Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un avion disparut in '46 a aterizat in '93 in America de Sud

Creat de melanogaster36, 02 Mai 2011, 12:27:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

melanogaster36

       
Un avion de pasageri, care a disparut fara urma in anul 1946, pe traseul Rio-Havana, a aterizat in luna decembrie 1993, pe aeroportul Bogota din Columbia. La bordul sau se aflau 36 de schelete.

Oamenii de specialitate vorbesc despre cel mai mare mister din istoria zborului. Un mister care a devenit cu atat mai mare, cu cat este vorba despre batrinul avion Lockheed Constellation, care a decolat in anul 1946 si la bordul caruia s-au gasit in 1993, la aterizare, cesti de cafea calda si tigari aprinse marca Old Gold, demult disparuta. Pe locurile pasagerilor se aflau ziarele zilei cu data de 21.09.1946, care nu erau ingalbenite de vreme si miroseau inca a tipar. As fi dorit sa pot da o explicatie, dar ma aflu in fata unui mister spune expertul Herman Guevara, conducatorul unui grup foarte numeros de cercetatori, caruia i s-a incredintat misiunea de a cerceta misterioasa aterizare a avionului demult disparut.Sursa: Cotidianul.ro
         

melanogaster36

  Din pacate, este cred o stire lansata de vreun ziarist Roman dornic de senzatie.Nu gasesc nimic pe net, nici in Engleza si nici in Spaniola sau Italiana care sa confirme stirea.poate este cineva mai norocos sau mai inspirat decat mine.

bechamro1


melanogaster36

    Am gasit in sfarsit ceva, nu stiu cat de demna de incredere este sursa dar este tot ce avem pana acum.Mai caut.

   http://socyberty.com/paranormal/ghost-plane-disappeared-in-46-landed-93/

acme

We're born alone, we live alone, we die alone.

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

tractorbeam

Vrajeala! CAnd eram eu mic copil, undeva prin anii 70 circula tot o asemenea stire, tot cu un avion in zona Americii de Sud, din cand in cand mai se resusciteaza mortu', nimic spectaculos! :dare: