Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Out On A Limb- Shirley Maclaine 1986

Creat de @Lex, 26 Iulie 2011, 18:17:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


calator astral


Aliosa

Citat din: calator astral din  26 Iulie 2011, 18:40:45
Nu inteleg...care-i shpilu?...
In mare, omul nu e multumit niciodata :) de aici celebra "Fericiti cei saraci cu duhul" .

calator astral

Citat din: Aliosa din  26 Iulie 2011, 18:49:11
In mare, omul nu e multumit niciodata :) de aici celebra "Fericiti cei saraci cu duhul" .
ah,okey...multam aliosa.

@Lex

Shpilu' era ca putea-i sa citesti primele 2 link uri sa vezi despre CE E VORBA   :fullmoon:

romulus

CitatShpilu' era ca putea-i sa citesti primele 2 link uri sa vezi despre CE E VORBA   
Da monser, dar shpilu ar mai fi putut fi :  " si tu ce crezi despre chestia in cauza??"
E de bine ? E de rau? E contagios? E dulce ? .......and so on ....
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

calator astral

#6
Citat din: @Lex din  26 Iulie 2011, 21:12:12
Shpilu' era ca putea-i sa citesti primele 2 link uri sa vezi despre CE E VORBA   :fullmoon:
Dar intrasem direct pe al doilea link si imediat pe filmul postat de tine,draga lex,sint foarte metodic,in general nici o virgula nu imi scapa,raspund intotdeauna la mesaje si particip la (aproape) toate topicurile,cind clickezi apare o publicitate pentru o aplicatie gratuita pentru Android pe care o am deja,cred. Iar wikipedia nu am accesat-o deoarece credeam ca iti explica biografia lui shirley mclaine pe care o cunosc deja,dar nu acest interesant film AUTOBIOGRAFIC pe care il voi viziona in intregime la prima ocazie. Foarte stranie marturia ei de tip new-age....

@Lex

#7
mda, ce chestie ea vorbea de 'prostiile' astea 'new age' inca din '86 si  cred ca ea a fost cea care a inventat expresia sau daca ma gandesc mai bine cred ca Budha ca si el credea in 'mizeriile' astea cu reincarnarea.Vad ca multa lume care e atat de indoctrinata de 'marile' religii ale lumii refuza sa gandeasca rational putin si unde nu e despre batranelul cu barba alba calare pe un nor stramba din nas si parca ii aud 'piei satana d aici cu prostiile astea new age'. Hmmm, ma intreb uneori oare cum Dumnezeu cel Atotputernic, Bossul Universului Universurilor si mai tot ce vrem noi, a ajuns la concluzia ca din atatea biliarde de GALAXII formate la randul lor din atatea biliarde de stele trebuie sa vina EXACT pe planeta noastra   :lol: :lol: :lol:  Weird stuff ha  .... :-)

calator astral

Citat din: calator astral din  26 Iulie 2011, 18:40:45
Nu inteleg...care-i shpilu?...

aha....abia acum percutez, tocmai am primit acest scurt clip explicativ, o secventa din film, recunosc ca dupa o juma de ora ma plictisisem de povestea tigancii, nu am avut (ca de obicei) rabdare...m-am dus la cinema sa vad un film mai direct (Cowboys & Aliens).
Fac mea culpa:

Scena: In afara corpului fizic (Filmul Out On a Limb 1987)

abyss

Citat din: @Lex din  27 Iulie 2011, 10:19:44
Hmmm, ma intreb uneori oare cum Dumnezeu cel Atotputernic, Bossul Universului Universurilor si mai tot ce vrem noi, a ajuns la concluzia ca din atatea biliarde de GALAXII formate la randul lor din atatea biliarde de stele trebuie sa vina EXACT pe planeta noastra   :lol: :lol: :lol:  Weird stuff ha  .... :-)
Deep weird...
Un indiciu postat in terfeloaga gastii ""Bossului U.U."" ar fi ca noi desi suntem pacilea cum necum, nu aveam o "casa/loc" in ceruri. Adica era o calatorie fara destinatie precisa. Cand locul/casa vor fi "pregatite" fiul Bossului U.U. va veni si ne va duce acolo. Asta e o ipoteza. Mai sunt si altele.

@Lex

si daca merem pe ipoteza bibliei reiese ca AICI a luat nastere si Terra si Omul(bine inteles pentru cine crede in biblie)  :evil:  :-)