Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Doamna si Domnul te rugam frumos uite la mine !

Creat de galaxieM31, 12 Noiembrie 2011, 02:18:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

galaxieM31

Toti privati la mine ! scz stiu greu altbet .. eu sunt surdo-mut sa intelegi ok.
Familie mea toti surdo-mut . Tata nascut Iasi au murit 1995 .. vinovat la mama era fugit prea mult sau timp pierda nu stiu.
Mama nascut Iasi traiesca loc Buzau. eu nu imi place mama pt era vinovat tata murit sa intelegi. Frati si Sora nascut Iasi. Frati si Sora unde acolo nu stiu la fel Mama unde acolo nu stiu. Eu nascut Buzau era mic spre nasol mare !
Ozn eu cred da. Pt eram mic anul 1989 am vazut bec zborul ozn. unde loc Falticeni in Gradinita surzilor. era aproape omorat pe mine. dimineata trezi dupa am vrut fugit ceva deparati pt nu-imi place stau Gradinita pt era urat om sau un fantome !
cand politie prind pe mine in spre in gara dupa au venit tata singur. tata: de ce ai fugit? Eu stiu nu-imi place Gradinita era am vazut bec zbor apoi ca vine om rau ceva urat :(. Tata aha om hoti ? Eu nu om hoti e alta era om aproape omorat pe mine m-am sperita mie firica am dat inchide ochi dupa dimineata m-am trezi am fugit repede ceva deparat dupa cineva politie te cauta pe mine dupa spre gara si ai venit tata :D :(. Tata bine sa nu mai fac fugit niciodata bine daca mai ai fugit te bat ai inteles? Eu :(( :((. Tata stai liniste vino cu mine dupa mergi trenul spre Iasi acasa. dupa 3 ani m-am fugit ceva deparate la tren spre in Moldova .. cineva politie prind pe mine in loc Moldova stau peste 1 luna dupa inapoi gara Iasi am fugit repede urca tren spre la Suceava mai politia te cauta prind pe mine dupa spre la scoala loc in tara Bivolaria peste 3 ani dupa au venit Tata si Mama dor pe mine dupa 1995 Mama anunti imi pare rau Mihai au murit .. Eu nuuuuuuu :(( m-am fugit misca repede un Tir urca mai jos spre la Suceava sos mai politie te cauta prind pe mine. spre la Buzau nou scoala mai am fugit ori prea mult dupa anul 1997 am venit in cluj asta 1997-2011 azi eu am 25 de ani si sunt surdo-mut eu nu am lucru .. eu unde fac rost numa carti citie in autobuz.

11.11.11 asta eu m-am gandesc te cauta carti de horoscop am invat peste toti .. cauta ... Nurmal, Altbet eu awww e data fix eu sunt un sfarsit e gata :(.
Hei domnul Rox va multumesc pt eu am vazut citie toti in rufon.org eu am inteles mda :).

azi 11.11.11 nopti ora 2:00 gata ma duc murit........ e terminat aici. DIN NOU 3 SAU ALT :(.
DACA DIN NOU 3 ADICA NOU UN AN 1 SAU DIN NOU ANUL 1986-1989 ASTA E GREU :(
SAU DACA ALT II BUN PT NU MAI VAD LUMEA NICIODATA .. PT AM OBOSIT AICI LUMEA E NASOL PT AM DAT 2 ORI REZVOLA AICI LUMEA E NASOL GREU MARE.
DACA DIN NOU 3 EU FAC REZVOLA AICI LUMEA .. M-AM ENERGVAT PT NU IMI PLACE REZVOLA AICI LUMEA PT CINEVA NU ESTE ASCULITAT PT VREAU FAC OPRIT UE PT ERA PERICOL SI FEL VREAU OPRIT DATORIE IN SUA PT ERA PERICOL CEVA ACCIDENT GREVA MARE SI VREAU NU MAI FAC SEF BANK ELVETIA PT ERA PRIMARIA TARA LOC EUROPA CAND VOTE DUPA TIMP PIERDA PT TOTI OAMENI FOAMEI MORTI TOATE LUMEA. SA INTELEGI SCZ. E MDA CINEVA NU ESTE ASCULITAT E PROSTI. EU NU AM FAC INVAT SCRIE CORRECT LIMBA ROMANIA :(.
DACA CAND TE AM INVAT LIMBA ROMANIA SCRIE CORRECT CRED SPRE CASTIGAT FARA UE SI OPRIT DATORIE IN SUA SI FARA SEF BANK ELVETIA PT SPRE UN VITORUL SI NU VINE SFARSIT LUMEA NICIODATA PT POATE EL D-ZEU SAU MAGIC MA BUCUR VAD LUMEA .. ASTA NUMA UN ORDIN SI NU ESTE RAZBOI IN DEPARATE GALAXIE NICIODATA SA INTELEGI SCZ E MDA TIMP DIN NOU E FOARTE GREU SA INTELEGI SCUZE .
VA MULTUMESC MULT!
VEDEM DIN NOU 3 SAU ALT SI NICIODATA AICI LUMEA! SALUTE :)

dacian

Au fost ceva evadari de la spitalul de umoristi?

Xanadron

#2
Fie ca Domnul ...chiar sa se uite la tine, galaxieM31! :rainbow:
Si la toate sufletele atit de inutil (dupa mine) chinuite-n unele reincarnari pe Prison Planet Earth. :|

Strict ontopic: Sa intelegem ca, in 1989 (aveai deci 3 anisori pe-atunci?) ai avut o intilnire apropiata cu un ET/OZN :-(?
Care nu ti-a placut deloc, facindu-te sa fugi din gradinita la Tecuci?
Ti-as fi recunoscator daca ne-ai mai putea povesti una-alta cind ajungi din nou la un computer.
Inclusiv despre visul tau cu UE/SUA(?) accident-greva mare-sef Bank Elvetia, foametea(?) sau ordinul lui D-zeu de-a nu mai fi vreodata razboi in Galaxie. :roll:
Ori pe care anume "3" il vom vedea poate curind cu totii - dar nu AICI?! 8-)
Si sper sa nu mai ai idei negre la ora 2.00 AM, oricit de obosit ai fi de viatza ta, chiar daca "nasol-greu mare" :cry: te cred ca-ti este.

P.S. Nox/Rox :lol: merita tot respectul fiindca te-a lasat sa treci si tu pe-aici si sa ne spui ce ai pe suflet asa cum poti, serios...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

#4
@dacian & Arhanghelul - cu scuze anticipate pentru tonul moralizator-explicit, dar se pare ca altfel nu merge (mai subtil adicatelea, ca-n postarea precedenta):

Stiti bine ca nu zic "pas" bascaliei binemeritate de unii colegi citeodata, dar incercati va rog sa intelegeti ca ca aici chiar NU-I CAZUL. :|
Atit de greu e deci pentru voi de acceptat ca-s pe lumea asta oameni atit de singuri si amariti (de handicapul colegului galaxie31M care va lasa rece prin neobservare ce sa mai zic?) incit o postare-strigat de disperare :cry: pe RUFOn ramine singura lor cale de comunicare cu o lume terifiant de indiferenta, care-i respinge cinic? :x
...Si chiar n-ati inteles ca omul asta voia sa-si ia viatza, azi-noapte? :roll:

P.S. Imi pare rau s-o zic, dar e prima oara cind regret masura de renuntzare la "Karme negative". :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

#5
Citat din: galaxieM31 din  12 Noiembrie 2011, 02:18:17
Toti privati la mine ! scz stiu greu altbet .. eu sunt surdo-mut sa intelegi ok.
Familie mea toti surdo-mut . Tata nascut Iasi au murit 1995 .. vinovat la mama era fugit prea mult sau timp pierda nu stiu.
Mama nascut Iasi traiesca loc Buzau. eu nu imi place mama pt era vinovat tata murit sa intelegi. Frati si Sora nascut Iasi. Frati si Sora unde acolo nu stiu la fel Mama unde acolo nu stiu. Eu nascut Buzau era mic spre nasol mare !
Ozn eu cred da. Pt eram mic anul 1989 am vazut bec zborul ozn. unde loc Falticeni in Gradinita surzilor. era aproape omorat pe mine. dimineata trezi dupa am vrut fugit ceva deparati pt nu-imi place stau Gradinita pt era urat om sau un fantome !
cand politie prind pe mine in spre in gara dupa au venit tata singur. tata: de ce ai fugit? Eu stiu nu-imi place Gradinita era am vazut bec zbor apoi ca vine om rau ceva urat :(. Tata aha om hoti ? Eu nu om hoti e alta era om aproape omorat pe mine m-am sperita mie firica am dat inchide ochi dupa dimineata m-am trezi am fugit repede ceva deparat dupa cineva politie te cauta pe mine dupa spre gara si ai venit tata :D :(. Tata bine sa nu mai fac fugit niciodata bine daca mai ai fugit te bat ai inteles? Eu :(( :((. Tata stai liniste vino cu mine dupa mergi trenul spre Iasi acasa. dupa 3 ani m-am fugit ceva deparate la tren spre in Moldova .. cineva politie prind pe mine in loc Moldova stau peste 1 luna dupa inapoi gara Iasi am fugit repede urca tren spre la Suceava mai politia te cauta prind pe mine dupa spre la scoala loc in tara Bivolaria peste 3 ani dupa au venit Tata si Mama dor pe mine dupa 1995 Mama anunti imi pare rau Mihai au murit .. Eu nuuuuuuu :(( m-am fugit misca repede un Tir urca mai jos spre la Suceava sos mai politie te cauta prind pe mine. spre la Buzau nou scoala mai am fugit ori prea mult dupa anul 1997 am venit in cluj asta 1997-2011 azi eu am 25 de ani si sunt surdo-mut eu nu am lucru .. eu unde fac rost numa carti citie in autobuz.

