Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Teoria relativitãþii ºi cãlãtoriile în timp

Creat de PaulR, 06 Decembrie 2005, 08:50:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

Shadowman,

Pai, v-am aratat CONCRET, Masina Timpului, dar ati zis ca e un rahat=Worksheet Excel, pe care l-ar putea reprezenta orice handicapat.

someone_creator

Contemplator!,
Tu iar vrei ca sa ma duci cu preshu'/covoru' zburator,asa-i?
Pana acu' ai zis ca nu exista timp!Prin urmare CARE calatorii in trecut si CARE calatorii in viitor?
Le realizezi pe toate in PREZENT...in ACUM!In clipa de Acum se afla toate Acum-urile a tot ce a fost si a tot ce o sa fie.
Si tu cum faci? Pai ...schimbi frecventa...te muti pe alt canal (PARALEL) si intri in "alt" Acum/Clipa care poate apartine oricui.
Este?
Dar tu poti intra si in Acum-urile tale cat si ale celorlalti...si poate ale Universului... :-o
Si acele Acum-uri sunt vesnice ...(nu exista trecut/viitor).Si fiind vesnice,ele doar SUNT...si pot fi accesate de oricine si oricand... :roll:
Prin urmare poti afla orice doresti chiar ACUM!(mda....teoretic e usor!)
in fine....ca nu pot explica asta fara termenii trecut/viitor....si sper ca s-a inteles cate ceva din acest mesaj....daca "nu"....Rabdare!... :-D

contemplatorul

Shadowman,

Daca ati fi fost cu adevarat binevoitori si interesati de ceea ce am de spus, ati fi re_cunoscut CEL PUTIN:

1) Curba Exponentiala;
2) Curba Logaritmica (despre care in mod gresit se scrie in toate manualele de matematica, ca ar fi INVERSA functiei Exponentiale si viceversa, cand de fapt una este OPUSA celeilalte, dupa cum se poate vedea IN_CONTESTABIL pe grafic);
3) Ogiva lui Verhulst;
4) Ogiva lui Galton,

chiar daca nu v-ar fi trecut niciodata prin cap - desi, ar fi trebuit ca sa stiti - la ce se folosesc notiunile=conceptele respective.

darieglobur

Citat din: contemplatorul din  09 Iulie 2008, 19:56:11
Darie,

Dupa cum ai putut deduce din mesajele mele de pana acum:

1) Am calatorit si in "trecut", ca sa-l cunosc personal pe Alexandru Macedon, ba chiar si mai departe de el, pe vremea omului-maimuta, si, chiar si mai departe de aceste momente, si anume: PANA LA MOMENTUL FACERII=GENEZEI;

2) Dar am calatorit si in "viitor", ca sa vad daca exista extraterestrii, si sa-i rog sa ma invete si pe mine ca sa creez tehnologia lor avansata.

3) Si am calatorit inclusiv "pe lumea cealalta", ca sa pot afla CINE SUNT SPIRITELE TUTUROR (trecuti, prezenti si viitori) PRECUM SI CE AR PUTEA DORI ELE DE LA NOI !

4) In prezent, lucrez la universul=lumea=vesnicia mea, deoarece mi se pare mult mai interesanta=coerenta=ordonata.
Restul lumii, mi se pare a fi doar UN HAOS ORGANIZAT=INTRETINUT IN MANIERA SATANICA.

am inteles acu', interesant, dar hai sa le luam punctual...
banuiesc ca ai reusit sa-l cunosti pe alexandru, ca doar n-oi fi batut atat amar de timp degeaba. si cum v-ati inteles? cum ati comunicat?
si cum situezi tu, in timp (ma refer la timpul nostru, asta al profanilor) perioada aia a omului maimuta? dar a genezei? banuiesc ca n-ai fost, asa, aiurea, in necunostinta de cauza, ca orice novice, si ca stii cu certitudine "timpul" in care s-au intamplat toate astea.
...und Sie fliegen doch!

contemplatorul

Citat din: someone_creator din  09 Iulie 2008, 20:28:59
Contemplator!,
Tu iar vrei ca sa ma duci cu preshu'/covoru' zburator,asa-i?
Pana acu' ai zis ca nu exista timp!Prin urmare CARE calatorii in trecut si CARE calatorii in viitor?
Le realizezi pe toate in PREZENT...in ACUM!In clipa de Acum se afla toate Acum-urile a tot ce a fost si a tot ce o sa fie.
Si tu cum faci? Pai ...schimbi frecventa...te muti pe alt canal (PARALEL) si intri in "alt" Acum/Clipa care poate apartine oricui.
Este?
Dar tu poti intra si in Acum-urile tale cat si ale celorlalti...si poate ale Universului... :-o
Si acele Acum-uri sunt vesnice ...(nu exista trecut/viitor).Si fiind vesnice,ele doar SUNT...si pot fi accesate de oricine si oricand... :roll:
Prin urmare poti afla orice doresti chiar ACUM!(mda....teoretic e usor!)
in fine....ca nu pot explica asta fara termenii trecut/viitor....si sper ca s-a inteles cate ceva din acest mesaj....daca "nu"....Rabdare!... :-D


Eeeeeeeh, pai daca ti-am furnizat totusi o REVELATIE, de ce mai zici ca te-am dus cu presul ???

Puteam sa gasesc alte FORMULARI, asa cum te-ai apucat si tu sa cauti acum, deoarece nu poti explica ceea ce vezi, fara ca sa folosesti notiunile=conceptele de trecut/viitor, dar daca as fi folosit alt vocabular, limbajul "academic"=francmasonic, n-ai mai fi priceput atat de rapid tot ceea ce ti-am spus, si n-ai mai fi avut nicio REVELATIE.

contemplatorul

#95
Darie,

Pai aia e, ca de intamplat REAL s-au intamplat putine lucruri DEMNE DE RETINUT=MEMORAT PENTRU POSTERITATE=adica pentru noi, precum si foarte simple, dar FICTIUNEA=BALASTUL INFORMATIONAL in care au fost ele infasurate=ambalate e foarte mare, iar el a fost facut intentionat atat de mare, tocmai de catre cei care au vrut ca sa para mai IMPORTANTI pentru viata cititorilor lor, decat EVENIMENTELE INSELE pe care ei le-ar fi cercetat, si despre care au ajuns - din motive dintre cele mai diverse (unii, pur si simplu de foame) - ca sa scrie.

darieglobur

Citat din: contemplatorul din  09 Iulie 2008, 20:54:08
Darie,

Pai aia e, ca de intamplat REAL s-au intamplat putine lucruri DEMNE DE RETINUT=MEMORAT PENTRU POSTERITATE=adica pentru noi, precum si foarte simple, dar FICTIUNEA=BALASTUL INFORMATIONAL in care au fost ele infasurate=ambalate e foarte mare, iar el a fost facut intentionat atat de mare, tocmai de catre cei care au vrut ca sa para mai IMPORTANTI pentru viata cititorilor lor, decat EVENIMENTELE INSELE pe care ei le-ar fi cercetat, si despre care au ajuns - din motive dintre cele mai diverse (unii, pur si simplu de foame) - ca sa scrie.

adicatelea?...tu lasa balastul informational si zi-mi concret despre ceea ce te intrebai. pana-n coada vorbisi sau nu cu alexandru? si cand zici ca se-ntampla chestia cu omul maimuta si cu geneza?
...und Sie fliegen doch!

contemplatorul

#97
Darie,

De vorbit n-am vorbit cu Alexandru, chiar daca am fost acolo, deoarece era prea ocupat ca sa stea de vorba cu mine.
Dar, pot sa-ti cofirm ca era exact asa cum se spune=scrie despre el: AVEA FOARTE MULT TUPEU=CURAJ NEBUN, dar doar pentru ca obisnuia ca sa se drogheze.

Iar de drogat, se droga pentru ca nu putea suporta gandul, ca cei care l-au sustinut ca sa ajunga rege in locul tatalui sau (adica fratia francmasonica, din randul cariea a ajuns si PTOLEMEU FARAONUL EGIPTULUI) sunt chiar cei care i-au omorat tatal, deoarece Filip - la fel ca si Alexandru mai tarziu - incepuse ca sa nu li se mai supuna, ba chiar sa-i si elimine, pe rand.

Oamenii-maimuta N-AU EXISTAT NICIODATA, asa cum le-a descris evolutia Charles Darwin.

Oamenii primitivi=prim_ordiali, adica: CLONELE - FACUTE DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA LOR - SI FOLOSITE DE CATRE ELITELE EXTRATERESTRE PENTRU DIVERSE SERVICII=MUNCI, exista pana si in ziua de astazi, si sunt - CHIAR DE LA MOMENTUL GENEZEI - ACEEIASI OAMENI PRIMITIVI=LA FEL DE NE_EVOLUATI !!!

Shadowman

Citat din: contemplatorul din  09 Iulie 2008, 19:56:11
1) Am calatorit si in "trecut", ca sa-l cunosc personal pe Alexandru Macedon, ba chiar si mai departe de el, pe vremea omului-maimuta, si, chiar si mai departe de aceste momente, si anume: PANA LA MOMENTUL FACERII=GENEZEI;
2) Dar am calatorit si in "viitor", ca sa vad daca exista extraterestrii, si sa-i rog sa ma invete si pe mine ca sa creez tehnologia lor avansata.
3) Si am calatorit inclusiv "pe lumea cealalta", ca sa pot afla CINE SUNT SPIRITELE TUTUROR (trecuti, prezenti si viitori) PRECUM SI CE AR PUTEA DORI ELE DE LA NOI !
4) In prezent, lucrez la universul=lumea=vesnicia mea, deoarece mi se pare mult mai interesanta=coerenta=ordonata.
Restul lumii, mi se pare a fi doar UN HAOS ORGANIZAT=INTRETINUT IN MANIERA SATANICA.

  Plusezi  ca la pocker,parerea mea... :lol: Din ce in ce mai mult. Si joci la cacealma !  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

romulus

CitatPlusezi  ca la pocker,parerea mea...  Din ce in ce mai mult. Si joci la cacealma ! 
----Shadow nu inteleg de ce te miri ! Eu il cred ! A a facut acele calatorii! Si nici nu-i asa greu :De ce? Pentru ca si eu pot sa le fac si cred ca si tu. Ai nevoie doar de putina ......imaginatie . Atat.
----Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

contemplatorul

Darie,

Ai vazut, ca in Biblie se foloseste des PLURALUL, atunci cand se face referire la DIVINITATEA SUPREMA CARE S-AR FI OCUPAT DE FACERE=G_ENEZA, da ???

Ei bine, trebuie sa stii ca fratia francmasonica - EA INSASI DE SORGINTE EXTRATERESTRA - nu a revendicat inca PATERNITATEA ARHITECTURII INTREGULUI UNIVERS, dar pe cea a lumii asteia: DA !

Si, tocmai din cauza asta si folosesc uneori PLURALUL in Biblie=cartea de istorie scrisa tot de ei.

Desi, din descrierile lor cu privire la ARHITECTURA=G_ENEZA acestei lumi, nu se poate discerne mai nimic coerent, decat ca:

LA G_ENEZA ACESTEI LUMI AU CONTRIBUIT MAI MULTE CIVILIZATII EXTRATERESTRE, deci ca:

G_ENEZA LUMII NU ESTE MERITUL PRIM_ORDIAL AL FRATIEI FRANCMASONICE, CI ESTE MERITUL PRIM_ORDIAL AL ALTOR CIVILIZATII EXTRATERESTRE.

SI CARE VOR VENI CAT DE CURAND CA SA-SI REVENDICE PATERNITATEA ACESTEI LUMI, IN DETRIMENTUL FRANCMASONERIEI.

Shadowman

#101
Citat din: romulus din  09 Iulie 2008, 22:26:48
----Shadow nu inteleg de ce te miri ! Eu il cred ! A a facut acele calatorii! Si nici nu-i asa greu :De ce? Pentru ca si eu pot sa le fac si cred ca si tu. Ai nevoie doar de putina ......imaginatie . Atat.
----Am zis!

Da,ai dreptate...Cu imaginatia putem calatori.Daca nu putem,ne plimba  televizorul ,ca-n serialul "Zona Crepusculara" ( Twilight Zone )... :lol:
" Calatoriti intr-o alta dimensiune. O dimensiune nu numai audio si video,dar si a mintii.O calatorie intr-un tinut minunat ale carui granite sunt doar cele ale imaginatiei.Acum intrati in ZONA CREPUSCULARA ! "
   http://www.youtube.com/watch?v=bhKiqo-nqm0

PS :Va recomand sa vizionati serialul  :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

contemplatorul

#102
Mai oameni buni,

Imaginatia mi-a fost stimulata cand eram mai mic.
Dar la ora asta, mie nu-mi mai controleaza nimeni: nici orizontala si nici verticala !
De data asta, pentru CLARITATEA EMISIUNILOR: IMAGINE + SUNET=de eliminarea distorsiunilor=parazitilor, ma ocup eu insumi !

lylyt_ice

 Bine...si cum faci...stai pe scaun, pui schema masinii in fata ta, te concentrezi in ce directie sa o iei si apoi esti imediat acolo unde-ti doresti? Nu cred ca ai un covor in camera cu schema masinii timpului desenata pe el si incepi sa alergi pe spiralele acelea pana ametesti si in aceasta stare te trezesti in locatia dorita...da, dar atunci ar trebuii sa iei covorul cu tine ca sa te poti intoarce inapoi..... :-D  Cred ca iti dai seama ca-i numai o gluma NU? Dar acum, hai... spune-ne si noua care-i procedura...cum faci tu de reusesti(?) poate reusim si noi daca incercam!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

Citat din: contemplatorul din  09 Iulie 2008, 22:55:32
Mai oameni buni,

Imaginatia mi-a fost stimulata cand eram mai mic.
Dar la ora asta, mie nu-mi mai controleaza nimeni: nici orizontala si nici verticala !
De data asta, pentru CLARITATEA EMISIUNILOR: IMAGINE + SUNET=de eliminarea distorsiunilor=parazitilor, ma ocup eu insumi !

" Nici orizontala si nici verticala "...Asta mi-a atras atentia.Hmmm,nu suna deloc imbucurator.
  Am remarcat ca scrii unele cuvinte despartit .Necunoscatorii ar considera acest fapt o mica excentricitate... Imaginatia-ti zburda,faci conexiuni,sinteze,analogii,corelatii,prognoze,emiti"verdicte",calatororesti in spatiu si timp,neuronii si sinapsele lucreaza la parametrii maximi,creierului ii creste temperatura,perceptia lumii exterioare se face... cum se face.... Cei din jur te inteleg greu,lucru care te mira...Sinergetica in toate...
   De la universul tau aranjat,minunat si "neparazitat" pina la HAOS e doar un pas...
   
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY