Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Exista de fapt persoane care au curajul sa lupte!

Creat de melanogaster36, 11 Iulie 2011, 00:16:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

melanogaster36

       Vreau sa va arat ca de fapt tot ceea ce inseamna medicina aleopata este de fapt medicina de afaceri.Acest scurt colocviu, ce a avut loc in Lerida(Spania)- din pacate este doar in spaniola, are in prim plan un cultivator de plante medicinale.Un om care acum 30 de ani a primit vestea trista ca nu va mai fi capabil sa-si lucreze pamantul.Ca va fi un infirm toata viata!Cu curaj si inteligenta  a surclasat pronosticurile medicinei moderne, s-a vindecat singur utilizand plante originare din America de sud si acum ajuta mii de alti oameni cu panaceele sale naturiste.Pe langa asta este un militant acerb si bine argumentat in favoarea medicinei naturiste si homeopate.Sper sa am timp zilele acestea sa traduc acest document.Este probabil una dintre revelatiile majore care ar putea schimba total viziunea noastra asupra sanatatii si remediilor in caz de boala.Plantele cultivate de acest domn sunt capabile sa vindece o paleta extinsa de boli considerate mortale de medicina oficiala.Singurul motiv pentru care nu sunt la indemana vulgului -adica a muritorilor de rand,este ca sunt prea ieftine si nu pot fi patentate.Anumiti giganti farmaceutici au reusit sa sintetizeze cateva din principiile active benefice si bineinteles le-au patentat si le-au scos pe piata ca atare, sub brandul respectiv.Din pacate aceste principii active nu au eficienta constatata la administrarea plantei intregi.Toate au efecte secundare care de fapt nu fac altceva decat sa inlature niste simptome fara sa vindece boala in sine.Las deci vorbitorii de spaniola sa se delecteze cu alocutiunea domnului JOSEP PAMIES si eventual puteti  sa vizitati site-ul: http://www.dolcarevolucio.cat/en/ , optiuni in engleza , spaniola si catalana.

LINK

calator astral

Foarte bun topicul. Postez si eu un exemplu similar cu niste oameni curajosi.

romanii de pretutindeni

(se bat cu Dracu).

dab270277

calator_astral pana acum nu am intervenit niciodata in aprinsele dezbateri caterincoase de care ai parte la fiecare topic. Nu te supara pe mine dar esti doar un "mic frustrat".

"romanii de pretutindeni (se bat cu Dracu)".
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

Bine ma. Daca asta rezulta din fraza respectiva...de vrei sa te trezesti din somn cauta si tu informatii despre Retelele Hartmann si focarele Geo-Patogene de pe teritoriul Romaniei.

melanogaster36

       Din pacate incrc sa citez pe cineva si iese altceva.Oricum replica este adresata lu''dab270277


Baiete , aici s-a deschis un topic.Daca ai ceva de comentat , fa-o la modul civilizat, daca nu fa bine si lasa-ne!Aici , pe acest forum se prezinta in general OAMENI cu putin bun simt!Problemele personale ti le poti rezolava in alta parte dar nu aici!Eventualele frustari inerente varstei tale ti le poti rezolva pe site-ul cocalari.ro.In rest , numai de bine!!!

dab270277

Multumesc ptr replica melanogaster36 :)

calator_astral - nu inteleg de ce vrei sa pari "senzational" cu subiecte care nu au nici o legatura cu tine si care nu te definesc ca persoana. Asta era umilul meu repros legat de anumite topicuri. Te rog frumos pune mintea la contributie si incearca sa dai tot ce este mai bun din tine, potential ai.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

  :-D  pai scopul meu nu e sa "intelegi" tu. De altfel ce e atit de "senzational" in minifraza respectiva "se bat cu dracu" ?! Postez doua vorbe si creeaza atita animozitate. Are dreptate megalogangster : e un topic generalist despre "oameni curajosi", daca deranjeaza raspunsu meu il sterg pe loc chiar acum.

padme

#7
Si mai cred ca nu e vorba de "patente prea ieftine" - cred ca nenea spaniolul a gasit el ceva si NU vrea sa vanda companiilor farmaceutice care sa-l patenteze si vanda la preturi astronomice. Si zic asta pt ca produse naturiste se gasesc pe piata la preturi foarte mari! Ca si comparatie, in timp ce in ro 100 gr. produs planta e cam 1-2 eur, in it. aceeasi cantitate e 7 eur!
Si mai stiu ca este un tip care se pare ca a gasit leacul pt cancer, a fost facut un documentar despre el acum cativa ani si despre faptul ca este "bruiat" de companiile farmaceutice care vor sa-i cumpere inventia. El nu este de acord, pana la urma i s-a dat dreptul de a folosi inventia alaturi de chimioterapie sau raze! Daca gasesc clipul il postez!

saver

@calator astral

M-am uitat la clipul ala si cand am vazut fraza, ca eroii neamului s-au jertfit pentru patrie, am inchis.

Ultimii eroi ai neamului au fost macelariti de mineri si tradati de bucuresteni.
Un popor de retardati.

Romania a avut sansa in '90 sa scape de comunitarzi. Erau in Pta Universitatii adevaratii eroi. Oameni care si-au ingropat copiii/parintii ucisi in lovitura de stat. Chiar era un caz "mistok" cu un tata omorat in bataie de mineri, si fiul impuscat la asa-zisa "revolutie".
Si ce doreau? Binele tuturor! Si pentru asta au fost macelariti.

Mi-aduc si acum aminte cum gospodine de bine fraternizau cu minerii si spuneau, uite golanii, legionarii, falsificatorii de valuta. Iar minerii dadeau in aia ca idiotii.
Ei acum gospodinele ajunsera pensionare si si-ar dori ca "tineretul asta sa fie mai activ". Sa se rascoale impotriva alora de le-au luat pensiile.
Iar minerii, faimosii mineri, au ajuns niste sclavi care le miros si parturile a mucegai de saracie ce e pe ei. Taman aia pe care i-au aparat ei, si-au batut joc de ei.

Si acum toti nu mai vor sa indure traiul asta greu si vor revolte. Ba sa indure pana le-o iesi os prin os, ca si-au tradat eroii.

Si ca sa mai inveselesc atmosfera... era un primar pe nu stiu unde, care a cumparat voturile idiotilor pe 1 kil de faina si 1 kil de zahar. Iar dupa ce a ajuns primar, a bagat rapid o taxa, echivalentul a 10 kile de faina si 10 kile de zahar. BETON!  :-D

Eroii aia la care face referire clipul ala, erau oameni cu credinta in Dumnezeu, nu se lasau cumparati pe 1 kil de faina. Oamenii de azi, nu mai au niciun Dumnezeu si sunt mai prosti ca noaptea.

saver

Inca o adaugire...
Romanii cumpara in draci Pepsi, bere Ursus, beau si ragaie si alimenteaza de la MOL. Si firmele astea, sposorizeaza vocea ungurilor pentru autonomie:
http://www.tusvanyos.ro/
Intrati pe link si dati mai jos pe pagina. Si o sa vedeti sponsorii.

Acum faceti un experiment. Spuneti-le la colegii de servici sau prieteni, si apoi vedeti daca mai cumpara produsele.
Ai mei cumpara la fel ca si cum nu ar fi nicio problema. In constiinta lor nu exista impulsul de a boicota produsele celor cu interese antinationale.
Nu intereseaza pe nimeni, nimic, decat propriul interes.

romulus

CitatUn popor de retardati.
Speak for yourself monser ! Chestia cu minerii , e chiar lamuritoare in ceea ce te priveste .
Cat despre piata medicamentelor, cred ca se aseamana pana la identitate cu cea a petrolului.
Exista entitati foarte mari si cu multi bani care exercita influenta si control pe aceasta piata si vor sa elimine concurenta  produselor naturale/naturiste , folosindu-se chiar de instrumentul suprem, LEGEA : ei legifereaza in acest moment in acest domeniu pe mapamond. Au determinat aparitia unor legi prin care sa elimine practic de pe piata producerea si folosirea plantelor & derivatelor in vindecare . Asa ca, sa nu se mire nimeni daca maine vor/vom  fi amendati/arestati/ exterminati (exagerez un pic ) cei care strang tei si musetel  sa-l foloseasca pentru ceai !
Intr-adevar, sunt unii care incearca sa se opuna  si vor reusi la pastele cailor sau cand vor avea banii alorlalti . Punct .
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

tractorbeam

Citat din: saver din  29 Iulie 2011, 00:40:52
..Romanii cumpara in draci Pepsi, bere Ursus, beau si ragaie si alimenteaza de la MOL. Si firmele astea, sposorizeaza vocea ungurilor pentru autonomie:

Pana in 1918 noi eram cei asupriti si ungurii erau cei care conduceau Ardealul. Pana atunci exista un fanatism nationalist romanesc generat de faptul ca NOI aveam un IDEAL NATIONAL de atins. Dupa Trianon noi si altii (Cehii, Slovacii, Bosniacii, etc.) ne-am realizat acest ideal iar ungurii s-au trezit ca nu mai aveau statul cu care au fost obisnuiti cateva sute de ani si incet incet acolo s-a cristalizat un NOU IDEAL NATIONAL unguresc.

Hitler i-a spus lui Mihai Antonescu (fostul prim-ministru) ceva de genul: "...Daca ungurii au sau nu drepturi istorice asupra Ardealului nu discut. Insa ei cred ca le au si sunt fanatici in credinta lor..."

Uite asa, suntem doua neamuri, cu doua limbi diferite, cu valori religioase comune dar si diferite, cu valori culturale apropiate si identice unerori, stand fata in fata si cuprinse de acelasi fanatism al dreptului istoric. Nu conteaza ca noi il glorificam pe Burebista, Decebal sau Menumorut, ei il glorifica pe Sf.Stefan. Chiar daca Sf.Stefan vine la 700-900 de ani dupa Burebista, pentru ei istoria LOR incepe de la Sf.Stefan. Pentru noi istoria NOASTRA incepe de la daci. Dialogul surzilor. 

tractorbeam

Citat din: saver din  29 Iulie 2011, 00:32:24
...Ultimii eroi ai neamului au fost macelariti de mineri si tradati de bucuresteni.

O multime de colegi de ai mei de facultate au fost batuti cu bestialitate de hoardele de mineri incitate de securisti care securisti erau dirijati de Iliescu si acolitii lui (Gelu Voican Voiculescu, Cazimir Ionescu, etc.)
Nu faceam parte din nici o organizatie si m-am nimerit, din intamplare, in dimineata de 13 in Piata tocmai cand soseau "plantatorii de pansele". Purtam un trening verde si m-au fugarit cretinii aia prin fata Ambasadei Americane, noroc ca nu m-au ajuns (Nike rulz!). Cred ca daca puneau mana pe mine imi luam mare omor. Deh, student, trening verde, aveam toate ingredientele unui legionar-drogat-falsificator de valuta. Cred ca ma dadeau si pe post. :-D
Colegii mei care au scapat si-au facut bocceaua si au taiat-o in Vest. De aia acum nu avem cine sa conduca realmente tara, fiindca cei care trebuiau sa o faca, care aveau cum se zice sange in ei si care erau si baieti OK care se ghidau dupa ideal si nu dupa portofel si-au luat valea dupa 13-15 iunie. Cei care au ramas au plecat capul, s-au obisnuit sa stea plecati si cocosati si nu se mai ridica.
Aliluia!