Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jackie28t

#1020
Citat din: lylyt_ice din  25 Octombrie 2007, 02:57:35
  Un zepelin...?

Nu este un zepelin.Este o ghicitoare chiar asa de grea? 
Nu uitati ca va puteti folosi de intrebari ajutatoare.Obiectul (acel ceva) pe care l-am fotografiat din imaginea de mai jos a ramas NEINDENTIFICAT pana in acest moment. :-P Mai incearca cineva s-au va lasati batuti dragi ufologisti?


LupinThe3rd

Mai in gluma, mai in serios m-am gandit ca tot avand expertii foto printre noi sa intreb si eu "Ce s-a fotografiat?" in legatura cu urmatoarea imagine desi mai corect ar fi "Cine e?"

jackie28t

Citat din: LupinThe3rd din  01 Noiembrie 2007, 12:53:15
Mai in gluma, mai in serios m-am gandit ca tot avand expertii foto printre noi sa intreb si eu "Ce s-a fotografiat?" in legatura cu urmatoarea imagine desi mai corect ar fi "Cine e?"


Seamna cu fosta profesoara de fizica pe care am avut-o in clasa a 7a dar dupa traiectorie si profil se poate sa ma insel.  :lol: LOL

Citat din: jackie28t din  18 Octombrie 2007, 00:47:37
Observ ca acest topic este atat de solicitat incat nici macar nu se mai sta la rand cand e vorba de ghicitori.

Am avut dreptate.Acum mergem cu 3 GHICITORI de-odata.  :-D

lylyt_ice

Pentru Jackie...un balon Meteo...?
Pt.Jean...un avion mic...?
pt Lupin; Tanti Zoe...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

Citat din: LupinThe3rd din  01 Noiembrie 2007, 12:53:15
Mai in gluma, mai in serios m-am gandit ca tot avand expertii foto printre noi sa intreb si eu "Ce s-a fotografiat?" in legatura cu urmatoarea imagine desi mai corect ar fi "Cine e?"


Lena Söderberg  ( http://en.wikipedia.org/wiki/Lenna )
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

#1025
Citat din: Shadowman din  01 Noiembrie 2007, 13:41:11
Lena Söderberg  ( http://en.wikipedia.org/wiki/Lenna )

Bravo ''Shadowman'' Observ ca te-ai miscat repede.  :wink:
Eu am bagat pe google (la imagini) de curiozitate cuvantul cheie '' ldiff.gif '' numele fotografiei atasate de Lupin,si mi-a dat aceasta adresa:
http://www.cs.cmu.edu/~chuck/nsipg/nsi.html


Citat din: ciuciulete din  06 Aprilie 2006, 00:24:18
Reamintesc, este vorba doar de fotografii personale ale voastre. Le puteti pune in sensul unei ghicitori, sau spre dezbatere propriu-zisa.

Lupin, regula acestui topic spune ca imaginile expuse aici sa fie fotografii personale.Raule!

jackie28t


LupinThe3rd

#1027
Jakie & Shadwoman.
Corect. E Lena. ma gandeam ca o sa fie amuzant chiar daca nu e fotografiata de mine. De asta am si spue "Ce s-a fotografiat".
Lenna e una din cele mai cunoscute fotografii utilizate in procesarea de imagini pentru teste. Pentru cine nu are chef sa citeasca istoria de pe wikipedia: este de fapt Miss Noiembrie 1972 (eu nici macar nu eram pe lume la vremea respetiva) si daca am inteles eu bine a fost de fapt si de drept cel mai bine vandut numar din Playboy...
Nu am schimbat numele pozei nu ca sa va las un hint sau un capat al firului, ci pentru ca nu m-am gandit la www.google.com/images :))).
Sper ca nu v-a plictisit, chiar daca nu e in tipicul thread-ului :D
Spor la treaba... Acestae fiind spuse pun pe blog si partea a doua a povestii cu Lenna. Si pentru cine a citit si e interesat am dezlegat si misterului Emanuellei :)))

jackie28t

Mai incearca cineva sau va dati batuti la ghicitoarea expusa?  :-P

Citat din: jackie28t din  26 Octombrie 2007, 20:33:02
Nu uitati ca va puteti folosi de intrebari ajutatoare.Obiectul (acel ceva) pe care l-am fotografiat din imaginea de mai jos a ramas NEINDENTIFICAT pana in acest moment.


loreley


DepthOfField

#1030
daca avion nu e (desi pe la tine bazaie multe), elicopter ba, nici zepelin, insecta nu..
pe de alta parte zici
CitatNu este un balon meteo dar pe undeva esti aproape

o fi vre-un balon ne-meteo ?
daca da, am ghicit, daca nu, as intreba:
1)  e fiinta vie sau creatie umana?
2) cam la ce distanta era, sa zicem peste 100 de metri?
3) traiectoria... urca, cobora, sau mergea drept dintr-o parte in alta la altitudinea respectiva?

=================

Raspunsul la ghicitoarea lui Jean:
presupun ca o insecta.

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jean

Legat de  fotografia postata de mine (pagina 69) in mod sigur nu poate fi vorba de un pai, deoarece graul a fost cules de mult, iar in zona era doar un lan de porumb. Insecta?....probabil....
Mai jos am postat si alte fotografii asemanatoare gasite pe net. Deci nu cred ca sunt singurul, nici primul, care face o asemenea poza si probabil nici ultimul.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

 bine Jackie...daca, nici o punga de plastic purtata de vant nu este, atunci nu mai stiu ce sa zic...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

 Pt.Jean...Si cum este acum (?) este o insecta cum a spus Ciuciulete ? Probabil o insecta... (cum spui tu) ne lasa in continuare in asteptarea unui raspuns clar de la tine.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984