Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kefren

Citat din: fiulploii din  14 Septembrie 2011, 21:20:37
Crede cineva ca explicatia de mai sus e gresita ?  :-D
Dupa ultimele cercetari , Eleninu se va dizolva complet pana trece de partea cealalta a Soarelui .

     Asta doar in cazul in care Elenin e comeata-comeata.Daca e altceva,atunci ne putem astepta la mari surprize din partea ei,la modul cum evolueaza.Un lucru e cert,cred,e singura cometa care,daca are chef,isi schimba directia,........mai pune o frana,si daca i se pune pata s-ar putea in zilele urmatoare sa parcheze undeva intre Soare si Pamant. :-D

Nicipreaprea

Citat din: fiulploii din  14 Septembrie 2011, 21:20:37
Crede cineva ca explicatia de mai sus e gresita ?  :-D
Dupa ultimele cercetari , Eleninu se va dizolva complet pana trece de partea cealalta a Soarelui .

Ëxplicatia asta cu evaporarea e mainstream, deci e corecta.  :mrgreen:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

fiulploii

Citat din: kefren din  14 Septembrie 2011, 21:36:55
   ...Daca e altceva,atunci ne putem astepta la mari surprize din partea ei,la modul cum evolueaza.Un lucru e cert,cred,e singura cometa care,daca are chef,isi schimba directia,........mai pune o frana,si daca i se pune pata s-ar putea in zilele urmatoare sa parcheze undeva intre Soare si Pamant. :-D

Daca .  :lol:

Citat din: Nicipreaprea din  14 Septembrie 2011, 21:39:47
Ëxplicatia asta cu evaporarea e mainstream, deci e corecta.  :mrgreen:

Tot mainstream e  si chestia cu schimbatul de directie, nu?

Nicipreaprea

Citat din: fiulploii din  14 Septembrie 2011, 22:10:27
Daca .  :lol:

Tot mainstream e  si chestia cu schimbatul de directie, nu?

Nu stiu, cine a afirmat ca si-a schimbat directia ? NASA ?? Atunci e mainstrem.  :mrgreen:

http://www.astro-urseanu.ro/comete.html
CitatPe măsură ce cometa se apropie de Soare se încălzește. Devine astfel strălucitoare și poate fi observată de pe Pamant prin instrumentele astronomice.

În jurul nucleului se formeaza coma, care se măreste pe masură ce cometa sa apropie de Soare. Căldura Soarelui forțeaza nucleul de gheata să sublimeze) și apar jeturi de gaz și praf, lungi de zeci de mii de kilometri. Coma are acum sute de mii de kilometri diametru.

Presiunea luminii ce vine de la Soare precum și vantul solar (o emisie continuă de particule de la Soare) obliga coma să se alungească în directia opusa Soarelui, împreună cu materia ejectate de ele în spațiu (cozile).

S-a descoperit în 1996 emisia de raze X a cometelor. Razele X se produc datorită interacției particulelor încărcate emise de Soare cu coma cometei (cu particulele de gaz din comă). Acești ioni captează unul sau mai multi electroni, emitând astfel raze X.

Schimbarea de directie poate fi pusa pe seama cozii cometei ?
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

zamotrak

Citat din: Nicipreaprea din  14 Septembrie 2011, 22:47:52
Schimbarea de directie poate fi pusa pe seama cozii cometei ?

Teoretic ,Da ! Urmareste evolutia unei feline.Vorbim dupa aia ..! :wink:


P.S. Orice felina.. e ...sireata,nu-i asa??!

Xanadron

#395
Eu cred ca nunta puradelului interlopului COSMOS Tanase :mrgreen: :-D e adevaratul semnal... cosmic de alarma pentru Romania.

http://observator.a1.ro/social/Iasi-Scandal-la-nunta-fiului-interlopului-Cosmos-T_45037.html

...Oare nu putea fi teleghidata asa, intimplator, o comeata :star: sa detoneze exact in zona adunaturii de 600 "mici, analfabeti, puturosi, dar banosi non-umani negriciosi"?! :roll: :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti


roxaline

Citat din: calator astral din  17 Septembrie 2011, 18:05:28

The Swiss bank note Mystery and a Big Surprise - Elenin Nibiru - by jokoyes


Foarte interesant al doilea 'filmulet" si foarte aproape de un soi de realitate. Doar ca la fiecare simbol infatisat ar trebui sa fim atenti UNDE ne duce gandul. de ce? Simplu. Energia urmeaza gandul! Always!
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

dida

Roxi!


"""la fiecare simbol infatisat ar trebui sa fim atenti UNDE ne duce gandul. de ce? Simplu. Energia urmeaza gandul! Always!"""

si daca eu dorm muuuuuuuult in cea mai mare a timpului(cind ma trezesc , doar maninc si-mi fac nevoile)...sa zicem,..ipotetic,....si fara sa visez(stiu ce afirm)


---Unde este gindul meu?




panta_rh_ei

Am gasit aici intrebari si raspunsuri despre Elenin. La cat s-a vorbit despre asta... eu speram macar sa-mi delectez ochii cu imaginea acestui obiect pe cerul noptii pamantene dar uite ca nu avem parte nici macar de asta.
http://www.space.com/12657-comet-elenin-nasa-questions-answers-facts.html
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

fratelelup

http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/

vin cu un link nou, de fapt cateva informatii care nasc alte semne de intrebare

icsfreeze

NUMAI VINE?:)))))))))))))))))))))

icsfreeze

v-ati asuns prin bunkere toti:)).......... offff...........

SLEAH19

 Vine , pleaca..

  Sa avem incredere in Bruce Willis .

 
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !