Sectiune pentru limba româna > Extraterestri

Ipoteza "Omenirea in versiune 2.0" si domenii secundare conexe

(1/13) > >>

Xanadron:
Ei, copiii mosului, fiindca tot sinteti probabil plecati-pa spre piscuri sau plaje - de bate briza-n dunga momentan pe RUFOn -, hai sa-mi scot un pic nasul din hirtzoagele de la job (sa mai zica cineva ca romanii-s lenesi ;)) si sa mi-l bag, de nimeni deranjat, intr-un nou topic.

Necesar gindesc eu din simplul motiv ca deseori nu mai vedem "padurea" ansamblului ignorantzei noastre existentiale (raportata la ET / OZN / NWO / Conspiratii etc, fiindca altfel am comenta pe forumul "Cancan" :-D) din cauza "barnelor" din ochii/neuronii nostri excesiv ocupati, dupa mine cel putin, cu aspecte secundare si relativ neimportante ale problematicii asteia.

De genul disputelor de-un milion de bitzi pe tema "E fake sau nu al jdemiilea clip ONZ-istic postat saptamina asta pe Youtube?" - sau mediatizat in doi peri prin canale (TV, evident). Ori de genul "Fantoma lui Michael Jackson e un zombie sau dracusorul lui inca pazitor?".
N-as vrea sa par totusi lupul moralist care va recomanda musai profunde analize savante, dar cred ca fie si doar pentru evolutia noastra mai grabnica spre alte niveluri :star: n-ar fi deloc rele macar tentative de patrundere dincolo de suprafatza fenomenelor / stirilor / afirmatiilor. Indiferent ca-s colportate prin media "mainstream", cea alternativa sau doar aici pe forum.

Dovezi de superficialitate-s destule si prin ultimele topicuri legate de Elenin sau Solar Warden - doua teme ce pot fi tratate si ele in nota senzationala, pierzindu-ne in detalii irelevante.

...Ce-ar fi deci dac-as halucina scenarii de tipul:
"Azi-noapte, prin channeling RV - dar si ajutat de-o pisica fiarta - :lol: mi s-au transmis urmatoarele date garantat exacte: cometa Elenin are intr-adevar o cohorta de OZN-uri in coada, dar n-o sa ciocneasca Terra. Pilotul ei arhangelic (ca Ea, Comeata, :rocket: e Nava-Mama-si-Tata :ufo: a Oastei Domnului) o sa frineze doar cu derapaj (frina de mina) si scrisnete teribile suborbital si, prin megafoane celeste - trompetele biblice, clar - o sa ne cheme la Marea Judecata.

P-aia deja ascunsi prin subterane impreuna cu lucifericul lor Maestru :evil: o sa-i lase de izbeliste acolo, dar pe sforarii NWO caitzi cit de cit ii vor lua, impreuna cu noi toti, intr-o croaziera fantastica, evolutiv-vibrational-ascensionala, :-P in afara Sistemului Solar, dar si dincolo de Timp. O escapada galactica de Invatzare Celesta, fara pedepse ori limitari insa, ba chiar cu recompense celor mai receptivi, inclusiv de tip trabucuri fine si/sau whisky. Ori tzoale de la Dolce&Aldebarana si zdranganele cu briliante andromediene pentru fetele ascultatoare. :-P
(Reeducarea "baietilor rai" va fi oricum mai lunga, intr-un stabiliment galactic fara Internet, mitraliere de jucarie sau jocuri Monopoly.) :-D

Iar pina la reintoarcere, Mama Geea se va fi vindecat cataclismic de toate relele (inclusiv de dracii matrasiti definitiv) si ne va gazdui nu doar in alte peisaje, ci si in alta Era a Armoniei Universale". :star: :rainbow:

Lasind acum gluma deoparte, inclin sa cred in ultima vreme ca toate laturile aparitiilor OZN / tehnologiilor secrete / crizelor regizate / manevrelor oculte NWO  etc. s.a.m.d. se subsumeaza unui singur scop - si anume Crearea insidioasa a unei "Umanitati in versiune 2.0" - in care nici eu, nici voi nu cred sa fim luati cumva in calcul. :|

Despre asta insa, ceva mai incolo... 8-)

zana@M:
... cei care sînt preocupaţi de sfîrşitul lumii spun că apropierea acestei comete este încă un motiv pentru care omenirea ar trebui să se teamă. Mai mult, cei care au studiat cu atenţie această problematică spun că Elenin ar putea fi responsabilă şi de
o nouă eră glaciară, ce ar distruge practic omenirea....vom trai si vom vedea....