11.11.11 asta eu m-am gandesc te cauta carti de horoscop am invat peste toti .. cauta ... Nurmal, Altbet eu awww e data fix eu sunt un sfarsit e gata :(.
Hei domnul Rox va multumesc pt eu am vazut citie toti in rufon.org eu am inteles mda :).

azi 11.11.11 nopti ora 2:00 gata ma duc murit........ e terminat aici. DIN NOU 3 SAU ALT :(.
DACA DIN NOU 3 ADICA NOU UN AN 1 SAU DIN NOU ANUL 1986-1989 ASTA E GREU :(
SAU DACA ALT II BUN PT NU MAI VAD LUMEA NICIODATA .. PT AM OBOSIT AICI LUMEA E NASOL PT AM DAT 2 ORI REZVOLA AICI LUMEA E NASOL GREU MARE.
DACA DIN NOU 3 EU FAC REZVOLA AICI LUMEA .. M-AM ENERGVAT PT NU IMI PLACE REZVOLA AICI LUMEA PT CINEVA NU ESTE ASCULITAT PT VREAU FAC OPRIT UE PT ERA PERICOL SI FEL VREAU OPRIT DATORIE IN SUA PT ERA PERICOL CEVA ACCIDENT GREVA MARE SI VREAU NU MAI FAC SEF BANK ELVETIA PT ERA PRIMARIA TARA LOC EUROPA CAND VOTE DUPA TIMP PIERDA PT TOTI OAMENI FOAMEI MORTI TOATE LUMEA. SA INTELEGI SCZ. E MDA CINEVA NU ESTE ASCULITAT E PROSTI. EU NU AM FAC INVAT SCRIE CORRECT LIMBA ROMANIA :(.
DACA CAND TE AM INVAT LIMBA ROMANIA SCRIE CORRECT CRED SPRE CASTIGAT FARA UE SI OPRIT DATORIE IN SUA SI FARA SEF BANK ELVETIA PT SPRE UN VITORUL SI NU VINE SFARSIT LUMEA NICIODATA PT POATE EL D-ZEU SAU MAGIC MA BUCUR VAD LUMEA .. ASTA NUMA UN ORDIN SI NU ESTE RAZBOI IN DEPARATE GALAXIE NICIODATA SA INTELEGI SCZ E MDA TIMP DIN NOU E FOARTE GREU SA INTELEGI SCUZE .
VA MULTUMESC MULT!
VEDEM DIN NOU 3 SAU ALT SI NICIODATA AICI LUMEA! SALUTE :)

Chiar te rugam sa ne spui cu ce te putem ajuta....Eu te inteleg bine....si sper ca si oamenii de aici....Nu, nu esti singur... noi suntem aici... si Dumnezeul  cel Adevarat e cu tine...Te rog sa nu te descurajezi...Sunt oameni care chiar sunt pe aceeasi" lungime de unda cu tine".
Bine ai venit....si mai asteptam sa ne spui despre tine....

Siberia

#6
Citat din: galaxieM31 din  12 Noiembrie 2011, 02:18:17
DACA DIN NOU 3 EU FAC REZVOLA AICI LUMEA .. M-AM ENERGVAT PT NU IMI PLACE REZVOLA AICI LUMEA PT CINEVA NU ESTE ASCULITAT PT VREAU FAC OPRIT UE PT ERA PERICOL SI FEL VREAU OPRIT DATORIE IN SUA PT ERA PERICOL CEVA ACCIDENT GREVA MARE SI VREAU NU MAI FAC SEF BANK ELVETIA PT ERA PRIMARIA TARA LOC EUROPA CAND VOTE DUPA TIMP PIERDA PT TOTI OAMENI FOAMEI MORTI TOATE LUMEA. SA INTELEGI SCZ. E MDA CINEVA NU ESTE ASCULITAT E PROSTI. EU NU AM FAC INVAT SCRIE CORRECT LIMBA ROMANIA :(.
DACA CAND TE AM INVAT LIMBA ROMANIA SCRIE CORRECT CRED SPRE CASTIGAT FARA UE SI OPRIT DATORIE IN SUA SI FARA SEF BANK ELVETIA PT SPRE UN VITORUL SI NU VINE SFARSIT LUMEA NICIODATA PT POATE EL D-ZEU SAU MAGIC MA BUCUR VAD LUMEA .. ASTA NUMA UN ORDIN SI NU ESTE RAZBOI IN DEPARATE GALAXIE NICIODATA SA INTELEGI SCZ E MDA TIMP DIN NOU E FOARTE GREU SA INTELEGI SCUZE .
VA MULTUMESC MULT!
VEDEM DIN NOU 3 SAU ALT SI NICIODATA AICI LUMEA! SALUTE :)

