Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ucraina : Sunete misterioase au ingrozit Kievul!

Creat de calator astral, 13 Septembrie 2011, 15:33:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dorel6

Mai de mult am postat si eu ceva asemanator cu ceea ce zice dab270277 care avea si un mic desen.
Dar nu il mai gasesc.Daca il gaseste cineva va rog sa postati linkul.

Ce este interesant ii faptul ca sunetul are niste mici pauze.Este ca si cum ai folosi un burghiu de dimensiuni mari.
Si ai gauri doar unpic cate unpic pentru ca varful sa aiba un timp de racire.

Momentan asta este singura stire care mai schimba cate ceva. :ufo:
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

dorel6

Ma scuzati de dublu post.Nu am mai avut optiunea de a modifica.

Si in Hunedoara acum doua,trei luni se auzea un piuit foarte ciudat.(Masinile de pe strada puteau sa acopere sunetul)
Timp de 3-4 zile tot pe la ora 23:00 si 00:00 incepea acel sunet care parca venea din cer.Sunetul continua timp de o ora.
Nu am bagat de seama sunetul acela doar azi cand am vazut postul.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

dida

Citat din: dorel6 din  14 Septembrie 2011, 20:37:29
Ma scuzati de dublu post.Nu am mai avut optiunea de a modifica.

Si in Hunedoara acum doua,trei luni se auzea un piuit foarte ciudat.(Masinile de pe strada puteau sa acopere sunetul)
Timp de 3-4 zile tot pe la ora 23:00 si 00:00 incepea acel sunet care parca venea din cer.Sunetul continua timp de o ora.
Nu am bagat de seama sunetul acela doar azi cand am vazut postul.


Pai la Hunedoara...s'ar putea sa se auda spiritul Huilei...cam asa ceva, cre' io

Fara misto,acuma, ...la mine in cartier (linga blocu mieu))) intr-o vreme se auzea din primavara pina'n toamna cintishelu parca de mierla , asa, mai fluierat,... tinguit si tare tiuitor, inca de la mijirea zorilor....pina incepea traficu...

apoi, in alta vreme, mai apropiata, glasul unei ciori...nu tiganie,.....ci  Pasare Zburatoare...


si stiti cum zbiara cioara.... :mrgreen:

angellla29

Citat din: calator astral din  13 Septembrie 2011, 15:33:44
Cinci milioane de ucraineeni sint terorizati de trei luni de zile:regulat, aproape in fiecare saptamina,sint treziti din somn de zgomote infioratoare,toti afirma ce ele vin din cer.

Durata zgomotelor e extrem de scurta, un minut maximum doua, totusi unii s-au inarmat cu multa rabdare si camerele pregatite si le-au inregistrat.

Aceste unde sonice se prezinta sub aceasta forma:

ALIEN LIKE -Terrible sounds in Kiev scares the CITY! HAARP?

Marile saituri si forumuri ufologie/paranormal au dezbatut amplu pe marginea acestui straniu subiect, toate ipotezele au fost puse pe masa,inclusiv Schimbarea Polilor,nave gigantice extraterestre invizibile si chiar Nibiru sau...ELENIN, care ar emite acelasi sunet, indreptat spre Terra cu un sofisticat difuzor directional,punctul de impact al undelor ar fi,pentru unii, capitala Ucrainei.
Mii de cetateni au telefonat disperati la Politie sa afle raspunsul dar fara succes.

Televiziunea de Stat ucraineeana a difuzat un reportaj-ancheta pentru a linistii sarmanii oameni, concluzia fiind complet neverosimila, de risul curcilor: sunetele teribile care terorizeaza milioane de oameni sint opera unui micut balansoar de nici doi metri...:

Strange Sounds in Kiev - Ukrainian TV News Investigation - August 2011

:wink:


Mama ce explicatie plauzibila....Vai de capul lor...5 milioane de oameni ingroziti de un balansoar....RASUL CURCILOR

calator astral

Citat din: dida din  14 Septembrie 2011, 21:45:06

Pai la Hunedoara...s'ar putea sa se auda spiritul Huilei...cam asa ceva, cre' io

Fara misto,acuma, ...la mine in cartier (linga blocu mieu))) intr-o vreme se auzea din primavara pina'n toamna cintishelu parca de mierla , asa, mai fluierat,... tinguit si tare tiuitor, inca de la mijirea zorilor....pina incepea traficu...

apoi, in alta vreme, mai apropiata, glasul unei ciori...nu tiganie,.....ci  Pasare Zburatoare...


si stiti cum zbiara cioara.... :mrgreen:

aha...foarte foarte interesant...
Poti dezvolta?  :-(

dorel6

dida nu cred ca era spiritul Huilei.Era un sunet specific care doar o masinarie ar putea sa il faca.
Ceva asemanator unui scaner din filmele sci-fi.Dar si unpic asemanator cu sunetul care calator astral l-a postat doar ca era mai ascutit sunetul.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.