the death penalty in respect of acts committed in time of war or of imminent threat of war; such penalty shall be applied only in the instances laid down in the law and in accordance with its provisions. The State shall communicate to the Secretary General of the Council of Europe the relevant provisions of that law.

http://ro.altermedia.info/noua-ordine-mondiala/pedeapsa-cu-moartea-reintrodusa-de-tratatul-de-la-lisabona_8809.html

fiulploii

Citat din: @Lex din  14 Decembrie 2011, 23:34:19
cum? omul acum e limitat, atunci cand nu va mai exista aceasta limitare, abia atunci nu va mai exista ''fenomenul'' de ''cioban cu oile la pascut'' sau turma cum vrea fiecare  :evil:
Ce ar trebui facut pentru ca limitarea sa fie cat mai redusa ?  :roll:

@Lex

primul lucru care imi vine in minte acum e limitarea genetica a omului.eh,dupa cate stim daca am avea acces la acele capacitati ''adormite'' pe care omul le numeste ''paranormale'' si dupa e.t  foarte normale eh, atunci asta ar fi un PRIM pas in eliberarea omului de sub ''jugul'' limitarii si supuneri in primul rand materiale pentru ca asta e problema actuala a omului(sa detina cat mai mult material,cat mai multa iluzie numita bunastare,avere bani ce duc la control,manipulare,subjugarea TURMEI).acum daca acest lucru va fi posibil in viitor se va intampla decat in doua moduri: natural(evolutie spirituala ridicata) sau artificial (tehnologie care ar exista deja si prin vestitele proiecte negre,ba primita caodu de la alieni, samd).Adica ar fi simplu: daca vreau sa vorbesc cu cineva , o fac telepatic,daca vreau sa mananc un mar, il materializez cu ajutorul mintii,daca vreau sa ajung in varf de munte, ma teleportez in varf de munte si lista poate continua.acest tip de tehnolgii am citit,invatat,aflat de colo de colo stim ca exista pe undeva si sunt bine pastrate sau daruite de diverse tipuri de e.t sau chiar manufacturate chiar de catre ''bajetii'' dastepti.ei si atunci cand dispun de aceste mijloace cum ma mai controleaza si manipuleaza pe mine cineva?  :evil: :evil: :evil:

fiulploii

Citat din: @Lex din  15 Decembrie 2011, 01:20:37
..
daca vreau sa vorbesc cu cineva , o fac telepatic,daca vreau sa mananc un mar, il materializez cu ajutorul mintii,daca vreau sa ajung in varf de munte, ma teleportez in varf de munte si lista poate continua.acest tip de tehnolgii am citit,invatat,aflat de colo de colo stim ca exista pe undeva si sunt bine pastrate sau daruite de diverse tipuri de e.t sau chiar manufacturate chiar de catre ''bajetii'' dastepti.ei si atunci cand dispun de aceste mijloace cum ma mai controleaza si manipuleaza pe mine cineva?  :evil: :evil: :evil:
Perfect , de maine ai acces la toate aceste capacitati si la multe altele care acum iti par SF - orice iti poti tu imagina ca se poate face  .
Care ar fi primele 5 lucruri care le vei face  ?
:-)

arckadii

Citat din: @Lex din  15 Decembrie 2011, 01:20:37
primul lucru care imi vine in minte acum e limitarea genetica a omului.eh,dupa cate stim daca am avea acces la acele capacitati ''adormite'' pe care omul le numeste ''paranormale'' si dupa e.t  foarte normale eh, atunci asta ar fi un PRIM pas in eliberarea omului de sub ''jugul'' limitarii si supuneri in primul rand materiale pentru ca asta e problema actuala a omului(sa detina cat mai mult material,cat mai multa iluzie numita bunastare,avere bani ce duc la control,manipulare,subjugarea TURMEI).acum daca acest lucru va fi posibil in viitor se va intampla decat in doua moduri: natural(evolutie spirituala ridicata) sau artificial (tehnologie care ar exista deja si prin vestitele proiecte negre,ba primita caodu de la alieni, samd).Adica ar fi simplu: daca vreau sa vorbesc cu cineva , o fac telepatic,daca vreau sa mananc un mar, il materializez cu ajutorul mintii,daca vreau sa ajung in varf de munte, ma teleportez in varf de munte si lista poate continua.acest tip de tehnolgii am citit,invatat,aflat de colo de colo stim ca exista pe undeva si sunt bine pastrate sau daruite de diverse tipuri de e.t sau chiar manufacturate chiar de catre ''bajetii'' dastepti.ei si atunci cand dispun de aceste mijloace cum ma mai controleaza si manipuleaza pe mine cineva? 


Vorbesti de evolutie spirituala insa doar pentru a putea sa te legi si mai mult de material. Ai un scop sau scopul tau este sa ai senzatia aia de libertate si atat? Ca daca vrei sa te simti liber e simplu. Nu mai intra pe forumuri de genul asta, nu mai citi articole, nu te mai uita la stiri si ai sa vezi ca nu vei simti ca esti sub "jug". Vorbesti de manipulare genetica, de e.t., cuvinte mari nesustinute momentan decat de sience fiction. Si chiar si asa, pe cine manipulezi genetic? Eu n-as vrea asa ceva spre exemplu.
In plus evolutia spirituala nu se face de la sine de parca ar fi ceva pe care il obtii oricum:) Crezi ca daca stai acasa in fotoliu cu laptopul in brate, se va intampla ceva si gata esti evoluat?:)) Hai sa fim seriosi.
Nu ne pune nimeni sub jug. Viata in societate nu e chiar roz insa cred ca teoriile astea sunt mult prea exagerate.

Ark

angellla29

Citat din: arckadii din  15 Decembrie 2011, 08:11:15

Vorbesti de evolutie spirituala insa doar pentru a putea sa te legi si mai mult de material. Ai un scop sau scopul tau este sa ai senzatia aia de libertate si atat? Ca daca vrei sa te simti liber e simplu. Nu mai intra pe forumuri de genul asta, nu mai citi articole, nu te mai uita la stiri si ai sa vezi ca nu vei simti ca esti sub "jug".

Nu ne pune nimeni sub jug. Viata in societate nu e chiar roz insa cred ca teoriile astea sunt mult prea exagerate.

Ark

Colega Ark...te imbeti cu apa rece....afirmand asa ceva...In curand ceea ce am vazut in acel video va fi cat se poate de REAL....Chiar daca nu te uiti la TV.... sau nu citesti stirile sub jug tot esti, tot sclav esti...si tu o stii prea bine......Chiar daca noi nu realizam asta....ceea ce se intampla acum este INCEPUTUL SFARSITULUI....Guvernul mondial isi doreste o lume de sub-oameni care doar  sa munceasca pentru ei....sa fie supusi...practic sa devenim niste roboti....Si tot rodul munci lor sa apartina stapanilor....Practic un  Auschwitz planetar!!!Credeti-ma nimic nu e intamplator....nu degeaba Germania este liderul Europei....si noi stim ce intentii a avut Germania, dintodeauna.....Sunt absolut sigura ca Germania va pune cat de curand talpa lor groasa pe "gatul" tuturor tarilor Europei...si al Frantei....sa nu isi faca iluzii monsieurul francez ca va scapa de talpa germana.....Viata nu e roz intradevar....niciodata nu a fost....dar sa dai jos o dictatura ca cea a lui Ceausescu...si sa intri in Auschwitz....si sa si mai dai bani pentru asta.....mi se pare criminal!!!!!Criminal si odios!!!!

fiulploii

Cineva a spus : '' intr-o lume anormala , a fi normal este un lucru deplasat ''
Acum aproximativ 2.000 de ani s-a produs o modificare radicala in credintele oamenilor . A aparut monoteismul . Monoteism care azi a devenit politeism , avand 3 zei principali si o multitudine de zeitati locale functie de specificul zonei . Daca facem insa o analogie intre caracteristicile zeilor contemporani si cele ale zeilor/zeitatilor antici/antice observam ca e aceeasi Marie cu alte vesminte  :-D

  Acum 2.000 de ani , trecerea de la politeism la monoteism s-a facut tot pe fondul unei crize majore a societatii , analog cu cea de azi . In plus , facerea   a decurs chinuitor pentru majoritatea oamenilor , ca si azi . Lupta de idei , concepte si credinte se dadea atunci ca si acum in domeniul material : razboaie politice, economice , militare , etc.

Mai pe scurt , dupa mine , toate dovezile duc la faptul creerii intentionate a unei crize conceptuale cu efecte imediate in realitatea cruda pentru ca asta doare si numai asa determini omul sa schimbe ceva . As vrea sa stiu cine a hotarat acum 2.000 de ani pentru ca aceeasi au hotarat si acum  :-D .
  '' Toate cate se intampla, s-au mai intamplat si se vor mai intampla , din nou si din nou si din nou ..! ''
                                     - citat din alt film  :-D -

Colegul @horia2008 are mare dreptate ,  toate sunt la vedere insa disparate si puse in locuri unde nu te astepti . Trebuie doar sa le pui cap la cap si sa gasesti Calea . E la indemana tuturor insa nu o poti vedea decat in anumite conditii ...pur personale.

Indiciu. Daca citesti o carte de mai multe ori vei descoperi de fiecare data elemente care pur si simplu nu le percepeai la citirile anterioare desi ele erau acolo . Asta nu inseamna ca as fi descoperit Calea , stiu doar ca exista si e foarte personala , fiecare merge pe Calea lui .

Evident , a mea parere doar .  :star:

Aliosa

@Lex, prostia e singurul lucru care-l limiteaza pe om in prezent, genetic nu e limitat deloc, altfel nu ar fi evoluat. Paranormal nu exista , decat inexplicabil sau mai bine zis greu de inteles .

Nu suntem sclavi, doar ne place sa fim condusi si sa ne plangem ca nu e bine si asta vine din lispa initiativei multora .
Ca specie(in mare parte), mi-e rusine s-o spun ca de, sunt om, suntem prosti rau inca, de aici vine si raspunsul la intrebare de ce nici un contact al alienilor, au incercat probabil in trecut, au vazut ca nu au cu cine si si-au vazut de drum.





darksid3

Nu uita ca societatea asta este structurata intr-un stil piramidal. Ipotetic vorbind, daca s-ar stabili un contact ACUM, nu ar vuii ziarele si nici nu ar aparea Breaking News la CNN. Sunt multe lucruri tinute la distanta de ochii publicului si mai multe informatii ascunse la vedere dar ce nu pot fi intelese de profani. Este un trend normal ,avand in vedere contextul, de a minimaliza sau a exagera niste teorii, cert e ca extremele nu sunt folositoare. Pe parte de dovezi, chit ca sunt mai mult sau mai putin stiintifice, in mare parte e stiinta forensica, adica bazata pe supozitii si acceptarea unei etape de adevar tine tot de latura subiectiva. Chiar si o minte analitica, directionata pe o latura anume, poate avea esec daca nu ia in considerare toate variantele si va merge pe niste convingeri personale, convingeri ce pot sa fie consecinta unui Program Mental.
11.11

angellla29

#12
Citat din: Aliosa din  15 Decembrie 2011, 12:12:42
@Lex, prostia e singurul lucru care-l limiteaza pe om in prezent, genetic nu e limitat deloc, altfel nu ar fi evoluat. Paranormal nu exista , decat inexplicabil sau mai bine zis greu de inteles .

Nu suntem sclavi, doar ne place sa fim condusi si sa ne plangem ca nu e bine si asta vine din lispa initiativei multora .
Ca specie(in mare parte), mi-e rusine s-o spun ca de, sunt om, suntem prosti rau inca, de aici vine si raspunsul la intrebare de ce nici un contact al alienilor, au incercat probabil in trecut, au vazut ca nu au cu cine si si-au vazut de drum.

Te-ai gandit vreodata colega....ca de fapt Binele este RAU?! Te-ai gandit vreodata ca "democratia" a ajuns exact ceea ce urasti tu mai mult?! Pentru a intelege mai bine am aici un video foarte interesant care iti arata exact ceea ce se intampla in lumea noastra....Ca sa ai un contact cu alte civilizatii....trebuie mai intai sa iti cunosti lumea in care traiesti....si apoi vom  intelege alte lumi...si civilizatii...

