Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Citat din: Arhanghelul din  24 Iulie 2011, 15:59:46
Am facut un test acum 10 -15 minute .Testul a constat in folosirea functiei de cautare a fiecarui site dupa cum urmeaza :

- BBC.co.uk     - cautat cuvantul din filmulet  "comet elenin";
- nbc.com        - cautat cuvantul din filmulet  "comet elenin" ;

-mediafax.ro   - cautat cuvantul din filmulet  "comet elenin"+ varianta in romana "cometa elenin" ;
-newsin.ro      - cautat cuvantul din filmulet  "comet elenin" + varianta in romana "cometa elenin";

-agerpress.ro  - cautat cuvantul din filmulet  "comet elenin" + varianta in romana "cometa elenin" ... ei aici a aparut ceva detalii
va postez linkurile aparute  ;

  http://www.agerpres.ro/media/index.php/life/item/38368.html   
  http://www.agerpres.ro/media/index.php/component/k2/item/34448.html


N-am mai continuat testul deoarece am ajuns imediat la concluzia din filmulet cu lipsa de stiri referitoare la acest "fenomen".
aha....deci nu sint chiar asa "nebun" sau "catastrofist" cind afirm ca ceva-ceva e cu aceasta ELENIN....

Arhanghelul

#61
Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 16:28:24
Acum despre Elenin se vehiculeaza ca ar reprezenta:
Extinction Level Event Nibiru Is Near
Extinction Level Event Nibiru in November
E-L-E-November is Nibiru
dar poate cea mai simpla corelatie ar fi:
ELEven-NINe = ELENIN
si asta pentru ca in Noiembrie cometa in cauza va parasi apropierea Pamantului si ne va lasa sa-i privim, mirosim, atinge ? minunata si lunga coada. Nu cred ca ar fi o situatie imbuuratoare pentru noi.
_________________________________________________
In cazul in care evenimentele isi vor incepe desfasurarea in perioada august - septembrie, tot ce va urma va fi un tavalug de catastrofe care ii vor lasa pe cei ramasi innebuniti in asa masura incat vor accepta orice interventie asupra existentei lor.
In cazul in care nu se vor desfasura evenimente legate de aceasta cometa, doamne ajuta ! ne ramane sa ne ferim doar de planurile catre noua ordine nazisto-comunista mondiala.

Incepe sa devina laitmotiv 9-11 asta... incepe sa devina o amprenta a ocultatilor nostri dusmani ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 16:35:51
aha....deci nu sint chiar asa "nebun" sau "catastrofist" cind afirm ca ceva-ceva e cu aceasta ELENIN....

nu a sustinut nimeni asta . Toata lumea occidentala - adeca in general pe acolo pe unde traieste rasa alba - crede sau simte ca pluteste ceva in aer , un lucru nu tocmai ''cusher'' . Curios e faptul ca ailalti nu prea au temeri de genu asta , rasa galbena- rasa neagra adeca africa , si nici arabii si evreii .

Problema sta in exagerarea catastrofismului si plantarea lui peste tot - parerea mea din observatii.

Pentru ca , dracul nu e niciodata atat de negru pe cat pare. :fullmoon:

Urban

Deci concret, in noiembrie pocneste Terra sau nu?

calator astral

Citat din: Urban din  24 Iulie 2011, 16:45:30
Deci concret, in noiembrie pocneste Terra sau nu?
vom trai & vom vedea.

fiulploii

concret, o sa vin cu colindu in decembrie sa te vizitez  8-)

fie in plan material, fie in alte planuri  :lol: :lol: Te anunt de acum ca sa nu te sperii cumva in caz de bantuire  :evil:

Siberia

Citat din: Urban din  24 Iulie 2011, 16:45:30
Deci concret, in noiembrie pocneste Terra sau nu?

Daca crapa, se naste unul nou  :-D (alla Arnoldo Pomodoro)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

Dacă pocneşte m-am scos scap de datorii :)... Păcat că nu mi-a trecut prin cap să fac şi mai multe. Te luam cu mine Urbane în Bora Bora...   

Arhanghelul

Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 16:52:54
Daca crapa, se naste unul nou  :-D (alla Arnoldo Pomodoro)

Soluti  de contracarare a acestui "rau" ...
The Fifth Element Theatrical Trailer
P.S.
Mai am vazut cu ceva ani in urma un desen animate SF tot cu renasterea unei planete distruse ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

O alta corelatie vehiculata in ultimele zile ar fi intre senele filmului Deep Impact si cometa Elenin:

Comet Elenin Matches 'Deep Impact' Events Happening Now

Poate ati vazut voi filmul, eu nu-mi amintesc sa-l fi vazut  :?
Interesanta ideea producatorilor cu presedintele negru (in 1998). Vizionari oameni  :-D

Iar posterul e la fel de interesat

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

#70
Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 17:20:42
_____________________________________________
Interesanta ideea producatorilor cu presedintele negru (in 1998). Vizionari oameni  :-D
_____________________________________________

Pai si in "The Fifth Element" tot bronzat este ...

