Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Precum multe altele trec neobservate :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

Nu trebuie exclusă varianta în care s-au exersat deja pe aceasta cometa E. tot felul de variante de ripostă.
Pe de altă parte la fel de bine merită de luat în calcul şi  ipoteza unei diversiuni. Suntem în plin avânt de schimbare a sistemului financiar global. E bine de avut ceva rezerve de hrană planuri şi altele în caz de nevoie. Intrăm într-o altă eră fie că ne place ori ba. În acest caz problema o reprezintă populaţia urbană care e năucită la orice tip de schimbare. E greu dar merită, altfel totul a fost în zadar.   

Tayka

Elenin,mega furtuni solare,comprimarea timpului,calendarul mayas,apocalipsa,2012,al 3-lea război mondial,criza economică,reptilienii,etc,etc,După părerea mea personală;Toate aceste mesaje alarmiste sânt create cu un scop foarte bine stabilit,în modul cel mai secret,de majoritatea guvernelor lumii,într-un plan de anvergură mondială,având ca scop :Deturnarea atenţiei publice internaţionale de-la singura mare şi reală catastrofă cosmică iminentă:SOARELE .Nu voi intra în amănunte( procedez şi eu la fel ca şi întreaga mass-media),Nu ofer nici adrese,fenomenul se vede,se simte,;secetă,variaţii extreme de temperatură,ploi ,,acide'',uragane,tornade,cutremure,tnami,etc.Paralel însă se vede şi rezultatul deturnării atenţiei;Nimeni nu crede nimic,ori ce încercare este luată în derâdere,şi ori ce dovadă este probabil anihilată rapid în numele panicii. 8-) :?
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

lylyt_ice

Da Tayka, total deacord cu tine Soarele e secretul tuturor "urgiilor" dar taina cea mare (a transformarii), se afla in mijlocul SOARELUI central! Zice o parere dea mea. :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

fiulploii

#425
@Tayka
niste mici nelamuriri daca poti detalia .
Presupunand ca asa e cum zici , atunci :
- unirea asta in conspiratia tacerii a tuturor guvernelor lumii e cam idealista dupa mine . Fiindca exista divergente reale intre guvernele lumii si de ce nu s-ar scapa porumbelul din gura ? Decat numai daca ar fi un interes foarte mare pentru a tacea . Si nu imi dau seama care ar fi acel interes fiindca , in cazul in care Soarele nost' are o rabufnire hormonala  :-D si da pe din afara , Terra se duce fix in Soare . Singura sansa de supravietuire e saritura pe alta planeta , preferabil din afara Sistemului Solar , planeta capabila sa suporte viata umana . Sau pe o imensa nava-mama capabila sa transporte sute de mii in alt sistem stelar .
- pe de alta parte , chestia cu panica nu e de neglijat . Sa zicem ca totul va bubui   nu la anul, ci in 2014 . Si se va stii asta in mod oficial, de maine. Cum crezi ca va evolua societatea umana in astia 2 ani ? Eu is in stare sa garantez ca atunci va fi razboi nuclear inca de anul asta  :-D

L.E. colega @lylyt_ice   ai putea sa fii mai darnica cu nestiutorii , bitte  :-D Un element ajutator , ceva ...  :wink:

abyss

Prin urmare, deschidem un topic nou? :)  sau aşteptăm să trecem prin coada cometei?

Nicipreaprea

Citat din: Tayka din  17 Octombrie 2011, 22:46:29
Elenin,mega furtuni solare,comprimarea timpului,calendarul mayas,apocalipsa,2012,al 3-lea război mondial,criza economică,reptilienii,etc,etc,După părerea mea personală;Toate aceste mesaje alarmiste sânt create cu un scop foarte bine stabilit,în modul cel mai secret,de majoritatea guvernelor lumii,într-un plan de anvergură mondială,având ca scop :Deturnarea atenţiei

Atat era suficient Tayka. Orice pentru a tine atentia ocupata...  :rainbow:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

lylyt_ice

Hier, College Regensohn;

Re: 2012 - Anul Selectiei Spirituale
« Răspuns #3 : 14 Octombrie 2011, 02:19:20
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Tayka

#429
Citat din: fiulploii din  17 Octombrie 2011, 23:08:43
@Tayka
..niste mici nelamuriri daca poti detalia .
Dragul meu coleg...pot dar..mă tem de altfel ca şi întreaga massmedia .. 8-)
În situaţii extreme nu se ţine cont de problemele conflictuale dintre guverne,de altfel ele sânt doar anunţate nu li se cere părerea,decât sume uriaşe pentru susţinerea sistemului de control artificial al climei (haarp,kemtrails,) sisteme care devin însă din nefericire tot mai ineficiente...Personal cred că este chiar o situaţie de criză majoră,de aici şi până la;Fiecare scapă cum poate mai e puţin.Treaba cu ,, recolonizarea'' lui Marte pare a fi reală,dar numai după..potopul de aici,când acolo va creşte temperatura redevenind ca cea de acum de pe Terra...
Trercerea la un prag superior de temperatură,va afecta desigur întregul sistem planetar,pe unele în rău,pe altele mai îndepărtate însă în bine în sensul că se vor mai încălzii.Pe teoria aceasta se mizează exodul pe Marte.. :rocket: :rocket: :rocket: :rocket:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

fiulploii

Bun, insa tehnic vorbind , transbordarea sau cum s-o numesc , exodul poate ca ar fi mai nimerit , tehnic nu prea vad cum s-ar putea face chiar presupunand ca IuEsEi are o anume flota spatiala , poate si MamaRussia insa, ar fi cam putin, zic eu .
Deci, ori mai este inca o forta necunoscuta marelui public - alcatuita poate din diverse alte rase , si aici amintesc numai potentialii Intraterani - fie exodul se va produce ...natural , intr-o forma nemaivazuta insa consemnata poate in  anumite cronici stravechi puse la gheata  :-D

@lylyt_ice , Dankeschön !

Siberia

Citat din: fiulploii din  17 Octombrie 2011, 23:52:39
Bun, insa tehnic vorbind , transbordarea sau cum s-o numesc , exodul poate ca ar fi mai nimerit , tehnic nu prea vad cum s-ar putea face chiar presupunand ca IuEsEi are o anume flota spatiala , poate si MamaRussia insa, ar fi cam putin, zic eu .

Putin pentru ce? sau putin pentru cine ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Tayka

Citat din: lylyt_ice din  17 Octombrie 2011, 23:36:05
Hier, College Regensohn;

Re: 2012 - Anul Selectiei Spirituale
« Răspuns #3 : 14 Octombrie 2011, 02:19:20
Personal nu cred că va mai fi timp pentru vreo selecţie ..spirituală..
ŞI ASTA ÎNAINTE DE PANICĂ,căci după ce încep;criza de apă potabilă,temperaturi insuportabile,criza energetică,autoincendii uriaşe,activarea continuă a centrilor barici ce vor produce uragane devastatoare ce vor ridica nisipurile deşerturilor făcând atmosfera înnăbuşitoare,etc,etc,după care va începe panica generală..şi nimeni nu se va mai gândii la o selecţie spirituală ci la fuga continuă din faţa morţii...
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

universis

Citat din: fiulploii din  17 Octombrie 2011, 23:52:39
Bun, insa tehnic vorbind , transbordarea sau cum s-o numesc , exodul poate ca ar fi mai nimerit , tehnic nu prea vad cum s-ar putea face chiar presupunand ca IuEsEi are o anume flota spatiala , poate si MamaRussia insa, ar fi cam putin, zic eu .
Deci, ori mai este inca o forta necunoscuta marelui public - alcatuita poate din diverse alte rase , si aici amintesc numai potentialii Intraterani - fie exodul se va produce ...natural , intr-o forma nemaivazuta insa consemnata poate in  anumite cronici stravechi puse la gheata  :-D

@lylyt_ice , Dankeschön !

Exodul cred eu, :-D ca se va face natural, intr-o forma nemaivazuta, dar totusi banuita de uni si de altii  :-D, consemnata in anumite cronici stravechi puse la gheata alaturi de o coca cola :roll:
"Atunci cand va apropriati, lasati un spatiu intre voi.. lasati vanturile celeste sa danseze printre voi.Iubiti-va, dar nu transformati iubirea intr-un lant:transformati-o mai degraba intr-o mare, ale carei valuri se sparg de tarmurile sufletelor voastre"

fiulploii

Pai , putin pentru re-nasterea umanitatii , fie ea si cu tenta regalista .
Dupa niste calcule sumare , pentru 1.000 de elitisti - fara familii presupunem , ar fi nevoie de vreo 4.000 de sclavi-muncitori-intretinatori plus materiale necesare de rezerva plus posibilitati de fabricare, facilitati de reciclare , sisteme de mentinere a vietii si mai ales de alungare a plictiselii si nebuniei inerente unui spatiu inchis si intalnindu-te tot timpul cu aceeasi oameni .
La asta mai adaugam soldati, mecanici , piloti, sisteme de ghidare , intretinere , minerit necesare sistemului de transport interplanetar .
Ajunge?  :lol: 

Parerea mea...