Binele este Rău


Cat despre TREZIRE la  realitate am mai gasit aici un video...Noi nu putem practic intelege legile Universului....deoarece mintea noastra este manipulata...Atat timp cat omenii sunt manipulati de cateva persoane....nu se va face acel salt catre o noua evolutie spirituala a Omenirii!!!!Un sclav nu are cum sa gandeasca liber....deoarece...il asteapta biciul
:evil:

Cele 5 trepte ale Desteptarii

"Ca sa intelegem cit de uriase sunt fortele politico-oculte din spatele declaratiilor oficiale, e de ajuns sa privim in retrospectiva impotrivirile si opunerile liderilor tarilor puternice care au avut loc de-a lungul anilor,impotrivirea tarilor ''de fier'' cum este Germania, Anglia si altele, in ceea ce priveste aderarea noastra la Uniunea Europeana , si la drepturile ce ni se cuvin prin devenirea de ''cetateni Europeni''= adica cetateni ai noului imperiu roman renascut, dreptul la libera circulatie, dreptul la munca in oricare din tarile UE , trecerea la moneda unica euro ca moneda nationala, si altele asemenea."

http://www.isushristos.org/uniunea-europeana--ridicarea-si-caderea-ultimului-imperiu.html

Aliosa

Binele si Raul sunt concepte umane, o civilizatie externa poa' sa nu le perceapa .
Lumea in care traim Angela este perfecta pentru noi, omenirea prospera din ce vad eu ... desi multora le pare ca vine sfarsitul .

@Lex

#14
Momentan ''jugul'' la care TOTI tragem este si se datoreaza ''materialului'' . Ca fiinta umana actuala sa poate ajunge la momentul cand isi traieste viata numai pentru evolutie spirituala trebuie mai intai sa stapaneasca LUMEA MATERIALA adica materialul pentru care ''tont'' omul se bate la ora actuala.Atunci cand nu mai ai nevoie de material si nu mai duci grija ca iti lipseste aia , iti lipseste aia,simti nevoia sa faci aia si si totul la indemana ABIA atunci draga ark poti trece la urmatorul pas.Imi pare rau dar fiinta umana actuala doar asta cunoaste ,stie sa faca, a fost invatata sa tanjeasca dupa material si asta are nevoie marea ''turma'' si datorita acestu MATERIAL necesar suntem manipulati,furati,insclaviti.LUMEA se invarte datoria si in jurul ''materialului''.Nu poti tu ark sa stai toata ziua inchis intr o pestera si sa meditezi de dimineata pana seara pentru ca nu asta e scopul vietii ci sa experimentezi ,sa inveti din infinitatea de experiente prin care treci si vrei trece, sa evoluezi DAR nu poti evolua atunci cand NU AI CONDITIILE(mai pe scurt ca sa poti TRAII pe Terra ai nevoie de material sau BAN) si abia apoi sa te gandesti la spiritualitate pentru ca nu se poate altfel deorece ASA A FOST FACUT SISTEMUL,sa nu ai scapare.e usor sa zici , poi hai sa nu ne mai supune legilor,sa nu ne mai dcuem la ''munci'' si sa vedem cine ne mai controleaza si atunci lumea se opreste ,ala nu mai afce aia, ala aia si tot asa si incet incet ne cuem pentru ca astea sunt bazele lumii actuale,sa ai nevoie.Eu mia s dorii sa am acele capacitati paranormale pentru ca astfel NIMENI nu m-ar mai putea limita, nu as mai avea nevoie de nimic material pentru ca eu singur mi as putea oferii acel ceva d ecare am nevoie si abia atunci ma pot gandii la o evolutie spirituala pentru ca frate altceva nu as mai avea ce face mai pe scurt.S.F ti se par TIE lucrurile ''paranormale'' dar sunt lucruri foarte normale pentru cei care intr a devar au ajuns la acest nivel,pentru tine e ceva paranormal sa detii aceste capacitati pentru ca la tv sau pe laptop ni se prezinta cat mai multe si mai multe metode pentru a fi sclavi mai buni si cat mai ahtiati dupa material nu cum sa fi cat mai bun in evolutia spirituala