Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Scrisoarea lui Adrian Sobaru pentru liderii politici

Creat de Urban, 08 Ianuarie 2011, 03:10:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Ati reusit sa ne "ciuruiti" prin incompetenta, cu slugarnicii dvs, prin tradare, si vanzarea tarii si a poporului.
Oare unde ne sunt valorile?
Ne batem joc.
Copii dvs au dreptul sa ajunga europarlamentar cu toate ca nu stiu sa lege cateva fraze coerente.
In schimb ai nostrii nu mai au dreptul de a creste sanatosi si civilizati.
Oare ce suntem noi?
Niste gandaci ce trebuie striviti si infometati, sa ne gandim la cel de-al doilea serviciu, poate de a rascoli prin gunoaie?
Imi cer scuze fata de nevasta si copii!
Va rog, scuzati-ma! Iertati-ma! Nu pot sta cu mainile in san si sa vad cum Romania se duce de rapa din cauza unor smecheri, tradatori si persoane de joasa speta.
Nu pot trai intr-o societate in care hotia si minciuna sunt oferite iar si iar, iar cinstea, onestitatea si bunul simt sunt punctul slab al firii umane.

Cu greu imi gasesc cuvintele; sunt obosit, speriat pentru ce va urma special, gandindu-ma la viitorul copiilor nostrii.
Oare pentru ce traim? Doar sa respiram?
Nu mai avem vise, sperante pentru ca ne-au fost luate, am fost pacaliti, ne-au mintit si asta zi de zi.
Am devenit rai si egoisti unii cu altii. Pana si familia se gandeste cum sa te pacaleasca!
Si asta din cauza lipsei de bani sau la gandul de a face mai multi bani. Asta sa fie progresul spre care ne indreptam?
Traim intr-o societate bolnava sau noi suntem cei bolnavi?
Traim intr-o jungla unde este important doar banul, nu mai exista respect fata de cel de alaturi si fata de mediul inconjurator?
Este necesar sa ne trezim si sa ne respectam! Traim intr-o lume in care copii nu mai au dreptul la sistemul de sanatate, in care iti aduci copilul bolnav la medicul de familie iar acesta iti face programare la distanta de 2-3 saptamani.
Adica nu ai bani! Copilul iti poate muri in bratele tale.
In scoala unde nu mai intelegi ce pasi trebuie sa urmeze sa poata sa aiba un viitor.

Sa traiasca Romania!
In care romanii sa aiba drepturi si nu doar obligatii, in care sa nu fim umiliti, sa avem parte de demnitate si de respect.
Dumnezeu sa ne pazeasca!
Romani treziti-va!
Fiti romani uniti, nu mai stati nepasatori, caci maine veti fi si voi loviti de soarta.

Imi iubesc copii si familia mai mult decat orice de pe aceasta lume.
Inclusiv decat viata mea ce nu are nici o valoare daca nu pot sa-i ajut intr-un fel.
Am devenit neputincios in a le face fata in viata. Calin are nevoie de un mediu normal de viata, in care sa-l poata intelege.
In momentul de fata este aproape imposibil din cauza stresului, a lipsei de bani si nu se vede acea luminita.
Alex este un copil special, chiar peste medie. Dar oare cum pot sa-l ajut cand prioritatile sunt cum sa supravietuim?
Madalina, o femeie, o mama, o nevasta careia nu i-am facut decat suferinta cu greutatile vietii, cu fiul nostru Calin care i-a cam inchis viitorul la o viata normala.
Dar in momentul de fata chiar nu pot... nici ea nu mai poate! Dar sper sa-i de-a Dumnezeu putere si sa reuseasca sa duca copii in momentul in care sa fie pe picioarele lor.
Va iubesc si imi pare rau ca nu pot sa fiu alaturi de ei de aici!
Sper sa fiti fericiti si fara mine poate mai fericiti.
Dar viata voastra este un nonsens daca veti trai intr-o lume in care nu sunteti respectati si nu sunteti liberi!

Sursa
http://gandeste.org/general/libertate-si-respect/14295