Nu stiu daca a observat cineva scena asta ...cu cautarea pe baza de date a personajului Jenny Lerner interpretat de Téa Leoni.
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

melanogaster36

#71
     Cum probabil forumistii cunosc, acest subiect este tratat in un alt topic: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3430.0.html, oricum as dori sa va dau putin de gandit cu acest filmulet:
Neumayer Station Antarctica Personal witness BROWN Dwarf and Nibiru over SKYS! 7/14/11
     Deci se intampla cu adevarat ceva, ceva la care noi-plebea, nu avem acces deoarece suntem dispensabili.Chiar asa sa fie?, Chiar nu putem sa facem nimic?

Siberia

Citat din: Arhanghelul din  24 Iulie 2011, 17:41:41
Nu stiu daca a observat cineva scena asta ...cu cautarea pe baza de date a personajului Jenny Lerner interpretat de Téa Leoni.
Observat. Observat si pe doamna din The Event in audienta (la conferinta de presa). Observat si actrita Tea Leoni  :-D

La fel cum am observat mai demult o afirmatie facuta pe site-ul NASA cu intrebari si raspunsuri ("Intrebati un Astrobiolog")
" One of the worst examples is a video that someone posted on the NASAbuzzroom website that claims that the magnetic field of the comet will cause a large shift in the rotation axis of the Earth and produce mega-earthquakes on March 15, 2011. It is hard to imagine anyone would take this seriously. Comets don't have magnetic fields, and magnetic fields can't change the rotation axis or cause earthquakes no matter how large they are. Adding to the craziness is a claim that this same comet caused the Earth's axis to shift by 3 degrees in February 2010 and caused the Chile Earthquake. These are simply lies; the comet was far away a year ago, and there was no change whatever in Earth's rotation axis. The Chile earthquake was a normal slippage in an active fault that has produced many previous earthquakes, including the one witnessed by Charles Darwin in 1835. Please remember that just because someone says he or she is from NASA doesn't make it true. Many people who post YouTube videos lie about their affiliation. Incidentally, only NASA is allowed to use the NASA logo, the blue circle with the word NASA and a satellite orbiting around it. "

David Morrison
Astrobiology Senior Scientist
March 1, 2011


Si totusi... cata incredere sa mai aibe japonezii in raspunsurile oferite de NASA in cazul asta ?
Ma inteb daca si raspunsul oferit in urmatorul link va fi infirmat de catre evenimente viitoare...
http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/question/?id=16760

(imi pare rau ca nu am timp sa si traduc raspunsurile... cred ca va descurcati satisfacator cu engleza, daca nu, va rog folositi optiunea de traducere Google)

Citat din: melanogaster36 din  24 Iulie 2011, 18:48:31
         Deci se intampla cu adevarat ceva, ceva la care noi-plebea, nu avem acces deoarece suntem dispensabili.Chiar asa sa fie?, Chiar nu putem sa facem nimic?

Am putea sa-l sunam pe Bruce Willis  :-D El s-ar pricepe ce sa faca  :-D
Altfel, noi nu putem decat sa privim si sa incercam sa supravietuim in caz ca...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: Arhanghelul din  24 Iulie 2011, 17:41:41
Pai si in "The Fifth Element" tot bronzat este ...

Nu stiu daca a observat cineva scena asta ...cu cautarea pe baza de date a personajului Jenny Lerner interpretat de Téa Leoni.

mama mea...excelent arhanghele!!!
Dar cum explici ca atunci ELENIN nici macar nu fusese descoperita?
Si rusii tot legatura asta cu Deep Impact au facut-o. Premonitie? Intuitie? Mesaj din viitor?
Foarte foarte intrigante imaginile postate de tine!

calator astral

#74
Am si eu ceva similar la fel de interesant,arhanghele!
Ba chiar mai interesant. Ia deschide ochiu si scaneaza filmuletele astea scurte pe care le postez acum. :wink:
Cind stii ca elvetienii au un mare simt al responsabilitatii si sint extrem de grijulii cu urmasii lor,cind descoperi ca de vreo zece ani,de cind a aparut Deep Impact, isi construiesc intr-o veselie bunkere,(subventionate direct de stat!) nu te mai miri cind vezi ce desene ciudate au pe noile lor BANCNOTE,uimitor cit de precisi sint cind descriu TRAIECTORIA COMETEI E.L.E.N.I.N. ,parca zici ca NASA a facut-o,cu singura diferenta ca vine direct spre Terra,daca astfel isi pot INFORMA concetatenii eu nu pot decit spune "bravo ELVETIA!":

Comet Elenin on Swiss Bank Note and MORE!!!

Elenin Nibiru new facts about swiss 10 franc nasa