Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum arată extratereştrii

Creat de Tintin, 01 August 2011, 13:49:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

#120
Citat din: Siberia din  23 Octombrie 2011, 13:55:25
   "It has been published as science fiction up to now because the publisher originally felt that this story would not sell as fact. Nevertheless it is a true account of real events and we are publishing it as such, here, for the first time, together with the very extensive follow-on data as the contacts continued right up to the present time. We have investigated this case extensively over the past 4 years and conclude that the facts do in reality verify and support the story. The witness is a very well educated and highly articulate master mechanical engineer and an architectural artist as well, a rare combination ideally suited for this contact if the alien visitors wanted their information to be understood and presented with any degree of accuracy.
    The witness is also a well known multinational industrialist in Europe whose real name would be immediately recognized. He is the owner of several companies doing international business. To preserve his identity in order to protect his private life, we are using a pseudonym given him by the extraterrestrials themselves."



Mie mi-a lasat impresia ca jurnalistul care face introducerea autorului a citit cel putin prima pagina dintr-un manual de persuasiune intrucat incearca pe cateva pagini sa ne arate si convinga cat de credibil e martorul. Dupa care, citind pe repedenainte, imi da impresia de o chestie new age (mai ales datele despre sex, unde se vede clar ca e imaginatia autorului)...Mai are si cateva contradictii cu privire la bunuri uzuale si bunurile de lux de pe planeta aliena si modul de trai al alienilor, dar poate e parerea mea. Dupa care alienii astia se pare ca au studiat atat de bine biblia sau doar biblia, incat fac si referiri la biblie si viata  pamantenilor si alte.. etc., samd... Sa nu uit: parerea mea!


Citat din: Sedentar Astral din  23 Octombrie 2011, 20:34:19
Cum arata?
ASA: http://www.realitatea.net/imagini-incredibile-surprinse-in-jungla-amazoniana-sa-fie-extraterestru_880976.html

Alienu' asta fake  parca mai fu p'acilea!

@Lex

din lucrurile pe care autorul le enumera ca le-a invatat despre civilizatia et se afla si economia ????!?!?!  poi cum asa, o civilizatie care detine tehnologia de a zbura printre stele dupa cum zice si autorul la inceputul cartii a depasit de mult capacitatea de a modela MATERIA dupa bunul plac DECI ei nici macar nu mai cunosc cuvantul ECONOMIE cel putin din punct de vedere financiar.repet doar am citit ce a enumerat autorul ca a invatat despre ei, inca nu am ajuns acolo unde scrie DESPRE economia pr zisa a lor cum si ce se manaca.urmeaza sa aflu si o sa mi dau si eu cu parerea daca este sau nu adevarata  :-D :evil: :-) :-)

pozitiv

Citat din: horia2008 din  18 Octombrie 2011, 23:18:18
nice try, you there....
nu zau ? ai invatat si tu engleza?
daca ai ceva sa-mi spui, zi in limba romana.

zana@M

Intr-un documentar realizat pentru postul de televiziune Discovery Channel, astrofizicianul Stephen Hawking a incercat să redea infăţişarea fiinţelor extraterestre.

Mai mult: Savantul britanic Stephen Hawking susţine într-un documentar că: «Aşa arată extratereştrii» | Libertatea.ro
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/savantul-britanic-stephen-hawking-sustine-intr-un-documentar-ca-asa-arata-extraterestrii-295876.html

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

kefren

Citat din: zana@M din  31 Octombrie 2011, 19:38:43
Intr-un documentar realizat pentru postul de televiziune Discovery Channel, astrofizicianul Stephen Hawking a incercat să redea infăţişarea fiinţelor extraterestre.

Mai mult: Savantul britanic Stephen Hawking susţine într-un documentar că: «Aşa arată extratereştrii» | Libertatea.ro
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/savantul-britanic-stephen-hawking-sustine-intr-un-documentar-ca-asa-arata-extraterestrii-295876.html



          Stie el sigur ca asa arata extraterestrii,mai sa fie?.Tipul deja le stie pe toate,cum functioneaza Universul,cate sunt,nu exista Dumnezeu,nu exista viata dupa moarte................samd,iar noi, cand emite cate o idee,un scenariu, trebuie sa il credem pe cuvant,....nu?

jean

CitatSavantul britanic Stephen Hawking susţine într-un documentar că: «Aşa arată extratereştrii
Mai corect era, asa isi imagineaza el extraterestii. Aceste imagini sunt formate pe baza informatiilor acumulate si interpretate de el de-a lungul anilor. Nu reprezinta ceva real, ei ar putea arata asa.
O reprezentare umanoida nimic?.....Doar el ne spunea sa avem grija si sa nu mai facem galagie ca am putea fi exterminati de ET. Doar nu o sa fim atacati de asemenea creaturi animalice?
Adevarul este dincolo de noi

zana@M

Citat din: kefren din  31 Octombrie 2011, 20:21:17
   



          Stie el sigur ca asa arata extraterestrii,mai sa fie?.Tipul deja le stie pe toate,cum functioneaza Universul,cate sunt,nu exista Dumnezeu,nu exista viata dupa moarte................samd,iar noi, cand emite cate o idee,un scenariu, trebuie sa il credem pe cuvant,....nu?

Kefren ,sincera sa fiu nu mi-as dori sa existe asa ceva , nici nu cred in tot ce spune .Dupa mine nu asa arata extraterestri ,sunt umanoizi cu doua maini ,doua picioare si cap ....... :martiansmile:  si nu din aia ''rai''... :martiansad: .Sa nu uit  ,parerea mea. :-D
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

kefren

Citat din: jean din  31 Octombrie 2011, 21:16:47
Aceste imagini sunt formate pe baza informatiilor acumulate si interpretate de el de-a lungul anilor.


