Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Documentare interesante ( Unele ) !

Creat de Tzompa, 08 Martie 2011, 11:35:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

classic

 Tratând Cancerul, se ocupă de eșecurile tratamentelor convenționale împotriva cancerului și arată cum medicina convențională la scară largă și în mod înșelător exagerează beneficiile tratamentelor în timp ce minimizează riscurile. Acest video vă va da informațiile de care aveți nevoie pentru a evalua cu precizie riscurile și beneficiile oricărui tratament și le oferă și doctorilor specialiști argumente inteligente în sprijinul unor astfel de tratamente. Există de asemenea o secțiune Industria Cancerului" care explica istoria tratamentelor pentru cancer, reprimarea tratamentelor alternative și de ce chimioterapia, radiația și chirurgia sunt singurele tratamente disponibile din medicină obișnuită. Link
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

De actualitate
CitatFeature documentary Open Pit is a tour de force of investigative journalism and guerilla filmmaking that reveals the vicious face of "dirty gold" in Peru. A film by Gianni Converso. Produced by Daniel Santana and Gianni Converso.
In the heart of Cajamarca, Newmont Mining Corporation operates the Yanacocha Gold Mine, one of the largest Open Pit mining operations in the world.
Using the cyanide leach process, Newmont Mining has come to define "dirty gold" for a generation of Campecinos -- the indigenous people who have lived at the top of the Peruvian Andes since the Inca civilization.
Newmont Mining este actionar si la Gabriel Resources (m-as fi mirat sa nu fie  :fullmoon:)


Open Pit



fiulploii

Film real dupa mine facut bineinteles de serviciul de propaganda si este analog cu acele filme vizionate pe cand eram militar in termen . :evil:

https://www.youtube.com/watch?v=1Ujx_pND9wg

Urban

Citat din: fiulploii din  30 Noiembrie 2013, 13:39:59
Film real dupa mine facut bineinteles de serviciul de propaganda si este analog cu acele filme vizionate pe cand eram militar in termen

Filmuletul este document declasificat al US Army.
Interesant mi se pare anul selectiei sit-ului pentru constructie - 1959.
Daca atunci aveau deja asemenea constructii in zona arctica, probabil ca astazi cu siguranta putem gasi orase intregi dedesubtul ghetii...am zis si repet, singurele zone de pe Pamant unde se pot ascunde dovezi nu mai sunt decat zonele de la Poli.

roxaline

Un documentar interesant, autorul teoriei este un pic cam reactiv si crede ca a descoperit primul ..bla bla, insa filmarile si structurarea materialului sunt aspecte interesante.

The Primer Fields Part 1
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

Urban

#112
Citat din: fiulploii din  30 Noiembrie 2013, 13:39:59
Film real dupa mine facut bineinteles de serviciul de propaganda si este analog cu acele filme vizionate pe cand eram militar in termen.

Alien Base And Flying Saucer Found In Antarctica? 2013 HD

Citat din: fiulploii din  26 Octombrie 2013, 00:25:07
...Asa e si cu deschizaturile alea doua din Antarctica care se preconizeaza a deveni zona interzisa pentru a se prezerva ecosistemul cica.
Mai sunt si niste formatiuni ciudate pe langa insulele Spitsbergen - in imersiune evident - cam pe acolo unde se raporta parca prin anii '50 o prabusire de OZN , etc...

Citat din: Urban din  31 Mai 2011, 20:14:30
http://14hertz.com/2010/07/hollow-earth-antartica/
Iluzie optica?

Link devenit inactiv.

fiulploii

#113
Citat din: Urban din  01 Decembrie 2013, 17:30:59

Link devenit inactiv.
Sau a devenit invizibil pentru gogu la cautare/acces.  :-D
  Parerea mea ca simplu cetatean  :lol: e ca farfuria aia din film e fotoshopata .

Nu am timp acum sa caut daca s-a pus pe forum filmul In umbra Lunii la care am ajuns recitind interviul luat de Urban lui TVM - multumiri Urban  :aliendance:
  Insa am dat peste o alta vechitura pe net , cumva o completare a filmului initial .
  Daca s-a mai pus si filmul asta pe forum , rog a se sterge postarea asta.
In the Shadow of the Moon - Extra Behind the Shadow, extra footage

fiulploii


Ganditorul


uforever

Ganditorul, nu functioneaza link-ul din pacate.

horia2008

Citat din: uforever din  28 Ianuarie 2014, 09:44:51
Citat din: Ganditorul din  28 Ianuarie 2014, 08:55:27
Un film de actualitate ce merita vazut pina nu dispare de pe internet,

www.youtube.com/watch?v=xhJKujvSIBs] [url=http://www.youtube.com/watch?v=xhJKujvSIBs#ws]www.youtube.com/watch?v=xhJKujvSIBs
[/url]
Ganditorul, nu functioneaza link-ul din pacate.
Cred ca e vorba de

Thrive
care a mai fost postat de Urban, cel putin...


Ganditorul

#118
Da, de filmul asta e vb. Ciudat, e a doua postare care este modificata dupa ce o editez... E.T. ??   :evil:

Urban

#119
Citat din: fiulploii din  30 Noiembrie 2013, 16:23:14...
Pe Luna sunt sau au fost exploatarile miniere ale altora?
  De la Apollo la misiunea Clementine sau Dragonul de Aur.
Conform zicerilor chinezesti primul dragon a aparut acum circa 6.000 de ani.
Autorul filmului face o analiza interesanta a misiunii Clementine si analizeaza in special acea poza n.a.s.a. blurata care a fost analizata si pe forum numai ca el vine cu o ipoteza interesanta insa cam tot pe acolo unde ziceam noi pe aici: acolo este ascunsa cel putin o masinarie.
Pentru ca nu am acces la cel mai meserias program criminalistic de reconstituire a imaginii nu-mi ramane decat sa-i acord destule credite autorului.
Vizionare placuta cand aveti timp si chef...
http://www.mapaplanet.org/
https://www.youtube.com/watch?v=UOKnRjAWjh4

Cred ca 0.0001% dintre membri forumului urmaresc cu interes linkurile, pentru ca daca le-ar fi vizionat cu adevarat, altele ar fi fost discutiile pe forum.
@Xanadron si Fiul Ploii... 0:28:28 mi se pare extrem de interesant si vine in loc de raspuns la intrebarea : De ce Luna este "neinteresanta" pentru americani?

Ete d'aia!
Mai postam linkul inca  o data, poate de data asta il mai urmareste cineva :)
The biggest secret of mankind - The Clementine conspiracy a.k.a. Project Golden Dragon

...vorba unui clasic, "ochii sus pe cer" si "atentie la Luna"!