Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Atajez o imagine mai jos pe care am fotografiat-o pe data de 17 iulie 2007 orele 08:36
Am pus si o sageata rosie catre ''acel ceva''.Am decupat o portiune din fotografie si o atasez in original.
Pare ciudat totusi...eu am vazut ''acel ceva''din imagine cu ochiul liber si stiu sigur ce este dar fiind totusi pe acest topic as vrea sa-mi spune-ti voi ce credeti ca ma fotografiat? Ei,ia sa vedem acum care este indrasnetzul?  :lol:



Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t


lylyt_ice

   O fii ouat vre-o rata in timpul zborului.... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DepthOfField

Vrem indicii.

1) descrie ce fel de miscare avea obiectul, daca zici ca l-ai vazut cu ochiul liber?  :-P
2) cam cat timp ai observat obiectul pana sa dispara, sau pana sa te plictisesti sa te uiti la el?
3) a avut tot timpul aceeasi forma si luminozitate, sau nu chiar?


David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

Citat din: lylyt_ice din  16 August 2007, 00:58:58
   O fii ouat vre-o rata in timpul zborului.... :-D

Esti pe aproape ''lylyt_ice''   :lol: LOL

Citat din: ciuciulete din  16 August 2007, 19:03:40
Vrem indicii.

1) descrie ce fel de miscare avea obiectul, daca zici ca l-ai vazut cu ochiul liber?  :-P
2) cam cat timp ai observat obiectul pana sa dispara, sau pana sa te plictisesti sa te uiti la el?
3) a avut tot timpul aceeasi forma si luminozitate, sau nu chiar?

Ciuciulete,corect,3 intrebari 3 raspunsuri  :wink:

1. ca melcul
2. mai putin de jumatate de ora
3. tot timpul

DepthOfField

#831
Raspunsuri cam ambigue...
"descrie miscarea" ..ma gandeam ca-mi zici ca e rectilinie, sau nu prea... uniforma sau nu prea....  insa "ca melcul" e tare.  :lol:
"mai putin de jumatate de ora"... poate sa fie si 25 de minute (deci nu ar putea fi avion in situatia asta), dar poate sa fie si 5 minute....
Ia fii mai exact la raspuns, te rog.  :-P  :-P
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

Mai putin de jumatate de ora poate sa insemne si 4 secunde si la fel poate sa insemne nu mai mult de 30 de minute.
Dar fiind o ghicitoaare trebui sa am grija si la raspunsuri pentru a nu spune ghici ciuperca cei? :lol: LOL

DepthOfField

Mai pot sa mai pun tot eu intrebari (fiind singurul pe-aici..), sau mi s-a dus portia, si trebuie sa lansez ipoteza, adica sa dau cu ghicitul?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

Ciuciulete,esti liber sa pui intrebari ca doar nu ma deranjezi cu nimic.Cum asezi intrebarea este foarte important pentru a-ti face o parere la ''ghicitioare''.Deci,intrebarea este simpla.Ce credeti ca ma fotografiat? :roll:

Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

#837
Nu cred ca asta e raspunsul , Alx  . La acea data era luna noua.
Insa mi-ai dat o idee : e Venus :?

Chiar vroiam sa te intreb Jackie , la ce distanta aproximativa se afla obiectul surprins in fotografie ?
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

Citat din: Kymosabe din  19 August 2007, 02:18:19
Un dirijabil sau un balon .   :-o
Dirijabil DA,balon NU

Citat din: alx din  19 August 2007, 15:12:25
luna
Nu-i luna

Citat din: Kymosabe din  19 August 2007, 15:59:45
Insa mi-ai dat o idee : e Venus :?
Chiar vroiam sa te intreb Jackie , la ce distanta aproximativa se afla obiectul surprins in fotografie ?

Nu-i Venus.
Buna intrebare.Nu pot spune exact cam la ce distanta se afla ''acel ceva'' dar pot spune ca era la maxim cativa Km inaltime. :wink:

DepthOfField

CitatDirijabil DA,balon NU
Aha! Deci ghicitoare finalizata! Sau nu? Pai daca e dirijabil, e gata ghicitoarea! (Sau poate ai inteles gresit termenul de dirijabil?). Kymosabe a folosit sensul de  dirijabil = balon tip zepelin.

Cum e, Jackie? A ghicit sau nu a ghicit? :-p
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm