Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DepthOfField

#870
Alinutzu a spus
Citatori este un grup de ozn-uri ce supravegheaza plaja ori poate fi un aparat de zbor tip Wilga, ce are dupa el o reclama pe care scrie "Nutline te destreseaza la maxim"   
Spooky a subscris si el:
Citatsubscriu cu alinutzu.
bai fratilor, unde vedeti voi scris reclama aia pe micile pete filmate de mine?! ca ma si uimiti si chiar enervati...  :-D glumeam.
Ati ghicit rapid, pentru ca ati fost la mare si ati vazut acel avion. Dar daca nu stiati de el, cred ca ghiceati mult mai greu...
Imaginea "2007-08-03--IMG_9752.jpg" este un cadru fotografiat chiar in timpul filmarii pe care v-am expus-o adineaori spre ghicire, in care, datorita rezolutiei superioare, se vede mai usor ca e un avion si ceva dreptunghiular dupa el.
Iar imaginea "2007-08-03--IMG_9748.jpg" este luata ceva mai devreme, cu acelasi avion... si de-abia acum s-ar ghici cat de cat scrisul acela de pe reclama.

Oricum, filmarea asta, pe care o s-o pun intreaga in curand si pe topicul cu avioane, vreau sa fie un argument ca daca un avion (sau alt zburator) este suficient de departe, si merge chiar in directia in care priveste observatorul..s-ar putea sa apara nemiscat sau oricum greu decelabila miscarea...aviz cazului cu avionul ce a survolat masivul Ceahlau, si la care multi isi dadeau cu parerea ca nu e avion, pt ca nu se vede pe filmare cum zboara. LOL.

=======================

Spooky:
CitatPoza e facuta noaptea pe malul marii. Era foarte cald si multa umezeala. Nu batea vantul.
Inregistrarea e facuta pentru a demonta cartea scrisa de Florin Gheorghita, "Nevazutii de langa noi", aparuta recent.
Am sa fac si un articol pe aceasta tema.

Am facut un experiment..{}... Cred ca e un experiment reusit.
Eu zic ca esti un rau. :-P vezi sa nu ajungi un debunker, si risti sa nu mai lasi oamenii sa viseze la acele forme de energie, entitati si cum le-or mai zice. LOL.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

alinutzu

Citat din: ciuciulete din  24 August 2007, 12:13:56
bai fratilor, unde vedeti voi scris reclama aia pe micile pete filmate de mine?! ca ma si uimiti si chiar enervati...  :-D glumeam.

De cate ori mi-a trecut avionu ala pe deasupra capului am invatat reclama aia pe dinafara  :lol: , imediat ce iti dai seama ce este poti afla multe despre el ... de exemplu cine il conduce, de cate ori pe zi face ture pe plaja, cine mai sta alaturi de pilot de obicei, cat costa sa il inchiriezi, cate locuri are, in ce ziar a aparut ... aflam si modelul, apoi aflam si detaliile tehnice da apoi chiar ziceai ca sunt nebun ...   :lol: :lol: :lol: .. De ar fi atat de usor si cu ozn-urile  :ufo: :-o
can't stop the signal ...

Kymosabe

Ce credeti ca am fotografiat.?
Sau cum spunea Dem Radulescu : Ce avem noi aici? :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alinutzu

can't stop the signal ...

Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

intrebarea se stie:ce credeti ca am fotografiat?
raspunsurile...le-om vedea...
precizare:sunt 2 taieturi din fotografii diferite,iar taierea a fost singura operatie executata
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

DepthOfField

O pata desenata cu carioca pe geamul prin care ai fotografiat?
adica ceva aproape, deoarece vad ca F number = 9
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Kymosabe

#877
  O amprenta pe geamul prin care ai fotografiat. :-o
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Arckadii

Stiu ca suna idiot, dar cred ca ai fotografiat Soarele pe care apoi l-ai decupat.


Ark

alx

Citat din: ciuciulete din  28 August 2007, 17:18:49
O pata desenata cu carioca pe geamul prin care ai fotografiat?
adica ceva aproape, deoarece vad ca F number = 9

prea simpla ghicitoarea!   cu toate acestea,felicitari Ciuciulete!   ai intuit perfect modalitatea de realizare a fotografiei,dar te-ai inselat cu privire la pete:erau pur si simplu pete de pe parbrizul masinii...
  mai jos aveti si cele 2 fotografii:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

si daca tot nu mai pune nimeni nimic aici(ghicitori,adica) o sa mai pun eu una simpla...ii rog pe cei care stiu ce e sa se abtina (glumesc,bineinteles)...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

Citat din: alx din  04 Septembrie 2007, 22:26:58
ii rog pe cei care stiu ce e sa se abtina (glumesc,bineinteles)...
chiar era o gluma...serios!
astept parerile voastre!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."