Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO / OZN BUCURESTI / 11.09.2011 / 23.40 P-TA MUNCII - VATRA LUMINOASA

Creat de ROMELIA, 12 Septembrie 2011, 09:11:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ROMELIA

In ziua de 11.09.2011, orele 23.35 / 23.40, am observat din zona Piata Muncii deasupra cartierului Vatra Luminoasa un grup de 7 / 8 "obiecte" ce se deplasau spre Nord.
Pana am adus aparatul foto din casa sa le filmez, am ratat evenimentul.

Ulterior, dupa 2/3 minute, am mai observat doua formatii de cate 3 la un interval de un minut. In imaginile capturate se vad doar doua.

Gasiti filmele pe youtube:

100_1618.MOV

100_1619.MOV


Imaginile nu sunt editatate si sunt capturate cu un KODAK Z8612

dab270277

Filmarea este autentica dar nu pot sa ma pronunt. In general noaptea OZN-urile apar avand culoarea portocaliu. Totusi sunt curios daca obiectele se inderpatau unele de altele sau ramaneau la o distanta constanta unele de altele. In general cand este vorba despre lanterne chinezesti chiar daca se dau drumul in acelasi timp nu se pastreaza dinstanta si unele dintre ele sunt mai luminoase fata de celelalte.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

ROMELIA

PE YOUTUBE MAI SUNT POSTATE DOUA FILMULETE MAI SCURTE:  UFO ROMANIA / BUCHAREST 11.09.2011 / 23.40

ASTEPTAND SA VAD SUPERNOVA DIN URSA MARE CU UN BINOCLU MILITAR,  AM VAZUT O SFERA LUMINOASA.  PRIMA REACTIE A FOST SA MA APLEC SA IAU BINOCLU. A DURAT MAXIM 5 SECUNDE CAT MI-AM LUAT OCHII DE LA CER, CAND MI-AM REINTORS PRIVIREA AM RAMAS SOCATA. IN FATA ERAU ALINIATE 7-8 SFERE PORTOCALII. CATEVA SECUNDE AM RAMAS BLOCATA, APOI L-AM TRIMIS PE LOGODNICUL MEU DUPA APARATUL FOTO. IN SECUNDELE CARE AU TRECUT PANA S-A INTORS SI A REGLAT APARATUL FOTO, OBIECTELE S-AU VOLATILIZAT. DUPA CATEVA MINUTE AU APARUT IARASI 2 FORMATII DE CATE TREI LA INTERVAL DE APROX. UN MINUT PE CARE LE-AM FILMAT.
DEALTFEL, IN ACEEASI ZONA AM OBSERVAT SI IN TRECUT ASTFEL DE APARITII, CELE MAI MULTE SINGULARE.


Quicksilver

Imi pare rau sa va stric distractia, insa ... luati in considerare faptul ca pe 11.09.2011 era o zi de duminica. Asta inseamna nunti la greu. Prin urmare, sunt 99% sigur ca sunt felinare chinezesti. Si pe la noi se practica. Am avut ocazia sa vad indeaproape, de aceea am aceasta convingere. But who knows? Si mie mi-ar place sa fie OZN-uri ... nu stiu daca lor le-ar fi placut sa fie OZN-uri  :lol:
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

dab270277

Nu ai raspuns la intrebarea mea ROMELIA

Totusi sunt curios daca obiectele se inderpatau unele de altele sau ramaneau la o distanta constanta si mai ales daca luminozitatea era constanta sau nu. Parerea mea este ca sunt lanterne chinezesti dar who knows ...

Cam de aceasi forma si aceasi culoare am vazut si eu de revelion numai ca obiectele se miscau in zigzag, se opreau ... faceau o bucla mare iarasi reveneau in acelasi punct ...
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

ROMELIA

Lumina era constanta, iar in primele secunde in care le-am vazut erau aliniate, fiecare grup de trei formand un triunghi echilateral.
La cat de entuziasmata eram nu am stat sa le numar.
Apoi s-au deplasat in directia opusa fata de pozitia mea, disparand in cateva secunde. Imi pare rau ca nu am putut sa le filmez pe acestea deoarece senzatia a fost unica.
Dupa cateva minute au aparut si cele pe care le-am filmat.

jean

Ce ar mai putea fi.........Baloane reflectand luminile orasului. Acestea pot fi luminoase pt. un timp mai scurt sau mai lung, se pot lumina brusc, etc.
Sa explic, intr-o seara satateam in balcon si priveam pe cer. La un moment dat au aparut trei lumini rosii slabe asezate sub forma de triunghi cu varful inainte ce se deplasa din dreapta in stanga mea. Eram uimit cum a aparut asa brusc. Privind atent am observat ca luninile isi schimba pozitia asezandu-se pe diagonala in deplasarea lor. Cand s-au apropiat de mine, am observat ca era vorba de trei pasari care zburau in formatie, corpul lor reflectand luminile orasului. In zonele mai intunecate nu se vad, cand intra in zona cu mai multa lumina devin brusc vizibile si disparand la fel de repede in zonele neluminate.
Acelasi lucru se intampla si cu baloanele, reflecta o parte din lunina si deci, pot fi vazute noaptea. Cred ca, sigur au fost baloane, pt. ca Duminica seara sunt nunti, botezuri, paranghelii si alte alea.
Adevarul este dincolo de noi

Nicipreaprea

Citat din: jean din  12 Septembrie 2011, 20:06:39
La un moment dat au aparut trei lumini rosii slabe asezate sub forma de triunghi cu varful inainte ce se deplasa din dreapta in stanga mea. Eram uimit cum a aparut asa brusc. Privind atent am observat ca luninile isi schimba pozitia asezandu-se pe diagonala in deplasarea lor. Cand s-au apropiat de mine, am observat ca era vorba de trei pasari care zburau in formatie, corpul lor reflectand luminile orasului. In zonele mai intunecate nu se vad, cand intra in zona cu mai multa lumina devin brusc vizibile si disparand la fel de repede in zonele neluminate.
Acelasi lucru se intampla si cu baloanele, reflecta o parte din lunina si deci, pot fi vazute noaptea. Cred ca, sigur au fost baloane, pt. ca Duminica seara sunt nunti, botezuri, paranghelii si alte alea.

The owls are not what they seem...  :rainbow:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."