Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

sondaj grup meditatie

Creat de mistic, 17 Septembrie 2011, 21:37:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ai vrea ca cineva de pe forum sa infiinteze un grup de meditatie?

da, m-as alatura
6 (50%)
nu ma intereseaza
2 (16.7%)
mi se pare o prostie
4 (33.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 12

Votare închisă: 07 Octombrie 2011, 21:37:27

mistic

Nush ce parere aveti, da chiar as fi curios, daca cineva sa-r implica pentru dezvoltarea constiintei umane.

dida

Citat din: mistic din  17 Septembrie 2011, 21:37:27
Nush ce parere aveti, da chiar as fi curios, daca cineva sa-r implica pentru dezvoltarea constiintei umane.

acu' daca tot m-ati stirnit,desi e relativa treaba, ---sa zicem, ca ma plictiseam,....----


raspuns:

--- uite, io ma implic, doar ca mai prima si mai intaias data tre' sa am io acea constiinta... :?






romulus

Monsher intrebarea a doua a sondajului trebuia sa fie asa:
NU MA INTERESEAZA
adica fara virgula.
Asa cum este  acum ar insemna ca raspund NU  si apoi , dupa o pauza - introdusa de virgula- spun ca subiectul ma intereseaza ceea ce este un nonsens, ori un fel de ...."adio dar raman cu tine " !

PS
As fi votat varianta cu "nu", daca  ar fi fost cum trebuie !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

dida

Citat din: romulus din  17 Septembrie 2011, 22:00:08
Monsher intrebarea a doua a sondajului trebuia sa fie asa:
NU MA INTERESEAZA
adica fara virgula.
Asa cum este  acum ar insemna ca raspund NU  si apoi , dupa o pauza - introdusa de virgula- spun ca subiectul ma intereseaza ceea ce este un nonsens, ori un fel de ...."adio dar raman cu tine " !

PS
As fi votat varianta cu "nu", daca  ar fi fost cum trebuie !
Am zis !



circotasule, tefaci ca nu pricepi! :wink:

romulus

Citatcircotasule, tefaci ca nu pricepi! :wink:
Nu sunt draga carcotas. Daca eram asa cum zici, as fi zis si de intrebarea 1 , dar n-am zis , nu :-D ?
Am zis ! (acum)
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

dida


mistic

offff doamne nu am obervat srry pt virgula......

SLEAH19

#7
Citat din: mistic din  17 Septembrie 2011, 22:52:21
offff doamne nu am obervat srry pt virgula......

   Se poate edita.
   
   Scoate virgula. Baga liniuta.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Nox

Citat din: mistic din  17 Septembrie 2011, 21:37:27
Nush ce parere aveti, da chiar as fi curios, daca cineva sa-r implica pentru dezvoltarea constiintei umane.

Salut! Deci nu știu cum să mă exprim mai delicat, dar ai făcut 2 greșeli de ortografie și una de sintaxă. Poate că înainte de dezvoltarea conștiinței umane (sau a conștienţei, eh?) ar trebui să dezvoltăm cunoștințele... umane.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

dida

Citat din: Nox din  17 Septembrie 2011, 23:09:01
Salut! Deci nu știu cum să mă exprim mai delicat, dar ai făcut 2 greșeli de ortografie și una de sintaxă. Poate că înainte de dezvoltarea conștiinței umane (sau a conștienţei, eh?) ar trebui să dezvoltăm cunoștințele... umane.

acum, savorbim serios

cite greseli am facut io???


voluntar ., sau nu?


ai habar!


stiu!

mistic

Da stiu ca am facut greseli de ortografie si stiu diferenta dontre constient si constiinta.

mistic

Citat din: mistic din  17 Septembrie 2011, 21:37:27
Nush ce parere aveti, da chiar as fi curios, daca cineva s-ar implica pentru dezvoltarea constientului uman.

Tayka

Citat din: dida din  17 Septembrie 2011, 23:38:52
acum, savorbim serios

cite greseli am facut io???


voluntar ., sau nu?


ai habar!


stiu!
Dida...
Citat din: dida din  17 Septembrie 2011, 23:38:52
...acum, savorbim serios cite greseli voluntar ., sau nu ai habar! stiu!...
...că nu şti..dar pe aia cu musca...o ştii? :-D :roll:





Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

mistic

varianta da si mi se pare o prostie sunt la egalitate:) da prea putine voturi.

fiulploii

#14
Fara suparare , titlul este foarte general, ceva de genul : sondaj grup gastronomic      :rainbow:
Sa explic de ce . Pe vremuri am avut o experienta de curs-meditatie de inforenergetica  - asa ii zice  :lol: si ceva yoga , printre altele .
Cateva cuvinte fara sa intru in  amanunte . Fiecare din cele de mai sus sunt dupa parerea mea , niste circuite inchise   in sensul ca sunt bazate pe o anumita religie si preceptele sale . De aceea , meditatia canalizata de la inceput pe un anumit fagas nu poate cuprinde mai mult decat te lasa canoanele respective . Si eu m-am simtit stramtorat .
   Nu zic ca yoga sau altele nu au rezultate. Dimpotriva, au rezultate - si aici includ si tehnicile de meditatie crestina insa , rezultatele sunt oarecum limitate fata de ceea ce s-ar putea obtine .
Exemple reusite - imi pare rau dar nu pot sa dau date exacte ca nu le-am notat nicaieri  :-D
     - reducerea criminalitatii in NY intr-o anumita perioada de timp
     - linistirea   vremii turbulente pe coasta de vest a SUA - si aici personajul principal cica a fost un preot-calugar roman , asa zice legenda .
Problema cu acest tip de meditatie este ca efectul inceteaza aproape imediat ce se opreste meditatia .
Deci, nu asta e calea cea buna sau nu asta e modul cel bun de a face meditatie ; si poate fiindca premisele de la care se pleaca in meditatia de grup sunt gresite .
Parerea mea ...   incompleta    :lol: