Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Constiinta si Sufletul Animalelor - Codul lui Oreste / 1 Oct.

Creat de calator astral, 10 Octombrie 2011, 18:18:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Ultima emisiune Codul lui Oreste,disponibila on-line de citeva ore,a abordat o tematica delicata: au animalele o CONSTIINTA?
Dificil raspuns....eu unul zic ca...DA!
Fara indoiala. Din nou trag un semnal de alarma necesar, reiterez rugamintea de a NU ceda cererilor insistente ale anumitor useri (pe care nu-i numesc,numai doresc absolut nici o polemica) de a va convinge de eficacitatea metodei barbare a Sacrificiului Ritualic de Animale,la miez de noapte sau la rascrucea a trei drumuri,de exemplu, refuzati indemnurile lor,nu veti accesa absolut nici o Taina,alte Forte raspund prezent. Nu va jucati cu focul.
Au sarmanele animale un Suflet,sint ele,salbatice sau domesticite,constiente de statutul lor "carceral" intr-un zoo de exemplu?
Fiecare din voi are cu siguranta o opinie.
Vizionare placuta.

codul lui oreste - 1 oct.

horia2008

Citat din: calator astral din  10 Octombrie 2011, 18:18:05....Din nou trag un semnal de alarma necesar, reiterez rugamintea de a NU ceda cererilor insistente ale anumitor useri (pe care nu-i numesc,numai doresc absolut nici o polemica) de a va convinge de eficacitatea metodei barbare a Sacrificiului Ritualic de Animale,la miez de noapte sau la rascrucea a trei drumuri,de exemplu, refuzati indemnurile lor,nu veti accesa absolut nici o Taina,alte Forte raspund prezent. Nu va jucati cu focul......
Incredibil, tu ai o obsesie grava; cine tot pomeneste de astea omule??  :-o :-o numai tu ii dai inainte cu aberatiile astea...te hartuieste vreo voce?? :-o :-o



Casiopeea

Interesant subiectul! :-) Si eu cred ca animalele au constiinta si tot odata sunt de parere ca doar cei ce iubesc animalele si au sau nu unul/mai multe acasa isi dau seama de asta! :rainbow: