Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un nou concept : ULTRATERESTRII / METATERESTRII

Creat de calator astral, 23 Noiembrie 2011, 11:31:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral



        :-(

      Am auzit cu totii de extraterestri, intraterestri sau interdimensionali. Poate aceste denumiri descriu de fapt aceleasi fiinte, misteriosii ocupanti a unor uimitoare obiecte zburatoare neidentificate. Nu este insa deloc exclus sa fie vorba de entitati distincte, toate foarte reale si poate constituite in factiuni rivale, scopul prezentei lor printre noi e subiect de controversa in microcosmosul ufologiei,paranormalului si exobiologiei. As mai adauga pe lista exhaustiva a acestor stranii entitati Ingerii si Demonii, care, in opinia mea, bineinteles, sint absolut reali si atesta si ei existenta unor dimensiuni subtile, inaccesibile perceptiei noastre.

      Iata ca, foarte recent, un nou concept si-a facut aparitia, un unghi inedit de studiu a acestor actori ai fenomenelor "de frontiera", un punct de vedere mai putin mediatizat, initial rezervat unor asa-zisi "initiati" dar mai nou vulgarizat in Statele Unite unde se propaga foarte rapid si cistiga teren in fata explicatiilor "clasice":

              ULTRATERESTRII sau METATERESTRII

  Cine sint ei, de unde vin ei, cum si in ce scop?
Aduc citeva elemente explicative ale unui posibil raspuns, opiniile reputatilor ufologi David Jacobs si George Knapp, ambii considera entitatile respective ca fiind "hibride", rod al incrucisarii dintre oameni si zei:

Alien Hybrids - Ultraterrestrials 1


Alien Hybrids - Ultraterrestrials 2

_____________________

Aici puteti viziona integralitatea interviului acordat pe aceasta stranie tema de George KNAPP in cadrul reuniunii EXOPOLITICS :

UFO Reporter George Knapp - X-Conference 2010 - Part 1 of 3

UFO Reporter George Knapp - X-Conference 2010 - Part 2 of 3

UFO Reporter George Knapp - X-Conference 2010 - Part 3 of 3

__________________
Alte clipuri explicative, luati si voi ce e bun din ele, poate unele idei va pot duce la o noua pista de reflectie pe marginea acestui delicat subiect, e vorba de opiniile altor ufologi cunoscuti,cum ar fi Philippe Imbrogno, pentru care aceste entitati nu ar fi deloc "hibride", vizionare placuta.
       :star:

Ultraterrestrials 1/2
 
      :star:

Ultraterrestrials 2/2


                                                 calator
                                                :rocket:


Xanadron

#1
Iti dadui o laikuiala :-D fiindca tema-i interesanta, desi conceptul nu-i tocmai nou, moncher calator astral... (v. Jacques Vallee etc)

In plus, scriam cindva:
Citat din: Xanadron din  09 Noiembrie 2011, 20:52:00
Pe situl asta:   http://www.notaghost.com/2011/07/saucers-lies-and-audio-tape.html#tp

...poti afla mai multe argumente (referitoare mai ales la titlurile academice false ale lui Daniel Fry sau Philip J. Imbrogno), aduse de Lance Moody - un critic acerb al si mai celebrului George Adamski. Si dupa mine de fapt, Adamski a umblat cu cioara vopsita in toate culorile curcubeului... venusian. :-D
http://www.martiansgohome.com/smear/scttt.htm
...asa ca, pentru JE, nea' Philip Imbrogno (un alt dresor de ciori vopsite :lol: - just my 2 centz) n-are mare credibilitate de mult.
Meticulosul George Knapp mi se pare insa demn de crezut in destule cazuri.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Mdea...se pare ca si-a arogat unele functii/atributii pe care de fapt nu le avea, s-a "umflat" si el oarecum, nu e prea grav xanadron, poate a estimat ca opinia lui vizavi de alti ufologi e lestata de lipsa studiilor.

Vallee e mentorul meu, il admir, a batut calea Stiintei si ca si Einstein sau atitia altii, a ajuns la...Religie si Credinta, eu il incadrez in categoria partizanilor Teoriei "INTERDIMENSIONALI", desi initial era pro "EXTRATERESTRI", asa cum l-a vazut Spielberg in savantul francez din "Intilnire de gradul III".

Vallee in concluzia unei vieti dedicata studiului ufologiei spune clar ca e vorba de DRACI interdimensionali.
El ii numeste "DEMONI".
Dar nu exclude ipoteza existentei taberei adverse,a Ingerilor, la care adauga unele fiinte pe care el le numeste "MITOLOGICE".
____

Nu cred deci ca Vallee se incadreaza in categoria pro-"METATERESTRI" sau "ULTRATERESTRI".

Xanadron

OK, se poate accepta si categorisirea ta, desi cred ca-i din ce in ce mai greu de impartit pe caprarii celeste :-D multitudinea de fiintze care se pare ca nu doar ne viziteaza ori exploateaza, ci ne si... paraziteaza :roll: uneori.

Asta nu inseamna ca nu merita efortul de limpezire cit de cit a experientzelor proprii cu "Ei" :martiansad: macar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/