Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hai sa vedem "programul" bot-ului BAIDU

Creat de Xanadron, 19 August 2011, 11:44:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

...Un topic aparent distractiv, dar care poate fi circumscris dupa mine fara griji in problematica NWO si subtema "spionitei globale" -  conectata sau nu la problematica A.I. (Artificial Intelligence). 8-)

Cind aveti timp (ca nimeni nu-i permanent online pe RUFOn) propun deci sa scrieti aici ce anume face de pilda bot-ul chinezesc BAIDU - care azi tiparea pe la ora 11.00 topicul "Baza Dugway" (unde apare, btw,  cuvintzelul "China" :roll: si date despre hangarele subterane secrete de-acolo), ca pe la 11.30 sa vizualizeze profilul userului Xennon2000.

Asa poate deslusim vreo "strategie" de-a lui - si/sau a altora. :wink:

P.S. Alooo, BAIDU, reseteaza-te, taica - vezi ca io-s Xanadron, ai gresit adresa cu Xennon !!! :-D :-D :-D

P.P.S.: Acum (ora 11.57), Baidu-San viziteaza profilul lui sevastase, dupa ce-a trecut pe la profilul unui user cu doar 3 postari irelevante (dar una din ele contine cuvintzelul-cheie "chinezesti" - lanterne adica). :wink:

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Rayden

acu mister Baidu asta, se uita la statisticile forumului...
ce questie..

abyss

Vezi daia trebuie puse taxe simbolice macar pt printuri, cani, sepci cu sigla firmei noastre, dar lipseste un Profesor care sa ne invete chestiile astea. Poate ar trebui discutate la modul serios anumite chestiuni... Eu insa nu mai am chef, ma duc taticu´ maine la metro si sparg niste bani pe provizii pt 5 luni macar. Am cedat :).......

Si apropos...who the fac is Baidu?

Xanadron

#3
Mi se pare normal poate, colega Rayden, din moment ce-n statistica forumului a aparut recent un alt cuvintzel-cheie la fel de relevant poate pentru creierasul chinezesc.
Adica numele ultimului user inregistrat - MALEFICE ! 8-) :evil: :-D

@@biss: BAIDU cred ca-i un BOT (motor automat de cautare... dar si de printare, cum bine vedem).
Colegii mai experti in domeniu ne pot lamuri sper mai bine ce-or mai putea face bot-urile astea (statistici, analize semantice, simulari etc).
Cit despre provizii, nu-i rea ideea - macar pentru 2-3 luni.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Da frate, gat m-am docomentat... e chinejii... mama lor de galbejitzi!


Xanadron

#5
Citat din: @biss din  19 August 2011, 12:12:12
Da frate, gat m-am docomentat... e chinejii... mama lor de galbejitzi!



Nu cred ca trebuie uitat unul din cele citeva adevaruri strecurate printre tonele de BS in "2012-The Movie" (v. sediul preparativelor global-centralizate pt. Apoca_lipsa - CHINA).
E doar parerea mea, evident.

P.S. Abia acum observ ca nea' Baidu asta are 2 (doua) motoare de cautare active pe RUFOn. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

#6
Baidu are motor de cautare si-n engleza...
Azi noapte cineva de pe Baidu printa topicul cu Armele celui de-al treilea razboi mondial...
Pana la urma poate fi orice persoana care ajunge pe forum ca si vizitator cu ajutorul motorului de cautare Baidu sau poate exista si crawlere de cautare special concepute pentru forumuri cu instructiuni incorporate de printare a subiectelor care contin anumite cuvinte cheie sensibile.

p.s. - se pare ca si altii de pe alte forumuri straine si-au pus acceasi problema.

pps - cine are habar despre "Pearl crawler" poate-si arunca un ochi la ce e setat sa printeze
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

OK, utile precizari, Siberia...
Vad acum ca nea' Baidu asta e prezent de 7 (sapte) ori in sectiunea "Cine e online". :-o
Posibil deci sa fie diverse persoane care-l utilizeaza ca motor de cautare / crawler (taraitor ca serpii :evil: prin forumuri :-D)?!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Mai mult pe post de crawler si sac de spammeri :)
Parca ieri ziceai ca umbla "intelighentza" pe net si da iama prin forumuri ca sa stranga informatzia de gat :D Ma gandesc ca nu putea sa umble cu placuta de identificare personala, asa ca s-a gandit sa calatoreasca cu masina chinezeasca :D Masina Google e deja mult prea plina :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Poate chinezii doresc sa afle ce anume stim despre bazele lor mixte alieni-militari din Tibetul Central:

CHINA : Bazele secrete mixte grey-umani din Tibetul Central

fiulploii

19 august 2011
zulu alert 23.52   :lol: 
 
Baidu - vizualizeaza profilul userului Dreadg , Zamotrak , jean , Tayka , kefren          
         - vizualizeaza subiectul Cum credeti ca vom ajunge in 2012 ?
         - tipareste subiectul Constructii pe Marte? Viata pe Marte?
         -   tipareste subiectul Constructii pe Marte? Viata pe Marte?


mno, activitate , nu gluma !

Eu raman la propunerea mea , sa se ataseze ceva de genul asta
http://www3.clustrmaps.com/counter/maps.php?url=http://rhnegativeblood.ning.com

si in plus , ca sa marim numarul de analisti ch****i sa punem la fiecare postare cuvantul C***a

Nu am scris in clar ca sa nu se prinda ''robotelul''  :lol:

Siberia

20.08.2011

Baidu   01:14:38   Tipăreşte subiectul "under the earth".
Baidu   01:21:02   Vizualizează subiectul de discuţie Cum arată extratereştrii.
Baidu   01:27:26   Vizualizează subiectul de discuţie Cum arată extratereştrii.
Baidu   01:28:45   Vizualizează secţiunea 2012.
Baidu   01:29:29   Tipăreşte subiectul "Un OZN luminos si doi extraterestri".
Baidu   01:31:31   Vizualizează subiectul de discuţie Nu suntem urmasii extraterestrilor.
Baidu   01:40:28   Vizualizează subiectul de discuţie Nu suntem urmasii extraterestrilor.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Nu știu ce-i atât fîs, și Google și MSN fac același lucru. Un site poate fi configurat în așa fel încât să nu fie indexat de nici un motor de căutare!

BTW. /V/ă/ /d/a/u/ /u/n/ /h/i/n/t/,/ /a/d/r/e/s/a/ /d/e/ /l/a/ /c/a/r/e/ /i/n/d/e/x/e/a/z/ă/ /b/a/i/d/u/ /n/u/ /e/ /d/i/n/ /c/h/i/n/a/ /c/i/ /d/i/n/ /j/a/p/o/n/i/a/./
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

romulus

CitatBTW. /V/ă/ /d/a/u/ /u/n/ /h/i/n/t/,/ /a/d/r/e/s/a/ /d/e/ /l/a/ /c/a/r/e/ /i/n/d/e/x/e/a/z/ă/ /b/a/i/d/u/ /n/u/ /e/ /d/i/n/ /c/h/i/n/a/ /c/i/ /d/i/n/ /j/a/p/o/n/i/a/./
:-D
Bravo, imi place ca te-ai adaptat ! Da' daca citea si asta ce, era vreun bai ?!Da'i in... p(isici), sa citeasca !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

Chestia interesanta e ca tipareste si subiectele de la Cosul de gunoi   ca sa nu mai zic ca vizualizeaza si toate profilele si nu uita de statisticile forumului  :lol:

Poate chiar suntem un factor in The Sims