Dr Mensur Omerbashich a descoperit ca Elenin a fost aliniata cu Pamantul dar si cu alte planete atunci cand cutremure importante au avut loc pe Terra. Asta sugereaza ca Elenin este un corp ceresc foarte mare daca are o influenta atat de mare asupra scoartei terestre. O masa enorma si un camp gravitational urias, dupa cum sugereaza
Dr Omerbashich.

Rayden:
daca tot e la moda, tot printr-un canal de frecventa speciala am receptionat si eu azi noapte urmatorul scenariu (cred ca timisoreana la doza, racita la 2-3 grade C a inlesnit receptia - nu incurajez consumul de alcool apropo'):
in spatele cometei, ce venea repejor spre mother Geea, erau intr-adevar o cohorta de ozn-uri - cum a receptionat in mesaj si colegul Xanadron - dar cand au ajuns aici, au luat toti copiii pana la varsta de 14 ani, restul au fost lasati aici, iar mother Geea incepuse un fel de proces de teraformare..

mai in gluma mai in serios - sper sa nu fie cu banat pentru moderatori cele de mai sus - ipoteza din mirificul scenariu prezentat mai sus, am gasit-o intr-un film scifi care mi s-a parut interesant..
cred ca, un sfarsit apocaliptic, dupa cum prefera calatorul astral sau Tintin - no offense - nu va rade tot de pe fata Terrei, cred ca cei care au puterea sa intervina in acest proces, vor salva o mana (mai mare sau mai mica de oameni - doar exista destule povestiri de genul asta, de la Noe pana la povestea din tablitele sumeriene, si nu numai..) si copiii ar avea sansele cele mai mari la o adaptare intro alta lume la un alt sistem..sa speram nu de sclavi ci de cetateni ai Universului (precum SG spunea in mesajele sale..)
si sa nu uit, parerea mea.. :mrgreen:

Aliosa:

--- Quote from: Rayden on  13 August 2011, 23:02:30 ---daca tot e la moda, tot printr-un canal de frecventa speciala am receptionat si eu azi noapte urmatorul scenariu (cred ca timisoreana la doza, racita la 2-3 grade C a inlesnit receptia - nu incurajez consumul de alcool apropo'):
in spatele cometei, ce venea repejor spre mother Geea, erau intr-adevar o cohorta de ozn-uri - cum a receptionat in mesaj si colegul Xanadron - dar cand au ajuns aici, au luat toti copiii pana la varsta de 14 ani, restul au fost lasati aici, iar mother Geea incepuse un fel de proces de teraformare..

mai in gluma mai in serios - sper sa nu fie cu banat pentru moderatori cele de mai sus - ipoteza din mirificul scenariu prezentat mai sus, am gasit-o intr-un film scifi care mi s-a parut interesant..
cred ca, un sfarsit apocaliptic, dupa cum prefera calatorul astral sau Tintin - no offense - nu va rade tot de pe fata Terrei, cred ca cei care au puterea sa intervina in acest proces, vor salva o mana (mai mare sau mai mica de oameni - doar exista destule povestiri de genul asta, de la Noe pana la povestea din tablitele sumeriene, si nu numai..) si copiii ar avea sansele cele mai mari la o adaptare intro alta lume la un alt sistem..sa speram nu de sclavi ci de cetateni ai Universului (precum SG spunea in mesajele sale..)
si sa nu uit, parerea mea.. :mrgreen:

--- End quote ---
Misto filmu daca te referi la Knowing :), si mai ales mesaju pe care-l spune tasu' :) "this isn't the end son" :P .
Mie unul imi pare cel mai realist scenariu, adik "The Sun God" o sa fie cel care o sa rada civilizatia umana, nimeni altu'.