    Hai sa fim seriosi.Si tu,si eu,si oricare dintre noi poate desena 2-3 mutzunachi "in baza informatiilor acumulate si interpretate",..........chestie de imaginatie.

kefren

Citat din: zana@M din  31 Octombrie 2011, 21:20:30
Kefren ,sincera sa fiu nu mi-as dori sa existe asa ceva , nici nu cred in tot ce spune .Dupa mine nu asa arata extraterestri ,sunt umanoizi cu doua maini ,doua picioare si cap ....... :martiansmile:  si nu din aia ''rai''... :martiansad: .Sa nu uit  ,parerea mea. :-D

    Nu tot el sustinea ca nu exista extraterestrii,sau ma insel???

@Lex

Banuiesc ca el se referea la e.t dotati cu INTELIGENTA , constiinta si foarte ''tehnologizati' ca doar d'aia a spus sa 'lasam ciocu' mic pan' univers ca nu stim cine ne poate detcta si venii sa ne dea la cap''  :-P :evil:. Din ce reiese din pozele de mai sus, acelea sunt prezentari al unor asa zise fiinte e.t DAR foarte asemanatoare animalelor noastre ele putand fi vacile,oile, elefantii,tigrii nostrii si mai toate animalele pe care le vrem numai ca ele sunt ale planetei respective.simplu, e ca si cum noi ne plimbam prin galxie si descoperim o planeta si ca sa vezi, e locuita de niste fiinte e.t care stiu decat sa manance, sa doarma , sa zbiere, sa se imperecheze si cam atat DECI tot e.t sunt si ele ca doar ''nu sunt de pe la noi''.Oricum, nici de al drq nu ar recunoaste S.H ca sunt sanse de 100% ca in universul asta sa existe milioane de rase umanoide asemeni noua. :roll: :-) :-)

zana@M

Citat din: kefren din  31 Octombrie 2011, 22:30:40
    Nu tot el sustinea ca nu exista extraterestrii,sau ma insel???

Da ,si s-a discutat mult pe aceasta tema .De aceea zic ,nu cred in ce spune.... :-D :-o
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

klingonianul mascat

Ca sa iti raspund strict la intrebare, cred ca ar trebui sa analizam trei cazuri:
a) extraterestri care nu au evoluat de la stadiul in care au ratiune si constiinta de sine. Acestia cred ca ar arata ca un animal de pe Terra, adaptat mediului in care traieste, ghidandu-se dupa instinctul supravieturii. Isi apara teritoriile si/sau vaneaza sau cauta sa nu se lase vanat. Cum ar arata? Pai e dificil. Ar avea un cap, sau un organ similar cu un creier sau un organ analog.
b) Extraterestri care au capatat ratiune. Acestia pot fi pe diverse trepte de dezvoltare:
- la nivelul epocii noastre de piatra
- la nivelul in care contruiesc monumente dedicate zeilor
- la nivelul in care ajung sa isi puna intrebari vis-a-vis de felul in care arata planeta lor si daca este sau nu rotunda
- la nivelul in care au ajuns sa descopere energia eoliana si cazurile pot continua.
Legat de felul in care arata, cred ca ar arata cam ca si noi. Gandeste-te un pic la noi. Suntem contruiti in asa fel incat organele vitale sa fie protejate de o structura osoasa, creierul este situat in partea superioara a trupului, acolo unde in principiu este ferit de pericolele lovirii sau accidentarii. Acesta este invelit intr-un craniu foarte solid, care il protejeaza ca o armura de intemperii, lovituri etc. Extraterestri acestia ar avea fara indoiala organe similare cu ale noastre si care in principiu ar trebui sa faca cam acelasi lucru pe care il fac organele noastre vitale.
c) Alienii care au depasit faza in care energia lor, daca vrei spiritul, este inchis intr-un trup. Cred ca acestia ar trebui sa fie cei mai evoluati, forme de energie pura, putand face cam orice isi doresc. Nu am nici cea mai vaga idee cum ar putea arata un astfel de alien. Cred ca ar fi echivalentul fantomelor de pe Terra.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

abyss

Un update despre micul extraterestru de 6 inchi care va fi prezentat in documentarul lui Steven Greer.
Se pare ca acolo unde a fost gasit micutzul mai sunt si alte fiinte, unele pastrate in urne intr-o zona indepartata si greu accesibila de pe glob.

http://www.worldpuja.org/archives/2012-10-12/index.php?play=on

mariusvlad

Eu zic ca merita sa aruncati o privire pe acest videoclip. Daca va plictisiti repede pierdeti esenta.
ALIEN RACES: RUSSIAN SECRET BOOK ! (EXT'd FINAL CUT)

Xanadron

Da, interesant clip in principiu - desi totul trebuie luat, vorba englezului, "with a grain of salt". Mai ales cind se livreaza informatii... suspect de precise ca sa poata fi cunoscute fie si de mama KGB-istilor.
Mai putin conteaza insa cite anume rase ET ne-au "vizitat", hibridizat, rapit sau chiar... mincat, :-D dar ceea ce ramine clar fiindca-i si logic  zic eu e diversitatea naucitoare a formelor vii si ginditoare din Univers. :star: Nici n-ar putea fi altfel de fapt.

P.S. apropo de... mincat (To serve humans... for ET-dinner adica): :lol: Nu cred totusi ca proteinele de pe Terra sa fie asimilabile de ET, indiferent de rasa (cu minore exceptii posibile poate, daca-i vorba de cei care ne-un implantat si ceva din ADN-ul lor in secventele genetice).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/