Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Parintele avioanelor invizibile si extraterestrii

Creat de zana@M, 06 Decembrie 2011, 15:53:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

zana@M

Nu stiu daca s-a (mai) disutat acest subiect ,dar mi s-a parut destul de interesant.
Benjamin Robert Rich (1925-1995), supranumit parintele avioanelor ,,stealth" (invizibile), fost director, intre 1975 si 1991, al firmei Lockheed Skunk Works, a admis, pe patul de moarte, ca a avut acces la dovezi ale prezentei extraterestre pe Pamant.

Interesant ce declara el pe patul de moarte....
,,Noi posedam deja mijloacele necesare zborului interstelar, dar aceste tehnologii sunt inchise in proiecte negre. Ar fi o minune dumnezeiasca ca ele sa ajunga vreodata in folosul omenirii". ,,Cu tehnologiile de care dispunem putem aduce pe ET la noi acasa. Nu ar fi necesara o viata de om pentru asta. In ecuatii exista o eroare si noi stim care este. Avem capacitatea de a zbura printre stele.
Mai multe date aici....http://www.revistamagazin.ro/content/view/8581/4/
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

@Lex

am mai fost postat chiar de mine, intr adevar foarte bun subiectul si merita sa ''gugalesti'' pentru mai multe info  :-) :-)

Xanadron

Ben Rich - personajul atit de citat in ultima vreme, dar despre care se stiu atit de putine lucruri, s-a nascut la Manilla-Filipine intr-o familie evreiasca foarte bogata si-a conceput, printre multe altele, fighterul YF-19 pentru U.S. Navy, dar si pt. israelieni (moca, :-D de-ar fi sa-l credem si de asta data pe extrem de informatul John Lear - tat-su fiind bun prieten cu Rich, ca serios subcontractor al DoD pentru sisteme antigravifice de propulsie in anii '50-'80).

Repet si-aici o parere strict personala: nici Ben Rich n-a vorbit (putin, ce-i drept) "de capul lui" fiindca, fie si pe patul mortii, absolut toti care-au fost cindva implicati in "Black Projects" :ufo: stiu prea bine ca orice ar "sifona" fara aprobare are ca rezultat suferintze diverse, daca nu chiar moartea pentru cei apropiati.
Incepind cu pisica ori catzelul din curte si terminind cu fratii, sotzii, copiii etc. :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78

#3
Citat din: zana@M din  06 Decembrie 2011, 15:53:41
Nu stiu daca s-a (mai) disutat acest subiect ,dar mi s-a parut destul de interesant.
Benjamin Robert Rich (1925-1995), supranumit parintele avioanelor ,,stealth" (invizibile), fost director, intre 1975 si 1991, al firmei Lockheed Skunk Works, a admis, pe patul de moarte, ca a avut acces la dovezi ale prezentei extraterestre pe Pamant.

Interesant ce declara el pe patul de moarte....
,,Noi posedam deja mijloacele necesare zborului interstelar, dar aceste tehnologii sunt inchise in proiecte negre. Ar fi o minune dumnezeiasca ca ele sa ajunga vreodata in folosul omenirii". ,,Cu tehnologiile de care dispunem putem aduce pe ET la noi acasa. Nu ar fi necesara o viata de om pentru asta. In ecuatii exista o eroare si noi stim care este. Avem capacitatea de a zbura printre stele.
Mai multe date aici....http://www.revistamagazin.ro/content/view/8581/4/

intr-un interviu  lasat de catre aceasta mare personalitate Benjamin Robert Rich a spus  cum spuneai mai sus  ca ,, noi posedam  deja mijloacele  necesare  zborului  interstelar ,,..etc ,mai mult el a facut  multe afirmatii referitor  la aceste tehnologii ,  de exemplu  dronii fara pilot,avioane militare  care pot fi invizibili la radar (sa nu uitam experimentul Philadelphia el a functionat perfect ! ) mai mult Benjamin a tinut discursuri foarte interesante  si referitor la  ozn-uri  spunand ca multe modeluri le-au construit chiar ei insisi.... luandu-se dupa modelul Roswell  si dupa modelul altor nave extraterestre care au ramas in dimensiunea pamanteana....

jean

Citat din: elena78 din  25 Iulie 2012, 20:08:23
sa nu uitam experimentul Philadelphia el a functionat perfect !
Eu stiam ca nu a functionat chiar perfect. A avut efecte dezastruoase asupra echipajului si nu numai.
Adevarul este dincolo de noi

elena78

Citat din: jean din  25 Iulie 2012, 20:47:07
Eu stiam ca nu a functionat chiar perfect. A avut efecte dezastruoase asupra echipajului si nu numai.

cand am spus ca experimentul  a functionat perfect m-am referit   ca nava a fost invizibila la radar.....

Xanadron

Citat din: jean din  25 Iulie 2012, 20:47:07
Eu stiam ca nu a functionat chiar perfect. A avut efecte dezastruoase asupra echipajului si nu numai.

Absolut corect, jean!
...In plus, spre deosebire de colega elena78, nu-s convins ca reproducerea cumva mecanicista, fara intelegerea deplina a functionarii unor modeluri ar aduce automat succesuri. :-D

Lucru demonstrat si de experimentul Montauk de pilda.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tayka

Citat din: Xanadron din  25 Iulie 2012, 20:55:27
..spre deosebire de colega elena78, nu-s convins ca reproducerea cumva mecanicista, fara intelegerea deplina a functionarii unor modeluri ar aduce automat succesuri. :-D

Lucru demonstrat si de experimentul Montauk de pilda.
Eu n-aş fi prea convins de faptul că experimentul Montauk nu este o reuşită.
Atunci când nu doreşti să comunici informaţii şi date despre ceva/cineva,poţi abate atenţia şi fie spunând că a murit... :lol:,fie că experienţa nu a fost reuşită...Este un fel de evitare prin..ponegrire... :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Xanadron

Citat din: Tayka din  25 Iulie 2012, 22:11:06
Eu n-aş fi prea convins de faptul că experimentul Montauk nu este o reuşită.
Atunci când nu doreşti să comunici informaţii şi date despre ceva/cineva,poţi abate atenţia şi fie spunând că a murit... :lol:, fie că experienţa nu a fost reuşită...Este un fel de evitare prin..ponegrire... :-D

Ruinele complexului in care s-a derulat proiectul Montauk (finantat tot de nazisti, zic eu) sint oricum mai credibile decit marturiile cu monstri... discutabili :wink: materializati din hiperspatiu prin amplificarea gindurilor - povesti posibile, dar nu si neaparat credibile ale lui Bielek, Preston & Moon - uite si-un link cuprinzator dintre multe altele: 

http://www.bibliotecapleyades.net/montauk/esp_montauk.htm

Nu vreau s-o iau insa si mai departe pe tarlaua offtopicului (postarea anterioara fiind mai ales una... ortografica :-D daca nu v-ati prins) si cred c-ar fi mai indicat sa revenim la subiectul Bill Rich - probabil cel mai important agent din lumea vestica al serviciilor secrete israeliene pe-atunci. Despre el ma astept deci sa mai aud ceva noutati. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/