Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO Moscow 25.01.2011 " fals sau adevarat ? "

Creat de dorel6, 04 Februarie 2011, 21:45:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dorel6

Recent am dat peste un video care a fost filmat in Moscow.
Video-ul a fost uploadat acum 37 de minute.

Totusi mie si se pare ca toata actiunea sa intamplat in fata monitorului.
Desi nu sunt sigur inca.Astept afirmatii pro sau contra.

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

DeReLiCt

Da.. stiam video-ul mai sunt unul sau doua cam la fel de anul trecut.

Pare veritabil... ce sa zic...
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

dorel6

Oricum nu prea am incredere in internet in ziua de azi.
Dar daca tot ce este pe internet este o minciuna.
Unde se afla adevarul ?

Off-topic: Seamana mult cu incercarea aceea "Ierusalim UFO".
Si este foarte usor de facut.Dar daca sunt inca doua la fel inseamna ca exista un topic ?
Am cautat si sincer nu am gasit nimic.

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

DeReLiCt

Daca adevarul ar fi tot timpul la lumina, ar ramane Urban fara ocupatie :D !

Ce sa zic... nu mai stiu in ce film.. cred ca in dosarele x era o fraza "the truth is out there". Cel mai bine este sa ai incredere in instinctul propriu si in ceea ce vezi cu ochii (ultima parte nu se aplica intotdeauna :D ).

Nu stiu daca exista topic. Eu vorbesc din aducere aminte (memoria mea vizuala).

A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Cautatorul

#4
La minutul 1 faceti full screen si veti vedea ca lumina e... o reflexie pe ecran a unui bat de chibrit care arde...
O sa incerc sa fac si eu un film asemanator cu laptopul ca are ecranul lucios, anume voi aprinde pe intuneric un chibrit si voi filma ecranul laptopului.

Care este asemanarea intre un OZN si o blonda desteapta ? ... Toata lumea a auzit de ele dar nimeni nu le-a vazut.
Daca incepem sa discutam aici toate filmuletele de pe net facute de unii si altii....

Ce parere aveti de "extraterestrul" urmator?

http://www.youtube.com/watch?v=eN711Dqrr0o
Sau de "Terminatorul" urmator:
http://www.youtube.com/watch?v=mT7oHSr0MIQ

Si dovada irefutabila ca exista reptilieni:

http://www.youtube.com/watch?v=YTktOGlKof0
:-D



Si asa discutia nu se mai termina...

PS:cand vedeti filmuletele propuse de mine, vedeti si in dreapta ce alte filmulete similare mai sunt pe net...

dorel6

Da,dar in ziua de azi cum totul a evoluat nu mai poti sa sti ce este adevarat si ce nu.
Parca cineva vrea sa ne batem capul sa aflam adevarul,cand poate ADEVARUL se afla chiar langa noi.
Exemplu: "Daca sti cum sa distragi atentia,atunci sigur nimeni nu va veni si va cauta in stanga.Toti vor cauta in dreapta."
Si inca ceva tot ma intriga.Creierul uman cum functioneaza si cat de usor este sa il manipulezi.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

DeReLiCt

Buna analogie Cautatorule... dar sa stii: ozn-uri vezi mai des :D

Dorel, asta e si ideea ! Cel mai usor sa produci dezinformare este sa ataci tocmai cu informatie mixta fals/adevar. Si este de ajuns sa ne f**a creierii.

De-aia am ajuns eu sa stau chill cand apare un video cu "elvis" la volanul unui covrig zburator.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

DeReLiCt

 :lol: Cautatorule ! Dovada aia irefutabila m-a facut sa rad cu lacrimi  :-D Desi eu as fi ales o nuanta de albastru in loc de verde.. ar fi fost mai original ! 


Bun asa !  :lol:
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Cautatorul

#8
Din seria falsuri intentionate sau nu:

Cica a aparut cel de-al 4-lea cal al apocalipsei in revoltele din Egipt.

Priviti secunda 15:
http://www.youtube.com/watch?v=7QBo6-hpOno

Si filmul original:
http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/41400327#41400327

bun de vazut la minutul 10 si 27 secunde.

Dar asta deja e alta poveste...

Cautatorul

#9
Citat din: DeReLiCt din  04 Februarie 2011, 22:39:05
:lol: Cautatorule ! Dovada aia irefutabila m-a facut sa rad cu lacrimi  :-D Desi eu as fi ales o nuanta de albastru in loc de verde.. ar fi fost mai original !  


Bun asa !  :lol:

Pai sa fie verde ca soparla..... ca de aia e reptilian...  si omuleþ verde...  :-)   :evil:  :-)

dorel6

#10
Deci pana la urma totul este o mare minciuna.(Ma refer la acel clip pe care l-am postat.)

Off-topic:
Dupa ani intregi acesti ET zboara fara probleme pe "langa noi".
Ma intreb : "Poate noi suntem intr-o emisiune facuta de ET.Doar pentru amuzamentul lor."
Ca planuri de razboi nu au,nici planuri de a sta in camping nu au.Sa ne studieze nu prea are rost.
Poate sunt ceva specie "Cocalarus Evolvus" veniti sa isi arate ce "masini" placate cu "mercur" au si ce culori scot ele.

Edit:Se vede clar ca este o incercare intentionata de a "speria" lumea cu acel cal verde.Sau poate nu ?
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

DeReLiCt

Citat din: Cautatorul din  04 Februarie 2011, 22:41:16
Din seria falsuri intentionate sau nu:

Cica a aparut cel de-al 4-lea cal al apocalipsei in revoltele din Egipt.

Priviti secunda 15:
http://www.youtube.com/watch?v=7QBo6-hpOno

Si filmul original:
http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/41400327#41400327

bun de vazut la minutul 10 si 27 secunde.

Dar dar saracu' era cam verde de nemancat ce era... Sau proabil ca il hraneau cu ovaz modificat genetic de la Monsanto - gama de produse alimentare pentru fantome.

Serios vorbind - eu zic ca era o reflexie a camerei sau o suprapunere la montaj cu alta imagine.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

DeReLiCt

Citat din: dorel6 din  04 Februarie 2011, 22:44:28
Deci pana la urma totul este o mare minciuna.(Ma refer la acel clip pe care l-am postat.)

Off-topic:
Dupa ani intregi acesti ET zboara fara probleme pe "langa noi".
Ma intreb : "Poate noi suntem intr-o emisiune facuta de ET.Doar pentru amuzamentul lor."
Ca planuri de razboi nu au,nici planuri de a sta in camping nu au.Sa ne studieze nu prea are rost.
Poate sunt ceva specie "Cocalarus Evolvus" veniti sa isi arate ce "masini" placate cu "mercur" au si ce culori scot ele.

Eu nu am zis ca totul este o mare minciuna. Numai ca in ziua de azi este foarte greu sa deosebesti ceea ce este "pe bune" de falsuri. Aproape chiar spre imposibil in cazul falsurilor facute profesionist.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

dorel6

Nici eu nu am zis ca totul este o mare minciuna.Ziceam doar de acel link pe care l-am postat.
Despre acel cal nu am ce sa spun.Se pare ca DeReLiCt a venit cu un argument care sta foarte bine pe picioare.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Siberia

CitatDar dar saracu' era cam verde de nemancat ce era... Sau proabil ca il hraneau cu ovaz modificat genetic de la Monsanto - gama de produse alimentare pentru fantome.
Nu va luati de cal, please ! Eu eram ferm conviinsa ca e o iapa blonda, dar nah...se ducea Apocalipsa pe apa sambetei daca era iapa  :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti