Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce fel de...?

Creat de alx, 20 Noiembrie 2011, 23:56:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

 Cati dintre dvs. ati vazut un avion (aparent)de pasageri capabil sa produca un Bang sonic?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Cati dintre dvs ati vazut un avion (aparent)vechi din WWII care sa arunce o bomba fara sa se intample ceva?

kefren

Intru in joc,

   Cati dintre voi,ati vazut un avion de pasageri sa intre intr-un nor si sa nu mai iasa de acolo?

alx

bre,nu-i un joc...eu CHIAR am vazut si AUZIT asa ceva...inclusiv am vazut darele de condensare cu intreruperi,inainte de chestia cu problema...si cu forma schimbata dupa...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

kefren

Citat din: alx din  21 Noiembrie 2011, 00:16:00
bre,nu-i un joc...eu CHIAR am vazut si AUZIT asa ceva...inclusiv am vazut darele de condensare cu intreruperi,inainte de chestia cu problema...si cu forma schimbata dupa...

    Ma gandeam eu ca nu-i,.......... dar si eu chiar am vazut un avion care a intrat,aparent bineinteles,intr-un nor si nu a mai iesit in veac de acolo.

fiulploii

Mai, voi ati privit un fluviu drept in ochi si ati ramas asa ?  :lol:
Negativ la toate intrebarile de pana acum daca conteaza . daca nu, nu .

alx

Citat din: fiulploii din  21 Noiembrie 2011, 00:20:50
Mai, voi ati privit un fluviu drept in ochi si ati ramas asa ?  :lol:
Negativ la toate intrebarile de pana acum daca conteaza . daca nu, nu .
off-topic
nu,da de ce intrebi? tu asa ai patit? :lol:

PS   ma moderez singur...fii fara grija :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

kefren

Citat din: fiulploii din  21 Noiembrie 2011, 00:20:50
Mai, voi ati privit un fluviu drept in ochi si ati ramas asa ?  :lol:
Negativ la toate intrebarile de pana acum daca conteaza . daca nu, nu .

  Nu ti s-a intamplat ,in viata asta,sa vezi nimic neobisnuit,iesit din tipar , la care sa-ti pui intrebari si sa nu gasesti raspunsul?

abyss

Desii subiectul a inceput asemeni unui "chat" anunt ca nu e. Si e pe bune, chiar am vazut un avion care a aruncat o bomba. Ma aflam pe malul Rinului prin 1992.

alx

Citat din: @biss din  21 Noiembrie 2011, 00:32:56
Desii subiectul a inceput asemeni unui "chat" anunt ca nu e.
eu am vazut un avion care arata ca unul de pasageri,si in timp ce zbura am fost "lovit" de unda de soc,care aproape a spart geamurile unor case aflate in apropiere...am si martori.Plus ca tare seamana trebusoara asta cu alt caz de acu fro 2 ani,caz in care s-a presupus ca a cazut un avion,care avion nu a fost gasit nici pana astazi...remember?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

kefren

  Pe la sfarsitul anilor'60,inceputul anilor'70,copil fiind,imi placea sa ma uit dupa avioane-cu toate ca atunci erau o raritate pe cerul patriei- si le urmaream pana le pierdeam din ochi.Asta de care va zic,l-am urmarit la fel,doar ca a intrat intr-un mic norisor,pe cer senin in majoritate,si de acolo nu l-am mai vazut iesind.Mi-am pus eu niste intrebari in acea perioada,dar ca si copiii,am uitat repede de intamplare.Totusi nu am uitat-o niciodata,si poate , straneitatea ei a facut sa imi ramana adanc intiparita in memorie.

Tayka

#11
Citat din: @biss din  21 Noiembrie 2011, 00:32:56
Desii subiectul a inceput asemeni unui "chat" anunt ca nu e. Si e pe bune, chiar am vazut un avion care a aruncat o bomba. Ma aflam pe malul Rinului prin 1992.
Păi e posibil să li se fi umplut buda şi au aruncat-o jos, şi cum mămăliga şi rahatul n-am prea auzit să explodeze,nu ai prea greşit că de fapt era tot un fel de ..bombă.. :rocket: :roll:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

Cati dintre voi ati vazut un nor care sa lumineze de parca ar avea un far in el ?
Nici eu nu glumesc, si l-am vazut cateva persoane din casa si vecini pe strada, in timpul verii. Ce ne-a lasat de-a dreptul cu gura cascata a fost faptul ca norul "s-a stins" si "s-a reaprins" de doua ori :-D
Si noi tot stateam cu gura cascata si asteptam sa iasa ceva din el... orice... un roi de licurici sau o pasare cu lanterna: si n-a iesit nimic !
Dupa jumatate de ora norul s-a stins si s-a destramat ...  :cry:
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

#13
Cati ati vazut pe cer senin un singur nor aproape compact ? ... mai ales la munte ... :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

Citateu am vazut un avion care arata ca unul de pasageri,si in timp ce zbura am fost "lovit" de unda de soc,care aproape a spart geamurile unor case aflate in apropiere...am si martori.Plus ca tare seamana trebusoara asta cu alt caz de acu fro 2 ani,caz in care s-a presupus ca a cazut un avion,care avion nu a fost gasit nici pana astazi...remember?

- Ideal ar fi sa dati si un link catre stirea respectiva. A fost o perioada in Romania in care apareau "banguri sonice" si tunete pe cer senin. Dar cred ca asta e alta ...poveste. La fel si cu "norii compacti". Au fost anomalii meteo in care apareau nori compacti pe munte ...parca alimentati de un fuior de abur ce se ridica doar de pe cursul apelor (si nu din toata padurea cum eram obisnuiti sa vedem).
- Referitor la ceea ce a vazut Alx ... probabil ca si in lumea aviatica sunt "maniaci ai vitezei" - adica avion particular cu un patron care "vrea senzatii tari". Teoretic orice supersonic are parte de "bang sonic"... depinde cum depaseste viteza sunetului (aici ar fi bine sa vbb un aviator)
- Ce bine ne-ar fi prins niste foto pe subiect. eu am ceva poze cu "nori compacti" ... dar sunt in calcu propriu si nu stiu sa le pun in forum. Dar un nor luminat din interior cred ca ar arata superb... Am cunostinte care au vazut asa ceva si mi-au povestit, dar de vazut nu am vazut. Am vazut doar "noptile albe" de pe Padis - dar ala e fenomen natural.
Singura "anomalie" filmata pe care o am e o sfera care a stationat deasupra Bucurestiului acum vreo 5 ani. Nu sunt nici acum sigur ce am filmat - era o stea care "stationa" si o gaseai la punct fix si dupa 30-40 min ... stea care "marita cu zoom" devenea o sfera pulsatorie.