Siberia:
Intrebare: despre ce este topicul acesta ?
Vad ca titlul este "Omenirea in versiune 2.0" si domenii secundare conexe - si cu toate acestea vorbiti despre scenarii Elinistice sau Apocaliptice ?
Scuzati-mi indrazneala, dar nu exista un topic pentru Elenin, unul pentru Nibiru, unul pentru scenarii pentru 2011 si dupa si unul cu scenarii pentru 2013 ?
Daca am inteles eu ceva gresit, imi cer scuze anticipat (poate si oboseala este de vina).

... cat despre:

--- Quote from: Xanadron on  13 August 2011, 17:21:09 ---
"Azi-noapte, prin channeling RV - dar si ajutat de-o pisica fiarta - :lol: mi s-au transmis urmatoarele date garantat exacte: cometa Elenin are intr-adevar o cohorta de OZN-uri in coada, dar n-o sa ciocneasca Terra. Pilotul ei arhangelic (ca Ea, Comeata, :rocket: e Nava-Mama-si-Tata :ufo: a Oastei Domnului) o sa frineze doar cu derapaj (frina de mina) si scrisnete teribile suborbital si, prin megafoane celeste - trompetele biblice, clar - o sa ne cheme la Marea Judecata.

P-aia deja ascunsi prin subterane impreuna cu lucifericul lor Maestru :evil: o sa-i lase de izbeliste acolo, dar pe sforarii NWO caitzi cit de cit ii vor lua, impreuna cu noi toti, intr-o croaziera fantastica, evolutiv-vibrational-ascensionala, :-P in afara Sistemului Solar, dar si dincolo de Timp. O escapada galactica de Invatzare Celesta, fara pedepse ori limitari insa, ba chiar cu recompense celor mai receptivi, inclusiv de tip trabucuri fine si/sau whisky. Ori tzoale de la Dolce&Aldebarana si zdranganele cu briliante andromediene pentru fetele ascultatoare. :-P
(Reeducarea "baietilor rai" va fi oricum mai lunga, intr-un stabiliment galactic fara Internet, mitraliere de jucarie sau jocuri Monopoly.) :-D

Iar pina la reintoarcere, Mama Geea se va fi vindecat cataclismic de toate relele (inclusiv de dracii matrasiti definitiv) si ne va gazdui nu doar in alte peisaje, ci si in alta Era a Armoniei Universale". :star: :rainbow:

--- End quote ---

Cei din subterane vor fi lasati acolo, evident fiindca aceia vor da ordine pretioase din bunkarele lor armatei care se va antrena intr-o lupta cu "salvatorii".

Nu... sforarii NWO caiti cat de cat nu vor fi luati... de altfel nu va fi luata multa lume care va lupta impreuna cu sforarii NWO si alta multa lume care o sa creada ca toata actiunea de salvare este "falsa". Vor fi salvati putini oameni, dar totusi mult mai mult de 144.000  :-D
Nu se vor servi bombonele, nici alte hainutze sau trabucuri, iar calatoria va fi parea de scurta durata si nu va exista nici o judecata. "Judecata" va fi aici pe Pamant si se va da in constiinta fiecaruia.
Intoarcerea va fi relativ dupa o scurta durata iar "terraformarea" sau '"imbunatatirea conditiilor de trai la suprafata Terrei" va fi facuta de "indrumatorii" viitoarei civilizatii.
Parerea mea...

Eu astept un pic de "ceva mai incolo"  :-D

--- Quote from: Xanadron on  13 August 2011, 17:21:09 ---Lasind acum gluma deoparte, inclin sa cred in ultima vreme ca toate laturile aparitiilor OZN / tehnologiilor secrete / crizelor regizate / manevrelor oculte NWO  etc. s.a.m.d. se subsumeaza unui singur scop - si anume Crearea insidioasa a unei "Umanitati in versiune 2.0" - in care nici eu, nici voi nu cred sa fim luati cumva in calcul. :|
Despre asta insa, ceva mai incolo... 8-)

--- End quote ---

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version