Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Citat din: @biss din  26 Iulie 2011, 13:56:39
Trebuie sa iti spun cateva cuvinte calatorule deoarece mi-ai apasat cativa din piticii de pe neurocortex cu filmu tau...

Nu dau voie nimanui sa ma considere inger cazut. Nu sunt asa ceva, nu am fost si nu voi deveni niciodata! insa fiecare e liber sa creada ce doreste.

gresesti.
La un moment dat am facut cu totii o Alegere. L-am ales pe Lucifer.
De aia sintem aici,pe Pamint. In casa lui.
Sa intelegem unde ne poate duce Liberul Arbitru.

abyss

E parerea ta si faci ce vrei cu ea. Dar acum o cunosti si pe a mea si asta e destul pt mine  :-)

fiulploii

Citat din: @biss din  26 Iulie 2011, 13:56:39
Si de ce crezi asta ma rog? adica de ce ar investi unul munca lui de mii de existente pe carca fratilor sai puturosi spiritual?


Ma refeream la cei care se dau paranormali  :wink:

Citat din: calator astral din  26 Iulie 2011, 14:00:30
gresesti.
La un moment dat am facut cu totii o Alegere. L-am ales pe Lucifer.
De aia sintem aici,pe Pamint. In casa lui.
Sa intelegem unde ne poate duce Liberul Arbitru.

Alta varianta ar fi urmatoarea :

Suntem aici pentru a evolua . daca nu ai luat examenele , intri in reexaminare , apoi in re-re , apoi mai faci o data clasa , pana reusesti sa ''jump to the next level ''  :wink:
Si asa se face trierea . Fiecare e cu cei de nivelul lui  , more or less .
Aici pe Pamant suntem toti '' la gramada'' si asta face parte din examinare  :roll:

Ca un fapt divers, mie imi place starea asta in care am liberul arbitru - cat de mare este acesta , e o alta discutie  8-)

fiulploii

Addendum ( pina nu uit ce vreau sa zic  :lol: )

@calator , vizavi de filmul tau , se pare ca ai un talent , de ce nu il dezvolti constructiv caci tot tu anunti pe acolo ca singura solutie e iubirea .

Creeaza ceva constructiv , sa faci lumea asta mai buna prin ceva acolo unde esti si asa cum poti.
Filmele octogonare au o tenta fatalista cu un iz de speranta - na, ca m-am facut si critic de film  :lol:

propovaduiesti iubirea , intreaba-te tu ce faci in acest sens ? Si inainte de ati da un raspuns - eu nu vreau sa stiu raspunsul, eu am treaba doar cu mine  8-) - vezi de cate ori ai apasat butoanele de ''lauda'' sau ''mustreaza'' de pe acest forum si din viata.
Stiu, tentatia e mare sa le folosesti :evil:  dar ...

Exxista o deviza celebra : '' mergi sau crapa''  :-)

No offence .


Aliosa

Citat din: dab270277 din  25 Iulie 2011, 21:40:59
calatorule nu inteleg ce esti asa de agitat legat de faptul ca ei or sa salveze doar cateva milioane nici macar zeci de milioane sau sute. Nu vor sa salveze 7 miliarde ptr ca noi suntem cancerul acestei planete. Exact cum spunea si siberia. Moartea poate venii oricand si nimeni nu vine sa te atentioneze ca mai ai de trait 1 ora. Daca se va intampla ceva sau nu se va intampla nimic important este sa accepti desfasurarea evenimentelor fie ele bune sau rele cu demnitate.
Pacat ca multa lume incepe sa creada lucrul asta, de fapt asta e si ideea sa te faca sa te crezi inutil si sa accepti orice ti se ofera.
Omenirea nu este in nici un caz un cancer, are si omul contributia lui la ecosistem desi multi n-o vad. Ca ne inmultim fara oprire e dovada ca suntem pe cale de disparitie, asa se intampla cu orice specie, in cazul in care da de greu procreaza in draci ca macar 100 din 7 miliarde sa supravietuiasca .
Referitor la salvat revin, nu ne salveaza nimeni, noi putem si de noi depinde sa ne salvam.
In cazul unei comete sa o deviezi de pe orbita, e un cacaplici cu ce tehnologie avem, problema e ca nu se vrea, atata timp cat multi cauta solutiii pentru decimarea populatiei intr-un mod cat mai eficient(Elenein o fi solutia).

Siberia

( ma bag in seama putin... nu dati cu pietre :D )
Citat din: @biss din  26 Iulie 2011, 13:56:39
Si de ce crezi asta ma rog? adica de ce ar investi unul munca lui de mii de existente pe carca fratilor sai puturosi spiritual?
Un prim raspuns care-mi trece prin cap este: din IUBIRE fata de semenii lui :D
Un al doilea raspuns care-mi trece prin cap este: fiindca daca nu-si investesc ei/el munca, se va gasi un altul sa profite de momentul de cotitura si sa scrie o noua Biblie (poate una New Age) si sa "lumineze" din nou "norodul" :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

#96
Putina istorie si trecerea in revista a faptelor nu strica niciodata

http://www.descopera.ro/stiinta/5104098-teoria-conspiratiei-conspiratia-nasa-si-apocalipsa-2012

Merita citit si judecat putin in lumina psihozelor actuale pentru ca daca vrei sa ascunzi ceva o poti face usor prin ''inundarea'' subiectului cu o cantitate enorma de informatii adevarate si false , amestecarea si aruncarea lor pe piata .

Mai stie cineva vechiul joc Marrocco   ?  :lol:

''Totusi, calendarele mayase constau din multe cicluri diferite care lucreaza la unison. Este vorba, printre altele de "Ruleta Calendaristica", "Numaratoarea Scurta" si ciclul de 819 zile. Sistemul de datare care stabileste sfarsitul lumii mult promovat astazi este "Marea Numaratoare". Acest calendar este alcatuit din mai multe cicluri ce functioneaza asemenea unui pedometru (instrument de masurare a distantelor parcurse pe jos). Pentru datarea erelor Mayasii foloseau cinci cicluri. Acestea sunt, in ordinea ordonarii lor intr-o data mayasa, urmatoarele:

B'aktun = 20 k'atun
K'atun = 20 tun
Tun = 18 winal
Winal = 20 k'in
K'in = o zi

Conform calendarului, data corespunzatoare sfarsitului lumii este 13.0.0.0.0, adica fix 13 b'aktuni. Principala semnificatie a lui 13.0.0.0.0 este numarul de zerouri. Totusi, "Marea Numaratoare" nu se incheie in acel moment. Mai exista multe alte cicluri dincolo de b'aktun care pot fi folosite pentru descrierea unei date. Un sir de numere cum ar fi cele aferente calendarelor Ciba Stela 1 si Macanxoc Stela 1 inglobeaza zeci de cifre in numaratorile lor. Ca atare nu exista nicio limita a acestor calcule, exceptand suprafata de scriere si rabdarea scribului.

Ultima data exacta, rotunda, fixa indicata de calendarul Maya a fost de forma 12.0.0.0.0 si a cazut pe 20 septembrie 1618. Inaintea sa, 11.0.0.0.0 a fost pe 17 iunie 1224, 10.0.0.0.0 s-a intamplat pe 15 martie 830 iar 9.0.0.0.0 a coincis cu 11 decembrie 435.

Ce se va intampla in 2012, atunci cand calendarul Maya va indica 13.0.0.0.0 va fi probabil o noua resetare a ciclului de 394 de ani al Maya si se va repeta din nou, in 2406, continuand acest trend milioane si milioane de ani. Oamenii de stiinta sustin ca in 2012 nu se va intampla nimic mai semnificativ decat in 1618, 1224, 830 si 435.''

tractorbeam

Va anunt eu, ca nu o sa se intample mai nimic in afara poate de un usor dush meteoric provenind eventual din coada cometei Elenin. Cat despre cometa Honda ea trece destul de aproape dar dupa ce Terra a sters-o demult din zona. Pe ce ma bazez? Pe un remote viewing pe care l-am avut respectiv pe faptul ca in timp ce discutam cu un coleg s-a produs ca un declic al obiectivului unui aparat de fotografiat si brusc l-am vazut batran cam 65 - 70 de ani. Dupa care declicul s-a repetat si imaginea a revenit la normal. Am mai avut astfel de experiente si toate s-au adeverit. Deci niet Nibiru in november si nici extinction nu
v-a fi afara de vreun pietroi ratacit care sa cada prin vreun acoperis direct in oala de ciorba a vreunei gospodine.  :wink:


zamotrak

Citat din: tractorbeam din  26 Iulie 2011, 22:30:13
Va anunt eu, ca nu o sa se intample mai nimic in afara poate de un usor dush meteoric provenind eventual din coada cometei Elenin. Cat despre cometa Honda ea trece destul de aproape dar dupa ce Terra a sters-o demult din zona. Pe ce ma bazez? Pe un remote viewing pe care l-am avut respectiv pe faptul ca in timp ce discutam cu un coleg s-a produs ca un declic al obiectivului unui aparat de fotografiat si brusc l-am vazut batran cam 65 - 70 de ani. Dupa care declicul s-a repetat si imaginea a revenit la normal. Am mai avut astfel de experiente si toate s-au adeverit. Deci niet Nibiru in november si nici extinction nu
v-a fi afara de vreun pietroi ratacit care sa cada prin vreun acoperis direct in oala de ciorba a vreunei gospodine.  :wink:

Daca va fii cum ai "vazut",masa si dansul,vor fii asigurate de subsemnatul,cu voia dvs.,desigur! :wink:

calator astral

Citat din: tractorbeam din  26 Iulie 2011, 22:30:13
Va anunt eu, ca nu o sa se intample mai nimic in afara poate de un usor dush meteoric provenind eventual din coada cometei Elenin. Cat despre cometa Honda ea trece destul de aproape dar dupa ce Terra a sters-o demult din zona. Pe ce ma bazez? Pe un remote viewing pe care l-am avut respectiv pe faptul ca in timp ce discutam cu un coleg s-a produs ca un declic al obiectivului unui aparat de fotografiat si brusc l-am vazut batran cam 65 - 70 de ani. Dupa care declicul s-a repetat si imaginea a revenit la normal. Am mai avut astfel de experiente si toate s-au adeverit. Deci niet Nibiru in november si nici extinction nu
v-a fi afara de vreun pietroi ratacit care sa cada prin vreun acoperis direct in oala de ciorba a vreunei gospodine.  :wink:
tractorbeam,avem cam acelasi profil,ne place actiunea,la fata locului,pe teren,lasa-ma sa iti spun prieteneste doua vorbe,am avut atitea schimburi de informatii in mesajele noastre (private),am umblat amindoi cam prin aceleasi locuri,am cutreierat Carpatii si ne-am testat reciproc abilitatile remote-viewing atit despre datele personale cit si in cazul locurilor neexplorate de unul din noi...stiu deci ca ai o intuitie iesita din comun si practica exercitiilor o amplifica. Iti reamintesc testul la care m-ai supus in cazul Muntilor Buzaului (amplasamentul inscriptiilor misterioasr,pozitia exacta a detectoarelor entitatilor intraterestre si intrarile spre subteran), una e sa ne concentram pe o imagine si sa ne proiectam vizual la fata locului,sondind terenul si colectind informatiile,si alta e sa ne proiectam in Viitor,fara o locatie exacta a tintei (sau macar aproximativa) si mai ales fara sa avem vreun detaliu despre NATURA sa (si insist pe acest aspect,deoarece in scurtele flashuri referitoare la evenimentul ce va urma, eu am sentimentul confuz al unei imense nave extraterestre,nicidecum al unei comete,o nava intimpinata cu ostilitate de mii de nave intraterestre,un conflict memorabil unde noi sintem niste spectatori insignifianti).
Eu am senzatia unui foc de artificii care va dura citeva saptamini, vom vedea cu ochii nostri lupte demne de star-wars si urmariri intre factiuni rivale,cu nave de ambele parti prabusindu-se pe Pamint.
Stiu ca e neverosimil dar asta simt eu uneori.
Oricum daca trece 2012 si nu se intimpla nimic voi face un copilas. Sa traiesc prin el dincolo de Moarte.

tractorbeam

Hai ca aici m-ai avut cumva,  :-D deci ce pot sa spune este ca l-am vazut pe respectivul in viata, batran si bine-merci, asta nu inseamna ca peste noi nu vine vreo urgie ci numai ca omul asta va trai mult si bine, poate trece prin urgia respectiva si scapa nevatamat. Nici macar nu i-am spus asta sa nu ma creada dus cu pluta.

Citat din: calator astral din  27 Iulie 2011, 00:31:05
...Oricum daca trece 2012 si nu se intimpla nimic voi face un copilas. Sa traiesc prin el dincolo de Moarte.
Iti urez sa ti se intample si sa traiesti cum se zice "everafter". E singurul lucru care ne face nemuritori - cumva.

tractorbeam

Citat din: zamotrak din  26 Iulie 2011, 22:47:38
Daca va fii cum ai "vazut",masa si dansul,vor fii asigurate de subsemnatul,cu voia dvs.,desigur! :wink:
Alb, sec, rece, fara sulfiti, asa cam spre feteasca alba sau regala.  :lol:

calator astral

Sa ramin cu cugetul impacat si (din superstitie mai mult) sa nu gresesc cumva in fata Lui,completez raspunsul precedent cu mentiunea :
ELENIN are o legatura directa ori cu ANTICRISTUL ori cu OASTEA DOMNULUI.
Cred ca citatul din Apocalipsa dupa Ioan produs de userul SLEAH19, reda destul de exact concluzia intuitiei mele.

Siberia

Postez acest link pentru cei care au timp si rabdare sa-l citeasca.
Este un calendar al evenimentelor (interesant zic eu) pentru Cometa Elenin si Nibiru - insotit de argumentele stiintifice necesare:

http://www.scribd.com/fullscreen/60725711

(textul este in engleza)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#104
Citat din: Urban din  24 Iulie 2011, 16:45:30
Deci concret, in noiembrie pocneste Terra sau nu?

Buna si concisa intrebare, Urban. Concret, io cred ca ne pocnesc macar citeva transformatoare/retzele electrice (nu chiar toate, ca Pamintul se mai si invirte totusi).
Nu insa din cauza lui Vladimir Ilici eLenin :-D asta. Buba-i Soarele (repet: IMHO). Deocamdata cel putin.
Soare in jurul caruia zumzaie cu spor (reparator, sper) in ultima vreme diverse nave EMV gigantice...  :ufo: relocate din zona Saturn, dupa unii autori - mentionati si de JE prin alte topicuri si, evident, luati in bascalie de "savantii mainstream" din anii '80 incoace.

In rest, totul inclin sa cred ca se inscrie intr-un scenariu de tip "catastrofa panpsihica NECESARA" - chestie care ar merita poate un topic separat.
Atentiune insa (calatori-astrali mai ales ;)): catastrofa fara vreo legatura (dupa JE, evident) cu vreunul din sforarii NWO sau chiar cu sefii lor incornorati. :evil: [n.b. scurt - presat de recuperarea absentei din ultima vreme: reptilianca "ta" inclin sa cred ca-i o IT - intraterestra adica - din tagma personajelor schitzate in X-Files, ce duceau spiritele celor un pic morti :lol: in peripluri initiatice subterane, al caror numitor comun erau orgiile secsoase, :wink: testate cindva si de unele secte gnostice - bogomili, catari etc; cu tine s-au grabit o tzira, din cauze care-mi scapa deocamdata].

P.S. Revin imediat cum pot posta mai detaliat - pina acum reusind doar sa azvirl cu ceva Karma-points spre colegii @biss si fiulploii (ambii originali si efervescenti, dar deloc idem si la fel in gindire totusi, cum suspecta cam rautacios p-aici melanogaster36 :-P).
Si tie, calator astral, iti mai sint dator cu oaresce lamuriri (recunosc ca te-am "faultat" :-D o data - meritat zic, cind ai fost cam mirlanois  :-D cu Siberia sau Padme parca -, dar te-am si blagoslovit c-o Karma pozitiva pe urma, din simplul motiv ca reusesti sa catalizezi discutii mai-mult-decit-relevante, chiar daca nu intotdeauna esti tu autorul celor mai interesante puncte de vedere - honni soit qui mal y pense, da' verite-ul e plus important que la rose, n'est-ce pas?)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/