Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: Kymosabe din  07 Septembrie 2007, 13:20:55
1.Scuze , am crezut ca ai facut-o intentionat .
2.Avand in vedere conditiile in care ai facut fotografia , si raspunsurile mele (probabil si a celorlalti) in consecinta  vor fi fi la fel ..... la ,,plesneala''.
3.Ai dreptate . Dar in cazul unor astfel de ghicitori numai norocul te poate ajuta sa dai un raspuns corect .

   Normal ca nu as putea sa-l contrazic , insa l-as sfatui sa-si tina poza doar pentru el , sa nu o mai arate nimanui . :lol:

Raspunsul unic la ghicitoare : elicopter.

nu
mai incearca
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

[mesaj truncat si dus la cosul de gunoi]

Pentru alx
Alx,habar nu am ce ai fotografiat,deocamdata,dar voi incerca ajutandu-ma de cateva intrebari ajutatoare.
1.Acel ceva ce ai fotografiat era mai mic sau mai mare decat o nuca?
2.A fost obiectul aruncat de tine pentru a-l fotografia sau nu?
3.Biologic sau mecanic?

alx

Citat din: jackie28t din  07 Septembrie 2007, 14:39:55
Pentru alx
Alx,habar nu am ce ai fotografiat,deocamdata,dar voi incerca ajutandu-ma de cateva intrebari ajutatoare.
1.Acel ceva ce ai fotografiat era mai mic sau mai mare decat o nuca?
2.A fost obiectul aruncat de tine pentru a-l fotografia sau nu?
3.Biologic sau mecanic?

1 mai mare
2 nu
3 mecanic
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

DepthOfField

Implicarea in raspunsuri a lui Spooky, imi sugereaza o conspiratie intre Alx si Spooky. Poza ar avea legatura cu amandoi. Poza probabil e a lui Alx, iar obectu' o fi a lui Spooky?  :wink:
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm


alx

Citat din: ciuciulete din  07 Septembrie 2007, 14:54:50
Implicarea in raspunsuri a lui Spooky, imi sugereaza o conspiratie intre Alx si Spooky. Poza ar avea legatura cu amandoi. Poza probabil e a lui Alx, iar obectu' o fi a lui Spooky?  :wink:


nu e nici o conspiratie!   si poza nu are legatura cu spooky.  nu stiu de ce a raspuns in locul meu...


"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

Citat din: alx din  07 Septembrie 2007, 15:04:53

nu e nici o conspiratie!   si poza nu are legatura cu spooky.  nu stiu de ce a raspuns in locul meu...

Alx, probabil credea ca era ghicitoarea lui si si-a permis omul.  :lol: LOL

spooky

imi cer scuze ca am produs confuzie... stiu deja raspunsul la ghicitoare si am raspuns ca am vazut ca alx se retrasese, sa raspund in locul lui ca sa grabesc raspunsurile din partea altora.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#908
Citat din: spooky din  07 Septembrie 2007, 20:18:31stiu deja raspunsul la ghicitoare

Pai daca tu stii deja raspunsul atunci nu mai raspund chiar daca a-l stiu si eu. :wink:
Te rog spune-l ca m-ai facut curios si asa ca vreau sa vad daca este cea la ce ma gandisem si eu.
Administratorii au prioritate. :-D (in gluma)

spooky

jackie... o sa-l las pe alx sa dezvaluie raspunsul la ghicitoare... dar daca stii ce e acolo... de ce nu incerci sa fii castigatorul?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jackie28t

Citat din: spooky din  07 Septembrie 2007, 20:57:26
jackie... o sa-l las pe alx sa dezvaluie raspunsul la ghicitoare... dar daca stii ce e acolo... de ce nu incerci sa fii castigatorul?

Pentru ca deja am fost catstigator la mai mlte ghicitori expuse aici deci vreau sa dau prioritate mai intai celor tineri.

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 Atunci, nu poate fii decit un obiect ca in filmul in care acei Roma, au maltratat calul...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: lylyt_ice din  07 Septembrie 2007, 21:36:08
Atunci, nu poate fii decit un obiect ca in filmul in care acei Roma, au maltratat calul...!

bun! si care e acel obiect?   ca ai uitat sa precizezi...
ps.  analogia nu e tocmai pe lacul meu...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."