Mie mi se par foarte interesante pasajele astea pe care le-a remarcat si colegul @Xanadron.
Incercand sa trecem peste obstacolul lingvistic (eventual incercand sa analizam textul in acelasi mod in care se analizeaza notificarile AIM :-D) am putea descoperi un mesaj de dezbatut.
Astept cateva detalii totusi din partea colegului @galaxie M31 - pentru a fi siguri ca nu intelegem ceva gresit din mesajul pe care-l are de transmis din partea sa sau a Andromedanilor.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

andrei

  Oricum..indiferent de circumstante...tulburator!
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

kitzkhan

eu nu intelg ceva,

daca esti surdomut, dar totusi poti folosi calculatorul, ajungi pe acest forum, scrii un mesaj

cum dracu nu poti sa-l scrii corect?

nu cred o iota , pustan teribilist ce se crede buricu' targului

Siberia

#9
Citat din: kitzkhan din  12 Noiembrie 2011, 18:44:01
eu nu intelg ceva,

daca esti surdomut, dar totusi poti folosi calculatorul, ajungi pe acest forum, scrii un mesaj

cum dracu nu poti sa-l scrii corect?

nu cred o iota , pustan teribilist ce se crede buricu' targului

Te-ai gandit macar un minut ca fiind surdo-mut n-a avut mijloacele tale de-a invata sa vorbeasca (fiindca e mut) sau sa scrie corect romaneste ?
Cu regret, tin sa te informez ca am cunoscut, vazut sau auzit persoane fara nici un handicap care vorbesc aproape la fel de stalcit in limba romana...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

lylyt_ice

  ...Si eu care aveam pretenti la unii dintre voi... :| Ce naiba chiar v-ati pierdut simtul umorului...ce-i drept autorul  topicului a cam exagerat cu tragico-comedia, dar oricum... :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Tayka

Citindu-i şi celelalte 3 mesaje,Se pare că prietenul nostru galaxie M31ne citeşte freqvent dar îi este mai greu să ne răspundă,eu am înţeles că este un tânăr cu handicap de origine română şi care deduc eu că doar a copilărit pe aici,iar acum se pare că este undeva unde se vorbeşte engleză,şi asta reiese clar din celelalte 3 mesaje ale sale (el fiind printre noi pe Rufon încă din februarie 2011),Ori şi ce om cu acest handicap cunoaşte limbajul universal al semnelor,dar poate învăţa şi ori ce limbă vorbită pe care însă o procesează diferit de ceilalţi,fie prin cititul semnelor în limba respectivă în cazul în care cel cu care dialoghează le cunoaşte,fie prin ,,cititul pe buze"procedeu mai dificil.Faptul că Galaxie M31 reuşeşte performanţa să se folosească de un calculator,prin care ne mai poate şi transmite gândirea sa,este uimitor,căci dacă are acest necaz din naştere,el gândeşte cu totul diferit,şi pentru a ne putea spune ceva,este necesar un efort intelectual deosebit,chiar dacă are posibilitatea să se folosească şi de unele instrumente de traducere instantă.
Oricum eu îl salut cu respect,şi sânt convins că dacă vreodată va trebuii să dialogheze cu un reprezentant al altei lumi,El Galaxie M31,va avea marele avantaj,de a ne-o lua înainte având o experienţă de viaţă necunoscută nouă. :ufo: :rocket: :ufo: :martiansad:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

fiulploii

Mesaj pentru colegul @galaxieM31

20CC  8387  745N  .1D3
MG33  39V9  4550  9N47
7350  .908

P.S. si mie imi place galaxia Andromeda  :-)

Tayka

Citat din: fiulploii din  12 Noiembrie 2011, 23:56:27
Mesaj pentru colegul @galaxieM31

20CC  8387  745N  .1D3
MG33  39V9  4550  9N47
7350  .908

P.S. si mie imi place galaxia Andromeda  :-)
Nu ne ,,traduci''şi nouă mesajul?...
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Nox

Citat din: Xanadron din  12 Noiembrie 2011, 06:56:42
P.S. Nox/Rox :lol: merita tot respectul fiindca te-a lasat sa treci si tu pe-aici si sa ne spui ce ai pe suflet asa cum poti, serios...

Who the f*** is Alice?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee