Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

ºi pentru cã e duminecã,vin cu o ghicitoare foarte simplã...deci ce am fotografiat?

ps  singura interventie asupra fotografiei a fost taierea ei.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Yagg

alx scuze de observaþie, dar nu e corect duminecã, ci Duminicã.

Referitor la ghicitoare, este vorba de o lumânare fotografiatã de sus?

alx

Citat din: Yagg din  06 August 2007, 00:01:26
alx scuze de observaþie, dar nu e corect duminecã, ci Duminicã.
sorry!

Citat din: Yagg din  06 August 2007, 00:01:26
Referitor la ghicitoare, este vorba de o lumânare fotografiatã de sus?
nu!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

#783
Stiu eu .
Un punct galben pe un fundal negru .  :lol:
ALX data viitoare cand mai vii cu astfel de ghicitori , te rog eu sa fie un un pic ......mai MARI. :roll: 

Iata un raspuns serios : o  ,,anomalie'' fotografica .(nu stiu cum se numeste , nu ma pricep)

P.S Daca nu e asta raspunsul mai am vreo 1001 de variante . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

nu ma bag la topic dar cred ca asta e cel mai discutat subiect...super tare :)
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Yagg

Dã-ne câteva indicii:

- dimensiunea realã a imaginii care a fost decupatã
- afarã/interior
- e un obiect singular sau face parte dintr-un ansamblu?

Odatã ce ai spus cã nu ai fãcut decât decupaj, fãrã aplicarea altor efecte, obiectul nu reflectã lumina, ci este o sursã de luminã, nu? :-P

Kymosabe

#787
Citat din: alx din  06 August 2007, 00:59:22
nu-i ista...ºî atâta o ieºît decupaju...

ALX mesajul tau are o tenta ironica sau mi se pare mie ?
Apropo , vorbesti prost moldoveneste . :lol: (de altfel ca toti ardelenii care incearca sa ne imite).

Raspuns : Ledul  de la monitor (tastatura) .

PS Mai am 1000 de explicatii. :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

Citat din: Yagg din  06 August 2007, 01:36:50
Dã-ne câteva indicii:

- dimensiunea realã a imaginii care a fost decupatã
2896x1944    1,45MO

Citat din: Yagg din  06 August 2007, 01:36:50
- afarã/interior
afara

Citat din: Yagg din  06 August 2007, 01:36:50
- e un obiect singular sau face parte dintr-un ansamblu?
greu de spus,dar,daca vrei,face parte din ceva...


Citat din: Kymosabe din  06 August 2007, 01:45:59
ALX mesajul tau are o tenta ironica sau mi se pare mie ?
ti se pare,nu am de ce sa ironizez pe cineva...

Citat din: Kymosabe din  06 August 2007, 01:45:59
Apropo , vorbesti prost moldoveneste . :lol: (de altfel ca toti ardelenii care incearca sa ne imite).
scriu prost moldoveneste,ºi nu încercam sã imit,doar cã aºa mi-o vint mie la ora ºeea...lol...again!
Citat din: Kymosabe din  06 August 2007, 01:45:59
Raspuns : Ledul  de la monitor (tastatura) .
nu!

Citat din: Kymosabe din  06 August 2007, 01:45:59
PS Mai am 1000 de explicatii. :lol:
te rog sã încerci !
ps.  te rog sã nu fii suparat pe mine,chiar nu râd de nimeni...nu mi-aº permite!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

ºi ca sã nu spuneþi cã am fost rãu,dându-vã o ghicitoare prea grea,o sã postez încã un decupaj din aceeaºi fotografie...e imposibil sã nu vã daþi seama...
               ce credeþi cã am fotografiat?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Yagg

Cam dificil de imaginat ce ar putea fi, pentru dimensiunile specificate de tine. Mai încerc... semnalizãri (avarii) ale unei motociclete sau motoscuter?


alx

Citat din: Yagg din  07 August 2007, 00:42:45
Cam dificil de imaginat ce ar putea fi, pentru dimensiunile specificate de tine. Mai încerc... semnalizãri (avarii) ale unei motociclete sau motoscuter?
sorry! nu e nici aºa ceva...
daca vrei,jucãm jocul cu cald ºi rece...acum e POLUL NORD!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

S-ar putea sa fie niturile de pe o curea(centura),care reflecta lumina unui bec sau blizt ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Yagg

Citatdaca vrei,jucãm jocul cu cald ºi rece...acum e POLUL NORD!
Damn! mãcar am încercat. De acord... cu ce sã încep...

Ca sã aveþi idee cât reprezintã tãieturile lui alx în raport cu dimensiunile reale, am încãrcat ºi o imagine.

alx

Citat din: Yagg din  07 August 2007, 01:12:47
Damn! mãcar am încercat. De acord... cu ce sã încep...

Ca sã aveþi idee cât reprezintã tãieturile lui alx în raport cu dimensiunile reale, am încãrcat ºi o imagine.
imi pare rau pentru dimensiuni,dar daca as posta mai mult,ghicitoarea nu ar mai exista...astept totusi acele intrebari ajutatoare...va fi oricum o surpriza,si pentru mine a fost ca a iesit asa,mai ales ca nikon-ul meu nu are previzualizare...

Citat din: lylyt_ice din  07 August 2007, 00:58:56
S-ar putea sa fie niturile de pe o curea(centura),care reflecta lumina unui bec sau blizt ?
gheata la mal !
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."