Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Adevarul din spatele "detronarii" regimului din Libia?

Creat de AndreiASM, 06 Septembrie 2011, 14:37:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AndreiASM

Interesant filmulet. Sa fim oare martorii sfarsitului ultimei tari cu adevarat libere...? Sau e doar propaganda ieftina? In opinia mea, totul se leaga, daca ceea ce ce spune in film este adevarat.

This video MUST go viral NOW.flv


mm

  Exceptionale adevaruri in acest filmulet!
  Si?...
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Aliosa

"Lybians had much that we do not have in UK, USA & EU..." tare adevarat.
Am avut un coleg de servici libian si culmea el ca si multi altii erau mandri de conducatorul lor si nu se plangeau de regim.
De parca la noi revolutia a fost pe bune ... pacat de oamenii care au murit.

Xanadron

#3
Citat din: mm din  06 Septembrie 2011, 15:12:32
  Exceptionale adevaruri in acest filmulet!
  Si?...

Corect - se vorbeste, se comenteaza, si... chiar NIMIC nu se-ntimpla. :|
Cum a fost si cazul Lockerbie (decriptat de multi dintre cei realmente cunoscatori in ale securitatii aeriene ca un gen de "9/11" regizat in scopul "inchiderii clantzei" :-D a fix doi oameni - pasageri ai respectivei curse PanAm care nu puteau fi altfel redusi la tacere).
N-are vreun rost deci deschiderea vreunei discutii si pe tema asta.

"Vine democratia" insa peste libieni acum - vai mama lor, nici macar asa-zisii "rebeli" n-au habar ce-i asteapta.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

Citat din: Xanadron din  06 Septembrie 2011, 15:26:49
Corect - se vorbeste, se comenteaza, si... chiar NIMIC nu se-ntimpla. :|
Cum a fost si cazul Lockerbie (decriptat de multi dintre cei realmente cunoscatori in ale securitatii aeriene ca un gen de "9/11" regizat in scopul "inchiderii clantzei" :-D a fix doi oameni - pasageri ai respectivei curse PanAm care nu puteau fi altfel redusi la tacere).
N-are vreun rost deci deschiderea vreunei discutii si pe tema asta.

"Vine democratia" insa peste libieni acum - vai mama lor, nici macar asa-zisii "rebeli" n-au habar ce-i asteapta.

Ce, parca noi am stiut!? Si uite in ce hal am ajuns ....5 milioane de romani sub pragul saraciei....Halal democratie...

SLEAH19

 Diferenta este ca noi nu prea avem ce regreta,

  am iesit dintr-un iad , ca sa intram in altul.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

romulus

Libienii au luat plasa ca nu si-au aparat guvernul in functie si au stat ca prostii pe margine lasand pe francezi & comp. sa puna marionete la conducere .
In curand  surubul si latul se vor strange in jurul gatului si oualelor lor iar cand vor vedea adevarata fata a francezilor & comp. care le vor da "ue" , va fi prea tarziu. Ca si la noi , mortul de la groapa nu se va mai intoarce .
Cel putin au o consolare , ca au trait bine pana acum . Vor vedea si  pe domnul dreaku' cum arata in curand.... pe ecrane  !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Siberia

#7
   @romulus, oricat as rezona cu ceea ce-ai scris, intreb si eu doar atat: ce crezi ca puteau face ?
   Francezii in cazul asta = Sarko si-atat - impins de la spate de Oba-o-mama si Ca-ca-meron...
   Mie mi-e scarba de subiectul "primavara araba" si mi-e mila de toti nefericitii care au picat in plasa "democratiei". Dar din punctul meu de vedere, n-aveau nici o sansa. Lucrurile au fost puse in plan de ceva ani buni, iar inspiratia scenaristilor a fost blocul rasaritean al Europei anului 1989.
   Pacat, mare pacat, dar lucrurile nu se opresc "doar" aici... planul functioneaza perfect si totul trebuie dus pana la capat.

p.s. - era distractiv sa-i vezi pe rebelii libieni (inca din primele zile ale agitatiei) purtand sepci cu I luv NY sau alte chestii de genul asta, echipament de camuflaj / uniforme livrate din depozitele NATO, ca sa nu mai vorbim de armele lor...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

Citat din: Siberia din  06 Septembrie 2011, 22:48:49
   @romulus, oricat as rezona cu ceea ce-ai scris, intreb si eu doar atat: ce crezi ca puteau face ?
   Francezii in cazul asta = Sarko si-atat - impins de la spate de Oba-o-mama si Ca-ca-meron...
   Mie mi-e scarba de subiectul "primavara araba" si mi-e mila de toti nefericitii care au picat in plasa "democratiei". Dar din punctul meu de vedere, n-aveau nici o sansa. Lucrurile au fost puse in plan de ceva ani buni, iar inspiratia scenaristilor a fost blocul rasaritean al Europei anului 1989.
   Pacat, mare pacat, dar lucrurile nu se opresc "doar" aici... planul functioneaza perfect si totul trebuie dus pana la capat.

p.s. - era distractiv sa-i vezi pe rebelii libieni (inca din primele zile ale agitatiei) purtand sepci cu I luv NY sau alte chestii de genu astal, echipament de camuflaj / uniforme livrate din depozitele NATO, ca sa nu mai vorbim de armele lor...

Eh dragilor...aici e poveste veche...am sa va arat ceva ce o sa va schimbe total parerea despre distrugerea tarilor  arabe...Stiti cu totii ca in Irak a fost Edenul, nu?

angellla29

IRAQ and Stargate

http://www.lightstreamers.com/saddam.pdf

Gulf of Aden Stargate is Opening - Nov 14th

Vimana UFO Engine with Mercury - how it works

http://jimmyprophet.wordpress.com/2011/02/12/vimana-ufo-found-in-cave-in-afghanistan/

Afganstan, Irak, Yemen, si cine stie ce s-o mai fi descoperit in Orient....Dar aceste descoperiri  cred ca sunt destul de graitoare pentru setea de putere a Occidentului...in special a "Unchiului Sam....Porti stelare, vimana,noi surse de enegie...."

Siberia

Mai adauga si Egipt - mai bine zis "platoul Gizeh" - unde se petrec niste chestii "mai ciudate" zic unii.

p.s. - apropos de "unchiul Sam": credeti ca are vreo legatura cu S.A.M. ? (fiindca am mai auzit termenul asta vehiculat, si m-a bagat putin in ceata)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

romulus

CitatPacat, mare pacat, dar lucrurile nu se opresc "doar" aici... planul functioneaza perfect si totul trebuie dus pana la capat.
Pai da planul functioneaza si mai mult decat atat, e atat de transparent incat si un orb si-ar fi dat seama ce urmeaza .
Ce puteau face libienii ? Pai simplu : sa se apere .
Numai ca ei au fost destul de naivi si au inghitit destul de usor rahaturile fabricate (pentru proshti) de serviciile de propaganda occidentale ! Am informatii de la romani care lucrau acolo si care au fost repatriati treptat : f. putinii lucratori autohtoni ( care catadixeau sa munceasca si carora,  apropo,  li se parea "normal" ca benzina sa fie aproape gratis, ca facilitatile acordate de stat la TOT ceea ce inseamna viata familiei : energie, hrana, adapost, educatie , sanatate  sunt normale , naturale , de la sine intelese) au lins nu numai rahatul de propaganda ci si mana care li-l   furniza, spunand muncitorilor romani ca s-au saturat de  Gaddafi ....de fapt repetand rahaturile propagandei franceze & comp.
O ruda prin alianta care a lucrat acolo ca electrician, spunea ca pentru el era de neanteles comportamentul prostesc al libienilor, avand in vedere modul si nivelul de trai al lor, comparativ cu al nostru , repet : de neanteles. Mai mult decat atat , si el si multi altii incercau sa le spuna ca si la noi cand a fost cu  revolutia lu' peste , tot asa a fost , ca libertate,fraternitate , egalitate , iar apoi nu mai stiu care incotro sa o ia sa castige un ban sa nu traiasca ca viermii , insa aia nici nu vroiau s-i asculte, ziceau ca EI romanii sunt prosti si ca ei nu stiu traditiile lor ....etc...
Dupa umila mea parere insa, e destul de usor de inteles si bine ilustrat de un proverb romanesc : " paduchele cand se ingrasa iese in frunte " !! Perfect adevarat ! Asa cum am spus mai sus : in curand il vor vedea pe dreaku , nemachiat si fara foita de staniol in care le era livrat de propaganda prostitoare de proshti ! Ca vor fi existand si alte targeturi cum ar fi chestiile cu porti energetice si altele farafatlacuri, o fi , nu ma pronunt acum ....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

mm

CitatO ruda prin alianta care a lucrat acolo ca electrician, spunea ca pentru el era de neanteles comportamentul prostesc al libienilor, avand in vedere modul si nivelul de trai al lor, comparativ cu al nostru , repet : de neanteles.
Acest comportament, aparent prostesc, poate fi totusi usor explicat.
  Oricine poate constata ca daca se hraneste, sa spunem, cu miere si lapte in fiecare zi (aceeasi miere si acelasi lapte), constata dupa o saptamana ca nu mai suporta, organismul sau da semne de sufocare, greata numai la vederea hranei. 
  Acelasi lucru se intampla cu produsele agricole ale producatorului individual, care, datorita consumului zilnic de produse proprii, ajunge sa se sature de ele. Am intalnit cazuri de producatori care faceau schimb de cartofi pe cartofi, vin pe vin, s.a. si nu intelegeam pe atunci de ce. La maturitate ajungand eu, am putut sa-mi procur si eu propriile mele damigene cu vin-licoare a zeilor, din care ma impartaseam in primele zile cu mare satisfactie. Am constatat ca dupa cateva zile organismul meu nu mai voia deloc din acea licoare dumnezeiasca desi primea cu placere vin chiar mai prost dar din alta sursa. Atunci am inteles.
  La fel se intampla si in plan psihic, ne amintim si noi cum era inainte de '89 psihicul nostru, daca zeci de ani exista o aceeasi conducere, aceasta produce aceleasi idei, aceleasi texte, aceleasi obiceiuri, pana la plictisire. Psihicul oamenilor se sufoca. Chit ca ei -cazul Libiei- traiesc intr-o tara in care curge "lapte si miere". Fiind in stare sa voteze chiar si cu inamicul lor de moarte. Deci nu-i vorba de prostie (care, oricum ne prisoseste) ci de sufocare. E o nevoie naturala a fiintelor, de diversitate, plictiseala fiind un factor de stress la fel de important ca si alti factori recunoscuti.

  Anume smecheri, care poseda in secret anume Stiinte Sociale Comportamentale, cunoscand cu precizie reactiile multimii dar si cele individuale, le folosesc impotriva societatii, cu mult succes dupa cum vedem cu ochii nostri.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

abyss

#13
Mesajul unei fete libiene catre Sarcozi:
A Libyan girl's message to Obama and Sarkozy


Si uite asa ne mai luam ramas bun de la inca un lider. Lumea se schimba rapid.

Xanadron

Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 14:41:25
Mesajul unei fete libiene catre Sarcozi:

Si uite asa ne mai luam ramas bun de la inca un lider. Lumea se schimba rapid.

Sarcoptul sionist :-P Sarcozy e doar unul din pionii vizibili ai "Axei Binelui de-ti Iei Cimpii". :-D

Din pacate, in ciuda protestelor clare ale majoritatii, si Libia va ajunge sa fie condusa (spre prapastie, evident :x) de unii care au max. 7-8 procente din adeziunea boborului - ca si la noi de fapt.

...Vreo obiectie, cineva impotriva? :roll:
- Aham, voi aia d-acolo deci... la racoare cu voi, antidemocratilor, iar restul - la privit comete! :rocket: :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/