Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

FAN - Ierusalim

Creat de bk, 03 Februarie 2011, 11:28:03

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bk

Nu stiu ce sa spun despre aceste doua filmari dar daca sunt dovedite ca fiind fake-uri sunt totusi foarte reusite.




Cautatorul


"Imagini cu un "OZN" deasupra Muntelui Templului din Ierusalim fac vâlvã pe Internet


Globul de luminã care a coborît, a planat ºi apoi a dispãrut deasupra Muntelui Sionului - mai precis, chiar deasupra moscheii al-Aqsa, al treilea loc sfînt al Islamului - a reuºit sã-i contrarieze pe toþi."



http://www.realitatea.net/inregistrarile-unui-ozn-deasupra-muntelui-templului-din-ierusalim-fac-valva-pe-internet_799150.html

bk



Totusi nu cred ca este fake avand in vedere aceste doua filmari.

dorel6

Sunt false.
bk video-ul postat de tine a fost realizat printr-un "motion tracker".
Aceasta este poza prin care a fost suprapus globul de lumina.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Jerusalem_night_7088.JPG
Iar al doilea a fost mai greu de realizat.Dar tot prin motion tracker a fost realizat.
O simpla poza si 2 filtre diferite.Omul de acolo a fost suprapus pe video sa para
mai real.
Cum a fost pus omul ?
Omul a fost filmat pe un fundal verde.Apoi suprapus peste video.

Cu putini bani si vreo 2-3 filtre pot sa realizez si eu asa ceva.

In concluzie "hoax".
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

abyss

#4




Si unul oferit de "buzzkills" pe ATS care colcaie de "non-believers, debunkers, si disinfo agents"...:


Xanadron

Yahweh, Elohim, Nephilim !!! Lumina vine de la Ierusalim !!!    :-D

Serios acum, argumentele "pro-hoax" mi se par logice, chiar daca vin de pe ATS (site al CIA - si nu numai, ;) pe care l-am bagat si eu in ma-sa acum vreo doi ani).

P.S. (comentariu offtopic): clipul nr. 2 imi intareste convingerea ca globalizarea... IN JOS  functioneaza intr-adevar, fiindca si tinerii jidani au atins acelasi grad de grobianism superficial... deja global. :D
Chiar daca pe CD-ul masinii se auzea muzica veche/buna - "Ring My Bell" si "Don't Bring Me Down".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

bk

Citatfiindca si tinerii jidani

Nu stiu daca vorbesc yiddish. Mi se pare mai degraba un dialect arab. Sper ca cineva care cunoaste limba sa confirme sau sa infirme.

cassius

#7
Salutare tuturor! Este pentru a doua oara cand postez pe forumul dumneavoastra. In consecinta, am vazut ca nimeni nu a pus pana acum link cu video despre obiectul luminos filmat la ierusalim! Astept cu mare interes comentariile dumneavoastra, pe care vizavi de fenomenul in cauza le-am considerat intotdeauna pertinente si obiective.
Cu stima,


cu scuzele de rigoare dar am vazut tarziu ca exista discutie depre acelasi subiect si la "evenimente OZN in lume"
:D m-am aprins destul de repede, intrucat in perspectiva mea de neinitiat in tehnica de foto/video imi par destul de reale

Nox

Salut cassius, þi-am mutat mesajul de la știri în topicul cu pricina.

(P.S. ºi DA, a fost postat deja)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

spooky

Cred ca demonstratia e cat se poate de evidenta ca e un fals (HOAX).

Cum zicea nenea ala... CASE CLOSED. THERE WAS A MISUNDERSTANDING. :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

DeReLiCt

Este nasol in ziua de azi sa distingi adevarul de fals... Este foarte usor de falsificat o/un imagine/videoclip. Pana si cu un telefon poti sa faci magarii...
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Siberia

SI uite ca acum nu mai e nici macar UFO... acu e un "orb", sâc !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss


bk

#13
Interesant film dar este ciudat ca ala filmeaza tot timpul partea de sus a zidului de parca "ar astepta" sa apara ceva acolo.

jean

Si eu sunt de aceasi parere, cel care filmeaza parca stie ca se va intampla ceva, prea insista pe acea zona in care nu este nimic important.
Adevarul este dincolo de noi