Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Terorismul în Norvegia şi Dumnezeu

Creat de romulus, 24 Iulie 2011, 20:43:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Citat din: andrei din  25 Iulie 2011, 22:29:37
  Da,da.inteleg ce spui,dar ia gandeste si asa:Acolo sunt multi papusei si putini initiati.Daca cinci sase papusei mai ,,corecteaza" niscai erori si pe urma declara ca il au idol pe Vlad Tepes ,Stefan cel Mare,Mircea cel Batran si ma rog, mai sunt o groaza de voievozi romani , mai vine si madama aia din America sa ne laude ca ce aliati buni suntem noi cu americanii prin Afganistan si prin Irak si ca nu puteau sa il omoare cu o zi in urma pe bin Laden fara unii ca noi alaturi...  Iti mai dau vre-o doua, trei exemple ,daca vrei, in care suntem bagati in fata cu mare valva si complet aiurea.Vrei sa spui ca papuselul ala nu gasea alt idol, sa zicem printre vikingi (ca au avut destule capetenii,poate mai cruzi decat ai altora), sau printre ai lui,Templieri,Ioaniti,Teutoni,care omorau din placere si in numele credintei femei si copii in cruciade prin Palestina, decat hodoronc-tronc Vlad Tepes?! Nu te supara, dar imaginea lui Vlad Dracul(roman), este acum asociata(pe langa vampiri)si cu imaginea astuia si stindard pentru altii ca el.Corect?
'

Asa, si care e problema daca imaginea lui Vlad Tepes e asociata cu terorismul?
Luam mai putini bani de la FMI sau iti scade salariul cu 2 procente?
Din pacate li se cam falfaie occidentalilor de imaginea lui Vlad Dracul...

Arhanghelul

#16
Citat din: Urban din  25 Iulie 2011, 23:27:56
Asa, si care e problema daca imaginea lui Vlad Tepes e asociata cu terorismul?
Luam mai putini bani de la FMI sau iti scade salariul cu 2 procente?
Din pacate li se cam falfaie occidentalilor de imaginea lui Vlad Dracul...
Nu e o imagine rea pentru occidentali ci pentru islamisti ... in sensul de defavorabil pentru romani ... vor sa ne puna rau cu musulmani si alti culorati ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

Citat din: Arhanghelul din  25 Iulie 2011, 23:30:21
Nu e o imagine rea pentru occidentali ci pentru islamisti ... in sensul de defavorabil pentru romani ... vor sa ne puna rau cu musulmani si alti culorati ...

Si pe musulmani direct la basca ii doare de imaginea asta... cred ca mai degraba ii intereseaza terenurile arabile lasate in paragina de romanasi...

Arhanghelul

Citat din: Urban din  25 Iulie 2011, 23:35:29
Si pe musulmani direct la basca ii doare de imaginea asta... cred ca mai degraba ii intereseaza terenurile arabile lasate in paragina de romanasi...
Eu zic ca conteaza in timp(ani) ...
Citat:
"Arhanghelul Says:

mai 4, 2011 at 8:58 pm

Voi ati vazut carligul de la macara ca era vopsit in rosu,galben si albastru ..."

http://resboiu.wordpress.com/2011/05/04/misterul-elicopterelor-utilizate-in-eliminarea-lui-bin-laden/

C-am prea multe legaturi cu Romania ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

Citat din: Arhanghelul din  25 Iulie 2011, 23:45:31
Eu zic ca conteaza in timp(ani) ...
Citat:
"Arhanghelul Says:

mai 4, 2011 at 8:58 pm

Voi ati vazut carligul de la macara ca era vopsit in rosu,galben si albastru ..."

http://resboiu.wordpress.com/2011/05/04/misterul-elicopterelor-utilizate-in-eliminarea-lui-bin-laden/

C-am prea multe legaturi cu Romania ...

Asa, si?
Mai sunt vreo doua tari care au acelasi steag... una e Andorra si una parca era prin Africa nu mai retin... deci posibil ca elicopterul sa fie al Andorrei?  Ce zici?  :-D

Siberia

Am o mica intrebare : acum ceva vreme citeam peste tot ca o anumita natie ar fi cumparat mai bine de jumatate de Romanie ... erau musulmani ? ca nu mai tin minte...

Referitor la d-nul ucenic sau maestru - ce-o fi el - norvegian: nu-i pare nimanui straniu ca un om sa-si deschida un profil pe Facebook cu doar cateva zile (doua parca) inainte de-a lasa lumea cu gura cascata si sa adune in aceste cateva zile o adunatura de 1000 si ceva de fani (followers) sau cum se numesc ? E foarte normal ca un tip care pune la cale o "lovitura" de genul asta a avut timp in doua zile sa-si lase pe net si "poteci" catre manifestul lui de "numai" 1500 de pagini (scrise in engleza corecta, chiar daca el era norvegian) si catre jurnalele lui, si poze cu hainute de mason, de politist, cu costum de "hazard", cred ca ii mai lipsea doar o poza in costum de ginerica.
Banuiesc ca toti ceilalti "nebunei" sau "papusei - fraierei" au procedat cam la fel, nu ?

A... mai am o micuta intrebare: tot acu ceva vreme citeam pe net despre o tara unde sunt stocate toate datele personale ale celor din UE ... nu mai tin minte, era cumva Oman ?! ...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

andrei

   Ei,ei, prietene Urban,citeste stirile cele mai noi.Le-am citit si eu acum si ai sa vezi ca papuselul nu era tocmai papusel.Facea parte dintr-o familie de diplomati de cariera si mai recrutase si alti papusei pe linga el.Si ai sa te miri, dar omul statea chiar bine cu istoria si cu altele,deci nu era deloc ,,scurt de minte si incult"ca sa te citez pe tine.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Arhanghelul

Citat din: Siberia din  26 Iulie 2011, 00:00:37
Am o mica intrebare : acum ceva vreme citeam peste tot ca o anumita natie ar fi cumparat mai bine de jumatate de Romanie ... erau musulmani ? ca nu mai tin minte...

Referitor la d-nul ucenic sau maestru - ce-o fi el - norvegian: nu-i pare nimanui straniu ca un om sa-si deschida un profil pe Facebook cu doar cateva zile (doua parca) inainte de-a lasa lumea cu gura cascata si sa adune in aceste cateva zile o adunatura de 1000 si ceva de fani (followers) sau cum se numesc ? E foarte normal ca un tip care pune la cale o "lovitura" de genul asta a avut timp in doua zile sa-si lase pe net si "poteci" catre manifestul lui de "numai" 1500 de pagini (scrise in engleza corecta, chiar daca el era norvegian) si catre jurnalele lui, si poze cu hainute de mason, de politist, cu costum de "hazard", cred ca ii mai lipsea doar o poza in costum de ginerica.
Banuiesc ca toti ceilalti "nebunei" sau "papusei - fraierei" au procedat cam la fel, nu ?

A... mai am o micuta intrebare: tot acu ceva vreme citeam pe net despre o tara unde sunt stocate toate datele personale ale celor din UE ... nu mai tin minte, era cumva Oman ?! ...

Tot ce ai spus duce la o tara vecina cu viitoare tara Palestina ...
Interesant sa omori aproape 100 de oameni si sa fi condamnat la maxim 21 ani de inchisoare ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

Bine ca nu i-au dat numai un an cu suspendare dupa ce-a zis ca a facut un bine Europei  :-o
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Urban

Citat din: Siberia din  26 Iulie 2011, 00:00:37
Am o mica intrebare : acum ceva vreme citeam peste tot ca o anumita natie ar fi cumparat mai bine de jumatate de Romanie ... erau musulmani ? ca nu mai tin minte...
Da, ai citit bine... deci se confirma falfaiala despre care discutam mai devreme.

Citat din: Siberia din  26 Iulie 2011, 00:00:37Referitor la d-nul ucenic sau maestru - ce-o fi el - norvegian: nu-i pare nimanui straniu ca un om sa-si deschida un profil pe Facebook cu doar cateva zile (doua parca) inainte de-a lasa lumea cu gura cascata si sa adune in aceste cateva zile o adunatura de 1000 si ceva de fani (followers) sau cum se numesc ?
Nu, nu e deloc ciudat.. internetul e o unealta extraordinar de eficienta... iar Facebook e un fel de Biblie online in Vest, daca nu ai cont de Facebook esti prost sau emigrant (mai nou cam au si astia marea majoritate)... e un lant neintrerupt de conectari si e foarte posibil ca in doua zile sa ai 30000 de followers in functie de cat de eficient ai fost in a-ti promova contul... nu e absolut nimic straniu.

Citat din: Siberia din  26 Iulie 2011, 00:00:37E foarte normal ca un tip care pune la cale o "lovitura" de genul asta a avut timp in doua zile sa-si lase pe net si "poteci" catre manifestul lui de "numai" 1500 de pagini (scrise in engleza corecta, chiar daca el era norvegian) si catre jurnalele lui, si poze cu hainute de mason, de politist, cu costum de "hazard", cred ca ii mai lipsea doar o poza in costum de ginerica.
Manuscrisul lui probabil a fost postat cu multe zile sau saptamani in urma si nicidecum in ultimele doua zile, presa are darul de a exagera anumite chestiuni (discuta cu Xanadron si te lamureste el ce si cum)

Citat din: Siberia din  26 Iulie 2011, 00:00:37A... mai am o micuta intrebare: tot acu ceva vreme citeam pe net despre o tara unde sunt stocate toate datele personale ale celor din UE ... nu mai tin minte, era cumva Oman ?! ..
Posibil si asta... si daca ar fi asa care ar fi problema, la banii lor isi permit sa construiasca bunkere datacenter mai mari decat ale lui Gates (poate chiar or fi deja in folosinta cine stie)... dar, din ceea ce am vazut pe net am impresia ca Israelul face smecheria asta cu datele cetatenilor din UE...

Urban

#25
Citat din: andrei din  26 Iulie 2011, 00:04:17
   Ei,ei, prietene Urban,citeste stirile cele mai noi.Le-am citit si eu acum si ai sa vezi ca papuselul nu era tocmai papusel.Facea parte dintr-o familie de diplomati de cariera si mai recrutase si alti papusei pe linga el.Si ai sa te miri, dar omul statea chiar bine cu istoria si cu altele,deci nu era deloc ,,scurt de minte si incult"ca sa te citez pe tine.

Da, si Elena Basescu e tot fiica de Presedinte...politician de cariera,etc...;)

Siberia

Citat din: Urban din  26 Iulie 2011, 00:12:34
Da, si Elena Basescu e tot fiica de Presedinte...politician de cariera,etc...;)


Doamne-fereste ! Nu-i da idei micutei EBA ...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Arhanghelul

Citat din: Urban din  26 Iulie 2011, 00:11:07
..................................................................
Posibil si asta... si daca ar fi asa care ar fi problema, la banii lor isi permit sa construiasca bunkere datacenter mai mari decat ale lui Gates (poate chiar or fi deja in folosinta cine stie)... dar, din ceea ce am vazut pe net am impresia ca Israelul face smecheria asta cu datele cetatenilor din UE...
Israiel (vecinul) e sigur .   http://www.romanialeaks.org/2011/03/conform-deciziei-ue-statul-israel.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

Pacat ca teroristu' s-a orientat in Norvegia, era mai interesant daca facea schema in Ierusalim.