Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Peste 1.000 de persoane, dintre care un sfert sunt copii, au murit ...

Creat de tractorbeam, 31 Martie 2011, 09:12:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tractorbeam

Peste 1.000 de persoane, dintre care un sfert sunt copii, au murit în perioada dintre 2004-2009, din cauza poluãrii din Capitalã...

Oare cand ne vom trezi din starea de nesimtire bovina?
Oare cand o sa incepa sa ne pese de cei de langa noi?


Vlad6

oare de cand credem ca celor ce conduc capitala le pasa?

incearca sa il contactezi pe remus cernea,el ar putea face o campanie din asta.
sau daca vrei,ii pot trimite eu un mesaj pe facebook.

altfel nu stiu ce ai mai putea face cu aceasta cifra.

de la un timp toti politicienii sunt eco,insa majoritatea doar cu vorba.

jean

  Cum sa nu fie poluare cand unii nici nu concep sa meaga la servuiciu decat cu masina personala. Daca le-ai lua masina nici nu stiu sa mai ajunga la serviciu, pentru ca, nu stiu traseele misloacelor de transport in comun si nici a metroului. Si zilele trecute spuneau la stiri ca Dacia este cea mai poluanta masina din Europa, noi nu ducem lipsa in capitala de ,,dacii''.
  Ce facem cu praful de la diferite constructii, praf ce ne termina plamanii si contine tot felul de materiale poluante si cancerigene. Ce facem cu mizeria de pe strazi lasata de cainii comunitatrii dar si de cei de casa care-si fac nevoile pe strada si stapanii nu o aduna. Se usuca in timp ajunge praf, noi il inhalam, si uite asa ramanem mai putini ca si asa nu avem unde munci si trebuie sa ne mai dea si pensie. Am lasat smecherii sa defriseze parcurile dar mai ales padurile tari, mai vine si gaura in ozon dar mai ales in buzunare si avem toate conditiile pt. a se opri timpul, pe rand pentru fiecare ca sa nu bata la ochi. 1000 de persoane?....Ce inseamna 1000 de indivizi intr-un musuroi de furnici?  :?  :-o
Adevarul este dincolo de noi

darksid3

Efectele masurilor de limitare a numarului de oameni, pe planeta, ne inconjoara pe un spectru mai larg decat poluarea Bucurestiului. E vorba de : alimente, medicamente, stres, chimicale aruncate in atmosfera, toate voit.
11.11